Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cztery pytania do Krzysztofa Dzięcioła związane z polską wersją Guild Wars 2 – jak, kiedy i czy w ogóle?

71 postów w tym temacie

Jeśli będzie wybor wersji językowej to jak najbardziej mogę na to pójść.
Jeśli do tego będą polskie serwery to jeszcze lepiej, polacy na swoich a reszta świata na swoich.
Czy będę grał na polskich serwerach? zdecydowanie nie, dlatego też wybierając serwer odrazu wykluczyłem granie na Blacktide, w mmo mam dość przykrych doświadczeń z polakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 16:30, piotreksto napisał:

dlaczego mlodzi amerykanie czy anglicy moga zanizac wiek w grze a mlodzi polacy juz nie?:p


Podpowiedź: scena z polskiej ulicy - stojąca grupa 15-latków - każdy z fajkiem w ustach i bluźniący na czym świat stoi. Przechodzi staruszek i spogląda się na nich - natychmiastowa reakcja "co się k.. gapisz dziadku, w ryj chcesz ?"
I to wcale nie na najgorszych ulicach widziałem takie sceny pare razy. Nie widziałem nic podobnego w UK i nie słyszałem, żeby znajomi Amerykanie widzieli cokolwiek podobnego u siebie ( chociaż podobno już w nowojorskim metrze lepiej na pewną kategorie ludzi się nie spoglądać zbyt natarczywie - ale to nie o nastolatki chodzi ..osobom poniżej 18go roku życia w Stanach nie wolno przebywać w miejscach publicznych bez opieki ...).
Zachowania społeczne w Polsce praktycznie nie istnieją, efektem jest to, że w miejscach publicznych młodzież czuje, że może bezkarnie robić co zechce. Do tego agresywność w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie - wystarczy posłuchać co o nas sąsiedzi mówią ... 200 lat "walki z zaborcami" rozniosło nasze instynkty społeczne doszcętnie.
I to wszystko jest pzrenoszone do sieci - stąd Polacy we wszystkich sieciowych grach oszukują najczęściej i zachowują sę najgorzej. Oczywiście jest sporo wyjątków, ale to tylko wyjątki ...
Bariera językowa ogranicza możliwości "ekspresji", co jest zdecydownaie pozytywne. Uczymy się zachowań innych dzięki kontaktom z nimi. Poznajemy ludzi z róznych stron świata, róznych kultur. Bonusy korzystania z gier sieciowych w języku angielskim można wymieniać godzinami. Najważniejsze jest to, żeby pamiętać jednak przy tym, że polski jest i tak najpiękniejszym językiem, ale skoro jest tak wielką barierą dla innych w komunikacji z nami, to może warto wykonać to jedno drobne poświęcenie te kilka godzin od czasu do czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 16:57, Piotrbov napisał:

Jeśli spolszczenie gry, będzie się równało Spamadanowi, to jestem przeciw.

Swoją drogą o chodzi z Spamadanem? Pada drugi raz ten nick, więc ciekaw jestem. (Cóz inny server i inna gildia z ludźmi o średniej wieku powyżej 15 lat i to Polacy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 17:46, Hydro2 napisał:

Swoją drogą o chodzi z Spamadanem? Pada drugi raz ten nick, więc ciekaw jestem. (Cóz
inny server i inna gildia z ludźmi o średniej wieku powyżej 15 lat i to Polacy)

Jak sie nie myle to chodzi o miasto (Kamadan), a raczej tamtejszy syf na chatcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 17:46, Hydro2 napisał:

> Jeśli spolszczenie gry, będzie się równało Spamadanowi, to jestem przeciw.
Swoją drogą o chodzi z Spamadanem? Pada drugi raz ten nick, więc ciekaw jestem. (Cóz
inny server i inna gildia z ludźmi o średniej wieku powyżej 15 lat i to Polacy)


To nie jest nick.

Jest to nawiązanie do miasta dodanego w Guild Wars Nightfall, o nazwie Kamadan. Chodzi o to, że po premierze polskiej wersji ( lub po premierze gry, nie pamiętam kiedy język polski wszedł do gry), w polskim dystrykcie, pojawił się olbrzymi spam w tym teksty tego typu: "Ja ci ***** ", "Ty *****" itd. były na porządku dziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 18:18, Piotrbov napisał:

Jest to nawiązanie do miasta dodanego w Guild Wars Nightfall, o nazwie Kamadan. Chodzi
o to, że po premierze polskiej wersji ( lub po premierze gry, nie pamiętam kiedy język
polski wszedł do gry), w polskim dystrykcie, pojawił się olbrzymi spam w tym teksty tego
typu: "Ja ci ***** ", "Ty *****" itd. były na porządku dziennym.

Kojarzy mi się to z dwoma rzeczami:
-Dirge spam
-Inwazja Czechów na Burning Blade (ludzie wnerwili się do tego stopnia, że przez 2 tygodnie od ich transferu na server całe forum BB było w topicach o tym by nauczyli się angielskiego i przestali spamować trade- ot zrobili z niego swojego generala)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie że spolszczyć, anwet duże polskie społeczności chętnie by się wzięły jeżeli by się do nich zwrócić - ludzie byliby prze zadowoleni uczestnicząc w takim projekcie. Co do samego spolszczenia to oczywiście tylko napisy i tylko z opcją zmiany języka (jak teraz jest eng, niem, fr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem jak najbardziej za, angielski wmiarę czaje, ale wiadomo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć, także będę wdzięczny i zadowolony jeśli gra zostanie spolszczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni dodać polską lokalizację. Mogą zrobić tak jak jest w League of Legends - polska wersja tylko na polskim serwerze. Wtedy te osoby które nie chcą grać z "dzieciakami", niech po prostu grają na innych serwerach. Ja sam jestem graczem LoLa i gram na zachodnim serwerze, właśnie z tego powodu, ale w tej grze na szczęście świetna znajomość angielskiego nie jest wymagana. W GW2 jest inaczej, i po prostu nie dałbym rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Spolszczenie jedynki było beznadziejne, więc jeśli już się zabieracie, to zostawcie wybór, jak w jedynce (mam nadzieję, że tak jest w dwójce też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guild Wars w wersji PL jest moim marzeniem. Proszę, zróbcie tą lokalizację. Z GW1 daliście radę, więc myśle, że z 2 też dacie.
Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko pojawi się polska wersja Guild Wars 2 to od razu kupuję. Moim zdaniem polonizacja powinna dać graczowi możliwość następującego wyboru tłumaczenia:
- wersja nietłumaczona, całkowicie po angielsku
- wersja kinowa (polskie napisy, angielskie dialogi)
- wersja pełna (polskie dialogi z dodatkową możliwością włączenia polskich napisów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 15:07, qq_MoaR napisał:

Nie rozumiem tego oporu ze strony CDP, w Gw1 był to strzał w dziesiątkę, w dodatku jednym
przyciskiem zmieniało się język. Team mógłby być złożony praktycznie z samych wolontariuszy
...

Prawda jest taka, że CDP skąpi odrobiny kasy na jedno z największych MMO na świecie.
W sumie mnie to już nawet nie dziwi.

Argument, że polonizacja zmniejszy średnią wieku, bla bla.. to czysty idiotyzm.


Widzę, że kolega z tych, co "nie znam się, ale się wypowiem". Grałeś w GW2? Zdajesz sobie sprawę, jak ogromna jest to gra i ile stron jest do tłumaczenia? Zajmowałeś się kiedyś profesjonalnymi tłumaczeniami? Wiesz jakie są stawki? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Cztery pytania do Krzysztofa Dzięcioła związane z polską wersją Guild Wars 2 – jak, kiedy i czy w ogóle?"
tam są tylko trzy pytania :p

A jeśli chodzi o polonizację to jestem jak najbardziej za!
Zawsze przecież można zagrać w języku Shakespeare''a jak komuś PL nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2012 o 21:51, marekl1975 napisał:

- wersja pełna (polskie dialogi z dodatkową możliwością włączenia polskich napisów)


Uwierz, że wersja kinowa podobnie jak w 1 stanowczo by wystarczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować