Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Borderlands 2 w "złocie"; trwają prace nad DLC

60 postów w tym temacie

Zaczynają się jak widze teorie spiskowe o "wycinaniu". To nic, że ta postać ma się pojawić ponad miesiąc po premierze, to nic, że ma być dostępna za free dla każdego, kto preorderował. Wycięli, będą teraz doić. Zabawnie w tym oburzeniu wygląda ostatnia wypowiedź prezesa EA który stwierdził, że granie na PC rośnie w siłę, ponieważ coraz większą część dochodu przynosza mikrotransakcje, gry f2p i ogólne sprzedawanie pierdół za prawdziwe pieniądze, co ma oczywiście swoje przełożenie na wzrost zainteresowania dystrybucja cyfrową (no bo jak inaczej opchnąć czapeczkę dla postaci? W pudełku?). Oczywiście gracze pecetow kupująi te pierdoły masowo, a jednocześnie narzekają na "dojenie" :D

Spokojnie czekam na Borderlands 2 - wczoraj zrobiłem preorder na edycje z figurką :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:03, Mercuror napisał:

Ekhm, gra nie jest wydana, a oni pracują nad DLC. Nie nad dodatkiem jak Noc Kruka do
Gothic II, tylko nad zwykłym DLC.


Rozróżnijmy pełnoprawne dodatki, rozszerzające grę (jak np. dodatki do Borderlands 1), od DLC które najczęściej jest całkowicie zbędne :] Swoją drogą prace nad DLC rozpoczyna się jeszcze w trakcie prac nad produkcją, co było wielokrotnie poruszanym tematem (zwłaszcza przez studia które żałowały, że tak nie zrobiły).

Jak dla mnie mogą zrobić i "tysiomcpińcset" pierdołowatych DLC, zwisa mi to. Nikt mnie do ich zakupu nie zmusza :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest zło, że prace nad DLC zaczyna się jeszcze w trakcie prac nad grą. To jest zło, a nie coś godnego pochwały. Rzeczy, które robi się w trakcie prac nad grą powinny do niej trafić, inaczej mam pełne prawo uznać, że są z niej wycięte. Ale w sumie skoro taki model ci się podoba to już lecę zakładać nowy biznes, ot, zwykły spożywczak, ale z każdego jabłka i ziemniaka będę odcinał 1/4 i oferował ją jako "opcjonalny element zakupu".

DLC do Borderlands dodawały góra kilkadziesiąt minut gry, więc nie można nazwać ich dodatkami. Dodatkiem jest to, co otrzymał Gothic II właśnie czy Morrowind czy Diablo II czy też masa innych gier z poprzedniej epoki. W dzisiejszych czasach do miana dodatku mogą aspirować kolejne dodatki do WoW np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:09, Mercuror napisał:

I to jest zło, że prace nad DLC zaczyna się jeszcze w trakcie prac nad grą. To jest zło,
a nie coś godnego pochwały. Rzeczy, które robi się w trakcie prac nad grą powinny do
niej trafić, inaczej mam pełne prawo uznać, że są z niej wycięte. Ale w sumie skoro taki
model ci się podoba to już lecę zakładać nowy biznes, ot, zwykły spożywczak, ale z każdego
jabłka i ziemniaka będę odcinał 1/4 i oferował ją jako "opcjonalny element zakupu".


Ale przecież to jest praktyka stosowana od zawsze. Prace nad sequelem zaczyna się najczęściej w trakcie kończenia prac nad grą, prace nad DLC zaczyna się w trakcie kończenia prac nad grą. Kończenia podkreślam. Teorie spiskowe o "wycinaniu" naprawde mnie nie interesują. Jeśli po wydaniu BL2 tak jak choćby w przypadku Mafii 2 okaże się, że faktycznie coś wycięto - będę to piętnował. Ale jeśli ktoś zapowiada wydanie DLC miesiąć-półtora po premierze, to nie będę dopatrywał się w tym chęci naciągnięcia mnie na coś, co "wycięto" z gry. Co innego DLC w dniu premiery, przy którym czarno na biały widac, że zostało "wycięte" i w tym przypadku jak najbardziej zgadzam się z piętnowaniem takiej sytuacji. Ale to BL2 nie dotyczy (przynajmniej w przypadku tej konkretnej postaci). Mam nadzieję, że teraz się rozumiemy :]

Dnia 21.07.2012 o 16:09, Mercuror napisał:

DLC do Borderlands dodawały góra kilkadziesiąt minut gry, więc nie można nazwać ich dodatkami.


Mi zapewniły co najmniej 20 dodatkowych godzin gry, więc z mojego punktu widzenia były dodatkami - posiadały własna historię, własne, nowe środowiska gry, nowe cutsceny, postaci itd.

Dnia 21.07.2012 o 16:09, Mercuror napisał:

Dodatkiem jest to, co otrzymał Gothic II właśnie czy Morrowind czy Diablo II czy też
masa innych gier z poprzedniej epoki. W dzisiejszych czasach do miana dodatku mogą aspirować
kolejne dodatki do WoW np.


To już kwestia indywidualna :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puśćmy DLC miesiąc po premierze, to się ludziska nie zorientują, że wycięliśmy to z gry. Przypominam, że oni o tej postaci trąbili już od dłuższego czasu, dlatego będę to uważał za wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:16, NemoTheEight napisał:

Za wcześnie na tłocznię, więc czemu nie wsadzą tego do podstawki?

"W złocie" oznacza, że gra idzie na tłocznię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że skoro gra osiągnęła status gold to można ją uznać za ukończoną. Dlatego twierdzenie tutaj, że pracują nad DLC jeszcze przed ukończeniem gry jest bezsensowne. Właśnie teraz jest najlepszy czas na pracę nad DLC: Gra jest ukończona, ale jeszcze nie było premiery więc nie trzeba pracować nad patchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:18, maniekk napisał:

Puśćmy DLC miesiąc po premierze, to się ludziska nie zorientują, że wycięliśmy to z gry.
Przypominam, że oni o tej postaci trąbili już od dłuższego czasu, dlatego będę to uważał
za wałek.


Mówienie a realizacja, zbalansowanie, dopieszczenie to dwie różne sprawy. Ale ponarzekać i doszukiwac się spisku i zamachu na portfele (chociaż będzie za free dla preorderowców, ale co tam) trzeba, prawda? :D

I jeszcze jedno - co innego dodatki do zamówień w konkretnych sklepach - tutaj bez dwóch zdań brzydkie zagranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:25, maniekk napisał:

Daję link żeby nikt nie myślał, że oni dopiero teraz tą postać tworzą:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=75423

W skrócie: co najmniej od kwietnia ogół publiczności wie, że będzie piąta klasa, a twórcy
pewnie o wiele dłużej, więc co za problem był z wsadzeniem jej do podstawki?


Ekhem. A czytałeś tego newsa w ogóle? ;)

Jeżeli natomiast chodzi o Mechromancera, to postać ta jest na razie w fazie koncepcyjnej, a udostępniona zostanie jako DLC kilka miesięcy po tym, jak gra trafi do sklepów. W tej chwili bowiem Gearbox zamierza w pełni poświęcić się dopieszczeniu już istniejących klas.

Wiesz co to jest faza koncepcyjna? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:25, maniekk napisał:

W skrócie: co najmniej od kwietnia ogół publiczności wie, że będzie piąta klasa, a twórcy
pewnie o wiele dłużej, więc co za problem był z wsadzeniem jej do podstawki?

Taki, że była w fazie ...szkiców koncepcyjnych? I nadal jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:23, aope napisał:

Mówienie a realizacja, zbalansowanie, dopieszczenie to dwie różne sprawy. Ale ponarzekać
i doszukiwac się spisku i zamachu na portfele (chociaż będzie za free dla preorderowców,
ale co tam) trzeba, prawda? :D

I jeszcze jedno - co innego dodatki do zamówień w konkretnych sklepach - tutaj bez dwóch
zdań brzydkie zagranie.


No pewnie, bo jakoś pozostałe klasy dało się: "zrealizować", "zbalansować" i "dopieścić", a tej jednej nie?
Wiesz jeśli chodzi o preordery, nie lubię kupować kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:28, maniekk napisał:

No pewnie, bo jakoś pozostałe klasy dało się: "zrealizować", "zbalansować" i "dopieścić",
a tej jednej nie?


Powiedz to Blizzardowi, który do tej pory wypuszcza poprawki balansujące postaci i rozgrywkę. Przez 12 lat tego nie potrafili zrobić dobrze. No ale co ja tam wiem ;)

Dnia 21.07.2012 o 16:28, maniekk napisał:

Wiesz jeśli chodzi o preordery, nie lubię kupować kota w worku.


Ależ to żaden kot w worku - wiadomo czego sie spodziewać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:09, Mercuror napisał:

I to jest zło, że prace nad DLC zaczyna się jeszcze w trakcie prac nad grą.

A co niby w trakcie ostatnich prac nad grą, gdy trwają betatesty i wprowadza się już tylko poprawki, mają robić na przykład twórcy modeli postaci czy scenarzyści?

Dnia 21.07.2012 o 16:09, Mercuror napisał:

DLC do Borderlands dodawały góra kilkadziesiąt minut gry, więc nie można nazwać ich dodatkami.

Chciałbym zobaczyć, jak przechodzisz te ponad 40 misji w The Secret Armory of General Knoxx w kilkadziesiąt minut. Normalnie grając, za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 16:28, zadymek napisał:

> W skrócie: co najmniej od kwietnia ogół publiczności wie, że będzie piąta klasa,
a twórcy
> pewnie o wiele dłużej, więc co za problem był z wsadzeniem jej do podstawki?
Taki, że była w fazie ...szkiców koncepcyjnych? I nadal jest.


Tego nie wiesz, ani Ty, ani ja. Przecież ludzie od PR to zawsze samą prawdę mówią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować