Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 - będą problemy z dostępnością tańszej wersji?

38 postów w tym temacie

No to fajnie, pewnie tańsza wersja konsoli bedzie jako "limitowana edycja" i i tak prawie każdy bedzie musiał kupić drogą co bardziej cieszy SONY :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Tajemniczych historii związanych z dwiema wersjami PlayStation 3 ciąg dalszy. Jak dowiedzieli się redaktorzy serwisu GamesIndustry.biz, chociażby w Anglii mogą być problemy z dostaniem tej tańszej. Według przedstawicieli niektórych sklepów, ma się ona w ogóle na Wyspach nie pojawić.

Przeczytaj cały tekst "PS3 - będą problemy z dostępnością tańszej wersji?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale Sony na biznesie się zna ;)
Motyw w zwiema wersjami,z któryach jedna jest niedostępna jest genialny :)
A tak mnie ciekawi, blue ray ma pojemnosc do 40gb, jest wolniejszy niż dvd, sony mówilze gry beda ładowac się szybciej, bo z dysku. Znaczy to, ze gre bedzie trzeba zgrać na dysk twardy. Skoro gry moga miec aż takie obietosci (jak nie, to po co blueray?) to taki dysk 20gb (nawet 60gb!) na niewiele się zda, już widze 20gb zgrywania i kasowanie tego, jak chce się pograć w inna gre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 11:02, Selv napisał:

Co jak co, ale Sony na biznesie się zna ;)
Motyw w zwiema wersjami,z któryach jedna jest niedostępna jest genialny :)
A tak mnie ciekawi, blue ray ma pojemnosc do 40gb, jest wolniejszy niż dvd, sony mówilze gry
beda ładowac się szybciej, bo z dysku. Znaczy to, ze gre bedzie trzeba zgrać na dysk twardy.
Skoro gry moga miec aż takie obietosci (jak nie, to po co blueray?) to taki dysk 20gb (nawet
60gb!) na niewiele się zda, już widze 20gb zgrywania i kasowanie tego, jak chce się pograć
w inna gre ;)


Źle mówisz. Na dysk twardy nie będzie się instalowało żadnych gier. 60 GB w PS3 zostanie podzielonych na kilka części : dla "systemu operacyjnego" + online, dla gier (część danych będzie się tam buforować) i dla użytkownika na własne potrzeby (muzyka, filmy, save,...). Może się okazać, że z 60 giga do połowy będzie miał dostęp gracz a reszta będzie zarezerwowana dla konsoli - tak teraz jest z X360, gdzie dysk twardy nie oferuje całej swej powierzchni 20 GB tylko mniej - pewnikiem tak samo zrobi Sony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hawk1987 --> poczekaj jeszcze, bo do premiery ps3 trochu zostalo :P. Wiec i jeszcze cos ciekawego od Sony wyjdzie [nie koniecznie jakas pozytywna rzecz :>]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blue Ray wolniejszy od DVD?? Może zgranie całej płyty tak, ale na pewno nie jeśli chodzi o przepustowość. Poza tym, moim zdaniem, jeśli już się wydaje tyle kasy na taki sprzęt lepiej od razu zaopatrzyć się w lepszą wersję, i tak jest tańsza od wypasionego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem Playsttion, mam PS2 ale PS3 to już chyba nie kupię. Wydaje mi się, że SONY wychodzi z założenia: "Jesteśmy tacy wspaniali, że i tak wszyscy kupią nasz sprzęt" i mają troszkę gdzieś klientów. Zobaczę jakie gry będą wychodzić Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cherry69: przegladam własnie inernet o BR. Wiekszosc danych pochodzi jeszcze z czasów, jak BR było projektem.
Stosunkowo niedawno po przeprowadzonych testach okazało się, że BR nie potrafi czytać tak szybko danych jak zapowiadano, nie wiem czy problemy/klopoty techniczne któe już rozwiazano. Poszperam o tym więcej ale nawet taki news chyba na gram był dawany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamespot.com/pages/profile/show_blog_entry.php?topic_id=23916169&user=skektek

Tutaj artykuł o tym. Streszczenie wyglada mniej więcej tak:
Blue ray jest szybsze porownując predkość 1x. Tylko że w DVD predkość nie wynosi x1 ale x12 (x360)
Blueray musi podnieść swoja predkośćx4 aby być szybszym czytynikiem (sprawdzcie stronke) od dvdx12. Tylko ze w PS3 nie ma x4 czytnika ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA!!!

No nie, to mnie rozłożyło! xD Mamy dwie wersje, ale tańsza jest niedostępna, więc trzeba kupować droższą, o ile się chce pograć... Parodia!!! :D

SONY, dajcie spokój... I tak nikt już was na poważnie nie bierze... =P

Co do prędkości BluRay - też czytałem (tylko już nie pamiętam, gdzie), żę jest ono wolniejsze od DVD. Biorąc pod uwagę objętość gier zastanawiam się, jakim cudem SONY chce, by ładowały się one szybciej, niż dotychczas? No, chyba że gry wcale nie będą zajmowały całego dysku bluray - precież wykonanie czegoś, co zajmuje 40 GB to jest ogromna inwestycja i potworna ilość czasu (ktoś te poziomy/modele/tekstury/dźwięki/etc. musi napisać, samo się nie zrobi) i cała para pójdzie w gwizdek, bo gry na PS3 wcale lepiej wyglądały od gier na x360 nie będą... :P Taaa... Powodzenia Panu Kutaragi życzę! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 12:08, Kifa napisał:

HAHAHAHA!!!

No nie, to mnie rozłożyło! xD Mamy dwie wersje, ale tańsza jest niedostępna, więc trzeba kupować
droższą, o ile się chce pograć... Parodia!!! :D

SONY, dajcie spokój... I tak nikt już was na poważnie nie bierze... =P

Co do prędkości BluRay - też czytałem (tylko już nie pamiętam, gdzie), żę jest ono wolniejsze
od DVD. Biorąc pod uwagę objętość gier zastanawiam się, jakim cudem SONY chce, by ładowały
się one szybciej, niż dotychczas? No, chyba że gry wcale nie będą zajmowały całego dysku bluray
- precież wykonanie czegoś, co zajmuje 40 GB to jest ogromna inwestycja i potworna ilość czasu
(ktoś te poziomy/modele/tekstury/dźwięki/etc. musi napisać, samo się nie zrobi) i cała para
pójdzie w gwizdek, bo gry na PS3 wcale lepiej wyglądały od gier na x360 nie będą... :P Taaa...
Powodzenia Panu Kutaragi życzę! xD


Nie wiem z czego się tak jarasz, bo wolniejszy napęd wymusi buforowanie części danych na dysk twardy więc problemu nie będzie. Jedynym problemem będzie to ile Sony zarezerwowało sobie miejsca na hdd dla takich akcji - stawiam, że będzie to przynajmniej z 20 gb (w końcu gry będą na blu-ray) ale dysk ma 60 gb więc tak źle nie jest.
Z tą "niedostępną tańszą wersją" może być podstęp marketingowy mający rozbudzić tanim kosztem zainteresowanie i polemikę wśród graczy a tak naprawdę pozwolić Sony na zbadanie opinii i zachowań przyszłych konsumentów co oni sądzą o dwóch wersjach konsol, oszacować popyt i w końcu wypuścić jedną wersję konsoli...i przy okazji odwrócić zainteresowanie graczy od microsoftu i Nintendo przynajmniej na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ci, którzy wierzyli, że jedyną różnicą między tańszym a droższym egzemplarzem będzie dysk, mieli już okazję srodze się zawieść."

Moze mi to ktos wyjasnic?
Jakie sa roznice oprocz dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 12:33, nievil napisał:

> HAHAHAHA!!!
>
> No nie, to mnie rozłożyło! xD Mamy dwie wersje, ale tańsza jest niedostępna, więc trzeba
kupować
> droższą, o ile się chce pograć... Parodia!!! :D
>
> SONY, dajcie spokój... I tak nikt już was na poważnie nie bierze... =P
>
> Co do prędkości BluRay - też czytałem (tylko już nie pamiętam, gdzie), żę jest ono wolniejsze

> od DVD. Biorąc pod uwagę objętość gier zastanawiam się, jakim cudem SONY chce, by ładowały

> się one szybciej, niż dotychczas? No, chyba że gry wcale nie będą zajmowały całego dysku
bluray
> - precież wykonanie czegoś, co zajmuje 40 GB to jest ogromna inwestycja i potworna ilość
czasu
> (ktoś te poziomy/modele/tekstury/dźwięki/etc. musi napisać, samo się nie zrobi) i cała
para
> pójdzie w gwizdek, bo gry na PS3 wcale lepiej wyglądały od gier na x360 nie będą... :P
Taaa...
> Powodzenia Panu Kutaragi życzę! xD

Nie wiem z czego się tak jarasz, bo wolniejszy napęd wymusi buforowanie części danych na dysk
twardy więc problemu nie będzie. Jedynym problemem będzie to ile Sony zarezerwowało sobie miejsca
na hdd dla takich akcji - stawiam, że będzie to przynajmniej z 20 gb (w końcu gry będą na blu-ray)
ale dysk ma 60 gb więc tak źle nie jest.
Z tą "niedostępną tańszą wersją" może być podstęp marketingowy mający rozbudzić tanim kosztem
zainteresowanie i polemikę wśród graczy a tak naprawdę pozwolić Sony na zbadanie opinii i zachowań
przyszłych konsumentów co oni sądzą o dwóch wersjach konsol, oszacować popyt i w końcu wypuścić
jedną wersję konsoli...i przy okazji odwrócić zainteresowanie graczy od microsoftu i Nintendo
przynajmniej na jakiś czas.


Od razu widać, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi... :] Ja się śmieję nie z wolnego BluRay, a z zamieszania wokół dwóch wersji PS3. A co do odwracania uwagi - żebyś się nie przeliczył, ja na przykład im więcej "ciekawych" rzeczy dowiaduję się o PS3, tym mniej mnie ta konsola interesuje (zupełnie, jakbym kiedykolwiek zwracał na nią większą uwagę).

Rezerwowanie miejsca - dobrze, zgoda, ale znowu czepiasz się czegoś, o czym ja nie mówię... SONY twierdzi, że gry mają ładować się jeszcze szybciej, niż poprzednio. Ale skoto BluRay jest wolny i trzeba będzie zbuforować grę na dysk, to znaczy, że pierwsze uruchomienie zajmie dłużej niż na innych konsolach (bo trzeba te dane na dysk przekopiować), a w trakcie gry różnic nie będzie (streaming w tle), o ile oczywiście gry nie będą zajmowały niesamowitej ilości miejsca, co już nadmieniałem. Więc zastanawiam się - po co komu BluRay już teraz?! Tylko o to mi chodzi - to bez sensu, w mojej opinii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nievil: moze ja jestem inny niz wszyscy ale wlasnie za to nie lubie Sony coraz bardziej. Jak widze w tlewizji reklame ktora mnie wkurza to specjalnie kupie inny produkt niz reklamowany i tu jest tak samo.
Wydaje mi sie ze dzis jest coraz wiecej przereklamowania to wiecej ludzi tak jak ja zaczyna myslec i mam nadzieje ze sony po prostu straci jak najwiecej kosztem nintendo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować