Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2006 o 11:09, sługa Innosa napisał:

Na początek należy zadać pytanie jak wyobrażasz sobie Boga. Jeżeli twoim zdaniem jest to starszy
facet z długą, siwą brodą to taki nie istnieje. Ale jeśli jest to siła sprawcza, inspirująca
wszystkie procesy w przyrodzie, to jego istnienie jest możliwe, bo myśl, że cały nasz świat
jest dziełem przypadku jest dość przygnębiająca.


1. A skąd wiesz że ten wspomniany starzec nie istnieje? :)
2. A ta myśl choć przygnębiająca może być prawdziwa.

janusz82---> A teraz ludzim nie można kitu wkręcać? Żle do tego podchodzisz, bo za punkt odniesinia bierzesz obecną świadomość społeczną. Najprawdopodobniej za 100 lat ludzie będą o naszych pokoleniach myślać jak o bandzie naiwniaków, którzy np myślą, że raka jest nieuleczalny. Nie tak się ocenia historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 14:38, olajk napisał:

Każdy powinien wierzyć w Boga.


Przkonaj nie do swojego zdania... Najlepiej jakimis argumentami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bóg w pewnym sensie potrzebny jest ludziom i społeczeństwu, ale kwestia wiary jednostki jest już bardziej skomplikowana... Po prostu jak ktoś lepiej się tak czuje, uważa to za bezsensowne, wyssane z palca bzdury aby utrzymać w równowadze społeczeństwo to nei powinno mu się nazucac swojej woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem człowieiem wierzącym ale nie uważacie ze równie dobrze Pismo Święte to moze byc książka która została kiedyś tam napisana i przez kogoś uznana za Biblie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zleciało się paru księzyży i zaczęli się zastanawiać, które z ewangelii nadają się na Biblie - fundament przyszłego Kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 14:41, gaax napisał:

> Każdy powinien wierzyć w Boga.

Przkonaj nie do swojego zdania... Najlepiej jakimis argumentami...

kiedyś mądry człowiek nazwiskiem Pascal powiedział, że opłaca się wieżyć w Boga, bo jeśli istnieje to mamy życie wieczne, jeśli nie to co tracimy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh... ok moze sie zgodze ale i tak mam jakoś swoje zdanie na ten temat nie mówie ze w 100% mam racje. A apropo Dana Browna to chyba wielu ludzi sie naczytało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja przeczytalem w 2 dni. Ciekawa ksiazka. A co do biblii, to co powiedzial Gaax jest udowodnione historycznie. Zreszta nie wszystkie ewangelie zostaly wlaczone w sklad Starego i Nowego Testamentu. Aha, tak dokladniej to byli "Ojcowie Kosciola", a nie "jacys ksieza" :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż dwa dni? Chyba miałeś mało czsu;p Lektury Dana Browna to taki Harry Potter dla dorosłych, merytorycznie do niczego, ale się przyjemnie czyta ;)
Oj tam czepiasz się:p Księża, Ojcowie Kościoła, wszystko jedno ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować