Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2007 o 21:01, zpawelz napisał:

Prócz tej, że na Windowsie to działa;)

hmm ja tam nie widzę zadnego problemu z Flashem/ Java w przegladarkach :P.
A i fakt, że teraz obsługa jest wręcz banalna w stosunku do dystrybucji które mieliśmy pare lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:53, kowboj3 napisał:

Wie może ktoś jak zainstalować Kadu na Ubuntu 6.1? Ciągle próbuję, jednak z miernym skutkiem.
Pomoże ktoś?

Miałem kiedyś Mandrive. Zainstalowałem tam (skądś ściągnąłem) Kadu. Ale później się okazało, że Mandriva w sobie już miała ten komunikator, trzeba było tylko chwilę pogrzebać, Sprawdź może Ubuntu też go ma w sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 00:37, pretorianie napisał:

Miałem kiedyś Mandrive. Zainstalowałem tam (skądś ściągnąłem) Kadu. Ale później się okazało,
że Mandriva w sobie już miała ten komunikator, trzeba było tylko chwilę pogrzebać, Sprawdź
może Ubuntu też go ma w sobie?

Nie ma, ma Pidgina/Gaima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, spoko udalo sie :). Jednak mam jeszcze jeden problem. Moj Ubuntu nie chce wyswietlac polskich znakow, mimo, ze ustawiony mam jezyk polski, Jak temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 14:36, kowboj3 napisał:

No, spoko udalo sie :). Jednak mam jeszcze jeden problem. Moj Ubuntu nie chce wyswietlac polskich
znakow, mimo, ze ustawiony mam jezyk polski, Jak temu zaradzic?

To też jest zależne od czcionek. Jak masz ustawiona czcionkę, która nie wspiera polskich znaczków, to nie ma mocnych: ich nie będzie. De javu obsługuje polskie czcionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety to nie jest to. Ustawiłem tę czcionkę, ale niestety nic nie pomogło. Teraz mam polskie znaki, bo jestem na Windows, ale w Ubuntu dalej nie są one akceptowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 17:09, kowboj3 napisał:

/.../

Niestety to nie jest to. Ustawiłem tę czcionkę, ale niestety nic nie pomogło. Teraz mam polskie
znaki, bo jestem na Windows, ale w Ubuntu dalej nie są one akceptowane.

Układ klawiatury ustawiony na odpowiedni? Kodowanie też. Odpal w konsoli sudo dpkg-reconfigure locales. Ustaw wsio na pl i utf8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pooglądałem Kubuntu z płyty (Live CD) i mam dwa pytania:
- czy mogę korzysta na nim z klawiatury USB (jeżeli tak - dlaczego mi nie pisze, mimo iż na Windowsie wszystko jest OK?),
- czy mogę go normalnie zainstalować na jednym fizycznym dysku twardym? Słyszałem, że gryzie się z Windowsem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 22:12, Lamb3rt napisał:

- czy mogę korzysta na nim z klawiatury USB (jeżeli tak - dlaczego mi nie pisze, mimo iż na Windowsie wszystko jest OK?),

-> U mnie klawiatura na usb dziala na dystrybycjach live *buntu (sprawdzone na (K)Ubuntu 6.06, Ubuntu 6.10, Ubuntu 6.12 i Ubuntu 7.04). Sproboj moze wpisac lsusb i zobaczyc czy ja w ogole wykrywa (wpisac moze zle slowo ;) - po prostu skopiuj i wklej w terminalu)

Dnia 29.07.2007 o 22:12, Lamb3rt napisał:

- czy mogę go normalnie zainstalować na jednym fizycznym dysku twardym? Słyszałem, że gryzie
się z Windowsem...

-> Tak, mozesz - nic sie nie gryzie, w najnowszej wersji istnieje nawet mozliwosc przeniesienia tapet, zakladek z Windowsa... Po prostu po zainstalowaniu Ubuntu, przy starcie systemu masz do wyboru uruchomienie Linuksa badz Windowsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 22:12, Lamb3rt napisał:

- czy mogę korzysta na nim z klawiatury USB (jeżeli tak - dlaczego mi nie pisze, mimo iż na
Windowsie wszystko jest OK?),

Inne urządzenia podłączone do portów USB działają? Jaki masz model płyty głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 15:07, Lamb3rt napisał:

Mercury KV100a... Nie mogę nic wpisać (także przy wychodzeniu z Live CD nie mogę wcisnąć entera...)

-> Do wpisywania polecen mozesz uzyc aplikacje->dostepnosc->onboard (klawiatura ekranowa). Jesli jej tam nie ma, to system->preferencje->menu glowne i wlacz jej pokazywanie w menu.

Sprobuj po uruchomieniu systemu z LiveCD wyjac kabel USB klawiatury z komputera, odczekac chwile i podlaczyc ja znowu - czasami to pomaga, jesli zadziala to po instalacji systemu powinno byc juz ok.

Sprobuj znalezc tez w biosie roznych opcji z usb (usb legacy, usb keyboard support i podobne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie i włożenie kabla nie działają... Mam wersję Kubuntu 6.06 - może zainstalować jakieś sterowniki? Aha - myszka też jest na USB i działa normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 16:47, Treant napisał:

Podłącz klawiaturę i mysz odwrotnie (tj. zamień porty).


Heh... Próbowałem już na każdym porcie - mysz działa, klawiatura nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 21:59, Goyaka napisał:

Najnowsza wersja Kubuntu oraz Ubuntu i Edubuntu nosi numerek 7.04.


lepiej ściągnąć polskie 7.05 z ubuntu.pl ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować