Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars: Factions - pierwsze wrażenia

111 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2006 o 20:10, pimpor napisał:

No fajny tekst:D Oby wiecej takich:D Jak się czyta takie coś to, aż ciągnie, żeby zagrać:)

i ciagnie zeby leciec i kupic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle moim pierwszym mmo byl wlasnie GW kupilem go pierwszego dnia po podlaczeniu mi internetu. Oczywiscie odrazu postac PvE pogralem doszedlem do yaks band czy jakos tak i stoje tu juz od zeszlego roku bo mnie znudzil i wtedy przezucilem sie na pvp i walki w Tombach oraz guild.Zdobylem jakis tam rank 8 no i gildie sie rozpadaly jedna za druga i mi sie juz znudzilo szukanie.Aktualnie pogrywam w Lineage 2 jakze inna to gra powiedzmy bardzo fajny swiat i przede wszystkim bardziej pasuje do niego skrut rpg niz do GW .Takze GW to super tryb pvp nie ma co lepszy od Lineage (tutaj sterowanie jest poprostu badziewne trzeba klikac mysza bo przy pomocy strzalek to mordega pozatym malo skili) a Lineage to super przygoda i zbieranie itemow czyli to co rpgowcy lubia najbardziej.No ale mam juz 55 lvl bladedancera no i tez zaczyna mnie juz nudzic.Nie wiem moze zachacze wowa albo poczekam na mmo w swiecie wladcy pierscieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za screeny?! Ludzie w opcjach jest coś takiego jak Leasing!! (2x/4x) wlaczcie to a potem screeny róbcie! nie zniechęcajcie ludzi do tej gry bo jest ŚWIETNA!!!

a WoW wymięka :) (grałem i w to i w to)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kiedyś kupić GW, ale:
1) nie wiem, czy najpierw kupić dodatek, czy podstawkę
2) mam obawy, bo MMO nie jest dla mnie (gry te wymagają pewnego poświęcenia, grania regularnie, uczęszczania na klanówki itp. - czyli powód, dlaktórcy nie oglądam regularnie żadnych seriali)
3) czytalałem na forach, że ciężko jest grać nie używając komunikatorów głosowych, których nie mam najmniejszego zamiaru używać (po co zakłócać spokój w domu...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 22:03, lampak napisał:

Chciałem kiedyś kupić GW, ale:
1) nie wiem, czy najpierw kupić dodatek, czy podstawkę
2) mam obawy, bo MMO nie jest dla mnie (gry te wymagają pewnego poświęcenia, grania regularnie,
uczęszczania na klanówki itp. - czyli powód, dlaktórcy nie oglądam regularnie żadnych seriali)
3) czytalałem na forach, że ciężko jest grać nie używając komunikatorów głosowych, których
nie mam najmniejszego zamiaru używać (po co zakłócać spokój w domu...)

identycznie jak ja;) dochodzi jeszcze to ze nie mialem z tego typu grami doswiadczenia:/no ale bede chyba kupywal spolszczona jedynke najpierw zeby bylo latwiej grac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem jeszcze innej masci chcialbym po prostu kupic ta gierke (no niby moge zrobic to w kazdym sklepie z grami czy innym empicu, lae chcialbym w koncu sporzytkowac wirtualna kase, ktorej troszke mii sie nazbieralo) czy ktos wie kiedy planowane jest wznowienie sprzedazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 22:14, Nos Mucios napisał:

ja mam problem jeszcze innej masci chcialbym po prostu kupic ta gierke (no niby moge zrobic
to w kazdym sklepie z grami czy innym empicu, lae chcialbym w koncu sporzytkowac wirtualna
kase, ktorej troszke mii sie nazbieralo) czy ktos wie kiedy planowane jest wznowienie sprzedazy?

pisze ze:,,planowana dostawa: 01.06.2006"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GWF bylo reklamowane jako SAMODZIELNA gra a nie jakis dodatek uzupenienie czy cos w tym stylu. Dlatego tez kosztowala tyle co GWP. Co dla mnie osobiscie jest malym oszustwem. Bo swiat w GWP jes o wiele wiekszy. Fabula bardziej rozwinieta i ciekawsza. Nie mowiac juz ze dluzsza. GWF ponoc mialo miec miejszy swiat ale duzo lepiej wykozystana przestrzen bez "pustostanow". I tak jest ale po czesci, pustostanow nieuwidzisz, potworek nackany na potworku i pogania patrolami i zasadzkami. To swiat jerdnej wielkiej walki nie ma juz jak w GWP miejsc gdzie mozna "pospacerowac" i pozwiedzac napawajac sie widoczkami. Lepsze wykozystywanie terenu Anet chyba ma na mysli jako nackanie questow w jedym miejscu i kilkunasto krotne bieganie od osoby do osoby w tym samym miejscu ..... Coz niestety porownojac GWF i GWP jako oddzielne gry to GWF jest namiastka i to sredniej jakosci ....

Obietnic bylo wiecej i teraz odniose sie do PvP. Bo wiekszosc mi zaraz powie ze i tak ma gdzies PvE. Obiecali kilkanascie nowych aren. Jakos ich nie widze chyba ze wliczymy do tego GH. Dokladnie sa 2 areny 12vs12 ze 4 nowe na TA ... na tombach ostatnio nie bylem wiec nie wiem jak tam sie zmienilo .... Tak zachwalany i swietnie zapowiadajacy sie tryb 12vs12 jest obrzydliwy kiedy sie trafia non stop na noobow nie umiejacych grac w grupie, po ptaszka sojusze skoro nie mozna zrobic wlasnej 12 !!!! Nom punkty zbieramy jako sojusz i jeszcze miesiac i moze bedzie nas stac na jakies miasto bo ciekaw jestem tych super misji .... a miast jest smiesznie malo do opanowanie 6 czy cos kolo tego. Dalej niema wspolnego inwentory dla gildii. Nadal niema reconekta. Nadal nie ma rozwiazania sprawy handlu w jakiejkolwiek postaci (domy handlowe/stoiska). Obiecywano powiekszyc inwentory u agentki kupa nadal jest taki sam a ja nie mam miejsca w nim juz od listopada.f Pomimo zapowiadanej rewolucji poza zdublowaniem skili nie widze jakis wystrzalowych pomyslow.

Jestem wielkim fanem GW. I nadal bede w niego gral. Ale nie gadajcie glupot typu "nikt was nie zmuszal" bo to idiotyzm. Nikt mnie nie zmuszal ale jezeli biorac zapowiedzi/reklame jako obietnice i zobowiazanie Anet to poprostu oszukali graczy i sie nie wywiazali i taka jest prawda. Moze po trosze dlatego tez ze robila GWF inna ekipa

Artykul fajny ale pisany okiem osoby malo grajacej tym gardziej bardzo malo grajacej w PvP w jakiejs wiekszej gildii. Tryby PvE juz ocenilem i dodam tylko ze kampanie GWP przechodzilem 3 miesiace a GWF skonczylem juz czyli starczylo mi 2 tygodnie ..... Gra oczywisciwe sliczna i dajaca duze mozliwosci wielu godzin wspanialej zabawy jednak nikomu nie polece samego GWF jak nie bedzie mial GWP .... Teraz male niescislosci. Booty czyli henche nie sa wcale tak durni. Oczywiscie durnota tych leczacych czasami nie zna granic ale mi nigdy sie nie zdazylo by zablokowali mi sie na schodach :PPoza tym to jest gra online i nastawiona na granie i z innymi graczami a nie z AI. I obecnosc henchow jest bardzo duza zaleta bo w wielu grach online takiej pomocy nie ma. Wiec nie nazekajmy na nie bo lepiej ze sa takie niz wogole mialo by ich nie byc :)

Czekamy na reszte artykulu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na sile nie tlumaczyc rzeczy z gry nastepnym razem bo tak na prawde nie wiadomo o czym sie czyta. Poza tym nic ciekawego tu nie wyczytalem no i wkradlo sie kilka bledow merytorycznych i dziwnych wyobrazen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst nie jest wcale taki zły. To zwykła recenzja - wiele zdjęć (objętościowo) i mało konkretów . Nie wiem czego oczekiwaliście ( vide zapowiedź G3 ) . Ale najfajniejsze są wtrączenia np.: "glass canon" to jest chyba the best ( jak każdy wiem armata/-ty zadają olbrzymie uszkodzenia na odległość ale w walce bezpośredniej są ... hmm beznadziejne ) . Hmm jak Asasyna nazwałbym ( jeśli już) glass sword bo po jednym zabójczym ataku rozpada się na proch ( vide Ultima 6/7). Tak sobie myślę , czy nazwy profesji nie powinny napisane z dużej litery ? ale tego nie jestem pewien . Co do wiarygodności tekstu nie będe się wypowiadał bo każdy ma własny rozum :)

btw.
"Skrytobójca - Assasin
Zabójca - Killer, Murderer, Assasin
Morderca - Killer, Murderer
Bandyta - Bandit, Thug"

lubie takie wyliczanki ale to nie jest numerus clausus :)

Skrytobójca to Assasina (jako zamachowiec) ale również Sniper ( wprost snajper)

Zabójca - tu jest ciekawie Slayer, Hit Man, Killer, Murderer

Moderca - Murderer ( osoba dopuszczająca się homicide - morderstwa art 148 kk)

Bandyta - Thug (wprost przestępca) , Bandit ale również Robber ( nie mylić ze złodziejem , robber dokonuje
napadów czyli używa przemocy ) Mugger , Burgler ( wprost włamywacz ) do tego można dodać Cuttthroat ("Pirates") , Desperado ("Za garść dolarów " ), Highwayman (Fallout 1/2), Brigand ( wizardry 7, Battle Mages) Gunman( Arcanum), Ruffian ( wiz 7/8) i nieśmietelny Gangster

teraz możemy zakończyć dyskusję ;lol;

@ żyrafa

Jak mawia prof Miodek nie pisze tylko jest napisane ( chociaż obie formy mogą być poprawne )

Dasz bór :):)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 22:47, Bezimek napisał:


teraz możemy zakończyć dyskusję ;lol;

:D Dzięki za piękne rozwinięcie, faktycznie, teraz temat został wyczerpany :D

Dnia 14.05.2006 o 22:47, Bezimek napisał:

Dasz bór :):)

Wstań i niech Ci Bór Darzy - czyli Darz Bór (od obdarowania, a nie dawania, do tego jako zawołanie zwyczajowo z wielkich liter) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeś sie rospisal :P...
W GW jest moze fajny tryb PvP ,ale w WoWie jest to co lubie. Czyli wieksza swoboda. W GW aby dojść do lokacji dalej musisz przejsc przez lokacje która znajduje sie przednia ,a w WoWie nawet na poczatkowym lvlu mozesz poleciec gdzie zechcesz (no ,jako duch i troche to potrwa) pozatym tam można np. wykluwac swoja broń ,majstrowac różne gadżety ,szyc ubrania itd.. W GW o wiele lepiej (napewno) zrobiony jest system gildi ,jedynym problemem sa handlarze w Guild Halu .Czy cala gildia może sie złorzyc na 1 handlarza ,czy tylko ta osoba która za niego zaplacila może korzystac z jego usług??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy cala gildia może sie złorzyc na 1 handlarza ,czy tylko ta osoba która za niego zaplacila

Dnia 14.05.2006 o 23:16, Alliar napisał:

może korzystac z jego usług??


wszystkie NPC kupione w guildhallu sa dostepne dla wszystkich czlonkow guildii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie napisane.
Nic tylko czekać na kolejną część :)
Szczerze mówiąc to macie (CD-P) jeszcze bardzo dużo do napisania na temat tej gry :P

Ja kupiłem GW F a teraz chce kupić GW.
Myślę, że to dobrze "zainwestowane" pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować