Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 wielkim zwycięzcą gali European Games Awards

51 postów w tym temacie

"Najlepsza europejska gra akcji: Battlefield 3 itp itd.." - nie wiem czy akurat BF jest europejską grą, ale ok. Szkoda, że to gracze decydowali. Brawa dla Wiedźmina 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 19:49, vegost napisał:

"Najlepsza europejska gra akcji: Battlefield 3 itp itd.." - nie wiem czy akurat BF jest
europejską grą, ale ok. Szkoda, że to gracze decydowali. Brawa dla Wiedźmina 2.


Battlefield 3 powstał w szwedzkim studiu DICE, a że wydał go amerykański moloch, to już osobna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 19:51, pepsi napisał:

Battlefield 3 powstał w szwedzkim studiu DICE, a że wydał go amerykański moloch, to już
osobna kwestia.


Wiem, że DICE to szwedzkie studio. Nie mniej, już dawno jest w rękach EA. Więc to trochę dziwne. Ale niech mają nagrodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam wrażenie, że to głosowanie to była po prostu rywalizacja "która gra ma najwięcej fanbojów"? Pewnie na wielu polskich forach była prawdziwa mobilizacja, żeby tylko to och, ach, cudo polskiego studia wygrało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro gracze głosowali, to mało wartościowe te nagrody... Wiadomo, że większość będzie głosować na gry ze swojego kraju. Mimo wszystko gratulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 19:56, Reddi napisał:

Tylko ja mam wrażenie, że to głosowanie to była po prostu rywalizacja "która gra ma najwięcej
fanbojów"? Pewnie na wielu polskich forach była prawdziwa mobilizacja, żeby tylko to
och, ach, cudo polskiego studia wygrało :P

I sądzisz, że Polakom udałoby się zmobilizować w takiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 19:56, Reddi napisał:

Tylko ja mam wrażenie, że to głosowanie to była po prostu rywalizacja "która gra ma najwięcej
fanbojów"?


Aha, znaczy dzisiaj nie ma już fanów, są tylko fanboje? :| Jeśli tak, to współczuję Ci ciekawego spojrzenia na świat.

Dnia 15.08.2012 o 19:56, Reddi napisał:

Pewnie na wielu polskich forach była prawdziwa mobilizacja, żeby
tylko to och, ach, cudo polskiego studia wygrało :P


Myślisz, że zwolennicy innych nominowanych nie umawiali się na głosowanie? Czy po prostu o wiele lepiej jest wbić szpilę rodakom?


---
Co do samych nagród: organizatorzy są niepoważni, bo już po rozpoczęciu zdyskwalifikowali Techland i Dead Island za to, że gra jest na indeksie niemieckiego ministerstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 20:25, Madoc napisał:

I sądzisz, że Polakom udałoby się zmobilizować w takiej ilości?


Jasne. Bo chyba jesteśmy jednym z niewielu krajów, gdzie uwielbienie dla danego tytułu idzie w parze z przynależnością narodową. Główną zaleta Wiedźminów powtarzaną na forach jest fakt, iż zrobiło je polskie studio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat o Wiedźminie 2 na gram.pl ma 14 000 postów. Nie widziałem ani jednego odnośnie tego głosowania więc widocznie wygrał zasłużenie, a nie przez zmowę i mobilizację jak to określiłeś. Nie interesuję się nowymi grami ale wiedźmin 2 na prawdę zrobił na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza że jest taką jakby kontynuacją sagi ASa co na pewno wielu graczom się spodobało, ponieważ książki przetłumaczono już na wiele języków więc znają je nie tylko Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 20:31, Vojtas napisał:

Myślisz, że zwolennicy innych nominowanych nie umawiali się na głosowanie? Czy po prostu
o wiele lepiej jest wbić szpilę rodakom?


Zwolennicy na pewno, ale założyłbym się - gdyby to było do zweryfikowania - że wśród głosujących na Wiedźmina najliczniejsi byli Polacy a wśród głosujących na BF3 wcale nie byli to Szwedzi ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 20:38, Witcher1990 napisał:

Temat o Wiedźminie 2 na gram.pl ma 14 000 postów. Nie widziałem ani jednego odnośnie
tego głosowania więc widocznie wygrał zasłużenie, a nie przez zmowę i mobilizację jak
to określiłeś.Nie interesuję się nowymi grami ale wiedźmin 2 na prawdę zrobił na mnie
ogromne wrażenie, zwłaszcza że jest taką jakby kontynuacją sagi ASa co na pewno wielu
graczom się spodobało, ponieważ książki przetłumaczono już na wiele języków więc znają
je nie tylko Polacy.


Przykro mi budzić cię z pięknego snu, ale popularność książek Sapkowskiego poza Polską jest marginalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 20:39, Reddi napisał:

Zwolennicy na pewno, ale założyłbym się - gdyby to było do zweryfikowania - że wśród
głosujących na Wiedźmina najliczniejsi byli Polacy a wśród głosujących na BF3 wcale nie
byli to Szwedzi ;>


No i nawet gdyby, to co z tego? Nie jestem zwolennikiem plebiscytów popularności wyglądających na oficjalne "nagrody", ale skoro już są... Co do BF3 - gra jest na wskroś amerykańska w tematyce i realizacji, więc nic dziwnego nie byłoby w tym, że stamtąd napłynęłoby najwięcej głosów.

Dnia 15.08.2012 o 20:39, Reddi napisał:

Główną zaleta Wiedźminów powtarzaną na forach jest fakt, iż zrobiło je polskie studio.


Bzdura potwierdzająca, że jesteś zwykłym hejterem.

Dnia 15.08.2012 o 20:39, Reddi napisał:

Przykro mi budzić cię z pięknego snu, ale popularność książek Sapkowskiego poza Polską jest marginalna.


Marginalna to jest twoja wiedza - Wiedźmin jest bardzo popularny w Rosji i Czechach. Tamtejsze tłumaczenia są uważane za najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko muszą marudzić, no na wszystko. :D
Cieszę się sukcesem Wiedźmina, bo gra jest naprawdę dobra. Akurat dla mnie nagrody i oceny wydawane przez graczy są bardziej miarodajne od niejednego pisma/portalu branżowego, które nie chcą się narażać najbardziej wpływowym wydawcom i śpiewają peony na cześć tytułów, które na to nie zasłużyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 20:50, Vojtas napisał:

No i nawet gdyby, to co z tego? Nie jestem zwolennikiem plebiscytów popularności wyglądających
na oficjalne "nagrody", ale skoro już są... Co do BF3 - gra jest na wskroś amerykańska
w tematyce i realizacji, więc nic dziwnego nie byłoby w tym, że stamtąd napłynęłoby najwięcej
głosów.


A są gry "na wskroś polskie" albo "na wskroś szwedzkie"?

Dnia 15.08.2012 o 20:50, Vojtas napisał:

> Główną zaleta Wiedźminów powtarzaną na forach jest fakt, iż zrobiło je polskie studio.

Bzdura potwierdzająca, że jesteś zwykłym hejterem.


Tak myślałem, że czegoś mi tu brakowało, ale na szczęście przypomniałeś sobie o koronnym "argumencie" czyli hejterstwie adwersarza. Gratulacje, resztę dyskusji możesz w spokoju ducha zignorować :D

Dnia 15.08.2012 o 20:50, Vojtas napisał:

Marginalna to jest twoja wiedza - Wiedźmin jest bardzo popularny w Rosji i Czechach.
Tamtejsze tłumaczenia są uważane za najlepsze.


Tylko nakłady tego nie potwierdzają. W Rosji są one rzędu 50 000 egzemplarzy, co jak na taki rynek jest wynikiem... Tak średnim (źródło: http://www.sedenko.pl/?p=81).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli Polacy się zmobilizowali na forach i oddawali głosy na Wieśka 2, bo Polska gra to trzeba się cieszyć, że tak robią i chcą, aby gra wręcz "narodowa" była widziana za granicą. Haters gonna hate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yop, żadnych argumentów Ty jednak nie przedstawiłeś, poza przypuszczeniami i butnymi oskarżeniami w stronę fanów Wiedźmina. Twoje założenie jest dalej jedynie założeniem, nie zaś faktem. Wiedźmin 2 odniósł dla mnie sukces, choć był gorszy od jedynki. Dla Ciebie jednak być tak nie musi, skoro gra Ci się nie podobała. Nie znaczy to jednak, że wyniki były "ustawione" poprzedz "mobilizację" polskiej sceny Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować