Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

2649 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2008 o 23:48, Piotrek K. napisał:

Szczerze? Nie zatrudniaj sie jako tlumacz, bo to nie ma sensu. Zrozumialbym jeszcze uzycie
zlego czasu, ale pisania ''ja'' DUZA litera ucza chyba na pierwszych zajeciach :/...


>>> Paranoja
Zmienilbym tylko na past simple (I noticed zamiast I''ve noticed) w pierwszym zdaniu - wszak
odnosimy sie do konretnego dnia, a nie jakiegos tam ;)...


Zgadza się :) Chyba miało się zaczynać od ''recently'' w pierwszej wersji i tak już zostało. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:24, sinir napisał:

12 grudnia ubiegłego roku zobaczyłem, że "konto o podanym adresie nie istnieje". Nie grałem
wtedy już od ok. 5 dni. Konto te było zarejestrowane na e-mailu "<tutaj podaje e-mail>".
Proszę więc o przeniesienie konta na e-mail "<tutaj podaje nowy e-mail>"


Może i ja spróbuję...

On 12 December previous year I noticed information that "acount with mentioned adress does not exist". I had not played then for abour 5 days. That acount was registered for <e-mail> adress. If it is possible please transfer my acount to the new adress - <nowy e-mail>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:02, mrosi napisał:

On 12th December previous year I noticed information that "account with mentioned adress does
not exist". I had not played then for abour 5 days. That acount was registered for <e-mail>
adress. If it is possible please transfer my account to the new adress - <nowy e-mail>.


Ogólnie chyba dobrze, ACOUNT pisałeś to poprawiłem (nie jestem wredny czy coś, po prostu żeby bez złych nawyków Ci zostało:D)

No i 12TH:D

Z tym transfer się nie do końca zgadzam, transfer to bardziej: piłkarza z klubu, pracownika. Pomyśle nad tym dzisiaj, ale za parę godzin:P

Dziwnie mi wygląda: I had not played for about 5 days, ale może źle mówię, więc tutaj tak jakbym nic nie mówił:D


a co do mnie, to tak na szybko:

On 12th December last year I noticed that "Account with mentioned adress does not exist" (nic innego lepszego nie wymyśliłem:D). I haven''t played for about 5 days. This account was registered with e-mail <-->.
If it will be possible, please change my e-mail to: <--->.

Na szybko, dzisiaj zrobie to lepiej jak cos mi do głowy wpadnie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

given??


Brzmi dziwnie, chyba, że znaczy to samo co i u nas;]

Given: podany (ktos mi cos podal, komorke chociazby)

Podany - wymieniony, cos w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś przetłumaczyć te tekst? Będę wdzięczny.

Well it isnt a ug then, your accoutn has being banned for reason, ill look into it now and edit this post if i find a report

As Respi said you have being caught swearing thats why you were and shall remain banned. There is ascreenshot if you would like it i will PM you it

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:34, Tal441 napisał:

Może mi ktoś przetłumaczyć te tekst? Będę wdzięczny.

Well it isnt a ug then, your accoutn has being banned for reason, ill look into it now and
edit this post if i find a report

As Respi said you have being caught swearing thats why you were and shall remain banned. There
is ascreenshot if you would like it i will PM you it


W takim razie to nie jest bug, twoje konto zostało zbanowane z jakiegoś powodu. Przyjrzę się temu i zedytuję ten post jeżeli znajdę raport.
Tak jak powiedział respi, zostałeś złapany na przeklinaniu, i dlatego zostałeś i zostaniesz zbanowany. Jest na poparcie tego rzut ekranu, i jeżeli chcesz go zobaczyć, prześlę ci go prywatną wiadomością.

Dnia 05.01.2008 o 00:34, Tal441 napisał:

given??


Brzmi dziwnie, chyba, że znaczy to samo co i u nas;]

Given: podany (ktos mi cos podal, komorke chociazby)

Podany - wymieniony, cos w ten deseń.


Jestem w 100% przekonana, że given jest w tym przypadku stosowne. Given - w tym miejscu: użyty, wymieniony, podany (w domyśle napisany, powiedziany, itd). Nie odnosi się do samej akcji podawania komuś czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to nie jest "ug" (nie wiem co oznacza ten skrót) w takim razie, twoje konto zostało zbanowane z konkretnego powodu, przyjrzę się temu bliżej i wyedytuje ten post kiedy znajdę raport.

Jak powiedział Respi, zostałeś przyłapany na przeklinaniu/wyzywaniu i to dlatego zostałeś i powinieneś pozostać zbanowanym. Istnieje screenshot, jeśli chcesz mogę ci go wysłać prywatną wiadomością (PM = private message).

Kursywą zaznaczyłem fragmenty tekstu, które mogły być niejasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2008 o 00:22, Be4n napisał:

Ogólnie chyba dobrze, ACOUNT pisałeś to poprawiłem (nie jestem wredny czy coś, po prostu żeby
bez złych nawyków Ci zostało:D)


Mój błąd...

Dnia 05.01.2008 o 00:22, Be4n napisał:

No i 12TH:D


A gdzie jest napisane, że trzeba używać -th, -rd, -nd? Pierwsze słyszę...

Dnia 05.01.2008 o 00:22, Be4n napisał:

Z tym transfer się nie do końca zgadzam, transfer to bardziej: piłkarza z klubu, pracownika.
Pomyśle nad tym dzisiaj, ale za parę godzin:P


Równie dobrze można by się przyczepić do "replace"

Dnia 05.01.2008 o 00:22, Be4n napisał:

Dziwnie mi wygląda: I had not played for about 5 days, ale może źle mówię, więc tutaj tak jakbym
nic nie mówił:D


Dlaczego tak? Bo to czas zaprzeszły. Coś co stało się przed faktem stwierdzenia błędów z kontem.

Dnia 05.01.2008 o 00:22, Be4n napisał:

If it will be possible, please change my e-mail to: <--->.


Jeśli z "if" używasz "will"... No cóż. Myślałem, że to ja jestem kiepski z gramatyki... Przytoczę przykład nie związany ze zdaniem - 1 tryb warunkowy (First Conditional): "If it is possible I will change" - "will" z czasownikiem w formie podstawowej + Present Simple - to jest poprawna forma. Dla przypomnienia - 2 tryb warunkowy (Second Conditional) - "If I was /were a prince I would live in palace" - Past Simple + Would+czasownik w formie podstawowej.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:50, mrosi napisał:

> No i 12TH:D

A gdzie jest napisane, że trzeba używać -th, -rd, -nd? Pierwsze słyszę...

Liczebnik porządkowy. Tam chodziło o "dwunastego grudnia", jeśli piszesz bez -th, wychodzi na "dwanaście grudzień". Do you copy that?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo mówisz ''on the tenth/first/second of December'' i tak samo to czytasz. Napisanie samej liczby oznaczało by tyle co ''one'' ''two'' ''three''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie przyjmuję tego do wiadomości. Można napisać, nie trzeba. I tak czytając przeczytasz jako liczebnik. Przy zapisie dat nie jest obowiązkowym dodawanie "końcówków"... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:57, mrosi napisał:

/.../

Nie przyjmuję tego do wiadomości. Można napisać, nie trzeba. I tak czytając przeczytasz jako
liczebnik. Przy zapisie dat nie jest obowiązkowym dodawanie "końcówków"... ;-P


Nie musisz. Wielu ludzi żyje w błędzie przez całe życie, ale prawda jest jaka jest. Szczególnie, że email wysyłany w sprawie zablokowanego konta jest bądź co bądź (a przynajmniej powinien być) pismem oficjalnym. A w takim już na pewno nie można zapominać o końcówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 00:59, Paranoja napisał:

Nie musisz. Wielu ludzi żyje w błędzie przez całe życie, ale prawda jest jaka jest. Szczególnie,
że email wysyłany w sprawie zablokowanego konta jest bądź co bądź (a przynajmniej powinien
być) pismem oficjalnym. A w takim już na pewno nie można zapominać o końcówkach.


Według Ciebie... Według moich lektorów, a wierz mi, że to nie są pacimuty, tylko osoby pracujące jako lektorzy od kilkunastu- kilkudziesięciu lat, z kilku- kilkunastoletnim pobytem w USA, GB, nie ma takiego obowiązku. Ani w pismach oficjalnych ani nieoficjalnych. Zresztą sam osobiście piszę dość sporo listów oficjalnych i przy tych okolicznościach pytałem kilku lektorów odnośnie dopisywania końcówek liczebnikowych. Opierając się na ich właśnie zdaniu twierdzę, że nie ma takiego obowiązku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 01:04, mrosi napisał:

> Nie musisz. Wielu ludzi żyje w błędzie przez całe życie, ale prawda jest jaka jest. Szczególnie,

> że email wysyłany w sprawie zablokowanego konta jest bądź co bądź (a przynajmniej powinien

> być) pismem oficjalnym. A w takim już na pewno nie można zapominać o końcówkach.

Według Ciebie... Według moich lektorów, a wierz mi, że to nie są pacimuty, tylko osoby pracujące
jako lektorzy od kilkunastu- kilkudziesięciu lat, z kilku- kilkunastoletnim pobytem w USA,
GB, nie ma takiego obowiązku. Ani w pismach oficjalnych ani nieoficjalnych. Zresztą sam osobiście
piszę dość sporo listów oficjalnych i przy tych okolicznościach pytałem kilku lektorów odnośnie
dopisywania końcówek liczebnikowych. Opierając się na ich właśnie zdaniu twierdzę, że nie ma
takiego obowiązku.


Jak kto woli. Z pewnością w dzisiejszym języku angielskim dowolność w używaniu wymiennych form, itd jest większa niż kiedyś. Ja tylko pragnę pozostać bliżej literackiej formie i zasadom angielskiego.
Obowiązku być może nie ma, ale o tym, ażeby zupełnie nie istniały takie zalecenia, też ''pierwsze słyszę''. Niemniej, nie zamierzam się tu o to kłócić, bo wątek nie jest po to, aby każdy wyliczał ile umie i kto go uczył, tylko po to aby w miarę możliwości pomóc innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 01:17, Paranoja napisał:

Obowiązku być może nie ma, ale o tym, ażeby zupełnie nie istniały takie zalecenia, też ''pierwsze
słyszę''. Niemniej, nie zamierzam się tu o to kłócić, bo wątek nie jest po to, aby każdy wyliczał
ile umie i kto go uczył, tylko po to aby w miarę możliwości pomóc innym.


A czy ja napisałem, że nie wolno używać? Nie. Nie ma takiego obowiązku. A to różnica... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 01:19, mrosi napisał:

> Obowiązku być może nie ma, ale o tym, ażeby zupełnie nie istniały takie zalecenia, też
''pierwsze
> słyszę''. Niemniej, nie zamierzam się tu o to kłócić, bo wątek nie jest po to, aby każdy
wyliczał
> ile umie i kto go uczył, tylko po to aby w miarę możliwości pomóc innym.

A czy ja napisałem, że nie wolno używać? Nie. Nie ma takiego obowiązku. A to różnica... :-)


Tego nie sugerowałam. Tylko, że wg. niektórych anglistów jest to forma pożądana i dla wielu oczywista.

edit: kończę już tę dyskusję, aby nie odbiegać od tematu wątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nie zgadzamy tutaj;]

Bo IMO trzeba używać końcówek. W angielskim nie ma odmiany przez przypadki, ale jest różnica między:

Dwanaście a Dwunasty:P

Co do Twojego replace: skąd Ci to przyszło do głowy?:D Najwyrazniej nie zrozumialem aluzji:P


Co do will - za dużo filmów i tym podobnych bzdetów. OFC masz rację, ale bardziej byłem kierowany tym jak mówią potocznie. Oczywiście masz rację:D


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 02:18, Be4n napisał:

To się nie zgadzamy tutaj;]

Bo IMO trzeba używać końcówek. W angielskim nie ma odmiany przez przypadki, ale jest różnica
między:

Dwanaście a Dwunasty:P

Co do Twojego replace: skąd Ci to przyszło do głowy?:D Najwyrazniej nie zrozumialem aluzji:P


Co do will - za dużo filmów i tym podobnych bzdetów. OFC masz rację, ale bardziej byłem kierowany
tym jak mówią potocznie. Oczywiście masz rację:D


Pozdrawiam



Masz racje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też do ANet trzeba coś wysłać, więcpoproszę o pomoc w ładnym tlumaczeniu :)

Od pewnego czasu zaczął występować taki problem. Otóż grajac w Guild Wars (w nic innego) komputer potrafi sie zawiesić. Po prostu twarde zaiweszenie komputera. Ekran zastyga w bezruchu, dźwięk się zapętla, Ctrl-Alt-Del nie skutkuje i pomaga tylko twardy reset. I jak się dowiedziałem nie jestem jedyny bo taki problem ma jeszcze pare osób z GWGuru. Okazało się, że większość miała dwurdzeniowe procki AMD.
Ponoć pomaga wymuszenie w managerze zadań obsługi gw.exe przez tylko jeden rdzeń.
Ja mam jednak procek jednojajowy. Niektórzy wskazują na karte WiFi ale jej nie mam, więc chodzi o coś innego.
Wcześniej tego nie miałem, zaczęło się od ok. 3 tygodni. Ale ilość programów nie ma nic do znaczenie, bo gram tylko przy antywirusie.
Specyfika komputera:
/.../
Tylko że gram na tym od początku i wyprobowałem nawet gry bardziej obciążające ten komputer i problemów nie było. Więc raczej to nie jest problemem.
Wina chłodzenia to nie jest bo mam właczonego SpeedFan i temp. jest przy właczonym GW ok.50^C. A to jednak nie jest temp. powodująca takie zawieszenie.
Moze wy z ANet będziecie wiedzieli jak temu zaradzić.

(tego juz nie tłumaczcie :))
Wiem ze styl informatyczny ale chyba nie powinno być z tym problemów ;)
Z gry dziekuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować