Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arykuł: Krzysztof Gonciarz: WEBSHOWS - wywiad z autorem

11 postów w tym temacie

gram.pl

Krzyśka Gonciarza nie musimy chyba przedstawiać nikomu. Część z Was zna go dzięki Wybuchającym Beczekom, część zapewne kojarzy go z YouTube'a - właśnie o tych ostatnich kwestiach traktuje najnowsza książka Krzyśka: WEBSHOWS.

Przeczytaj cały tekst "Arykuł: Krzysztof Gonciarz: WEBSHOWS - wywiad z autorem" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest temat, o którym można pisać, pisać, pisać... Może jeszcze nie polski YouTube, ale za granicą? Na pewno. Kto by z 8 lat temu pomyślał, że ludzie będą żyć z tworzenia programów na YT właśnie. I to o tematyce gier wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kawałek Wybuchających Beczek, trochę pooglądałem go na YT i dlatego też chętnie sięgnę po WEBSHOWS. W sumie dlatego, że sam chcę zacząć zabawę z filmikami i pewnie coś tam w tej książce ciekawego się znajdzie dla początkującego "gameplayowicza" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio - z tego nie da się żyć, tj. można, ale każdy chce zarabiać więcej i więcej i tak naprawdę nie wiem co byś musiał robić aby zarabiać 100.000 i więcej tysięcy euro rocznie, oczywiście, że w każdym biznesie się da, ale na poważnie to zabawa w zarabianie na tym to tyczy się tylko młodych osób co nic nie zarabiają, albo zarabiają niewiele, zarobki jakie powinno dawać samo GOL dla swoich pracowników twórców TVGRY to min. 10-20k miesięcznie netto, a wątpię czy tyle ktoś zarabia w branży tej w PL. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 15:27, Ostrowiak napisał:

Odnieś sukces medialny, pisząc książkę o tym, co każdy już wie.

Drugą książkę napisz o tym sukcesie.

???

PROFIT


Dobry pomysł to połowa sukcesu w biznesie. Jak widać Krzysiek dorzucił drugą połowę i jest PROFIT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się zapoznam i ocenię, na ile jest to coś wartego uwagi, a na ile "oczywiste oczywistości". Po "Beczkach" miałem bardzo mieszane odczucia, liczę, że tym razem Krzysiek odrobił lekcję i Webshows będzie warte wydanej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Określ się. Zaprzeczasz temu, że da się żyć z tworzenia filmów na YouTube, po czym dodajesz wstawki o 100 000 euro rocznie. Nie wiem jaką odjechaną willę trzeba mieć, aby opłacać ją w kwotach 8000 euro na miesiąc.
Są twórcy na YouTubie, którzy z reklam są w stanie spokojnie opłacić mieszkanie + zachować nieco grosza na drobne wydatki.

Odnośnie książki Krzycha: pewnie kupię, jednak wątpię, żeby czymkolwiek mnie zaskoczyła. Zabierając się za tworzenie filmików, z reguły wiemy już naprawdę dużo. Z czasem tylko doszlifowujemy swoje umiejętności, polepszamy jakość nagrania, zdobywamy pewność siebie, potrzebną do dobrego komentarza.
W zasadzie sam Krzysiek nie jest w stanie przekazać nikomu stuprocentowego przepisu na świetny film - on sam codziennie uczy się nowych rzeczy.

Tak więc nie oczekujmy jakiegoś przełomu po tej książce. Będzie to pewnie to samo co Beczki - zbiór oczywistych rzeczy, których tylko zupełny żółtodziób by nie zauważył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jestem fanem
2. Nie zamierzam nic tworzyc
3. Nie jestem specem od reklam, a nawet ogladania...
4. Nawet beczków nie szkonczylem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście szkoda czasu na oczywistości. Beczki były średnie, więc drugiej książce niestety nie dam szansy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować