Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe, potężne procesory od AMD

59 postów w tym temacie

Domek

Firma AMD zapowiedziała wprowadzenie na rynek dwóch nowych procesorów, przeznaczonych dla najbardziej spragnionych mocy obliczeniowej użytkowników. Dwurdzeniowe układy Athlon 64 FX-62 i Athlon 64 X2 5000+, korzystające z nowego gniazda AM2, rozpoczną odchodzenie AMD od socketa 939.

Przeczytaj cały tekst "Nowe, potężne procesory od AMD" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapaleńcy puścili kupę kasy na S939, a on znika szybciej niż sięspodziewali. Standard. Jak będe zmieniał kompa, to chyba już będą procesory czterordzeniowe. Poczym jak kupię, to się i tak okaże że po miesiącu już bedzie nowy socket/PCIExpress4-256X ;) i nie będe mógł zmienić procka/karty graficznej bo moje gniazda są stare. A kto wie może jeszcze będe musiał kupić kartę fizyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no tak.. wreszcie człowiek ma zamiar przesiąść się na coś nowoczesnego i szybkiego ze starego sprzętu, który niedługo rozsypywać się będzie, a tu znowu zmiana gniazda.. weź tu nadążaj za tym wszystkim.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znów AMD rozwala Intel : - ) Niedługo chce zmieniać procesor - wiem już jaki kupie za rok : - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym sie podniecac , narazie DDR2 sa za wolne. Dzieki temu nie czuje sie frajerem wydajac 2 tyg temu kase na 939 najwyzszy model asusa i szybkie pamieci Patriot :D Dzieki ci AM2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WorldWar3PL jak narazie to ncizym nie rozwala bo dostajem znwo ta sama architekture ale z obsluga ddr2 :-] . Jak pokazaly testy na serwiach w niektorych przypadkach wydajnosc jest czasem gorsza od odpowiednikow na s939 z dr1 :-]. Ja tam czekam na Comroe od intela :-] wtedy zrobie ugprade ,a do tego czasu starczy to co mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, a już mialem kupić nowy komputer, a tu znow jakaś nowość i trzeba czekać, aż prcesory stanieją.

A jakby tego było mało to posiadacze starych płyt głównych zostają pozbawieni dobrych procesorów, które mają zostać przeniesione na nowe gniazdo. Sprytny manewr, aby wyciągnąć z ludzi kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mój wujek ostatnio kupił Athlona 64 na S939 (i płytę z 939) i się cieszył że ma najnowsze gniazdo i dobry procesor, a ja mam tylko Socket A z Athlonem. Hahahahah i kto się teraz będzie śmiał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 14:10, michal19 napisał:

Dodam że mój wujek ostatnio kupił Athlona 64 na S939 (i płytę z 939) i się cieszył że ma najnowsze
gniazdo i dobry procesor, a ja mam tylko Socket A z Athlonem. Hahahahah i kto się teraz będzie
śmiał ;)



On bo sie wybulisz na drozszy procesor , drozszy ram , (mobo w tych samych cenach pewnie) a wydajnosc ci nie podkoczy zbytnio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 14:11, libero85 napisał:

On bo sie wybulisz na drozszy procesor , drozszy ram , (mobo w tych samych cenach pewnie) a
wydajnosc ci nie podkoczy zbytnio :D


Nie bo ja tego jeszcze nie zrobę, dopiero za jakiś rok, jak ceny bedą normalne. To nie chodzi o to że ja chce kupić teraz ten sprzęt, ale o to że on już nie ma najnowszego wspieranego przez AMD gniazda, tylko za chwilę bedzie w tej samej sytuacjii co ja z Socket A.

Ale DDR2 cnyba są w podobnej cenie co jedynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On juz nie mial jak kupowal :D takie czasy ze sie kupuje a to juz stare i do bani ;p

Chyba sa drozsze , poza tym te taimingi wolaja o pomste do nieba ;)

A za rok sie znow wsio zmieni. komputer to marna inwestycja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny są z lekka zaporowe. Ciekawe jak będzie wyglądał wzorst wydajności w stosunku do procesorów z poprzedniej linni. W sumie, to ja teraz PC używam jedynie do pisania na pisania, serfowania po internecie i zdobywania nielicencjowanego anime:P Pewnie ceny tych cacuszek zdążą spaść do premiery The Witcher, wtedy będzie można dopiero o tym pomyśleć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 14:00, libero85 napisał:

Poczekaj na Conore :D bo na Comroe sie nie doczekasz ;p


I sam walnalem babola :D conroe mialo byc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować