Zaloguj się, aby obserwować  
buras

Paskudna 10, czyli liga gier najgorszych...

889 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2008 o 17:28, CR7 napisał:

> >
> Co wam nie pasuje w Prince of Persia , najlepszej zręcznościówce na kompa oprócz Bg&E?


Popieram sprzeciw. W swoich listach należałoby nie uwzględniać gier z gatunków których się
po prostu nie lubi. Bo to że się gry nie lubi nie znaczy że jest słaba. PoP wielokrotnie był
okrzykiwany jedną z najlepszych zręcznościówek na PC. Więc jeśli ktoś mówi że jest słaba, oznacza
to że po prostu zręcznościówek nie lubi.

Nie wiem dlaczego czepiacie się G3. Może i jest zabugowany, ale po odpowiednim spachowaniu
(wliczając patch który jest w drodzę- dla nie zorientowanych, patch poprawiający wydajność
i balansujący rozgrywkę) G3 to najlepsze RPG jakie powstało. (nie licząc Wiedźmina, ale to
już inny rodzaj RPG).

Swojej listy nie podaję, bo mimo że trochę crapów widziałem to szybko wyrzuciłem je z pamięci
;)

Zgadzam się... oprócz G3. Jesli ktoś uważa go za najlepszego RPGa , to nie grał w zadne inne oprócz poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:34, caramondl napisał:

> 9. F.E.A.R

Why??? Moim zdaniem jeden z najlepszych FPS-ów w historii gierjeden z najlepszych FPS-ów w historii gierjeden z najlepszych FPS-ów w historii gier, do tego posiadający fabułę,
która do końca życia zapadnie mi w pamięć...

PS - poza tym wiele osób piszę o grach, które są dobre, ale po prostu rozczarowały ich swoim
poziomem, bo miały być wybitne czy przełomowe...trochę to głupi wygląda, jak ktoś mówi, że
Gothic 3 był jedną z najsłabszych gier...:) Sam mnie rozczarował mocno, ale do gierek z takiej
"kaszanki" z CDA to mu brakuje naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo...


Mi jakoś ten ''''najlepszy fps w historii gier'''' nie podchodził tzn nie nabieram do niego entuzjazmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2008 o 17:41, Asthariel napisał:

Zgadzam się... oprócz G3. Jesli ktoś uważa go za najlepszego RPGa , to nie grał w zadne inne
oprócz poprzednich części.


Nie no, może troszkę mało obiektywnie się wyraziłem. Ale ja G3 nie mam nic do zarzucenia. (Oczywiście mówimy o CRPG i najlepiej żeby nie wrzucać Gothica do pudełka razem z NWN czy BG) Ma świetną fabułę, grywalność, grafikę. Ale tak czy inaczej na pewno nie ma prawa znajdować się na liście najgorszych 10 gier. To przecież gra która nawet mimo dość dużego czasu jaki upłynął od premiery nadal klasuje się przynajmniej w Top10, na największych internetowych serwisach o grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:41, Asthariel napisał:

> > >
> > Co wam nie pasuje w Prince of Persia , najlepszej zręcznościówce na kompa oprócz
Bg&E?
>
>
> Popieram sprzeciw. W swoich listach należałoby nie uwzględniać gier z gatunków których
się
> po prostu nie lubi. Bo to że się gry nie lubi nie znaczy że jest słaba. PoP wielokrotnie
był
> okrzykiwany jedną z najlepszych zręcznościówek na PC. Więc jeśli ktoś mówi że jest słaba,
oznacza
> to że po prostu zręcznościówek nie lubi.
>
> Nie wiem dlaczego czepiacie się G3. Może i jest zabugowany, ale po odpowiednim spachowaniu

> (wliczając patch który jest w drodzę- dla nie zorientowanych, patch poprawiający wydajność

> i balansujący rozgrywkę) G3 to najlepsze RPG jakie powstało. (nie licząc Wiedźmina, ale
to
> już inny rodzaj RPG).
>
> Swojej listy nie podaję, bo mimo że trochę crapów widziałem to szybko wyrzuciłem je z
pamięci
> ;)
Zgadzam się... oprócz G3. Jesli ktoś uważa go za najlepszego RPGa , to nie grał w zadne inne
oprócz poprzednich części.


Najlepszą częścią serii Gothic jest pierwsza część, i zawsze tak jest w historii gier było dużo wyjątków, ale zwykle bywa że pierwsze części są najlepsze, a nie ich sequele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:51, Dodo1345 napisał:

> > > >

Zgadzam się , ale niestety zauważam , że większość ,,Gotick fanów'''' to 12latkowie dla których liczy się grafika , i nie grali w żadne inne erpegi. NIe zauważają wad trójki , bo jest najładniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 17:53, Asthariel napisał:

> > > > >
Zgadzam się , ale niestety zauważam , że większość ,,Gotick fanów'''' to 12latkowie dla których
liczy się grafika , i nie grali w żadne inne erpegi. NIe zauważają wad trójki , bo jest najładniejsza.

dokładnie.

a jeszcze lepsze jest to raz widziałem komenty pewnej gry samochodowej jakis dał komenta typu:
"ta gra to g***o ma gorszą grafe niż Gothic1"
albo na youtube intro g1 a jakis koleś pisZe że g1 i g2 to shit bo najlepszy jest 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, zresztą ja w Gothica 3 nie grałem , tylko trochę zamłuciłem u kolegi bo i tu kolejny błąd : za wysokie wymagania sprzętowe, no lae na moim kompie to mogę tylko pomarzyć , lecz nie żałuję bo gra według mnie za wcześnie wydana i niedopracowana, czyli jak najbardziej komercyjna. Gram dużo w cRPG, i sądzę że jest wiele fajniejszych i starszych gierek które dostarczają wiele frajdy. Jak narazie Gothic I króluje. Co do Gothica IV to myślę że będzie nie lepszy od 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:39, Bibciu napisał:

Najgorsza według mnie to Baldurs Gate czy jakoś tak no a najlepsza to wiadomo Gothic wszystkie
części :P

Za Baldurs Gate należy Ci się batożenie ! :P
Mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź, poprzeć ją argumentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:42, JaqbD napisał:

> Najgorsza według mnie to Baldurs Gate czy jakoś tak no a najlepsza to wiadomo Gothic wszystkie

> części :P
Za Baldurs Gate należy Ci się batożenie ! :P
Mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź, poprzeć ją argumentami.


A co tu masz fajnego grafika jest lipa i to jeszcze jak kompletne 0 dialogi są czytane nast (-) dla tej zjechanej gry to chyba najważniejsze argumenty tej lipy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 14:17, gorgrzes napisał:

> A z tego co ja tu widzę to "kupa" ludzi po prostu trzaśnie listę 10 gierek bez słowa uzasadnienia,

> argumentu. A nie takie było założenie zakładającego ten temat.

Jeśli chodzi o moją listę (bo chyba do niej ''pijesz'')


Do Twojej listy nie "piję". Chodziło mi o to że gros ludzi w topiku podaje listę 10 gier ot tak bez żadnego uzasadnienia (w przeciwieństwie np. do pierwszej strony tematu gdzie każdy miał jakiś argument). I tylko o to mi chodziło.
Pomijam uzasadnienie typu "bo mi się nie podoba", "bo jest gupia" - bo to żaden argument.

Albo bzdetny argument Probosa: "Gothic - najbardziej przereklamowana i najbardziej skretyniała seria" - gra jest "gupia i skretyniała" - poziom przedszkolaka po prostu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:46, Bibciu napisał:

A co tu masz fajnego grafika jest lipa i to jeszcze jak kompletne 0 dialogi są czytane nast
(-) dla tej zjechanej gry to chyba najważniejsze argumenty tej lipy

Weź pod uwagę to, kiedy ta gra powstała - to dość zamierzchłe czasy, dlatego nie krytykuj jej za to. Dialogi w BG (w wersji PL) są prowadzone przez gwiazdy polskiego ekranu. Są one wykonane na b. wysokim poziomie i nie widzę tu miejsca, do którego można by było się przyczepić.
Z plusów można wymienić hektolitry grywalności wylewającej się z tej gry, świetny, gęsty klimat i tą fabułę, więc gra jest niemal idealna. Niemal, bo zawsze w grze znajdą się bugi.
EDIT: większość młodych graczy, która wychowała się na grafice nowej generacji po prostu zwraca uwagę tylko na grafikę. Nie wiem ile masz lat, ale z tego co mówisz wnioskuję, że jesteś tym "nowym pokoleniem" graczy.
No offence...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:50, JaqbD napisał:

> A co tu masz fajnego grafika jest lipa i to jeszcze jak kompletne 0 dialogi są czytane
nast
> (-) dla tej zjechanej gry to chyba najważniejsze argumenty tej lipy
Weź pod uwagę to, kiedy ta gra powstała - to dość zamierzchłe czasy, dlatego nie krytykuj jej
za to. Dialogi w BG (w wersji PL) są prowadzone przez gwiazdy polskiego ekranu. Są one wykonane
na b. wysokim poziomie i nie widzę tu miejsca, do którego można by było się przyczepić.
Z plusów można wymienić hektolitry grywalności wylewającej się z tej gry, świetny, gęsty klimat
i tą fabułę, więc gra jest niemal idealna. Niemal, bo zawsze w grze znajdą się bugi.


Nie jestem fanem tej gry dlatego pozostaje przy swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:50, JaqbD napisał:

> A co tu masz fajnego grafika jest lipa i to jeszcze jak kompletne 0 dialogi są czytane
nast
> (-) dla tej zjechanej gry to chyba najważniejsze argumenty tej lipy
Weź pod uwagę to, kiedy ta gra powstała - to dość zamierzchłe czasy, dlatego nie krytykuj jej
za to. Dialogi w BG (w wersji PL) są prowadzone przez gwiazdy polskiego ekranu. Są one wykonane
na b. wysokim poziomie i nie widzę tu miejsca, do którego można by było się przyczepić.
Z plusów można wymienić hektolitry grywalności wylewającej się z tej gry, świetny, gęsty klimat
i tą fabułę, więc gra jest niemal idealna. Niemal, bo zawsze w grze znajdą się bugi.
EDIT: większość młodych graczy, która wychowała się na grafice nowej generacji po prostu zwraca
uwagę tylko na grafikę. Nie wiem ile masz lat, ale z tego co mówisz wnioskuję, że jesteś tym
"nowym pokoleniem" graczy.
No offence...

NIe ma co takiego przekonywac , to jeden z ,,tru gotick fanów'''' o których pisałem wyżej... zła grafika - zła gra! A kto by się przejmował dialogami , klimatem , fabułą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:42, JaqbD napisał:

Za Baldurs Gate należy Ci się batożenie ! :P

no ba, i to nie tylko jemu :P

Dnia 08.01.2008 o 18:42, JaqbD napisał:

Mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź, poprzeć ją argumentami.

ufff, odzyskuję powoli wiarę w użytkowników tego forum :D
Też apelowałem do argumentowania a nie podawania "suchych" list, zobaczymy czy poskutkuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:55, Asthariel napisał:

NIe ma co takiego przekonywac , to jeden z ,,tru gotick fanów'''' o których pisałem wyżej...
zła grafika - zła gra! A kto by się przejmował dialogami , klimatem , fabułą...

ehhhh.... I o to mi chodzi. "nowe pokolenie" jest uprzedzone do gier z podstarzałą, przypikselowaną grafiką, w której przynajmniej ja czuję charakter gry. Sam wygląd gry nadaje klimatu grze. Np. Morrowind - graficznie się już podstarzała, a dzięki temu kliamt jest po prostu super, a w Oblivionie przez te wszystkie "HDRy, Bloomy, A-aliasy" w grze nie ma klimatu.
To samo z Gothicami. Pierwsza część była genialna, a z każdą kolejną upływała grywalność i klimat. W III w ogóle się skończyło i to i to.
Zeby nie offtopicować powiem że właśnie Oblivion jest wg mnie najgorszą grą z serii TES. Mój ranking TESów:
1. Daggerfall
2. Morrowind
3. Arena
4. Oblivion
@ lothar-mb
Dzięki za uznanie, mam nadzieję, że niektórzy forumowicze zrozumieją o co w takich tematach chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 19:02, JaqbD napisał:

ehhhh.... I o to mi chodzi. "nowe pokolenie" jest uprzedzone do gier z podstarzałą, przypikselowaną
grafiką, w której przynajmniej ja czuję charakter gry. Sam wygląd gry nadaje klimatu grze.
Np. Morrowind - graficznie się już podstarzała, a dzięki temu kliamt jest po prostu super,
a w Oblivionie przez te wszystkie "HDRy, Bloomy, A-aliasy" w grze nie ma klimatu.
To samo z Gothicami. Pierwsza część była genialna, a z każdą kolejną upływała grywalność i
klimat. W III w ogóle się skończyło i to i to.


Być może niektórzy kojarzą Summonera. Był to pierwszy RPG, w którego grałem na PC - niezapomniane 43h bez wyrąbistej grafy, która jednak ma swój urok. Zresztą (prawie )każda gra, która działa na ok. siedmioletnich kompach ma specyficzny klimat. Można gapić się w monitor bez wytchnienia ;) Aby nie robić OT:
1. Tibia (za chamstwo i noobów)
2. The Moon Project (nie wydało mi się zbyt interesującą pozycją)
3. Fallout (przepraszam fanów, ale ja "trawię" tylko RPGi w klimatach średniowiecza, gra mi nie "podeszła" - może za dwa lata, jak kiedyś z Gothikiem [do niektórych tytułów trzeba dojrzeć])
4. Poldek Driver (żal... zły model jazdy)
5. I może coś jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować