Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2006 o 22:56, Treant napisał:

To się zgadza, jednak jeśli nie ma wcale drewna, to tylko rasa "kamienna" ma jakieś perspektywy.

Najlepsze w tej dziedzinie są właśnie Elfy. Wystarczy że uzbierasz na Małe Kwatery i Chate Leśnika i Papa niedoborze drewna :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kto zabil(a moze to nie bylo morderstwo)najwyzsza kaplanke w Miescie Elfow?te informacje,ktore uzyskalem to co najwyzej poszlaki...i czy jest jakis bonus za prawidlowa odpowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 22:58, Hubi Koshi napisał:

> To się zgadza, jednak jeśli nie ma wcale drewna, to tylko rasa "kamienna" ma jakieś perspektywy.

Najlepsze w tej dziedzinie są właśnie Elfy. Wystarczy że uzbierasz na Małe Kwatery i Chate
Leśnika i Papa niedoborze drewna :-]

Jeszcze dodaj tartak i drewno leci jak głupie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra mam taki mały problem- jestem w Tirganach i musze udać sie na wschód do portalu, ale na drodze stoi mi banda trolli na 16 i 19 poziomie. Więc o walce z nimi nie mam marzyć na razie i nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Jest tam taki smieszny posąg, ale jak gadam do tuby, to pisze mi że nikt mnie nie słyszy, a trolle sie nie ruszają z miejsca. Mam koło nich po prostu przebiec? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 16:47, Budo napisał:


Dobra mam taki mały problem- jestem w Tirganach i musze udać sie na wschód do portalu, ale
na drodze stoi mi banda trolli na 16 i 19 poziomie. Więc o walce z nimi nie mam marzyć na razie
i nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Jest tam taki smieszny posąg, ale jak gadam do tuby,
to pisze mi że nikt mnie nie słyszy, a trolle sie nie ruszają z miejsca. Mam koło nich po prostu
przebiec? ;]

mozesz stanac za posagiem(od obozu trolli prowadzi tam taka mala sciezka)i zazadac od orkow najpierw jakiegos fantu,pozniej"pomocy"przy rozwaleniu przeciwnikow na wschodzie a na koncu wyslac je na zabojcza konfronacje z elfami...
albo po prostu poczekac w Tirganach na nadejscie zmierzchu i po prostu przejscie obok;)powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2006 o 16:55, Isil napisał:

mozesz stanac za posagiem(od obozu trolli prowadzi tam taka mala sciezka)i zazadac od orkow
najpierw jakiegos fantu,pozniej"pomocy"przy rozwaleniu przeciwnikow na wschodzie a na koncu
wyslac je na zabojcza konfronacje z elfami...
albo po prostu poczekac w Tirganach na nadejscie zmierzchu i po prostu przejscie obok;)powodzenia


ale obóz jest pusty -_-
Nikogo tam nie było, a budynki rozwaliłem, hmm może trzeba czekać do nocy, ok zobaczę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2006 o 16:56, Budo napisał:

ale obóz jest pusty -_-
Nikogo tam nie było, a budynki rozwaliłem, hmm może trzeba czekać do nocy, ok zobaczę ;]

wlasnie tak!mowisz do trolli po zapadnieciu ciemnosci!pardon,moj blad:/tylko nie zapomnij stanac ZA tuba!pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nieco ogólniejszej natury. Spellforce jest moją pierwszą grą z elementami strategii. Sięgnąłem po nią po "przerobieniu" niemal wszystkich liczących się cRPG (wielu po kilka razy) i jestem ciekawy jak oceniacie trudność tej gry. Pytam dlatego bo lokacja Stoneblade Moutain okazała się dla mnie nie do przejścia w sposób "legalny" nawet na najnizszym pozionie trudności. Broniąc się przed atakami ze wschodu i północy szybko traciłem wojsko i zabrakło lenyi na uzupełnianie stanu natomiast po oczyszczeniu wschodu samotnym bohaterem i potem budowy osady, minotaury przypuszczały tak zmasowany atak (na oko licząc były to grupym liczace ~100 wojów) że zmiatały z powierzchni moją obronę łącznie z wieżyczkami i nie nadążałem z uzupełnianiem stanu a obrona składała sie z łuczniczek i uzdrawiaczek w prop. 4:1. Jestem ciekawy czy robię jakiś błąd czy gra jest trudna, czy po prostu ten rodzaj gry mi nie "leży".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostra Skała to lokacja tzw. bonusowa nie wpływająca na ukończenie gry, można ją robić w dowolnym momencie gry - do zdobycia jest sporo expa, ostrze ziemi Tarczę Tworsnika i parę klamotów i czarów. Moja rada - samym avatarem wybić i rozwalić osady zwierzoludzi i minotaurów. Uruchomić monument elfów i jak najszybciej ogrodzić sie w dwóch miejscach - koło monumentu krasnoludów na przejściu przez rzeczkę - potrójnym pasem wieżyczek łuczniczych i lodowych oraz na samej górze mapy przy monolicie - wtedy masz dużą przestrzeń na rozwój - armię twórz z łuczniczek wiatru - na początek (zamrażają) i po nabiciu odpowiedniego ;) poziomu i zrobieniu max armii przystępujesz do exterminacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 10:34, Aragi napisał:

Ostra Skała to lokacja tzw. bonusowa nie wpływająca na ukończenie gry, można ją robić w dowolnym
momencie gry - do zdobycia jest sporo expa, ostrze ziemi Tarczę Tworsnika i parę klamotów i
czarów. Moja rada - samym avatarem wybić i rozwalić osady zwierzoludzi i minotaurów. Uruchomić
monument elfów i jak najszybciej ogrodzić sie w dwóch miejscach - koło monumentu krasnoludów
na przejściu przez rzeczkę - potrójnym pasem wieżyczek łuczniczych i lodowych oraz na samej
górze mapy przy monolicie - wtedy masz dużą przestrzeń na rozwój - armię twórz z łuczniczek
wiatru - na początek (zamrażają) i po nabiciu odpowiedniego ;) poziomu i zrobieniu max armii
przystępujesz do exterminacji.

Ja tą mapkę przeszedłem zupełnie odwrotnie i muszę przyznać , że skomplikowałem sobie życie.Zaraz na początku uruchomiłem monument i mimo , że szybko rozbudowywałem bazę , to miałem ogromne kłopoty z całymi gromadami trolli.Z tego powodu była to dla mnie chyba najtrudniejsza mapa w grze.Po tym doświadczeniu zawsze starałem się wyeliminować najpierw jak najwięcej baz przeciwników samym bohaterem i dopiero jak nie mogłem sobie z czymś poradzić , to budowałem armię.Rozbudowaną postacią można nawet niejeden etap przejsć bez żadnej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2006 o 11:51, KrzychW napisał:

Ja tą mapkę przeszedłem zupełnie odwrotnie i muszę przyznać , że skomplikowałem sobie życie.Zaraz
na początku uruchomiłem monument i mimo , że szybko rozbudowywałem bazę , to miałem ogromne
kłopoty z całymi gromadami trolli.

Ja też tak grałem za pierwszym razem - na zmianę waliły mnie trole i minotaury, aż udało im się łupnąć razem i rozwalili moją armie w try miga. - Od tamtej pory wszystkie mapki zaczynam od rajdu avatara i rozwalaniu co się da, pamiętając o pozostawieniu sporej części wroga - dla expa i przedmiotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 12:42, Aragi napisał:

Ja też tak grałem za pierwszym razem - na zmianę waliły mnie trole i minotaury, aż udało im
się łupnąć razem i rozwalili moją armie w try miga. - Od tamtej pory wszystkie mapki zaczynam
od rajdu avatara i rozwalaniu co się da, pamiętając o pozostawieniu sporej części wroga - dla
expa i przedmiotów

Przy mocnej własnej bazie i zostawieniu tylko jednej bazy przeciwnika na dobrą sprawę można tylko od czasu do czasu zerknąć co się dzieje i robić coś innego , a nasza postać sama zdobywa doświadczenie.No ,ale żeby o tym wiedzieć najpierw trzeba było wleźć w kłopoty.Niestety w dodatkach poziom trudności jest trochę większy i sam bohater nie kładzie całej mapki z taką łatwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 12:47, Gonovu napisał:

Mam problem z przejściem misji Krucza Przełęcz. Nie mam pojęcia jak zniszczyć te czarne wieże:/
Help plz:)

POZDRO

Nie pamiętam dobrze, ale chyba na tej mapie dostajesz runę z budynkiem, w którym robisz specjalnych trolli (?) do niszczenia budynków na odległość. Poszukaj dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 12:47, Gonovu napisał:

Mam problem z przejściem misji Krucza Przełęcz. Nie mam pojęcia jak zniszczyć te czarne wieże:/
Help plz:)

POZDRO

Poprzednik ma rację w jednej ze skrzyń jest plan budynku "Warsztat oblężniczy" w nim powłujesz troli zdolnych rozwalić wieże - pamiętaj zrób tylko 1 lub 2 (liczą sie chyba jak trzy jednostki zwykłe każdy) - podchodź nim pomalutku do wieży, a jak podejdziesz wystarczająco blisko - trol rozjarzy się na żółto i SAM zacznie strzelać do wieży - ostrożnie po rozwaleniu obu wież za parę chwil wyskoczy masa martwiaków ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 10:20, zolenderek napisał:

Jestem ciekawy czy robię jakiś błąd czy
gra jest trudna, czy po prostu ten rodzaj gry mi nie "leży".

Gra nie jest trudna, ale ta mapa jest trudna jeśli masz awatara na zbyt niskim poziomie. Jest to jednak mapa dodatkowa i możesz tu wrócić kiedy staniesz się silniejszy i wtedy na pewno będzie ci łatwiej. Poza tym nie powinieneś zrażać się drobnymi niepowodzeniami :P Ja byłem w dokładnie takiej samej sytuacji co ty - awatarem wyeliminowałem minotaurów w przejściu na północ od monumentu elfów, potem zająłem monument i skupiłem się na kilkugodzinnej obronie; z jednej i drugiej strony wybudowałem po kilkanaście zamrażających wieżyczek, do tego między nimi biegali mój awatar, tytan i średniej wielkości armia elfów. W końcu oczywiście ataki przybrały na sile i odbywały się z obu stron jednocześnie; po wielu próbach wrogowie oczywiście zniszczyli mi cały obóz a mnie zmusili do strategicznego odwrotu. Teleportowałem się więc na poprzednią mapę i od razu wróciłem z powrotem (w czasie twoich podróży "wyprodukowani" wrogowie giną, zostaje tylko tyle co za pierwszym twoim pojawieniem się na mapie). Tym razem nie bawiłem się w budowę armii - sam pobiegłem do monumentu bohaterów (na północ od monumentu elfów, na górze) i z ich pomocą pokonałem najpierw minotaurów, a potem trolli.
Taka kolej rzeczy wyszła mi i tak na dobre - zyskałem bardzo dużo doświadczenia, poza tym miałem satysfakcję z przejścia jednej z najtrudniejszych map w grze i to bez korzystania z jakichś kodów. Kody odbiorą ci i jedno i drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw rozwalałem 1 z 3 baz trolli, a dwie pozostałe czyściłem. Następnie po szybkiej rozbudowie bazy wysyłqałem po 3 robotników do pozostałych 2 daz trolli i stawiali mi oni tam na max wiezyczek. Ponieważ trolle późno zaczynają się "odradzać" i w niewielkiej liczbie więc łatwo jest ich wykończyć wiezyczkami. Na minotaurach wówczas można skupić całą swoją uwagę (ja miałem armię 20 łuczniczek wiatru + 20 uzdrowicielek). Wtedy mapka jest baaaaardzo łatwa a exp. z trolli i tak bije:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jak już pisałem to moja pierwsza gra tego rodzaju i po początkowym, bardzo pozytywnym wrażeniu byłem troche wypłoszony bo jak tak jest w mniej więcej połowie gry to co będzie dalej, ale zobaczyłem że inni mieli podobne problemy więc jestem pocieszony. Bardzo przydadzą mi się praktyczne porady, jak ta z chwilowym opuszczeniem mapki. Niestety przywoływani bohaterowie, po przebiciu sie do monumentu od wschodniej strony nie na wiele się przydawali bo robiłem błąd i wracałem z nimi zakładać osadę a w tym czasie minotaury niszczyły monument i bohaterowie nagle padali a trzeba było oczyścić okolice monumentu. Ale na błędach sie uczymy i oczywiście na doświadczeniu innych.
A jak oceniacie trudnośc tej gry w porównaniu do np. Etherlords, Heroes czy Disciples?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:16, zolenderek napisał:

A jak oceniacie trudnośc tej gry w porównaniu do np. Etherlords, Heroes czy Disciples?

Myślę, że trudno jest je porównać.
Gry które wymieniłeś są pod pewnymi względami trudniejsze. Głównie dlatego, że sa to turówki i nie możesz robic w danym momencie tego co jest akurat najbardziej potrzebne. W Spell jest łatwiej jeżeli opanujesz jakąs taktykę, np. avatarem oczyszczasz kawałek mapy, a dopiero potem zakładasz obóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się