Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ile będzie kosztował nowy Baldur`s Gate i kiedy premiera?

22 postów w tym temacie

Zostało 9 tygodni lata. Nie wiem dlaczego wszyscy uważają, że lato kończy się wraz z sierpniem. Wtedy kończą się wakacje szkolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania, ceny i daty nie ogłosili. Czyli najważniejszego. Ale to, że gra będzie dostępna aby na ich platformie i, że będą płatne DLC to jakoś podali. Zaczęli od najgorszej strony, przez co na pewno stracili sporą część potencjalnych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 11:24, Storr1 napisał:

za 10 godzin dowiemy sie .... że jednak nie wyjdzie w tym roku buahaha


E tam w tym roku - nie wyjdzie w ogóle i to była jedna wielka ściema! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 11:21, Karanthir666 napisał:

Wymagania, ceny i daty nie ogłosili. Czyli najważniejszego. Ale to, że gra będzie dostępna
aby na ich platformie i, że będą płatne DLC to jakoś podali. Zaczęli od najgorszej strony,
przez co na pewno stracili sporą część potencjalnych graczy.


Dokładnie. Gdy na początku usłyszałem o tym projekcie to niemalże zaklaskałem uszami.
Ale info o ich platformie skutecznie ostudziło mój zapał. Faktem jest, że tytuł wciąż mnie interesuje ale zdecydowanie mniej niż wcześniej.
Mam nadzieję, że dzisiejsza informacja rozwieje wątpliwość i panowie z Beambog powiedzą, że gra będzie dostępna jednak normalnie, jako standalone albo przez Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 11:41, L33T napisał:

Nowy ? To ten sam Baldur na podrasowanym silniku nic więcej.


No, niekoniecznie ten sam, dochodzi nowy rozdział, kilka nowych postaci (przynajmniej jedną można będzie przyłączyć), trochę dodatkowych banterów, nowe profesje, czary, questy poboczne. Więc technicznie rzecz biorąc liczę na "nowego" Baldura ;) A co do platformy to z tego co pamiętam to miał być jedynie zwykły launcher, segregujący ewentualne patche i modyfikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że nie dali także screenów. Tym bardziej dziwne, skoro grę zapowiadają na lato. I nie zamierzam instalować nowej platformy do każdej gry. Pomyślmy: Steam, origin (ea), uplay (ubi), gfwl (m$). Nie wiem jak acti i inni. I teraz dochodzi kolejna. Niedługo co wydawca to będzie nowa platforma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że jest google a w niektórych przeglądarkach mogę zapytanie wpisać bezpośrednio w pasek adresu ale ludzie... podać odnośnik w artykule chyba nie jest tak trudno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do autora newsa - źle został podany odnośnik do strony Baldur''s Gate: Enhanced Edition (przekierowuje do samych newsów o BG na gram.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że na forum do którego jest link na stronie mamy polski pokój, został wprowadzony po zwróceniu uwagi jednego z Polaków i ma największą aktywność spośród reszty językowych. To co raz bardziej upewnia mnie, że jak napisał Oster na twitterze: "planujemy wspierać język polskii"... a powiem szczerze, że miałem wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, chciałbym się czegoś konkretnego dowiedzieć, bo właśnie kończę po raz n-ty jedynkę i nie wiem czy czekać czy nie na poprawioną dwójkę :D Na początku też bardzo ucieszyłem się z tego projektu, był to dla mnie news roku. Ale jak pościli tekst o ich platformie i dlc to zbladłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC jednak jest, choć tylko na platformy mobilne. Przynajmniej na razie. 20 czy 18 dolarów to jak dla mnie nieco za dużo. Zobaczymy jak to się jeszcze rozwinie. Aczkolwiek nie powiem, screeny nie są takie straszne. Ciekawi mnie kiedy będzie po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Niby to fajnie wygląda, ale w sumie już wole sobie pograć chyba po raz n-ty raz w stare Baldury niż płacić 20$ za to i jeszcze bez spolszczenia ;]. Nie żebym nie dał rady grać po ang, ale po prostu zagrywając się tyle czasu w Baldura ten niesamowity polski dubbing tak mi utkwił pamięci, że chyba bez niego nie potrafiłbym grać w to, mimo iż źle nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować