Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard wyjaśnia filozofię wprowadzania poprawek do Diablo III i osłabiania postaci

53 postów w tym temacie

Ja zgadzam się w większości z Pajonkiem. Ta gra nie jest trudna, jest męcząca. Gearowanie się pod resist działa, dla monków i barbów. Nie widziałem jeszcze ani jednej postaci ranged w act2+, która mogłaby przyjąć hity. Za to widzę mnóstwo z chorym dpsem (140k+ DH), którzy giną od pyłku, ale mimo wszystko ''farmią'' itemy.

Nigdy nie miałem takiej sytuacji w Diablo II (chociaż grałem dopiero od LoH). Cały koncept gry zmienia się w ''zredukuj ilość atakujących Cię mobów'' w ''nie daj się trafić, chyba że masz Arcane Armor, lolol''. Miałem nadzieję, że nadal na Inferno będę grał w Diablo, nie w jakiś cholerny klon Touhou. Jako WD, 75% moich skilli jest bezużytecznych, bo albo są one shotowane (pet buildy), albo wymagają melee range. Praktycznie każdy progresujący WD ładuje 4-5 cc skilli i spamuje Splinterami, coż za finezja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki to może tak pokrótce.

Na początek co najważniejsze: wszystko to MOJE odczucia do których mam prawo, więc nie mówcie mi, że nie mogę tak uważać czy o tym pisać, bo to jest po prostu śmieszne. Dodam, że nie piętnuję gry i cały czas gram tylko nie odpowiadają mi pewne rzeczy, które mają miejsce - jak widać w wielu rzeczach z tych, które mi nie pasują Blizz ma robić poprawki, ergo: moje narzekanie nie wzięło się z niczego i Blizz zauważył, że w pewnych sprawach przegiął - tym bardziej darujcie sobie teksty w stylu "bitch please" - nie jesteśmy w piaskownicy, że każdy ma rację, a inni muszą wyznawać ją tak samo, bo inaczej lepiej niech się STFU...

Recki na AH? RLY? Koszt taki, że musiałbym mieć 2x więcej golda niż mam teraz, aby choć jedną kupić - ceny na szczęście powinny zacząć spadać dość szybko po ogłoszeniu tych rewelacji, więc powinno się to wreszcie jakoś unormować. Poza tym recki na legendarne itemy wymagają matsów, które można otrzymać po rozbiciu legendarnych itemów i koło się zamyka...

Na chwilę obecną natomiast nie zdziwiłbym się, gdyby sporo osób zaczęło zwracać grę ze względu na niezgodność towaru z umową. Dlaczego? Prosta sprawa: hotfixy weszły? Weszły. Tooltipy poprawiono? Nie - przynajmniej do wczoraj: może dziś już tak. I co teraz? Biorę sobie Smoke Screen nawet bez Lingering Fog mam nadzieję przez 2 sekundy po jego użyciu mieć spokój, a tu zonk: po sekundzie skill się kończy - WTF to najdelikatniejsze co się ciśnie na usta, a nie każdy ma OBOWIĄZEK czytać o wprowadzanych poprawkach, więc opisy skilli powinny być zmieniane po KAŻDYM hotfixie - poza tym działanie SS i tak jest dziwne: w moim mniemaniu po jego użyciu mob/moby powinny tracić aggro na graczu (coś jak po użyciu Vanish u Rogue w WoW), a mob mimo to jeszcze przez minimum sekundę goni gracza co tak naprawdę sprawia, że ten skill aktualnie nawet z runą stał się bezużyteczny - zostaje nam pół sekundy na zwiększegnie dystansu, a nie można w tym czasie odbiec na tyle, by zacząć ponownie atakować "na spokojnie".
BTW: tooltipy w kalkulatorze umiejętności na stronie BN również są niepoprawione - właśnie sprawdziłem, więc w grze pewnie tak samo...

"Daamn 3x Butcher.. Whoah a lot of farming :/ >.>''" - no tak: bo przecież wchodzi się do niego bezpośrednio od razu bez buffa, prawda? A może nawet da radę od razu do niego z buffem tuż po odpaleniu gry tylko ja nie znam tej metody? Man... Ja rozumiem, że można czegoś nie kumać, ale żeby aż tak? Wiadomo, że zasuwam od Leoric Manor, aby nabić Nephalem Valor i dopiero wchodzę do Butchera - to zabiera ~30 minut przy dobrym i możliwym do zabicia układzie elit... Jestem osobą pracującą, więc strata półtorej godziny po to tylko, by nic z tego nie mieć średnio mi pasuje - a jeszcze staramy się ze znajomymi pograć choć godzinę pełnym party: skąd na to brać czas?
Poza tym nadal uważam, że jeśli wedle Blizza Inferno jest solowalne to itemy z dropu w I akcie powinny dać możliwość ukończenia kolejnego z nich - nie bezproblemowo, bo tak się nie da, ale choć odrobinę ułatwić - a tak się nie dzieje. Było tak do tej pory przez wszystkie poziomy trudności, a na Inferno po prostu drop jest totalnie spierniczony - pierwsze zakupy robiłem właśnie na Inferno, bo wcześniej wystarczało to co padło - było na tyle dobre, że mój upgrade był stopniowy, ale ułatwiał późniejszą grę - teraz mi to nagle zabrano: dlaczego? Żeby WYMUSIĆ na mnie kupno rzeczy na AH, gdzie większość tego co teraz potrzebuję kosztuje bajońskie sumy, a leci dopiero od III aktu na Inferno i nijak tego inaczej zdobyć nie mogę?? To znaczy, że Blizz NARZUCA mi jak mam grać w jego grę?? To samo robią ze skillami: obiecywali PEŁNĄ dowolność, a jak teraz coś wedle nich "przeszkadza" w grze to od razu nerf i to bez mała do miana bezużytecznego skilla? Nie tędy droga moim zdaniem i tyle: ktoś się ze mną nie zgadza? Jego problem: mnie boli to co pisałem do tej pory i będzie mnie to boleć dopóki się nie zmieni - oby jeszcze tych pomagierów poprawili, bo to jest absolutna kpina... :/
EOT - bo niestety większość osób nie rozumie, że mogę mieć swoje zdanie i własne spojrzenie na pewne rzeczy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 12:38, Pajonk78 napisał:

"Daamn 3x Butcher.. Whoah a lot of farming :/ >.>''" - no tak: bo przecież wchodzi się do niego bezpośrednio od razu bez buffa, prawda? A może nawet da radę od razu do niego z buffem tuż po odpaleniu gry tylko ja nie znam tej metody? Man... Ja rozumiem, że można czegoś nie kumać, ale żeby aż tak? Wiadomo, że zasuwam od Leoric Manor, aby nabić Nephalem Valor i dopiero wchodzę do Butchera - to zabiera ~30 minut przy dobrym i możliwym do zabicia układzie elit...


30 min na clear to nie jest dużo.. nawet dając ci godzinę na clear - 3x Butcher to 3h gry.. Powtórze się - to nie jest długo biorąc pod uwagę, że grasz na Inferno - poziomie trudności przeznaczonym dla hardcore''owców, którzy są gotowi poświęcić na grę dłuuugie godziny.
Inferno z założenia miał być trudny, długi i wymagać grindu. 3h to nie grind.
Pamiętam jak w L2 grałem - tam grind na matsy do craftowania potrafił i kilka tygodni zająć by jeden item złożyć - to był grind.. 3x Butcher bez dobrych dropów to naprawdę zły przykład :/

>Jestem osobą pracującą, więc strata półtorej godziny po to tylko, by nic z tego nie mieć średnio mi pasuje - a jeszcze staramy się ze znajomymi pograć choć godzinę pełnym party: skąd na to brać czas?

Po pierwsze - co robisz na inferno w takim razie? To już nie Blizza sprawa, że nie chcesz/nie możesz poświęcić dość dużej ilości czasu na grę. Powtórze po raz kolejny - założeniem Inferno od samego początku było by zajmował dużo czasu. Farma itemów ma być męcząca a upgrade''y rzadkie.
Co więcej - co znowu powtórzę - dropy w grze są tak zaprojektowane, że gracz powinien - a na inferno praktycznie musi - korzystać z AH.
To tryb dla ludzi poświęcających na grę po dobre 8-10++ godzin.

Po drugie - wyobraź sobie, że też jestem osobą pracującą. Wychodzę co rano o 6.30 i wracam do domu około 19.30-20.30. Weekendy spędzam z dala od kompa z narzeczoną. Na grę poświęcam max 2-3h dziennie (i to nie każdego dnia).. i jakoś daję radę i polevelować, i pofarmić golda, kupić coś na AH... Nie widzę powodów do narzekania o_O

Dnia 30.05.2012 o 12:38, Pajonk78 napisał:

Poza tym nadal uważam, że jeśli wedle Blizza Inferno jest solowalne to itemy z dropu w I akcie powinny dać możliwość ukończenia kolejnego z nich - nie bezproblemowo, bo tak się nie da, ale choć odrobinę ułatwić - a tak się nie dzieje.


Oczywiście, że jest tak.. Tylko powtórzę - zanim wydropisz full set w akcie I minie spoooro czasu. Niestety ale musisz się przestawić z myślenia "ubiorę się w dropy" na "wyfarmię kasę/itemy na AH i kupię co potrzebuję"..

>Było tak do tej pory przez wszystkie poziomy trudności, a na Inferno po prostu drop jest totalnie spierniczony - pierwsze zakupy robiłem właśnie na Inferno, bo wcześniej wystarczało to co padło - było na tyle dobre, że mój upgrade był stopniowy, ale ułatwiał późniejszą grę - teraz mi to nagle zabrano: dlaczego?

No to ci powiem - szczęściarz jesteś. Ja przez cały nightmare nie wydropiłem ani jednego upgrade''u dla siebie. Za to mam pełne torby sprzętu dla barbarianów i mnichów (i trochę DH).. Dla wizarda nie dropnał mi ani jeden sensowny item. RNG is RNG, z AH korzystać trzeba.. Aaa nie - jeden ring zdobyłem poza AH.. kupiłem u vendora w akcie 2 >.>''

Dnia 30.05.2012 o 12:38, Pajonk78 napisał:

Żeby WYMUSIĆ na mnie kupno rzeczy na AH, gdzie większość tego co teraz potrzebuję kosztuje bajońskie sumy, a leci dopiero od III aktu na Inferno i nijak tego inaczej zdobyć nie mogę??

>To znaczy, że Blizz NARZUCA mi jak mam grać w jego grę??

Nikt na tobie nic nie wymusza. Możesz grać bez AH - ale przygotuj się na długi grind..
Co więcej - znowu odniosę się do linków, które już podawałem - itemy nie mają jednego tylko miejsca gdzie padają.. Itemy z Aktu I inferno mają taką samą szansę na wypadnięcie w IV akcie Hella.. To samo tyczy się innych aktów.. To, że jeszcze nie znalazłeś takowych - cóż, pech, RNG, karma....

Dnia 30.05.2012 o 12:38, Pajonk78 napisał:

To samo robią ze skillami: obiecywali PEŁNĄ dowolność, a jak teraz coś wedle nich "przeszkadza" w grze to od razu nerf i to bez mała do miana bezużytecznego skilla?


Nie ma szans na pełną dowolność.. Bez przesady :/
Ale już patrząc na inferno buildy wizardów - widzę conajmniej kilka różnych od siebie.
Orb kiting. Hydra+Blizzard. Widziałem kolesia który szedł z fire + meteor. Widziałem wizard-tanka z wysokimi resistami i HP by Energy Armor działał na elity. Archon glass cannon build.. Build z i bez signature spelli. Było tego trochę..

A co do nerfów - nie wiem jak z DH bo nim nie gram. Wizard potrzebował nerfa, bo armor był za mocny. Teraz czekam na nerfa venom hydry, która IMHO też jest zbyt mocna (stackujące się same ze sobą poisony). Monk z tego co wiem w grupie też byl zbyt mocny - potrzebowal tego..

Dnia 30.05.2012 o 12:38, Pajonk78 napisał:

EOT - bo niestety większość osób nie rozumie, że mogę mieć swoje zdanie i własne spojrzenie na pewne rzeczy. :/


To działa w dwie strony - masz swoje zdanie - ok wyraź je. Ale bądź gotów do tego, że ludzie mogą się nie zgodzić. I bądź gotów bronić swojego stanowiska gdy ktoś się nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 13:25, DemoBytom napisał:

To działa w dwie strony - masz swoje zdanie - ok wyraź je. Ale bądź gotów do tego, że
ludzie mogą się nie zgodzić. I bądź gotów bronić swojego stanowiska gdy ktoś się nie
zgadza.

Ludzie mogą się nie zgodzić: i owszem - to rozumiem, bo każdy ma prawo do własnego zdania, ale ja na razie widzę odpowiedzi w stylu "nie masz racji" - jak mogę nie mieć racji wyrażając własną opinię i pisząc to co myślę na dany temat? Ja to tak odbieram, więc z automatu rację mam! Tak samo jak dla Ciebie 30 minut czy nawet godzina nie jest dużo nie znaczy, że dla mnie nie jest - przecież to logiczne, więc dlaczego twierdzisz, że to mało i najwyraźniej ja też tak powinienem uważać i tak to odbierać? Narzucasz mi swoja opinię i właśnie dlatego nie ma sensu wyrażać w tym temacie własnego zdania, bo zaraz się znajdzie ktoś kto napisze coś w podobnym guście - a nie o to tutaj chodzi... Na grę poświęcam tyle czasu ile mogę i co komu do tego? To, że drop rate jest żenująco niski i słaby też zaprzeczysz? Czy choć w tym się ze mną zgodzisz? ;> To, że pomagierzy są do du... potwierdzisz czy zaprzeczysz? Kwestia ceny tworzenia gemów to kwestia indywidualna i w MOIM odczuciu jest za wysoka i jak widać Blizz ma zamiar ją obniżyć czyli teraz jeśli uważałeś, że było ok to kto miał rację: Ty czy ja i najwyraźniej tak wiele osób, że Blizz to zmieni?
Komuś pasuje takie poziom, gdzie zwykły trash ma Cię na hita jak elity? Ok - ale dla mnie to głupota, bo elitarne moby jak sama nazwa wskazuje są ELITĄ, a byle dziadostwo napiernicza tak samo mocno jak one - ba: nie raz zdarzyło mi się przeżyć więcej bezpośrednich trafień od elit niż od trashu - to też uważasz za odpowiedni balans trudności na Inferno? Ma być trudno i przy tym obstaję - ale nie dzięki absurdom oraz brakowi logiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By zdobyć osiągnięcia, które wcześniej nie zostały zaliczone przejdź grę postacią hardcore ;). Ja tak zaliczyłem osiągnięcia związane z kowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 15:23, Flagun napisał:

/ciach/

Tyle to ja też wiem - ale... dlaczego mam tracić kolejny raz kasę na to co już mam zrobione? Na razie do postaci Hardcore jakoś mnie nie ciągnie - poza tym nadal nie mam zdobytego achika za 30 poziom postaci, a mam jedną na 60-tym, jedną na 57-ym oraz jedną na 36... Wygląda to śmiesznie, bo mam 10, 20, 40, 50 oraz 60... Poza tym zauważyłem również dziwną sprawę: niektórych bossów mam wedle achików ubitych w odwrotnej kolejności, tzn. Azmodan np. na Normal padł 22, na Nightmare 19, a na Hell 18...
Blizz ma dużo do zrobienia, a mimo tego na razie efektów nie widać: tooltipy dalej są złe, wczorajszy wieczorny pad serwerów wkurzył większość osób tym bardziej, że niektórzy grali normalnie, a innych wywaliło z gry i już sie zalogować nie mogli - dziwne w przypadku takiego giganta i firmy, która jest twórcą najbardziej popularnego i rozbudowanego MMO... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 07:45, Pajonk78 napisał:

Blizz ma dużo do zrobienia


Nie przejmuj się, ja cztery czy pięć razy musiałem ubijać Diablo na Normalu, żeby zdobyć osiągnięcie. Miałem za Nightmare, nie miałem za Normal. Ok, postacią na 55 poziomie ubicie Normal Diablo nie jest wielką filozofią, szczególnie, że większości (jeśli nie wszystkich) jego ataków moja postać była w stanie uniknąć na podstawie statsów, ale i tak niesmak pozostaje. Podejrzewam, że tego typu acziwków, których nie zdobyłem, bo gra uznała, że tak i już, byłoby znacznie więcej, ale jakoś nie mam ochoty na ich wyszukiwanie. Mówi się trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z osiągnięciami to mam ten sam problem. Za pierwszym razem jak przechodziłem normal nie dostałem ŻADNYCH achików za II akt - wyglądało to jakbym z I aktu wskoczył do III. Brak odznaczenia za 20 level. kowala i jubilera. Jak na razie przy x przejściu gry (DH na 58 lvlu i Monk na 25) udało mi się odblokować co moje - jedyna trudność to osiągnięcia za jubilera.

Postać hardcorowa jest na innych serwerach, więc i tak musisz wszystko zaczynać od nowa.

Prawda z wczorajszą akcją z serwerami trochę przegięli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 08:24, Flagun napisał:

Brak odznaczenia za 20 level. kowala i jubilera.


Mogę się mylić, ale czy przypadkiem 10 poziom (Exalted bodajże) to nie jest max, do którego można rozwinąć Kowala i Jubilera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nadal upiera się, że od II aktu na Inferno TRZEBA podnosić Armor, HP oraz resisty to niech spojrzy na tę tabelkę: http://h12.abload.de/img/drenglischuh7il.jpg - jak widać osiągnięcie takich wartości "może" być problematyczne, więc uważam jednak, że lepiej kierować się w stronę jak największego DPSu i zabijać zanim zostanie się zabitym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 14:54, StNimrod napisał:

Inferno ma być trudne, bo nie wiem czy wiecie, Blizzard mówił że takie ma być. (Chcesz
coś łatwiejszego? Idź do piekła)

Lepiej by zrobili robiąc inferno ,na starcie, nie do przejścia, a potem podwyższali siłę postaci (na odwrót daje to więcej niedosytu niż zabawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh te nerfy...
Miast dać grę graczom bo to najlepsi testerzy [sam tak powiedział Wilson] to oni tam ją sami sobie testowali. [Nie to żebym coś do tamtych ludzi miał] ale skoro takie cyrki wyszły w praniu to jednak coś tym ich testerom poszło nie tak i w ogóle coś poszło nie tak... =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować