Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Cel życia i jego sens

47 postów w tym temacie

Żyjemy po to, aby umrzeć. No, chyba, że ktoś potrafi tę konieczność ominąć ;-D. Po śmierci zaś odkrywamy, że oprócz ziemskiego życia coś jest i nasze ciało astralne wpada w euforię, w wyniku której umiera, ale po tej, drugiej już śmierci nie ma nic. Trzeba było się nie cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 15:51, HumanGhost napisał:

/.../ > 2. Zasadzić drzewo /.../

Dowcip wg Rosjan (za CD-Action)
Jak w Mongolii w rodzinie urodzi się syn, to sadzą drzewo. Jak z syna wyrośnie dureń, to rodzina ścina drzewo. Byłem w tej Mongolii. Step, kurna, po horyzont...
Sens biologiczny życia jest jasny: dać życie następnemu pokoleniu.
Filozoficzny...Udało się go znaleźć tylko na gruncie religijnym. Bez religii nie ma zadowlającego sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 22:22, squeglee napisał:

Żyjemy po to, aby umrzeć. No, chyba, że ktoś potrafi tę konieczność ominąć ;-D. Po śmierci
zaś odkrywamy, że oprócz ziemskiego życia coś jest i nasze ciało astralne wpada w euforię,
w wyniku której umiera, ale po tej, drugiej już śmierci nie ma nic. Trzeba było się nie cieszyć.


Hahaha, genialna interpretacja ;) Będę musiała pamiętać, żeby się czasem zbytnio nie ucieszyć po śmierci :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj lepiej, skąd to wiem. Otóż kiedy większość ciał astralnych raduje się, że jeszcze żyje, ja zacząłem się smucić i Siła Wyższa zrzuciła mnie na Ziemię jako degenerata. Mi to odpowiada ;-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie żyjemy po to, żeby rasa ludzka nie wyginęła :D (taki dziwny pogląd, ale tak naprawde każdy ma to "coś" co nadaje sens jego życiu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 03:07, Madia napisał:

A wg mnie żyjemy po to, żeby rasa ludzka nie wyginęła.

Jeżeli chodzi o gatunek, to masz rację. Głównym (i często jedynym) celem życia każdego gatunku jest zapewnienie mu ciągłości. W kwestii biologi to już wszystko – żyjemy tylko po to, aby wydać potomstwo na świat. Co do kwestii poza materialnej, to wydaje mi się, że ludzkie życie jako takie nie ma sensu. Każdy powinien postawić sobie jakiś cel (lub cele) i dążyć do niego, a życie to tylko czas jaki każdy posiada na zrealizowanie tych celów. Ciekawi mnie, dlaczego wiele osób szuka celu ludzkiego życia, jeżeli nawet się nie dowie, czy go osiągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 03:07, Madia napisał:

A wg mnie żyjemy po to, żeby rasa ludzka nie wyginęła.

Jeżeli chodzi o gatunek, to masz rację. Głównym (i często jedynym) celem życia każdego gatunku jest zapewnienie mu ciągłości. W kwestii biologi to już wszystko – żyjemy tylko po to, aby wydać potomstwo na świat. Co do kwestii poza materialnej, to wydaje mi się, że ludzkie życie jako takie nie ma sensu. Każdy powinien postawić sobie jakiś cel (lub cele) i dążyć do niego, a życie to tylko czas jaki każdy posiada na zrealizowanie tych celów. Ciekawi mnie, dlaczego wiele osób szuka celu ludzkiego życia, jeżeli nawet się nie dowie, czy go osiągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować