Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2007 o 10:49, Zaskroń napisał:

Co ok.50-250? Daj tą strone gdzie zamówie ZA DARMO tego ubuntu z instrukcją, licencją, wsparciem
itd,itd,itd,itd :] DO TAKIEGO FULL


Nie kupisz tego za darmo - przecież wydanie czegoś takiego też kosztuje. Instrukcje masz w necie, licencja jest otwarta - GPL, ze wsparciem nie wiem jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 20:24, Zaskroń napisał:

ej a czym się różni ten Kubuntu od Ubuntu ? I czy ktoś już to brał!!! Już ściągnąłem UBUNTU
i ma jakieś dziwne rozszerzenie Plik 10PL-DESKTOP-I386 CO TO MOZE BYC?


Pobierałem obraz tej płyty i plik nazywał się "ubuntu-7.10pl-desktop-i386.iso" Więc wyraźnie widać, że to był obraz płyty. Mondry Windows pewnie potraktował to, co jest po pierwszej kropce jako rozszerzenie. Spróbuj otworzyć plik jakimś emulatorem wirtualnych napędów (Daemon, Alkohol) i zobaczyć czy działa. Ewentualnie można też ściągnąć jeszcze raz - może to jakiś błąd.

I tak BTW: Zna ktoś może jakiś emulator wirtualnych napędów pod Ubuntu? Taki, żeby potrafił zrobić obraz płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 15:44, Sanguineus napisał:

Wczoraj dostałem 25 płytek z Ubuntu, Kubuntu i Edubuntu - jak ktoś potrzebuje to mogę się jakoś
w Warszawie umówić. A dzisiaj już pięknie śmiga Ubuntu z XGL-em i Compizem :) Fajowa jest ta
kostka :) Miło też, że od razu sobie mogę pościągać programy z listy w Synapticu. Problemy
się pojawiają co chwila, pewnie dlatego, że linuxa widzę na oczy pierwszy raz w życiu, ale
jestem pod ogromnym wrażeniem, a na forach można znaleźć rozwiązania praktycznie wszystkich
problemów. Winda? Nie dziękuję, od dzisiaj chodzę schodami :)

A masz po polsku? Z kąd je dostałeś ? Też zamierzam sobie za free kupić ale mam komputer tylko 2 lata i nie robiłem zakupów przez neta i się obawiam troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 10:24, Zaskroń napisał:

I za ile Ci to przyszło i czy na bank NIC nie płaciłeś?

Doszło po około 3-4 tygodniach. I na pewno nic nie płaciłem!!
Jak amsz wątpliwości to poprostu ściagnij obraz płyty, będziesz miał go dużo szybciej i nie będziesz wpędzał twórców ubuntu w koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, za zamówienie ubuntu z shipit nic się nie płaci... Jak tak bardzo potrzebujecie dowodów to gdzieś jeszcze mam opakowanie po przesyłce, gdzie jak wół stoi, że ta paczka jest za darmo wysłana ( kwestia cła, o ile się nie mylę ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 15:18, ElDudi napisał:

Ludzie, za zamówienie ubuntu z shipit nic się nie płaci... Jak tak bardzo potrzebujecie dowodów
to gdzieś jeszcze mam opakowanie po przesyłce, gdzie jak wół stoi, że ta paczka jest za darmo
wysłana ( kwestia cła, o ile się nie mylę ).

Wierę że to za darmo nawed osobisty informatyk mi to wytłumaczył...a prosił bym o zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 18:42, pendejo napisał:

może mi ktoś powiedzieć co zrobić z tymi czcionkami w swiftweasel. Czcionki są strasznie małe
choć mam ustawione 16


Próbowałeś wcisnąć CTRL+0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 19:15, rob006 napisał:

Próbowałeś wcisnąć CTRL+0


nie zmienia to nic, ale ctrl+rolka zmienia rozmiar, ale to jest tylko półśrodek bo po zamknięciu karty wracają wcześniejsze ustawienia i przy użyciu rolki niszczy mi się tabelka na stronie głównej gram.pl ta z premierami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 20:34, rob006 napisał:

A jaką miałeś rozdzielczość na poprzednim systemie? Bo może się zmieniła i nawet nie zauważyłeś?
;P

mam rozdziałke 1024x768 zawsze bo większej nie mogę mieć 15 cali lcd

podaj mi może swoje ustawienia czcionki rozmiary etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie. Jak wygląda konfiguracja sieci na KUbuntu ? Dla przykładu Win7 automatycznie wykrywa sieć, konfiguruje i łączy się z nią. Jak wygląda sprawa na Linuxie ? Czy trzeba to manualnie robić czy jakoś inaczej to wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 23:47, 4ny4 napisał:

Czy trzeba to manualnie robić czy jakoś inaczej to wygląda ?

Instalator będzie próbować pobrać ustawienia sieci z serwera DHCP. Dopiero gdy to się nie uda, zaoferuje ręczną konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 23:58, Treant napisał:

Instalator będzie próbować pobrać ustawienia sieci z serwera DHCP. Dopiero gdy to się
nie uda, zaoferuje ręczną konfigurację.


Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem. Próbuję zainstalować Kubuntu 10.04 ale przy wyborze partycji cały czas piszę, iż nie zdefiniowano głównego systemu plików. O co dokładnie chodzi ? Piszę, że należy poprawić to przy wyborze partycji, ale co dokładnie muszę poprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować