Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pomyślny kwartał CD Projekt RED S.A. Znamy wynik sprzedaży Diablo III w Polsce

47 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2012 o 21:19, Janek_Izdebski napisał:

> Dziwi mnie te 160 tys. egzemplarzy Diablo 3, taki hit, po 12 latach,
> spodziewalem sie wiecej.
Jak na Polskę i w cenie prawie 200 zł (między 159 a 249 zł), to i tak dobrze. :)

Niby tak, ale mam wrazenie ze te 200 zl to juz nie jest "tyyyyle kasy" co kiedys, mlodzi ludzi lekka reka wydaja i wieksze sumy. Ja jeszcze sobie nie kupilem, wiec wynik jeszcze sie poprawi :)

Dnia 13.11.2012 o 21:19, Janek_Izdebski napisał:

Co do politykowania, każde miejsce dobre, byle na temat, rzeczowo i bez agresji. :)

Nadal nie widze zwiazku z wynikami CDPR, ale mniejsza z tym bo ktos mnie zaraz oskarzy o pseudo-moderatorke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 21:45, rhyz napisał:

Niby tak, ale mam wrazenie ze te 200 zl to juz nie jest "tyyyyle kasy" co
kiedys, mlodzi ludzi lekka reka wydaja i wieksze sumy. Ja jeszcze sobie nie kupilem, wiec
wynik jeszcze sie poprawi :)

Piszesz z perspektywy Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta i paru innych miast w tym kraju. Ludzi z małych miast, miasteczek, wsi (a oni też mają PC-ty) nie stać na takie drogie gry - wystarczy popatrzeć na tych co przyjechali na niedzielny marsz "w ramach gościnnych występów." Nie wyglądają mi na takich co lekko wydają takie sumy na gry.

Dnia 13.11.2012 o 21:45, rhyz napisał:

Nadal nie widze zwiazku z wynikami CDPR, ale mniejsza z tym bo ktos mnie zaraz oskarzy
o pseudo-moderatorke...

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 16:25, Vojtas napisał:

Tak przy okazji: Wiedźmin 3 zostanie zapowiedziany w pierwszej połowie przyszłego roku.
Info od prezesa:
http://www.tvncnbc.pl/centrum-wynikow,288382.html
(6:43, ale polecam obejrzeć całe wideło).

Myślę, że w grę wchodzi wyłącznie E3 jako największe branżowe święto marketingowe.


Wcale nie byłbym taki pewien, że chodzi o Wiedźmina 3... kontekst wypowiedzi sugeruje, że może to być całkowite zaskoczenie.

Zaryzykuję strzał - CDPRed robi grę opartą o D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma przebić sprzedaż Wiedźmina drugiego. Więc... GL z nową marką ;)
Swoją drogą podobało mi się jak Kiciński bronił jakości gry.

@Up
A ty up maila mi daj. Sądziłęm, że się domyślisz do tego czasu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 22:32, Zgreed66 napisał:

Ma przebić sprzedaż Wiedźmina drugiego. Więc... GL z nową marką ;)
Swoją drogą podobało mi się jak Kiciński bronił jakości gry.

GL? Co masz na myśli?

Dnia 13.11.2012 o 22:32, Zgreed66 napisał:

@Up
A ty up maila mi daj. Sądziłęm, że się domyślisz do tego czasu xD

ijanek@gmail.com :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 22:36, Janek_Izdebski napisał:

GL? Co masz na myśli?

"Good Luck", powodzenia.

Dnia 13.11.2012 o 22:36, Janek_Izdebski napisał:

ijanek@gmail.com :)

No to łap ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 22:25, Janek_Izdebski napisał:

IMHO za droga licencja. Wizardsi się cenią aż za bardzo.


Nie wiem ile licencja, wiem, że przy grach D&D problemem były wymagania dotyczące samej gry (Chris Avellone mówił o tym przy okazji PE). Ale też już jakiś dłuższy czas temu była mowa o tym, że Wizardsi poluzują nieco warunki licencyjne. M.in. dlatego, że D&D traci na popularności na rzecz Pathfindera. A niewątpliwie starsze gry rpg w dużej mierze oparte na D&D dawały temu systemowi wielu nowych fanów.

Poza tym CDPRed ma dobre relacje biznesowe z Hasbro, jako jedyni przez długi czas mieli na gogu gry D&D (potrafili zrobić deal z Atari i Hasbro na raz, mimo że te dwie firmy były w sporze sądowym), a potem jak Atari przekazało prawa do Hasbro również tylko gog miał te gry w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 22:32, Zgreed66 napisał:

Ma przebić sprzedaż Wiedźmina drugiego. Więc... GL z nową marką ;)
Swoją drogą podobało mi się jak Kiciński bronił jakości gry.



Wiedźmin 3 zapewne sprzeda się lepiej niż Wiedźmin 2, ale jeśli Kiciński nawet optymistycznie dopuszcza sprzedaż 5 mln sztuk Wiedźmina 3, to chyba jest zbytnim optymistą.

Z wypowiedzi Kicińskiego wynikało właśnie, że tajemnicza gra ma być czymś więcej niż Wiedźmin 2. "Wiedźmin 2 był tylko przystankiem" - do czego, do "Wiedźmina 3"?

A teraz pomyślmy nad D&D. To nie jest nowa marka, to jest najbardziej znana marka rpg na świecie, mająca rzeszę fanów. Jednocześnie na rynku od czasów NWN2 (?) nie było niczego ze znaczkiem D&D z gier głównego nurtu rpg.

Baldur''s Gate 3 od CDPRed... może się sprzedać w 5 mln sztuk.

Oczywiście to tylko spekulacje, ale IMO, gdyby chodziło o Wiedźmina 3, to co innego usłyszelibyśmy w tym wywiadzie. Chyba że Kiciński jest dobrym pokerzystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby się nie przeinwestowali... Podejrzewam, że zysk zwiększył się o różnice kursowe, w końcu i USD i Euro poszły do góry;) Ale na tapecie 3 wiedźmin i nowa cyberpunkowa gra, a i cyfrowa rewolucja, to wszystko kosztuje i... pożywiom, uwidzim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 10:25, Mhamut napisał:

Oby się nie przeinwestowali... Podejrzewam, że zysk zwiększył się o różnice
kursowe, w końcu i USD i Euro poszły do góry;) Ale na tapecie 3 wiedźmin i nowa cyberpunkowa
gra, a i cyfrowa rewolucja, to wszystko kosztuje i... pożywiom, uwidzim;)

Dobre spostrzeżenie, Mhamut. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 09:06, Sedzia1 napisał:

> IMHO za droga licencja. Wizardsi się cenią aż za bardzo.
>

Nie wiem ile licencja, wiem, że przy grach D&D problemem były wymagania dotyczące samej
gry (Chris Avellone mówił o tym przy okazji PE). Ale też już jakiś dłuższy czas temu
była mowa o tym, że Wizardsi poluzują nieco warunki licencyjne. M.in. dlatego, że D&D
traci na popularności na rzecz Pathfindera. A niewątpliwie starsze gry rpg w dużej mierze
oparte na D&D dawały temu systemowi wielu nowych fanów.

Poza tym CDPRed ma dobre relacje biznesowe z Hasbro, jako jedyni przez długi czas mieli
na gogu gry D&D (potrafili zrobić deal z Atari i Hasbro na raz, mimo że te dwie firmy
były w sporze sądowym), a potem jak Atari przekazało prawa do Hasbro również tylko gog
miał te gry w ofercie.

Dzięki za informację, ale widać, że lepiej siedzisz w kwestii D&D i warunkach jego licencjonowania. Ja jednak obstawiałbym jakąś nową markę mimo wszystko. Jak wspomniałeś, D&D traci na popularności... A Pathfindera osobiście nie znam. Fajny to system? Dzięki i pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 22:21, Sedzia1 napisał:

Wcale nie byłbym taki pewien, że chodzi o Wiedźmina 3... kontekst wypowiedzi sugeruje,
że może to być całkowite zaskoczenie.


Myślę, że wysnuwasz mylne wnioski, do których skłaniają Cię m.in. własne pragnienia. Poniższy link prowadzi do ogłoszenia ws. pracy dla projektanta questów:
http://cdpred.com/quest-designer-2/

"Extensive knowledge of Andrzej Sapkowski’s novels will be a strong plus"

Dnia 13.11.2012 o 22:21, Sedzia1 napisał:

Zaryzykuję strzał - CDPRed robi grę opartą o D&D.


Gdyby CDPR zdecydowało się na drugą, zupełnie nową markę, byłaby to głupota. Raz że musieliby wydać kasę na nową licencję (a mają już kupione dwie), dwa że trzeba by włożyć dwa, a może i trzy razy więcej środków w promocję, trzy że W3 by się odwlekł w czasie, co nie byłoby korzystne dla relacji z już istniejącym community.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 14:29, Vojtas napisał:

> Zaryzykuję strzał - CDPRed robi grę opartą o D&D.

Gdyby CDPR zdecydowało się na drugą, zupełnie nową markę, byłaby to głupota. Raz że musieliby
wydać kasę na nową licencję (a mają już kupione dwie), dwa że trzeba by włożyć dwa, a
może i trzy razy więcej środków w promocję, trzy że W3 by się odwlekł w czasie, co nie
byłoby korzystne dla relacji z już istniejącym community.

100% racji, Vojtas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2012 o 11:51, Janek_Izdebski napisał:

Dzięki za informację, ale widać, że lepiej siedzisz w kwestii D&D i warunkach jego licencjonowania.
Ja jednak obstawiałbym jakąś nową markę mimo wszystko. Jak wspomniałeś, D&D traci na
popularności... A Pathfindera osobiście nie znam. Fajny to system? Dzięki i pozdrawiam.
:)


Większość to moje czyste spekulacje, nie sądzę, by sugerowanie się nimi miało jakiś większy sens, poza dalszymi spekulacjami.

Pathfindera nie znam, wiem tylko że jest nazywany D&D 3,75 i uważany za lepszy od D&D 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2012 o 14:29, Vojtas napisał:

Myślę, że wysnuwasz mylne wnioski, do których skłaniają Cię m.in. własne pragnienia.
Poniższy link prowadzi do ogłoszenia ws. pracy dla projektanta questów:
http://cdpred.com/quest-designer-2/

"Extensive knowledge of Andrzej Sapkowski’s novels will be a strong plus"



Własne pragnienia raczej nie mają tu nic do rzeczy, chyba że pragnienie "bycia pierwszym" gdy okaże się, że miałem rację.

Jeśli chodzi o tego questa - to oczywiście ma wydźwięk jednoznaczny, ale z drugiej strony - ja nigdzie nie powiedziałem, że CDPRed nie pracuje nad W3, ja jedynie powiedziałem, że może ta gra, o której mowa w wywiadzie, to będzie coś innego niż W3. Chodzi tu o wydźwięk tej rozmowy. Kiciński mówi o tej grze, jakby to było coś "bardziej" niż W2. Czy CDPRed liczy na to, że Wiedźmin 3 będzie się sprzedawał znacznie lepiej niż W2? Ja mam wątpliwości.

Dnia 14.11.2012 o 14:29, Vojtas napisał:


Gdyby CDPR zdecydowało się na drugą, zupełnie nową markę, byłaby to głupota. Raz że musieliby
wydać kasę na nową licencję (a mają już kupione dwie), dwa że trzeba by włożyć dwa, a
może i trzy razy więcej środków w promocję, trzy że W3 by się odwlekł w czasie, co nie
byłoby korzystne dla relacji z już istniejącym community.


Kwestie licencyjne można regulować bardzo różnie (np. % od sprzedaży). Co do reszty, to normalnie bym się oczywiście zgodził, ale w przypadku D&D to ani nie jest nowa marka, ani nie trzeba wkładać kasy w promocję, bo ta zrobi się sama. Jedynie trzeci punkt rzeczywiście przemawia za W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować