Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard nakłada ograniczenia na cyfrowe wersje Diablo III

48 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2012 o 23:17, palpatine napisał:

To tylko 72 godziny, nie cale życie.......


72 godziny czyli trzy dni. W tym czasie, jeśli kupiłbyś sobie grę w piątek po południu to można casualowo skończyć sobie przez weekend całego normala...

Jakby na to nie patrzeć, to jest to po prostu absurdalne i inaczej się tego nie da nazwać. Płacisz za produkt i nie możesz w niego grać przez 3 dni...? Jeśli ktoś mi powie że to jest ok to chyba pracuje w Blizzardzie. Samemu w D3 spędziłem ponad 100 godzin, przymknąłem oczy na większość niedoróbek...ale są granice absurdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 23:12, ZubenPL napisał:

Przecież każdemu się zdarza wydać nieskończoną grę blizzardowi również, może za jakieś
6 miesięcy jak skończą płatną betę i wydadzą finalną grę , skończą stronę społecznościową(tak
na obecnej to tylko nie skończona wersja) ,uruchomią system do wykrywania botów i chacków(tak
w diablo 3 nic takiego na chwile obecną nie ma, boty czy chacki są niewykrywalne) takie
cyrki się skończą.


Temu, że gra zostaje wydana jako końcowy w stanie "wersja beta", lub nawet alfa także jestem przeciwny, ale nawet jeśli to się zdarza to jednak dostęp do ich pełnych (w subiektywnym tego słowa znaczeniu, przynajmniej w tym przypadku :) ) wersji dostaję w momencie zakupu, a nie 3 dni po.
Porównajmy chociażby ze Steamem - niewątpliwie jest to DRM, ale po pierwsze stosunkowo mało uciążliwy (głównie mam na myśli sytuację kiedy kupujemy bezpośrednio ze steam''a, przez internet), ponieważ i tak muszę wpierw ściągnąć grę, a po drugie możliwość uruchomienia dostaję w chwili kiedy ściąganie się zakończy. (w moim przypadku - http://www.speedtest.net/result/2021996582.png - nie jest to długi czas).
(A wymogu aktywacji gier pudełkowych przez steam''a także nie popieram :P )

A jeśli chodzi o hackowanie (wydaje mi się, że jest to bardziej poprawne niż chackowanie, w końcu słowo pochodzi od angielskiego hack) w D3, to mi osobiście nie przeszkadza (w każdym razie gdybym posiadał tę grę). Ostatecznie grał bym jedynie sam, lub ze znajomymi. Jeśli ktoś chce ich używać, to droga wolna, PvP nie ma, problem mnie całkowicie nie dotyczy. Jeśli dzięki temu nastąpi spadek cen w RMAH - tym lepiej, może nawet bym się wtedy skusił na zakup jakiegoś fajnego przedmiotu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graliście w Diablo II? Gra jest zniszczona przez wszechobecne spam-boty. Nie da się czegokolwiek napisać w pokojach, bo co chwila wchodzą boty i zostawiają wiadomości na cały ekran. Cały klimat oczywiście zabity. I obstawiam, że z właśnie spam-botami Blizzard zamierza jakoś w ten sposób walczyć (inna sprawa, że to zapewne tylko opóźni nieuniknione :P).

Dunno. Może mają większy masterplan, którego nie rozumiemy (przykładowo, mogą sprawdzić, czy dany osobnik nie wykupił za dużo kluczy, bądź czy przypadkiem nie kupuje ich automatycznie).

Ale, co jak co, ze strony etycznej, zagranie co najmniej niepomyślne dla Blizza D: . Już naprawdę przesadzają z tymi restrykcjami. Nie kupuję Diablo 3, jeśli dalej im tak pójdzie :U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja... zwłaszcza że gra nie jest publiczna zaraz po założeniu i nie ma jak się do nie połączyć chyba że przez real id więc spam boty możesz sobie między bajki włożyć.

Miałem kupić wersję cyfrową bo jakoś pudełkowej dorwać nie mogę. No cóż skoro mam być traktowany jak klient n-tej kategorii to panowie z Blizza moich pieniędzy za Diablio 3 nie zobaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim przypadku nie powinna być wyświetlana stosowna informacja przy zakupie wersji cyfrowej? Jeśli takowej nie ma to przecież towar z automatu staje się niezgodny z umową i każdy ma prawo do jego zwrotu i to tym razem bez żadnego gadania, że EULA czy coś. Powinna być klarowna informacja, np. w takiej formie: Informujemy iż po zainstalowaniu gra przechodzi 72 godzinny proces weryfikacji. W tym czasie nie wszystkie jej funkcie będą dostępne. Przepraszamy za niedogodności i życzymy miłej zabawy przy naszym beta teście za który zapłaciliście jak za zboże. Pozdrawiamy i w Waszej forsie się taplamy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2012 o 01:46, Arkhaor napisał:

Graliście w Diablo II? Gra jest zniszczona przez wszechobecne spam-boty. Nie da się czegokolwiek
napisać w pokojach, bo co chwila wchodzą boty i zostawiają wiadomości na cały ekran.
Cały klimat oczywiście zabity. I obstawiam, że z właśnie spam-botami Blizzard zamierza
jakoś w ten sposób walczyć (inna sprawa, że to zapewne tylko opóźni nieuniknione :P).

Dunno. Może mają większy masterplan, którego nie rozumiemy (przykładowo, mogą sprawdzić,
czy dany osobnik nie wykupił za dużo kluczy, bądź czy przypadkiem nie kupuje ich automatycznie).



Weź odstaw te psychotropy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować