Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W ofercie Steama znajdą się nie tylko gry

38 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2012 o 20:11, Mercuror napisał:


:D Ale co Ty mi tu podajesz? Forum do gry? Żarty sobie stroisz?

Dnia 09.08.2012 o 20:11, Mercuror napisał:

Ciekawe, że nikt na to nie marudzi na oficjalnym forum gry. Bardzo ciekawe.


Nie marudzą na oczywistości związane ze steam? Tutaj masz więcej rodzynków: http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2629582

Community leży i tym samym:
- brak możliwości wymiany przedmiotami (logiczne)
- problemy ze steam cloud
- brak możliwości wgrywania screenshotów (logiczne)
- acziwmenty
- brak usługi workshop

Dnia 09.08.2012 o 20:11, Mercuror napisał:

Ale ja znam
odpowiedź. Po prostu nie miałeś neta przez chwilę. Ciężko, żebyś wtedy mógł szukać serwerów
gry lub być podłączonym do społeczności Steam. Bzdura z twojej strony.


Nie misiu, z moja siecią wszystko w porządku. Ale próbuj dalej.

Dnia 09.08.2012 o 20:11, Mercuror napisał:


Problemy z aczikami i synchronizacją to kwestia ponownego odpalenia gry, ponownie bzdura
z twojej strony.


Ty naprawde musisz byc nowy na steam :D

Dnia 09.08.2012 o 20:11, Mercuror napisał:


Tryb offline - ciekawe, bo właśnie w niego ręcznie przeszedłem i mogę normalnie dokonywać
zakupów w sklepie. Magia. Bzdur z twojej strony.


A ja myslałem, że potrafisz czytać :( Pisałem o grach sieciowych, ale widocznie masz urojenia i gdzieś coś o zakupach w sklepie przeczytałeś.

Dnia 09.08.2012 o 20:11, Mercuror napisał:


Kłam dalej, sam nie wiem po co.


Narazie to tylko Ty kłamiesz. A teraz patrz na zrzutke geniuszu z trybu "brak połaczenia", jest poniżej.

20120809202232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 20:23, aope napisał:

:D Ale co Ty mi tu podajesz? Forum do gry? Żarty sobie stroisz?

Steamowe forum gry, pierwsze miejsce do składania żali na temat działania Steam. :D :D :D :D :D :D

Dnia 09.08.2012 o 20:23, aope napisał:

Nie marudzą na oczywistości związane ze steam? Tutaj masz więcej rodzynków: http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2629582

Po prostu porażka. Mam nadzieję, że po prostu nie wiesz o czym jest ten temat i czym jest Handel Steam, a nie celowo wprowadzasz ludzi w błąd. Jak ma działać Handel Steam, czyli wymiana gier i przedmiotów z gier pomiędzy graczami, jeśli nie działają serwery odpowiedzialne za ich profile?

Dnia 09.08.2012 o 20:23, aope napisał:

Community leży i tym samym:
- brak możliwości wymiany przedmiotami (logiczne)
- problemy ze steam cloud
- brak możliwości wgrywania screenshotów (logiczne)
- acziwmenty
- brak usługi workshop

Czy ja to neguję? Problem w tym, że achievementy czy steam cloud się naprawiają po odzyskaniu połączenia, co w najlepszym razie zajmuje kilka minut, w najgorszym, raz na ruski rok zdarzającym się, kilka godzin.

Dnia 09.08.2012 o 20:23, aope napisał:

Nie misiu, z moja siecią wszystko w porządku. Ale próbuj dalej.

Yeah, uwierzyłem. I trochę więcej szacunku do rozmówcy.

Dnia 09.08.2012 o 20:23, aope napisał:

> Problemy z aczikami i synchronizacją to kwestia ponownego odpalenia gry, ponownie
bzdura
> z twojej strony.

Ty naprawde musisz byc nowy na steam :D

To się zaczyna robić już powoli śmieszne, jak walenie głową w mur. Mam lepsze rzeczy do roboty, więc to mój ostatni odpis.

Dnia 09.08.2012 o 20:23, aope napisał:

A ja myslałem, że potrafisz czytać :( Pisałem o grach sieciowych, ale widocznie masz
urojenia i gdzieś coś o sklepie przeczytałeś.

A w tym miejscu poleciał donos do moderatora. I ku twojej informacji:

Dnia 09.08.2012 o 20:23, aope napisał:

Nie wierzysz? Kliknij na zakładkę sklepu, gdy padnie połaczenie - zobaczysz tam taka fajną ramkę z zielonymi > przyciskami do zalogowania do usługi, ponieważ jesteś wylogowany.

Kto tu ma urojenia? Och, moment, to ty nie wiesz, że "zalogowanie się do usługi" na stronie sklepu obejmuje tylko ten sklep i jest niezależne od logowania się do Steama jako aplikacji? Musisz być tu nowy.

Dnia 09.08.2012 o 20:23, aope napisał:

Narazie to tylko Ty kłamiesz. A teraz patrz na zrzutke geniuszu z trybu "brak połaczenia",
jest poniżej.

Oczywiście, że musisz być podłączony do Steama, ale nie do Społeczności Steam. Przecież Steam pełni także rolę DRM gier i muszą one go wykrywać jako aktywnego, żeby się uruchomić. Czasami to nie zaskakuje i trzeba Steama zrestartować. Po co przeinaczasz fakty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 20:32, Mercuror napisał:

> :D Ale co Ty mi tu podajesz? Forum do gry? Żarty sobie stroisz?
Steamowe forum gry, pierwsze miejsce do składania żali na temat działania Steam. :D :D
:D :D :D :D


Nie. Steamowe forum gry służy do składania zażaleń na grę. Dziwne, ze od 5 lat korzystasz (niby) ze steam i nie wiesz, że od zgłaszania problemów z usługą jest inna część forum.

Dnia 09.08.2012 o 20:32, Mercuror napisał:

Po prostu porażka. Mam nadzieję, że po prostu nie wiesz o czym jest ten temat i czym


Porażką jest, że nie przeczytałeś tego tematu, który podałem. O handlu jest tylko w pierwszym poście, reszta dotyczy innych problemów. To tak na szybko znalezione, będzie tego wiecej.

Dnia 09.08.2012 o 20:32, Mercuror napisał:

> Community leży i tym samym:
(...) Czy ja to neguję? Problem w tym, że achievementy czy steam cloud się naprawiają po odzyskaniu
połączenia, co w najlepszym razie zajmuje kilka minut, w najgorszym, raz na ruski rok
zdarzającym się, kilka godzin.


To ciekawe co piszesz, ale niestetyy całkowicie nieprawdziwe. O ile steam cloud mozna naprawić (najwyżej wyświetli się okno o różnicy w zawartości lokalnej/chmurze i można wybrać działanie), o tyle w przypadku acziwmentów są 2 wyjścia - albo zdobęcie się kolejny będąc już online i steam "załapie" i naliczy zaległe, albo nie naliczy i koniec. Najczęściej niestety działa ta 2 opcja.

Dnia 09.08.2012 o 20:32, Mercuror napisał:


> Nie misiu, z moja siecią wszystko w porządku. Ale próbuj dalej.
Yeah, uwierzyłem. I trochę więcej szacunku do rozmówcy.


Zarzucasz mi kłamstwo i prosisz o szacunek, misiu? Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć.

Dnia 09.08.2012 o 20:32, Mercuror napisał:

To się zaczyna robić już powoli śmieszne, jak walenie głową w mur. Mam lepsze rzeczy
do roboty, więc to mój ostatni odpis.


No ja mam niezły ubaw czytając to co piszesz. Ale nie dziwi mnie Twoja chęć ucieczki, papa :]

Dnia 09.08.2012 o 20:32, Mercuror napisał:

A w tym miejscu poleciał donos do moderatora. I ku twojej informacji:
> Nie wierzysz? Kliknij na zakładkę sklepu, gdy padnie połaczenie - zobaczysz tam
taka fajną ramkę z zielonymi > przyciskami do zalogowania do usługi, ponieważ jesteś
wylogowany.
Kto tu ma urojenia?


No oczywiście, że Ty. Gdzie ja napisałem cokolwiek o zakupach? Wskaż mi, albo przeproś.

Dnia 09.08.2012 o 20:32, Mercuror napisał:

Och, moment, to ty nie wiesz, że "zalogowanie się do usługi" na stronie
sklepu obejmuje tylko ten sklep i jest niezależne od logowania się do Steama jako aplikacji?
Musisz być tu nowy.


Buahahaha, dobre :D

Dnia 09.08.2012 o 20:32, Mercuror napisał:

Oczywiście, że musisz być podłączony do Steama, ale nie do Społeczności Steam. Przecież
Steam pełni także rolę DRM gier i muszą one go wykrywać jako aktywnego, żeby się uruchomić.
Czasami to nie zaskakuje i trzeba Steama zrestartować. Po co przeinaczasz fakty?


Byłem podłaczony do steam (inaczej nie odpaliłbym gry, geniuszu), wywaliło mnie z usługi społeczności. Efekt miałeś na zrzutce. Po restarcie steam - bez zmian. Coś jeszcze?

[edit] Cóż za ironia losu, community steam właśnie padło ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 15:54, Mercuror napisał:

To faktycznie rzetelny przykład i powód do pisania, że taka awaria może się zdarzyć ponownie.

A nie może?

Dnia 09.08.2012 o 15:54, Mercuror napisał:

> Który działa "po warunkiem"
Pod warunkiem?

Że zapisze się hasło w systemie.

Dnia 09.08.2012 o 15:54, Mercuror napisał:

Szkoda, że pomijasz to, że takie awarie nie zdarzają się od ponad 6 lat. No ale po co
wspominać o takiej drobnostce, skoro lepiej narzekać.

To nie ma znaczenia dla faktu, że jeśli Steam zawiedzie można stracić dostęp do powiązanych aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do trybu offline - nigdy nie miałem z nim najmniejszego problemu.
Ogółem platforma dla mnie osobiście bardzo solidna. Awarię uświadczyłem jedną na przestrzeni kilku ładnych lat działania [mam steama w zasadzie od momentu jego powstania i obserwując rozwój tej platformy to ewoluowała ona bardzo znacznie i w dobrym kierunku]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 21:04, zadymek napisał:

A nie może?

Może. W każdej chwili może też dojść do trzęsienia ziemi, tsunami lub uderzenia asteroidy.

Dnia 09.08.2012 o 21:04, zadymek napisał:

> > Który działa "po warunkiem"
> Pod warunkiem?
Że zapisze się hasło w systemie.

I co w tym takiego szkodzącego, na własnym, prywatnym kompie? Serio nie zapisujesz haseł, tylko wpisujesz je zawsze ręcznie? Na każdym forum, w każdej aplikacji? Rozumiem takie coś na publicznych lub po prostu nieswoich komputerach, ale na prywatnym, do którego nikt niezaufany nie ma dostępu?

Dnia 09.08.2012 o 21:04, zadymek napisał:

> Szkoda, że pomijasz to, że takie awarie nie zdarzają się od ponad 6 lat. No ale
po co
> wspominać o takiej drobnostce, skoro lepiej narzekać.
To nie ma znaczenia dla faktu, że jeśli Steam zawiedzie można stracić dostęp do powiązanych
aplikacji.

To musisz mieć nieciekawie w życiu, bo z podobnym prawdopodobieństwem może ci się np. zepsuć dysk twardy. Albo monitor przepalić. Albo klawiatura/myszka zalać jakimś płynem. Albo prąd może zostać odcięty. Tyle różnych rzeczy może ci odciąć dostęp do programów i mają one tak samo niskie prawdopodobieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aope ma rację, choć wolałbym by nie miał. Steam miewa nieraz takie "humory", że o grze np. w L4D2 można zapomnieć. Jak się spieprzy, to wywala od razu wszystkich. Niestety, "Społeczność" pada na dłużej lub krócej kilka razy w tygodniu. To wystarczy, by Kontra poszła się chędożyć.

Ja wiem, że to są niewygodne dla Ciebie fuckty, ale cóż zrobić - tak właśnie jest. Pogódź się z tym, zaakceptuj prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2012 o 22:12, Mercuror napisał:

I co w tym takiego szkodzącego, na własnym, prywatnym kompie? Serio nie zapisujesz haseł,
tylko wpisujesz je zawsze ręcznie? Na każdym forum, w każdej aplikacji? Rozumiem takie
coś na publicznych lub po prostu nieswoich komputerach, ale na prywatnym, do którego
nikt niezaufany nie ma dostępu?



Zaraz zaraz. Do trybu offline hasło jest zbędne.
Mam steama, nie mam zapamiętanego hasła [mam zapamiętany login] a bez problemu zawsze używałem trybu offline.

Co do zapisywania haseł - skrajnym debilizmem było by natomiast zapisać sobie hasła do różnorakich portali czy o zgrozo do internetowej bankowości w jakimś dokumencie tekstowym.

Owszem klepanie każdego hasła ręcznie jest uciążliwe, ponad to najlepsze są takie hasła których się zwyczajnie nie zna. Od tego sa bazy danych, szyfrowane i bezpieczne [KeePass, LastPass - od lat korzystam z obu, nigdy mi nic nie zginęło, ani dane, ani konta w grach]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 22:18, Vojtas napisał:

Ja wiem, że to są niewygodne dla Ciebie fuckty, ale cóż zrobić - tak właśnie jest. Pogódź
się z tym, zaakceptuj prawdę.

Amerykanie nie istnieją. Ja wiem, że to są niewiarygodne dla Ciebie fuckty, ale cóż zrobić - tak właśnie jest. Pogódź się z tym, zaakceptuj prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 15:32, Mercuror napisał:

> > Kupujesz Photoshopa a tam achivment zrób projekt z 500 warstwami :F
> Kupujesz Photoshopa a tu pewnego dnia awaria serwera Steam...
Która trwa 5 minut. Tragedia :(


Kupujesz Photoshopa, nie akceptujesz nowego regulaminu, po czym blokują ci konto z grami i Photoshopem wartym pewnie więcej od wszystkich posiadanych gier :P

Kupujesz Photoshopa i czekasz 10-15 sekund więcej na uruchomienie, bo Steam za każdym razem musi przeprowadzić konfigurację czegoś tam -.-

Lubię Steam, ale ma swoje mankamenty, pewne rzeczy jednak nadal lepiej mieć po prostu na płytce/dysku i tyle, z samym tylko cd-keyem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 22:12, Mercuror napisał:

Serio nie zapisujesz haseł,
tylko wpisujesz je zawsze ręcznie? Na każdym forum, w każdej aplikacji? Rozumiem takie
coś na publicznych lub po prostu nieswoich komputerach, ale na prywatnym, do którego
nikt niezaufany nie ma dostępu?

Ja wszystkie hasła wpisuję z głowy. Dlatego wkurza mnie każdy kolejny serwis wymagający zakładania konta. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 22:31, Mercuror napisał:

Amerykanie nie istnieją. Ja wiem, że to są niewiarygodne dla Ciebie fuckty,
ale cóż zrobić - tak właśnie jest. Pogódź się z tym, zaakceptuj prawdę.


Myślę, że powinieneś odstawić rtęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, bo dla mnie to właśnie takie czepianie się dla samego czepiania, bez żadnego konkretnego powodu. 10-15 sekund cię nie zbawi i nie zrobi żadnej różnicy, a dzięki temu masz możliwość korzystania z tego naszego Photoshopa z każdego komputera na ziemi. Nie musisz mieć żadnych seriali, żadnych fizycznych kluczy aktywacyjnych, żadnych płyt - tylko login i hasło do konta Steam (no i w miarę ogarnięte łącze, ale ten jeden megabajt na sekundę, czyli ok. 8-10 megabitów, to coś, co praktycznie staje się już standardem w cywilizowanych partiach globu).

Co do akceptacji nowego regulaminu - meh, znowu... Po prostu nie wierz we wszystko co ci piszą, ok? Nowy regulamin w tych najbardziej krytykowanych punktach nie różni się niczym od poprzedniego, tak chętnie akceptowanego przez wszystkich. Ba, pewnie niczym się nie różni.

Poza tym teraz zakładamy taką sytuację: gubisz CD-key do Photoshopa. Ja zgubiłem już seriale do kilku gier, jakie kupiłem fizycznie. Albo gorzej - gubisz cały nośnik. No po prostu nie masz dostępu do programu. I co teraz, jak nie masz tego na czymś ala Steam?

@Kadaj - zastanów się czy taki poziom zabezpieczeń jest ci naprawdę potrzebny i czy tylko nie utrudniasz sobie bezcelowo życia. Z jakiego powodu nie zapamiętuje się haseł? Ano żeby ktoś kto ma dostęp do kompa nam się nie zalogował i czegoś złego nie porobił. Tylko ile osób w twoim domu ma dostęp do twojego kompa i mogłoby tam coś złego porobić? No właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 22:12, Mercuror napisał:

I co w tym takiego szkodzącego, na własnym, prywatnym kompie? Serio nie zapisujesz haseł,

1. No wiesz, wolę się zabezpieczyć: najważniejsze hasła, te za którymi stoi kasa, zwyczajnie głupio mi zostawić zapisane w takim durszlaku jak Winda. Tak wiem, dziwny jestem.
Ale to tylko jedna z komplikacji
2. Sytuacja gdy z kompa korzysta więcej osób jest ci pewnie znana.
3. Podobnie korzystanie "z każdego komputera na ziemi" wyklucza Offline mode.

Dnia 09.08.2012 o 22:12, Mercuror napisał:

tylko wpisujesz je zawsze ręcznie? Na każdym forum, w każdej aplikacji?

4. Ale sytuacji gdy na jednym kompie istnieje więcej kont Steam pewnie już nie kojarzysz.
5. Dodatkowo: by uruchomić aplikację w Offline Mode jej ew update musi być zakończony
6. Kłopot w tym, że spełnienie powyższego warunku nie zawsze pomaga
7. Już nie wspomnę o problemach z aktualizacją Steam''a i z winui.gcf, które też mogą bruździć...
8. ...i innych dziwactwach tego trybu, o których czyta się na forum.

Dnia 09.08.2012 o 22:12, Mercuror napisał:

zepsuć dysk twardy

Mam drugi.

Dnia 09.08.2012 o 22:12, Mercuror napisał:

Albo monitor przepalić.

Wierz lub nie: praktyka dowodzi, że mój monitor jest mniej zawodny niż Steam.

Dnia 09.08.2012 o 22:12, Mercuror napisał:

Albo klawiatura/myszka zalać jakimś płynem.

To nie problem gdy się ma zapas.

Dnia 09.08.2012 o 22:12, Mercuror napisał:

Albo prąd może zostać odcięty.

To nawet dużo bardziej prawdopdobne...dlatego zabezpieczyłem się.

Dnia 09.08.2012 o 22:12, Mercuror napisał:

i mają one tak samo niskie prawdopodobieństwo.

I tylko na awarię Steam''a nic nie poradzę:(

PS Zupełnie nie wiem po co te tyrady: chciałem tylko przypomnieć, że Steam ma wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 11:10, zadymek napisał:

PS Zupełnie nie wiem po co te tyrady: chciałem tylko przypomnieć, że Steam ma wady.

Jakie tyrady, nie cisnę ci, tylko zauważam, że to wytykanie tych wad na siłę i wyolbrzymianie ich. Zrobiłeś z Steama usługę, która wiesza się codziennie i praktycznie nie daje nigdy odpalić zakupionych gier. Owszem, ma czasem problemy z serwerami, ale nigdy "na cały dzień" albo w jakikolwiek bądź inny sposób naprawdę utrudniające korzystanie z programu/gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 21:09, Mercuror napisał:

Jakie tyrady, nie cisnę ci, tylko zauważam, że to wytykanie tych wad na siłę i wyolbrzymianie
ich. Zrobiłeś z Steama usługę, która wiesza się codziennie i praktycznie nie daje nigdy
odpalić zakupionych gier. Owszem, ma czasem problemy z serwerami, ale nigdy "na cały

Ja? Gdzie? Kiedy?

Dnia 10.08.2012 o 21:09, Mercuror napisał:

> zadymek: Kupujesz Photoshopa a tu pewnego dnia awaria serwera Steam...
> Mercuror:Która trwa 5 minut. Tragedia :(
zadymek: albo dzień

To ma aż taki monstrualny kontekst? Lepiej wyluzuj z tym syndromem oblężonej twierdzy, ludzie patrzą;)

Dnia 10.08.2012 o 21:09, Mercuror napisał:

dzień" albo w jakikolwiek bądź inny sposób naprawdę utrudniające korzystanie z programu/gry.

taa, nigdy czyli w 2006 :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 21:50, zadymek napisał:

> dzień" albo w jakikolwiek bądź inny sposób naprawdę utrudniające korzystanie z programu/gry.

taa, nigdy czyli w 2006 :|

Taa, czyli nigdy, czyli w 2006, czyli jeden jedyny raz.

O tym właśnie mówię ;)

PS A co do syndromu "oblężonej twierdzy" - ładna nazwa dla zwykłego kontynuowania rozmowy. Rozumiem, że mam przerwać, żeby "wyluzować" etc. i po prostu dać ci pisać takie bzdury? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować