Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 także w polskiej wersji językowej? Niewykluczone

61 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2012 o 17:50, Dariwa88 napisał:

szczerze odpuszczam sobie kupienie tej gry


Tak samo uważam jak Ty kolego. Ten sam tok myślenia i również bo zagraniu w betę wstrzymuję się z kupnem bynajmniej do czasu, aż nie wyjdzie spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że będzie polska wersja od początku... a tutaj tekst w stylu " jeśli zarobimy to z łaską wam damy "... niech się bujają w takim razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spolonizować powinni tylko questy, opisy skilli i umiejętności. Itemy powinny mieć angielskie nazwy żeby nie komplikować sobie życia. Ewentualnie spolonizować nazwy itemów pod warunkiem że angielska nazwa znajdowała by się np w nawiasie pod polską nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo DZIECIAKI (wszystko z nimi związane ) jak i starcy są częścią ludzkiego społeczeństwa i kultury, dlatego dziwi mnie bardzo i nie rozumiem, że nie potraficie odnaleźć się w takim stanie rzeczy.

No chyba, że jesteście aspołecznymi dziwakami, dorosłymi frustratami z niedojrzałą osobowością, albo jeszcze gorzej - dewiantami z jakąś traumą z własnego dzieciństwa. Ale to tylko i wyłącznie o was świadczy, a nie o normalnych "dzieciakach", które mają swój naturalny urok i prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 16:08, Ilona napisał:

No chyba, że jesteście aspołecznymi dziwakami, dorosłymi frustratami z niedojrzałą osobowością,
albo jeszcze gorzej - dewiantami z jakąś traumą z własnego dzieciństwa. Ale to tylko
i wyłącznie o was świadczy, a nie o normalnych "dzieciakach", które mają swój naturalny
urok i prawa.

Tak, z pewnością jesteśmy. A gra jest od 12 lat, więc dzieci nie są mile widziane nawet przez twórców. Nie wiem o co się pluć i snuć niestworzone teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, już dobrze zaraz podamy melisę i wszystko będzie ok.

Owszem są częścią "społeczeństwa" i "kultury" co nie znaczy że mamy tolerować zaplutego gimbusa który rzuca mięsem na lewo i prawo wystawiając reszcie graczy z naszego kraju piękną wizytówkę. Podobnie jak nie uśmiecha mi się powstanie kolejnego spamadanu pl na którym była wylęgarnia takich "należących do społeczeństwa" osobników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 17:30, L33T napisał:

wystawiając reszcie graczy z naszego kraju
piękną wizytówkę. Podobnie jak nie uśmiecha mi się powstanie kolejnego spamadanu pl


To idź i wystaw lepszą wizytówkę, dasz radę ? WĄTPIĘ, przecież twój poziom leeta ci na to nie pozwoli. ... a meliskę ci odstąpię bo po tym jak czytasz czat w spamadanie 24/7 (zamiast robić cokolwiek innego) i trafiasz na same najgorsze rzeczy ze strony dzieciarni i w ogóle polaków - meliska przyda ci się na zszarpane nerwy.

@Quandor

Dnia 06.08.2012 o 17:30, L33T napisał:

A gra jest od 12 lat, więc dzieci nie są mile widziane nawet przez twórców.


Z choinki się urwałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 16:45, Quandor napisał:

Tak, z pewnością jesteśmy. A gra jest od 12 lat, więc dzieci nie są mile widziane nawet
przez twórców. Nie wiem o co się pluć i snuć niestworzone teorie.

Dwunastolatki, to nadal są dzieci. Najprawdziwsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze taki rage odstawiasz ? Może tak wdech i wydech kilka razy dla uspokojenia ? Spamadan pamiętam tylko z eventów i to mi wystarczyło tak samo jak nasi gracze dawali "popis" od czasu do czasu na innych dystryktach.
Co do tego czy potrafię wystawić lepszą wizytówkę, grałaś ze mną ? Znasz mnie ? Nie, więc proszę odstawiaj swój święty gniew gdzieś indziej bo to Ty wychodzisz na sfrustrowaną i zakompleksioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 00:48, Ilona napisał:

Z choinki się urwałeś ?

Po twoich wypowiedziach wnioskuje, że tobie nieco daleko do normalności, więc nie zbywaj mnie jakimiś choinkami. 12 latkowie to też dzieci, fakt, ale w wielu przypadkach dojrzalsze niż taki 10 latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 06:49, L33T napisał:

Zawsze taki rage odstawiasz ? [...] grałaś ze mną ? Znasz mnie ?


Napisałam pierwszy post bezosobowo. Zaczepiasz mnie i wciągasz w personalną dyskusję to ci odpowiadam. Logiczne ...
Swoją drogą >rage ... hmmm z ust Polskiej Wizytówki brzmiało by wręcz przeuroczo.

Skoro ty - niby facet(?) przed trzydziestką - masz prawo wybrać sobie na przykład azjatycką laleczkę na awatar i lubować się w kreskówkowych infantylnych dziewuszkach, to pozwól innym też mieć prawo wyboru na przykład polskiej wersji językowej gry. Bo tak lubią. De facto gry dla dzieci.

Twoje opinie na ten temat związku wersji językowej gry z kulturą osobistą jednostek, są niczym innym jak stekiem bzdur.

@Quandor
To cudownie, a teraz zamilknij chłopcze bo kończę z tobą dyskusję w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 18:20, Ilona napisał:

Napisałam pierwszy post bezosobowo. Zaczepiasz mnie i wciągasz w personalną dyskusję
to ci odpowiadam. Logiczne ...


Nielogiczne jest to, że wyciągasz wnioski na temat pewnej osoby nie znając jej - tu cytuje "To idź i wystaw lepszą wizytówkę, dasz radę ? WĄTPIĘ "

Dnia 07.08.2012 o 18:20, Ilona napisał:

Skoro ty - niby facet(?) przed trzydziestką - masz prawo wybrać sobie na przykład azjatycką
laleczkę na awatar i lubować się w kreskówkowych infantylnych dziewuszkach, to pozwól
innym też mieć prawo wyboru na przykład polskiej wersji językowej gry. Bo tak lubią.


Porównywanie wersji językowej do wyboru postaci? Rozumiem mniej więcej jaki był cel przytoczenia tego argumentu, ale polonizacja jest o wiele bardziej dyskusyjna. Bo to, że ktoś może grać jak ty to ujęłaś azjatycką laleczką nie wpływa za bardzo na społeczność ludzi grających w tą grę( jak już to ten wpływ jest naaaprawde znikomy) a polonizacja sprawia, że dostęp do gry jest baaardzo ułatwiony i to rodzi problemy w postaci osób, które czują się bezkarne w sieci i uważają, że "wszystko mogę" i "każdego mogę obrazić jak mi się nie spodoba". Ja uważam, że jak producent sam nie wyznacza polskich serwerów to robienie polonizacji mija się z celem.

Dnia 07.08.2012 o 18:20, Ilona napisał:

De facto gry dla dzieci.


Bzdura, hobby dobre jak każde inne. Sama zresztą mówiłaś, że gry są dla wszystkich ;)

Dnia 07.08.2012 o 18:20, Ilona napisał:

Twoje opinie na ten temat związku wersji językowej gry z kulturą osobistą jednostek,
są niczym innym jak stekiem bzdur.


Ja się z nim zgadzam, bo znam to z autopsji. Grałem w różne mmo (Rift, WoW, trochę EVE) i grałem też w pierwsze GW przed i po polonizacji. Po polonizacji pojawiło się multum osób, które nie zważały na nic, bluzgały nieustanie, spamowały po polsku w angielskich dystryktach i każdy Ci stwierdzi kto grał przed i po polonizacji, że poziom graczy(w sensie kultury osobistej) się drastycznie obniżył. Więc proszę Cię nie wypowiadaj się o czymś o czym najwyraźniej nie masz zielonego pojęcia.

Dnia 07.08.2012 o 18:20, Ilona napisał:

@Quandor
To cudownie, a teraz zamilknij chłopcze bo kończę z tobą dyskusję w tym temacie.


Wybacz, trochę moja sprawa, ale jakbyś też trochę wykazała się lepszą kulturą a nie chamskimi odzywkami to by Cię poważniej inni traktowali ;].

Przepraszam, że się tak wtrącam do dyskusji, ale musiałem zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 18:20, Ilona napisał:

Napisałam pierwszy post bezosobowo. Zaczepiasz mnie i wciągasz w personalną dyskusję
to ci odpowiadam. Logiczne ...
Swoją drogą >rage ... hmmm z ust Polskiej Wizytówki brzmiało by wręcz przeuroczo.

Jakoś nie mogę znaleźć innego określenia na twoje zachowanie, przykro mi. Jak na osobę która wydaje się nie lubić etykietek na sobie, przyczepienie ich innym masz nieźle opanowane.

Dnia 07.08.2012 o 18:20, Ilona napisał:

Skoro ty - niby facet(?) przed trzydziestką - masz prawo wybrać sobie na przykład azjatycką
laleczkę na awatar i lubować się w kreskówkowych infantylnych dziewuszkach, to pozwól
innym też mieć prawo wyboru na przykład polskiej wersji językowej gry. Bo tak lubią.
De facto gry dla dzieci.

De facto pegi które wystawia rating można o kant pewnej części ciała potłuc. Pegi określa wiek na podstawie tego do czego ma dostęp przed premierą. To co potem się dzieje, a chodzi głównie o kanały do rozmów, to już inna bajka bo to nie jest kryterium oceny gry, bo rating wtedy był by przyznawany po a nie przed premierą co jest sprzeczne z prawem. Choć pewnie sporo gier 12+ zrobiło by się nagle 15+ lub 18+.

Dnia 07.08.2012 o 18:20, Ilona napisał:

Twoje opinie na ten temat związku wersji językowej gry z kulturą osobistą jednostek,
są niczym innym jak stekiem bzdur.

Ehh widać trzeba wytłumaczyć o co chodzi dokładniej. Wersja językowa to dla tych "wybitnych należących do społeczeństwa jednostek" pewna bariera lub zachęta w zależności od tego czy jest wersja PL czy nie ma. Zakładam że mam tłumaczyć dalej, wersja PL tylko zwiększa szansę na występowanie w przyrodzie "wybitnych należących do społeczeństwa jednostek", których celem i szczytem możliwości jest znaczenie każdego możliwego kanału swoją wybitną kulturą osobistą i kwiecistą mową rodem z rynsztoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wiedzieć kto najbardziej uwłacza i psuje opinię ogólnie pojętej Polskiej Społeczności Graczy ?
To ci powiem...
TY i tobie podobni z waszym wypaczonym światopoglądem i powielaniem chorobliwych opinii.
Przez naście lat odkąd gram w gry sieciowe poznałam całą masę wspaniałych ludzi, później niejednokrotnie serdecznych przyjaciół. Przeleciałam przez całe mnóstwo Klanów Gildii i Squadów. Zawsze świetnie się z nimi bawiłam i zawsze to byli Polacy. Dzieci, dorośli, w różnym wieku. Potrafiliśmy się integrować, wspólnie walczyć o wyznaczone cele i utrzymać język na odpowiednim poziomie.
To takich jak ty co to krzyczą przeciwko swojej nacji trzeba było trzymać na dystans, bo nigdy nie wiadomo czy cię nie sprzeda wrogowi jak sprzedajna panna.
Skoro ty z rozrywki sieciowej nie potrafisz czerpać radości tylko przyjmujesz do siebie rynsztokowe bagno , cóż ...
Widać w powiedzeniu, że swój do swego ciągnie jest wiele racji.

To właśnie dzięki polonizacji takich tytułów sieciowych gier jak Age of Conan, Guild Wars, League of Legends, Allods Online i innych - Polska zaczęła coraz bardziej liczyć się na rynku gier i arenie międzynarodowej. Polscy gracze dostali masę przywilejów z tego tytułu. A zagraniczni gracze traktować Polaków z większym szacunkiem i uwagą I z dumą powiedzieć można, że Polska taka mała a swoją wersję językową ma! - na równi choćby z Niemcami czy Francuzami.
I podziękowania się należą zespołom lokalizacyjnym oraz polskim wydawcom za to, że tłumaczą gry i walczą o pozycję Polskich Graczy. Jestem pewna, że polska wersja Guild Wars 2 odniesie jeszcze większy sukces niż poprzedniczka.

Na koniec dodam, że byłam w Guild Wars 2 na serwerze Blactide podczas ostatniego testu i wyobraź sobie, że na czacie można było przeczytać same pochlebne opinie na temat Polaków (w przeciwieństwie co do biednych Rosjan).
Dasz wiarę?

@Saref
Zareagowałeś sobie, dobrze. Ale czego ode mnie oczekujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 03:45, Ilona napisał:

TY i tobie podobni z waszym wypaczonym światopoglądem i powielaniem chorobliwych opinii.
Przez naście lat odkąd gram w gry sieciowe poznałam całą masę wspaniałych ludzi, później
niejednokrotnie serdecznych przyjaciół. Przeleciałam przez całe mnóstwo Klanów Gildii
i Squadów. Zawsze świetnie się z nimi bawiłam i zawsze to byli Polacy. Dzieci, dorośli,
w różnym wieku. Potrafiliśmy się integrować, wspólnie walczyć o wyznaczone cele i utrzymać
język na odpowiednim poziomie.

No patrz, grałem w wiele gier i kiedy w gildii/corpie dowiadywali się że jestem Polakiem byli zaskoczeni, bo spodziewali się czegoś innego po moim zachowaniu. Dziwne prawda? Uwielbiam również manipulacje na modłę telewizji. Nigdzie, nie napisałem że wszyscy gracze z naszego kraju się tak zachowują. Więc trzymaj się faktów a nie dorabiaj sobie swoich teorii.

Dnia 08.08.2012 o 03:45, Ilona napisał:

To takich jak ty co to krzyczą przeciwko swojej nacji trzeba było trzymać na dystans,
bo nigdy nie wiadomo czy cię nie sprzeda wrogowi jak sprzedajna panna.

Mhm, tak tak. Pozdrawia rezerwista i uprzejmie przypomina że zniesławienie jest karalne w tym pięknym kraju i podobno w razie wojny ma bronić takich miłych i przyjaznych obywateli. Pozdrawiają również chłopaki z AFG których w podobny sposób nazywa "oświecona" część społeczeństwa. Dziękujemy z wsparcie moralne i przypominamy o tym jak nasze społeczeństwo nas wspiera przez nie wyrażenie zgody na budowę domu weterana w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Dnia 08.08.2012 o 03:45, Ilona napisał:

Skoro ty z rozrywki sieciowej nie potrafisz czerpać radości tylko przyjmujesz do siebie
rynsztokowe bagno , cóż ...
Widać w powiedzeniu, że swój do swego ciągnie jest wiele racji.

Bynajmniej ale Ty wiesz swoje, w końcu etykietkę mam już przyczepioną. Urocze acz nieprawdziwe bo ponownie, nie znasz mnie nie grałaś ze mną. Więc oceniasz mnie równie powierzchownie jak wg Ciebie ja oceniam graczy z Polski. Ale jak widać co wolno jednym nie wolno drugim.

Dnia 08.08.2012 o 03:45, Ilona napisał:

To właśnie dzięki polonizacji takich tytułów sieciowych gier jak Age of Conan, Guild
Wars, League of Legends, Allods Online i innych - Polska zaczęła coraz bardziej liczyć
się na rynku gier i arenie międzynarodowej. Polscy gracze dostali masę przywilejów z
tego tytułu. A zagraniczni gracze traktować Polaków z większym szacunkiem i uwagą I z
dumą powiedzieć można, że Polska taka mała a swoją wersję językową ma! - na równi choćby
z Niemcami czy Francuzami.

Oj tak, zaczynają "Damm polaks" wypowiedź gracza na LFD (wyszukiwarka losowego party między serwerami) w WoW jak zobaczył że część osób jest z Buring Legion, i jak zawsze zamiast się dostosować piszą instrukcję co robić po Polsku a potem leci potok przekleństw że nie zrozumiał o co im chodzi, po prostu wyszedł ciekawe jak tych graczy zapamiętał?
Starcraft 2, dwóch polskich graczy w momencie w którym już wiadomo że przegrali zaczyna rzucać mięsem, zamiast zwyczajnie się pogodzić z przegraną.
GW 1, dziwne jednostki biegająco-bluzgające podczas eventów świątecznych oraz dni powszednich.
Ponownie to nie wszyscy gracze są tacy, ale nasze "wybitne należące do społeczeństwa jednostki" dają największy popis przez sam fakt że a) są z mojego kraju, b) w przeciwieństwie do np norwega rozumiem co mówią, sprawia to że zwyczajnie się za nich wstydzę. I żeby powstrzymać twoją uroczą wyobraźnię, nie wstydzę się że jestem Polakiem jestem z tego dumny. Szkoda tylko że normalni gracze muszą świecić oczami za hołotę która najbardziej rzuca się w oczy.

Dnia 08.08.2012 o 03:45, Ilona napisał:

I podziękowania się należą zespołom lokalizacyjnym oraz polskim wydawcom za to, że tłumaczą
gry i walczą o pozycję Polskich Graczy. Jestem pewna, że polska wersja Guild Wars 2 odniesie
jeszcze większy sukces niż poprzedniczka.

Ahh no tak, zauważ tylko że są tłumaczenia i tłumaczenia. Ale to już osobny temat.

Dnia 08.08.2012 o 03:45, Ilona napisał:

Na koniec dodam, że byłam w Guild Wars 2 na serwerze Blactide podczas ostatniego testu
i wyobraź sobie, że na czacie można było przeczytać same pochlebne opinie na temat Polaków
(w przeciwieństwie co do biednych Rosjan).
Dasz wiarę?

Tak owszem, patrz pierwsza część mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 18:20, Ilona napisał:

@Quandor
To cudownie, a teraz zamilknij chłopcze bo kończę z tobą dyskusję w tym temacie.

Patrzcie jaka wyniosła się znalazła. Skończ już się ośmieszać, bo czytając twoje mądrości nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Nie pierwszy raz używasz forum do wyżywania się na innych i do ukazania jaki ten świat nie dobry. Ty wypowiedzi innych naprawdę sensownie piszących ludzi nazywasz stekiem bzdur? Godne pożałowania. I nie lubię jak ktoś mnie lekceważy i uważa się za nie wiadomo kogo, pisząc samemu głupoty przepełnione zawiścią i nie dostrzegając, że inni też mogą mieć własne zdanie. Walcz dalej, na pewno coś ci to da:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem Twoich jakże rozbudowanych wypowiedzi. Zanim jednak staniesz się moją idolką, proszę odpowiedz mi na te oto pytania:
1. Ile masz lat?
2. Czy Twoje BMI jest w normie?
3. Czy urodziłaś się kobietą?
A tak poza tym to zapraszam do gildii w GW... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 10:51, Shelazar napisał:

A tak poza tym to zapraszam do gildii w GW... ;)

Przestań, z niej bije taka charyzma, że nie obejrzałbyś się, a przejęłaby władzę w twojej gildii, wprowadzając swoje bezlitosne rządy...
A tak w ogóle to poziom dopuszczalnej spiny już wcześniej został przekroczony, więc może zostawmy ten topic w spokoju;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 03:45, Ilona napisał:

To takich jak ty co to krzyczą przeciwko swojej nacji trzeba było trzymać na dystans,
bo nigdy nie wiadomo czy cię nie sprzeda wrogowi jak sprzedajna panna.


Ale proszę nie obrażać innych użytkowników tylko dlatego, że mają inne zdanie od Twojego, forum właśnie jest od tego by wyrażać swoje zdanie i rozmawiać z innymi ludźmi. Uszanuj zdanie innej osoby Komuś może nie pasuje wersja językowa gry, mechanika gry, itp., uszanuj to. Obrażaniem niczego nie zdziałasz.

Upominam tylko ale proszę uważać na to co i jak piszesz, bo naprawdę obrażaniem do niczego nie dojdziesz.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować