Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2013 o 22:11, Darkstar181 napisał:

Czy ty widzisz co sam napisałeś ?


A Ty czytać umiesz, czy już rozum odebrało? Przy zbliżeniach zjeżdża do 20. PRZY ZBLIŻENIACH. W dodatku na Extreme, czy jak oni tam to nazwali. Biorąc pod uwagę, że komp ma 3 lata, a takie spadki notowałem też w S2TW i bodajże w NTW, to mam narzekać? Normalka. Zresztą, nie gram na zbliżeniach, nie ma po co.

A że grafa jest słaba to inna sprawa, żenująca oczywiście. Choć dziwi mnie, że jak odpaliłem custom battle to wszystko wygląda tragicznie, a w prologu - jakoś normalnie, przynajmniej roślinność i otoczenie, bo modeli postaci już nie oglądałem pod lupą

Dnia 04.09.2013 o 22:11, Darkstar181 napisał:

Nie, nie będzie. Właśnie o to chodzi. Ludzie mają lagi i 25 fps na procesorach I7 i grafie
GTX 670, stąd te narzekania.


Za 2 tygodnie będę wiedział, teraz nie mam dostępu. Nie wiem czemu, ale skoro u mnie na i5 jest normalnie, to bo ja wiem, gra się z i7 gryzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 22:18, vonArnold napisał:

Za 2 tygodnie będę wiedział, teraz nie mam dostępu. Nie wiem czemu, ale skoro u mnie
na i5 jest normalnie, to bo ja wiem, gra się z i7 gryzie?

Normalnie czyli 20 Fps, czyli niegrywalnie ?

Usprawiedzliwasz spadek fps swoim sprzętem, nie mając pojęcia że mając znacznie lepszy byłoby tak samo.
Optymalizacja jest skopana i tyle. Ty sie cieszysz że gra Ci się włacza, ja się wkurzam że na kompie na którym Crysis 3 chodzi na fulla są lagi przy takiej strategii.

Ja tam mam Shoguna 2, także i porównanie jest. Grafika jest lepsza i gra działa lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 22:21, Darkstar181 napisał:

Normalnie czyli 20 Fps, czyli niegrywalnie ?


Płynna gra to 24 fps, prawda? 20 to niewielki spadek zatem, tym bardziej, że pojawiący się w sytuacjach, gdy i tak gracz sam ogranicza swoje możliwości zarządzania armią.

Dnia 04.09.2013 o 22:21, Darkstar181 napisał:

Usprawiedzliwasz spadek fps swoim sprzętem, nie mając pojęcia że mając znacznie lepszy
byłoby tak samo.


To, że stwierdzam fakt, że u mnie jest w porządku, nie wyklucza faktu, iż na innym sprzęcie jest gorzej.
Wręcz przeciwnie pozwala mi wysnuć przypuszczenie, że na lepszym będzie lepiej. A że pojawią się opinie świadczące o dziwnych problemach, po pierwsze nie neguję ich, ale też z racji braku statystyk, nie mam przesłanek by uznać je za masowe jak twierdzisz, a nie incydentalne jak to zwykle bywa. A to wynika z doświadczenia, bo dziwnym trafem bardzo rzadko dotykają mnie dziwczane problemy, jakie ludzie z różnymi grami zgłaszają. Może nie mam syfu w soft''ie? A może faktycznie zawinia czasem producent?

Dnia 04.09.2013 o 22:21, Darkstar181 napisał:

Optymalizacja jest skopana i tyle. Ty sie cieszysz że gra Ci się włacza, ja się wkurzam
że na kompie na którym Crysis 3 chodzi na fulla są lagi przy takiej strategii.


Ta, włącza się. Mało powiedziane.
I ta strategia wyświetla pierdylion elementów. Nie dziwią mnie wymagania, bo ostatnie gry z serii TW, były zwykle sprzętożerne. W szczególności przy armiach liczących po 10k jednostek i maxa detali.

Dnia 04.09.2013 o 22:21, Darkstar181 napisał:

Ja tam mam Shoguna 2, także i porównanie jest. Grafika jest lepsza i gra działa lepiej...


A że grafika słaba to inna sprawa. Jakość grafiki, a optymalizacja to dwie różne rzeczy.
Optymalizację może choćby fizyka kopać, bo procek nie nadąża, ale w tej grze raczej wątpię, by "fizyka występowała" jak w fpsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 23:25, pawbuk napisał:

Zamawiał ktoś wersję pudełkową na Muve? Gdzie jest kod na DLC? :)


Maila sprawdź.

Co do optymalizacji to ja uważam, że w bitwach jest nawet dobra, ale to co się dzieje na mapie kampani to porażka totalna niestety.

W piątek wychodzi patch i mam nadzieję, że to poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś więcej i ta gra to kupa, a co w niej śmierdzi najbardziej :

- optymalizacja i płynność oraz grafika - czyli jej brak i słaba jakość - shogun 2 działał 100% lepiej wyglądał lepiej
- bitwy - wojsko biega jak chomiki na sterydach a walki trwają tak szybko, że czasem jak próbuję coś oflankować to i tak jest już po zawodach

Reszta wydaje się być ok, ale pokaz slajdów i przycinki odstraszają -
Wrócę do tego potworka po patchu, zaczynam żałować wydanej kasy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 23:32, Smooqu napisał:

Maila sprawdź.


Oczywiście nic na mailu nie ma :D Nie dość, że gra przyszła dopiero dziś o 19, to jeszcze nie mam kodu na DLC :) A może powinienem mieć jeszcze kod rejestracyjny do Kompani Graczy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 23:54, pawbuk napisał:

Oczywiście nic na mailu nie ma :D Nie dość, że gra przyszła dopiero dziś o 19, to jeszcze
nie mam kodu na DLC :) A może powinienem mieć jeszcze kod rejestracyjny do Kompani Graczy?
:)

Kiedy zamawiałeś ? we wtorek rano kody na DLC się skończyły.

Co do klucza do rejestracji punktów... też nie mam, ale to można załatwić wysyłając im numer zamówienia z muve, wtedy sami zarejestrują grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 00:33, Darkstar181 napisał:

Kiedy zamawiałeś ? we wtorek rano kody na DLC się skończyły.


Zamawiałem 14 sierpnia, wersję z DLC :) I tak już jestem trochę wkurzony, bo pre-order mi przyszedł prawie dwa dni po premierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 01:00, pawbuk napisał:

Zamawiałem 14 sierpnia, wersję z DLC :) I tak już jestem trochę wkurzony, bo pre-order mi przyszedł prawie dwa dni po premierze :D


Przez te 2 dni już przegrałem w Rome II ponad 10h i muszę przyznać, że jest dobrze. Jednak tak jak w poprzednich odłonach serii także tutaj musimy czekać na patche i jakieś mody bo jest dużo męczących pierdół.

Niektóre są mniej wkurzające (pojedyncze statki atakujące nasze miasta), a inne bardziej (kart jednostek przy bitwach, w których kontrolujemy więcej niż 20 oddziałów zajmują pół ekranu!).

Poza tym ta nieszczęsna optymalizacja. Oby ten patch to poprawił bo jest tu duże pole do poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 01:26, Smooqu napisał:

Niektóre są mniej wkurzające (pojedyncze statki atakujące nasze miasta), a inne bardziej
(kart jednostek przy bitwach, w których kontrolujemy więcej niż 20 oddziałów zajmują
pół ekranu!).


Statki atakujące miasta? Jak rozumiem statki "desantowe" przewożące oddział? Można kontrolować więcej niż 20 jednostek, czy nadal jest to niemożliwe?

Dnia 05.09.2013 o 01:26, Smooqu napisał:


Poza tym ta nieszczęsna optymalizacja. Oby ten patch to poprawił bo jest tu duże pole
do poprawy.


U mnie gra chodzi płynnie, ale jest żenująco brzydka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2013 o 22:21, Darkstar181 napisał:

Normalnie czyli 20 Fps, czyli niegrywalnie ?

Usprawiedzliwasz spadek fps swoim sprzętem, nie mając pojęcia że mając znacznie lepszy
byłoby tak samo.
Optymalizacja jest skopana i tyle. Ty sie cieszysz że gra Ci się włacza, ja się wkurzam
że na kompie na którym Crysis 3 chodzi na fulla są lagi przy takiej strategii.

Ja tam mam Shoguna 2, także i porównanie jest. Grafika jest lepsza i gra działa lepiej...


A u mnie jakoś gra chodzi w porządku na gtx 680 i i5 podkręcony do 4.2 ghz tylko gdy klikam na armie i przesuwam kursorem najczęściej w okolicach miast portowych na mapie kampani mam straszne lagi potrafi spaść na sekudne nawet do 12 fps i wkur..... są takie spadki własnie ;/ , nie wiesz czy to może być spowodowane? może to jakiś bug ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek nie ważne czy najniższe czy najwyższe detale gry na mapie kampani , tak jak gra w bitwach działa płynie przy zbliżeniu dużych armi 50 -60 fps to na kampani takie własnie szarpnięcia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 01:32, pawbuk napisał:

Statki atakujące miasta? Jak rozumiem statki "desantowe" przewożące oddział? Można kontrolować
więcej niż 20 jednostek, czy nadal jest to niemożliwe?


Zacznijmy od tego, że w Rome II podbicie wszystkich prowincji nie kończy automatycznie żywota przeciwnika. Aby tego dokonać należy zniszczyć wszystkie jego armię.

Cżęsto po podbiciu armi lądowej i prowincji, frakcja kontroluje tylko pojedyńcze statki morskie, które z uwielbieniem atakują osady, z zerową szansą na powodzenie :)

Można kontrolować więcej niż 20 jednostek, jednakże wtey karty jednostek zajmują mnóstwo miejsca i jest to mocno Upierdliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w Shogunie w takich przypadkach karty się zmniejszały o połowę i zajmowały dwa rzędy z tego co pamiętam. Serio nie wprowadzili tego tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 11:38, Sipso napisał:

Hmm, w Shogunie w takich przypadkach karty się zmniejszały o połowę i zajmowały dwa rzędy
z tego co pamiętam. Serio nie wprowadzili tego tutaj?

Nie.... jest to tak wk... że czasem wyłączałem tego menusa ...
Ta gra to beta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w prologu jest bug? Chodzi mi o to że jeśli zaatakuję ostatnie miasto a nie mam maszyn oblężniczych to w następnej turze gra wymusza atak mimo iż nie mam jak się dostać do miasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem zainstalowałem gre po angielsku bo po Polsku się nie dało a teraż zmieniam jezyk na Polski i i probuje wlaczyc gre to włącza się tabelka „ przygotowanie do uruchomienia rome 2 " po chwili wyskakuje tabelka
„Wystąpił błąd w trakcie aktualizacji gry Total War:Rome 2 (przekroczenie limitu czasu połączenia)" Wie ktoś jak to naprawić ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować