Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gier free to play nie można nazywać bezpłatnymi - orzekł UOKiK

52 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2012 o 15:42, Undertaker napisał:

Brawo? LOL. Jak tak dalej pójdzie to będzie to początek końca gier F2P w tym grajdole.


śnij dalej ;) zmieni się tylko główne hasło reklamowe i pojawi drobny teks pod reklamą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DARMOWA DO GRANIA
* - dostęp do części zawartości wymaga jednak wnoszenia dobrowolnych opłat


I tyle z tego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

League of legends JEST darmowe, taki prawdziwy f2p. Gram w to od 1,5 roku i nigdy nie widziałem potrzeby płacenia aby coś ugrać. Za pieniądze można tam kupić tylko boosty do xp/ip i skiny do postaci więc nie widzę problemu. Gorzej z grami które mają kilka pierwszych etapów darmowych a potem trzeba bulić, tego nie lubię i najlepiej by było jak by to zmienili. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 16:08, Undertaker napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania, można zablokować Runes of Magic, League of Legends, Aion.
I wiele innych...


rzecz w tym że nikt nie chce niczego blokować... chodzi o nie wprowadzanie ludzi w błąd. "za darmo" znaczy że nie musisz płacić. W zasadzie każda gra do której wypuszczono demo mogła by się reklamować jako darmowa :) nie każdy śledzi skrupulatnie rynek gier i nie każdy musi rozumieć mechanizmy free-to-play :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 16:08, Undertaker napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania, można zablokować Runes of Magic, League of Legends, Aion.
I wiele innych...

Skąd ci przyszło to blokowanie do głowy? Tu chodzi po prostu o bardziej rzetelne reklamowanie produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 16:16, Fanagir napisał:

League of legends JEST darmowe, taki prawdziwy f2p. Gram w to od 1,5 roku i nigdy nie
widziałem potrzeby płacenia aby coś ugrać. Za pieniądze można tam kupić tylko boosty
do xp/ip i skiny do postaci więc nie widzę problemu. Gorzej z grami które mają kilka
pierwszych etapów darmowych a potem trzeba bulić, tego nie lubię i najlepiej by było
jak by to zmienili. ^^


Taki sam system jest w BF: Heroes,a wszyscy moi kumple,którzy grają w LoLa,mówią:

"LOL,w Hirołsy sie nie da grać,tam cały czas trzeba kupować bronie i wgl do denna gra"

No cóż,ja doszedłem do 20 lvl w Heroes (Soldierem) z podstawowym karabinkiem i strzelbą. I nie srałem cały czas,że mam słabą broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 16:08, Undertaker napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania, można zablokować Runes of Magic, League of Legends, Aion.
I wiele innych...


Ty chyba kurde nie wiesz czym zajmuje się UOKiK... tak oni blokują, ale wprowadzające w błąd reklamy - jak zmodyfikują reklamę - wszystko będzie w porząsiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 16:41, Henrar napisał:

UOKiK to się powinien Cenegą zająć...

Ano powinien, mail poszedł czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 17:01, L33T napisał:

> UOKiK to się powinien Cenegą zająć...
Ano powinien, mail poszedł czekam na odpowiedź.

A czym konkretnie bo nie ogarniam, a ciekaw jestem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam i tajemnica czemu tylko Cenega Poland może sprzedawać część gier na terenie Polski, przy jednoczesnej blokadzie regionalnej na te same tytuły na Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 17:08, L33T napisał:

Steam i tajemnica czemu tylko Cenega Poland może sprzedawać część gier na terenie Polski,
przy jednoczesnej blokadzie regionalnej na te same tytuły na Steam.


aa o to, w sumie nigdy nie rozumiałem o co tyle z tym rabanu

IMO to wewnętrzna sprawa producenta i wydawcy/ów kto i jak ma rozprzestrzeniać ich produkt ,może np. cenega zaproponowała na większy zysk od kopii w porównaniu z steam''em, kto wie ?

Gorzej by było gdyby np. Skyrim (bo jeśli mnie pamieć nie myli m.in z nim to było) nie miał polskiego wydawcy


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować