Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Tak mi przyszło do głowy....jakie nastawienie ma Kościół do homoseksualistów.....Skoro Bóg nas kocha to dlaczegi nie miałby kochać gejów i lesbijek.Kościół mówi ,że to grzech i "sie idzie do piekła" jak myślicie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 19:55, piotrek4550 napisał:

Tak mi przyszło do głowy....jakie nastawienie ma Kościół do homoseksualistów.....Skoro Bóg
nas kocha to dlaczegi nie miałby kochać gejów i lesbijek.Kościół mówi ,że to grzech i "sie
idzie do piekła" jak myślicie..?


1. Kościół tak mówi, bo tak napisane jest w Biblii.

"Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." Rz 1,26)

"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa BożegoNie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą" (1 Kor 6,9)

Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! (Kpł 18,22)

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. (Kpł 20,13)

2. Kościół nie potępia HOMOSEKSUALISTÓW tylko stosunki homoseksualne. Jeśli ktoś jest homoseksualistą ale żyje w czystości to nie popełnia grzechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 20:03, Mogrim napisał:

> Tak mi przyszło do głowy....jakie nastawienie ma Kościół do homoseksualistów.....Skoro
Bóg
> nas kocha to dlaczegi nie miałby kochać gejów i lesbijek.Kościół mówi ,że to grzech i
"sie
> idzie do piekła" jak myślicie..?

1. Kościół tak mówi, bo tak napisane jest w Biblii.

"Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą
ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną
za zboczenie." Rz 1,26)

"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa BożegoNie łudźcie się! Ani rozpustnicy,
ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą" (1 Kor
6,9)

Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! (Kpł
18,22)

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość.
Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. (Kpł 20,13)

2. Kościół nie potępia HOMOSEKSUALISTÓW tylko stosunki homoseksualne. Jeśli ktoś jest homoseksualistą
ale żyje w czystości to nie popełnia grzechu.



Czy mi sie wydaje ...czy nie ma nic o lesbijkach...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 19:16, Mogrim napisał:

Nie wiem co rozumiesz przez pchanie się do koryta i w jaki sposób miałoby to usprawiedliwiać
mordy na duchownych podczas rewolucji francuskiej, przez czerwonych w hiszpanii czy
nazistów w Rzeszy.

Miałem na myśli pchanie się do władzy. Podmiotem większość konfliktów z udziałem KK była własne władza. Watykan kontra Konstantynopol, papież kontra cesarz, inkwizycja kontra innowiercy, kontrreformacja kontra reformacja. wszędzie tu chłodziło o wpływy i kasę. Przecież gdyby kościół był apolityczny, to polityka nie odbijała by się na nim tak boleśnie. A jeżeli chodzi o mnie to nie usprawiedliwiam żadnych mordów, ani ty dokonywanych przez KK, ani tych dokonywanych na nim, chociaż zastanawia mnie, że jeżeli na początku swoją mądrości głosił słowem, a później mieczem, to czy gdyby teraz mógł robić to nadal, to by to robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 20:12, Ubiquit napisał:

Miałem na myśli pchanie się do władzy.


A ja miałem na myśli wydarzenia choćby w samym XX wieku, kiedy to doszło do największych prześladowań Kościoła. Niezależnie od tego czy jest apolityczny czy nie ZAWSZE będzie przeszkadzał i zawsze będzie zwalczany przez pewne środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 20:05, piotrek4550 napisał:

Czy mi sie wydaje ...czy nie ma nic o lesbijkach...?


To też, ponieważ "Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.” (KKK 2357)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc...chciałbym podziękować wszystkim za jakąkolwiek konwersacje ze mną.Wywalam konto bo znudziło mi sie już kłócić z niektórymi......czepialiście sie wiele razy mojego wielokropka...ale on jest zajebisty(och nareszcie mogę trochę rozeklnąć).Morgim nie wiem dlaczego odezwałeś sie do mnie bo ponoć nie miałeś tego robić...ale chwała ci za to...ale na przyszłość nie daj sie złamać..Mam już dosyć przekonywania każdego o moich poglądach....Mało jest ludzi którzy myślą jak ja i mają jeszcze odwagę to powiedzieć..Także au revivre albo au revire ....żegnam i nie dajcie sie stłamsić.

PS.Jakie to poetyckie nie uważacie......kłócić sie ,kłócić sie ,kłócić sie.

20080126003423

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 01:07, Radek Morrowind napisał:

pomożemy Tobie w miarę możliwości ?


Burakowi, który wszystkich wierzących uważa za moherowych beretów pomóc może tylko psychiatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 17:56, zpawelz napisał:

Zawsze chciałem to zrobić. Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. Taka to już pogańska cecha.


Ja za to jak najbardziej mogę się powstrzymać i nie dorysuję Ci w awatarze sierpa i młota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 18:25, Mogrim napisał:

> Zawsze chciałem to zrobić. Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. Taka to już pogańska
cecha.

Ja za to jak najbardziej mogę się powstrzymać i nie dorysuję Ci w awatarze sierpa i młota.



E tam, po prostu brak Ci duszy artysty i nie umiesz rysować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 18:58, Mogrim napisał:

> E tam, po prostu brak Ci duszy artysty i nie umiesz rysować.

Zawsze można wkleić.


Tak jak ja to zrobiłem. Łatwo moherowy beret znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 19:27, zpawelz napisał:

Tak jak ja to zrobiłem. Łatwo moherowy beret znaleźć.

Hahaha macie chłopy poczucie humoru :D.
A mnie Zpawelsie co byś dorysował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 20:14, TetraGramaton napisał:

> Tak jak ja to zrobiłem. Łatwo moherowy beret znaleźć.
Hahaha macie chłopy poczucie humoru :D.
A mnie Zpawelsie co byś dorysował ?


W sumie nie wiem czemu rogi, ale jakoś tak mi pasowały- było dużo miejsca na rogi...

20080129203150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 20:29, Ubiquit napisał:

> Łatwo moherowy beret znaleźć.
Lol, myślałem, że to turban. :D


No to jest nas dwóch :) Mogrim muzułmanin brzmi nieźle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o "rozstepieniu się wód", chyba przez Mojżesza? Ja myślę, że był on uczonym i przewidział fale Tsunami. Może być prawdą, że dzieki tej fali wody sie rozstapily~. Gdy powstaje tego typu zjawisko, woda się cofa pozostawiajac suchy lad, a poźniej wraca w postaci <zbyt drastyczne>.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować