Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka na weekend: Half-Life 3 to gra... z otwartym światem

32 postów w tym temacie

Jeśli inspiracją dla ew sandbox''a mają być TES''y to składam wyrazy ubolewania, ale
...sandbox czy nie, jaki by świat w następnym H-L nie miał być, mam nadzieję, że -podobnie do poprzednika- nie będzie bezpośrednią kontynuacją: w tym przypadku mam nadzieję na powrót do klimatów H-L bo "dwójka" to jakieś popłuczyny po tandecie z kanału Sci Fi a nie thriller na inspirowany King''iem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mercuror:

Dnia 22.09.2012 o 15:57, Nagaroth napisał:

Meh... Co z wami jest, zawsze jak rozmawia się o HL3 to ludzie myślą, że mówi się o Episode
3. To dwie oddzielne produkcje. Możemy przewidzieć co się stanie w Episode 3, więc rozmawiamy
już o HL3.

EP3 już nigdy nie powstanie, nie po tak długim czasie. Prędzej już zamiast niego będzie HL3.

Nagaroth:

Dnia 22.09.2012 o 15:57, Nagaroth napisał:

Wiem że wszystko się skończyło wielkim cliffhangerem, i daleki jestem od twierdzenia
że moja teoria ma jakąkolwiek szansę na zrealizowanie. Po prostu pokazuje że Valve może
nam pokazać że G-Man znowu przejął Freemana i zamroził na x lat.

To by już było mocno wtórne. G-Man chyba też utracił, przynajmniej częściowo, kontrolę nad Freemanem. Przynajmniej tak to wyglądało, jakby Vortigaunty go "odcięły".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>bo "dwójka" to jakieś popłuczyny po tandecie z kanału Sci Fi a

Dnia 22.09.2012 o 16:07, zadymek napisał:

nie thriller na inspirowany King''iem :/

O_O
A od kiedy Half-Life były inspirowany Kingiem !? On w ogóle kiedykolwiek w swoich powieściach miał odwołania do kosmitów ? Prędzej chyba do rzeczy martwych.

Inna sprawa że owszem, klimat się różnił, ale to wciąż świetna gra, godna następczyni poprzedniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2012 o 16:34, Darkstar181 napisał:

A od kiedy Half-Life były inspirowany Kingiem !? On w ogóle kiedykolwiek w swoich powieściach
miał odwołania do kosmitów ? Prędzej chyba do rzeczy martwych.

Na początek :Xen to inny wymiar. Podobny wątek wykorzystał King w opowiadaniu The Mist -zresztą zekranizowanym.

Dnia 22.09.2012 o 16:34, Darkstar181 napisał:

Inna sprawa że owszem, klimat się różnił, ale to wciąż świetna gra, godna następczyni
poprzedniczki.

Zależy co kto lubi: mnie kolejny, do bólu patetyczny wątek ruchu oporu broniącego Ziemi przed inwazją kosmitów zwyczajnie nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zbyt dużych rewolucji w mojej ulubionej serii gier. Od czasu wydania Episode Two dużo się zmienieło w branży i na pewno jakieś zmiany nalezy dokonać. Chciałbym aby główną zabawę dalej stanowiła kampania singleplayer z dobrą fabułą, ewentualnie przy wsparciu kooperacji. Wykonywanie zadań w otwartym świecie mogłoby być wzorowane na Borderlands, Dead Island czy Rage niż Skyrim. Nie chiałbym aby Half-Life 3 stał się RPG!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żeby teraz wydali krótki EP3 wyjasniający wątki z 2 i kończący pewną część serii, a za te 2 lata czy więcej pełnoprawną kontynuację, ale widać, że tak sami mieszają, że szansa na coś dobrego spada wprost proporcjonalnie do czasu w jakim gra jest w produkcji. Oby tylko nie przekombinowali i nie wyszedł z tego kompletny crap jak DNF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2012 o 16:14, Arcling napisał:

EP3 już nigdy nie powstanie, nie po tak długim czasie. Prędzej już zamiast niego będzie
HL3.

Niby czemu? Wybacz, ale fabuła Episode 2, a tym samym wątek HL 2 nie pozwala teraz na wprowadzenie trzeciej części. Będzie Episode 3.

Dnia 22.09.2012 o 16:14, Arcling napisał:

To by już było mocno wtórne. G-Man chyba też utracił, przynajmniej częściowo, kontrolę
nad Freemanem. Przynajmniej tak to wyglądało, jakby Vortigaunty go "odcięły".

Ale przypominam, że w Ep2 był nad wyraz pewny siebie, kiedy robił to co robił w połowie gry. Jakoś nie widziałem po nim tego zaskoczenia i wyprowadzenia z równowagi jak na początku Ep1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 22:18, Mercuror napisał:

Niby czemu? Wybacz, ale fabuła Episode 2, a tym samym wątek HL 2 nie pozwala teraz na
wprowadzenie trzeciej części. Będzie Episode 3.

Wątki oryginalnie planowane na trzeci epizod mogli by umieścić w HL3. Zapewne w nie do końca tej samej postaci (o ile w ogóle coś zrobili, sądząc z braku materiałów pewnie niewiele lub nic), ale zmienianie fabuły w grach przed ich wydaniem jest normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 23:25, Arcling napisał:

Wątki oryginalnie planowane na trzeci epizod mogli by umieścić w HL3. Zapewne w nie do
końca tej samej postaci (o ile w ogóle coś zrobili, sądząc z braku materiałów pewnie
niewiele lub nic), ale zmienianie fabuły w grach przed ich wydaniem jest normą.

To nie tak działa, fabuła HL2 urywa się w połowie. Tam nie ma niedokończonych wątków pobocznych, tam cały wątek główny nie jest skończony - nie wiadomo co z Kombinatem, tak naprawdę rebelia się wcale nie skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 23:53, Mercuror napisał:

To nie tak działa, fabuła HL2 urywa się w połowie. Tam nie ma niedokończonych wątków
pobocznych, tam cały wątek główny nie jest skończony - nie wiadomo co z Kombinatem, tak
naprawdę rebelia się wcale nie skończyła.


A co stoi na przeszkodzie, by te niezakończone wątki HL2 pociągnąć od początku HL3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 14:52, Vojtas napisał:

A co stoi na przeszkodzie, by te niezakończone wątki HL2 pociągnąć od początku HL3?

Zasada rozpoczęcia, rozwinięcia i zakończenia? Pokaż mi grę, w której twórcy tak latają od wątku do wątku, urywając je w połowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 15:43, Mercuror napisał:

Zasada rozpoczęcia, rozwinięcia i zakończenia? Pokaż mi grę, w której twórcy tak latają
od wątku do wątku, urywając je w połowie.


A mało to dzieł kultury (książka/film/komiks etc.) kończy się zawieszeniem akcji, która jest kontynuowana w następnych częściach? Poza tym spójność technologii i polityka wydawnicza wyraźnie wskazują, że ciąg dalszy opowieści o Gordonie Freemanie nastąpi właśnie w HL3. Gdyby Epizod III miał się ukazać, to już dawno by się ukazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować