Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows Vista - co nowego?

60 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2005 o 12:22, mastedar2 napisał:

Oczywiscie mozna ganic MS za ceny produktow ale coz zrobic.


czy ja wiem? oni to traktuja w ten sposob: winda jest darmowa bo i tak dostajesz ja razem z nowym komputerem. no i w sumie to jest prawda bo jak kupujesz takiego della czy hp to raczej ciezko go dostac bez systemu. wiem ze to troche bez sensu myslenie, ale w kraju gdzie wypasiony komp kosztuje polowe tego co u nas, to naprawde nie ma duzego znaczenia.
z drugiej strony, dla firm to nie jest jakis specjalnie duzy koszt. tym bardziej jeak sobie zestawisz cene samej windy z innym oprogramowaniem, ktore firmy musza kupowac, to dojdziesz do wniosku ze to pikus. dla przykladu taki serwer oracle z tego co kojarze, ceny zaczunaja sie od 10.000 usd :P
pozatmy w zasazdzie cena windy do nowego kompa to u nas rownowartosc mniejwiecej 2-3 gier. gra to program, ktrego najczesciej uzywasz kilka tygodni a potem lezy sobie na poleczce. a system to cos co uzywasz non stop przez kilka lat. jak sobie przeliczysz ile kosztuje cie godzina uzytkowania w obu przypadkach to winda wypadnie smiesznie tanio :)

cena owszem, moglaby byc odrobine nizsza, ale ile? to jest przeciez najistotniejszy program jaki masz zainstalowany na kompie - bez niego nic nie zrobisz. tak wiec skoro wista ma byc w 7 wersjach to napewno kazdy znajdzie cos dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 12:09, sig. napisał:

problem w tym że windows zakłąda że użytkownik ma ujemny iloraz inteligencji i sam nie wie co chce własciwie zrobić


Problem w tym, ze z Windowsa korzystaja zarowno ospodynie domowe, administratorzy sieci, biznesmeni jak i programisci, na roznym sprzecie i z roznymi programami. Ustawienia XP to taka "srednia" ich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem bete Visty i powiem, ze to po prostu istny fajerwerk graficzny.
Kolory, rozmycie, przejscia, swiatlo. Jak na filmach.
Ale jest tego cena. 400 mb RAMU zajete na starcie. 400 mb !! LUDZIE! Pomocy!! MS powalilo rowno.
A na co idzie to 400 mb? Na przyklad: ikonki sa skalowane dowolnie (jest suwak) i w najwiekszej wersji maja jakies 400x300 pixeli i to na pewno siedzi caly czas w ramie.

Czyli jak mamy 1 GB ramu to dla programow pozostaje 600 mb. Czyli na start trzeba dokupic jeszcze pol giga.
Ogolnie eh.... System 400 mb?! Ja jestem porazony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 14:33, Bobo napisał:

Mialem bete Visty i powiem, ze to po prostu istny fajerwerk graficzny.
Kolory, rozmycie, przejscia, swiatlo. Jak na filmach.
Ale
jest tego cena. 400 mb RAMU zajete na starcie. 400 mb !! LUDZIE! Pomocy!! MS powalilo rowno.
A na co idzie to 400 mb? Na
przyklad: ikonki sa skalowane dowolnie (jest suwak) i w najwiekszej wersji maja jakies 400x300 pixeli i to na pewno siedzi
caly czas w ramie.

Czyli jak mamy 1 GB ramu to dla programow pozostaje 600 mb. Czyli na start trzeba dokupic jeszcze pol
giga.
Ogolnie eh.... System 400 mb?! Ja jestem porazony.



w wymaganiach systemowych masz jasno napisane co jest potrzebne.
a wodotryski kosztuja. z tymi ikonkami to akurat nie jest tak do konca bo to wektorki, wiec gneralnie duzej roznicy nie ma
z grami i softem uzytkowym masz dokladnie to samo. jak chcesz popracowac z narzedziami do obrobki grafiki to bez 2gb ramu nie masz sie co do nich zblizac. ram w tej chwili kosztuje grosze. z win 95 a potem z winxp bylo dokladnie to samo. w dniu premiery kazdemu sie wydawalo ze to sa jakies kosmiczne wymagania.
wszyscy chca miec mase bajerow, ale nikt nie mysli o tym ze to wszystko trzeba gdzies upchnac.
stary, jak ci nie pasuja wymagania, to zostan przy winxp - dla normalnego uzytku, roznicy nie bedzie prawie wcale (oprocz wygladu, ale to mozesz poprawic z apomoca nakladek). z grami masz to samo. jak jakas gra ma za duze wymagania, to albo jej nie kupujesz, albo rozbudowujesz swojego kompa. co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu autor tekstu nie wspomniał o chociazby wirtualnych folderach? W Viscie bedzie bardzo duzo nowości, moze nie bedzie rewolucji ale napewno ewolucja (chociaż gdy wprowadzą bazodanowy system plikow to moze byc rewolucja) wszystkich zainteresowanych odsylam na http://www.winbeta.pl/ poogladajcie filmiki poczytajcie recenzje, jak dla mnie zapowiada sie calkiem niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko Windows Vista widziełem tylko na screenach więc nie wiem jaki jest... Ale jeżeli chodzi o nazwę to mi także nie podona się Vista lepiej brzmiało Longhorn...tak jakoś bardziej rasowo? O pamięć sie nie martwie bo mam 1,5 giga... Po prostu trzeba poczekać na wersję pełną a póżniej bede sie martwil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 14:42, penny napisał:

stary, jak ci nie pasuja wymagania, to zostan przy winxp

Tylko jest jeden problem - prędzej czy później gry będą "only Vista" i wtedy jest raczej przymusowa przesiadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ia tak kazdy bedzie musial sie przesiasc na Viste, jak to bylo w przypadku 98 na xp, poprostu brak kodekow, brak nowych sterow, nowy gry tylko na XP (oczywiscie wszystko dalej mozna robic na 98) jednak nie kazdemu chce sie meczyc i woli zaintalowac xp dla swietego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mastedar2 .

mam athlonaXp 3200+ 1 gb ram i 2x 6600gt a zmian nie było widać. Ale za to dodali fajne gierki! szachy jakiś nowy painball i coś do bierek podobnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że "vista" na Litwie ( a może i Łotwie, kto tam spamięta ;) ) oznacza tyle co kura XD Już widze jak się pchają po kure :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 16:29, Arn1 napisał:

Najlepsze jest to że "vista" na Litwie ( a może i Łotwie, kto tam spamięta ;) ) oznacza tyle co kura XD Już widze jak się
pchają po kure :D


tak z ptasia grypa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 15:36, dark master napisał:

> stary, jak ci nie pasuja wymagania, to zostan przy winxp
Tylko jest jeden problem - prędzej czy później gry będą
"only Vista" i wtedy jest raczej przymusowa przesiadka.


tylko ze wtedy to i tak zeby w te gry pograc to te 2gb ramu bedziesz musial miec, wiec nie bedzie mialo to dla ciebie znaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować