Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Wars: The Old Republic dostępne od dziś za darmo

98 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2012 o 20:28, calwert napisał:

Czy dotychczasowe karty pre-paid są nadal aktualne?Nidzie nie potrafię znaleźć
informacji na ten temat.

Powinny działać. Nie słyszałem, by były a nimi jakieś problemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Free 2 play IMO oznacza grę, którą można przejść w pełni, zdobyć wszystkie nagrody z questów, wykupić każdy skill, a płatne jest np. to co i w GW2: dodatkowe sloty na postaci (normalnie ma się 4 od razu), pierdółki w postaci karma/exp/craft itp boosterów, dodatkowe stroje, mini pety itp. itd., bo te rzeczy do DARMOWEJ gry oraz jej przejścia NIE SĄ wymagane. Ciekawe w takim razie jak ktoś grający w pseudo darmowego Tortanica ma dokonać części z tych rzeczy skoro nagród z questów (pewnie niektórych, ale zawsze) nie może otrzymać, a jak już kilka osób pisało wykupienie skilli na wyższym poziomie jest całkowicie niemożliwe ze względu na ograniczenie posiadanej kasy? Padły nawet słowa, że w "darmowej" wersji tegoż tytułu będąc już na maksymalnym poziomie nie będzie się dało utłuc FABULARNEGO bossa na 40 poziomie. Pewnie ze względu na słaby sprzęt i/lub brak skilli, które to zadanie umożliwią. W takim razie skoro story jest dostępne dla graczy nie płacących abonamentu, a jednak nie da się go skończyć to gdzie tu jest sens i logika oraz system free to play?
Zagorzali obrońcy chyba jednak racji nie mają, a ich zaślepienie porównywalne jest wręcz do krucjat przeciw innowiercom: SWToR w aktualnej formie NIE JEST grą darmową tylko kur... przepraszam: cholernie ograniczonym trialem - EOT.

PS Wydaje mi się, że termin "darmowa" w tym przypadku oznacza raczej fakt, że nie trzeba zapłacić za klienta gry - reszta bez płatności z tego co widzę wygląda mega kiepsko i GW2 nawet do pięt nie dorasta - tam płacisz za grę, ale reszta jest właśnie free2play, a właściwie buy2play i to jest model, który rozumiem oraz akceptuję. SWToR w aktualnej "darmowej" formie to jakiś nieudany eksperyment... Ale jak to mawiają: tonący "brzydkiej" się chwyta. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 11:24, Pajonk78 napisał:

PS Wydaje mi się, że termin "darmowa" w tym przypadku oznacza raczej fakt,
że nie trzeba zapłacić za klienta gry - reszta bez płatności z tego co widzę wygląda mega
kiepsko i GW2 nawet do pięt nie dorasta - tam płacisz za grę, ale reszta jest właśnie free2play,
a właściwie buy2play i to jest model, który rozumiem oraz akceptuję. SWToR w aktualnej
"darmowej" formie to jakiś nieudany eksperyment... Ale jak to mawiają: tonący "brzydkiej"
się chwyta. ;)

Tak sobię myślę, że sporo racji jest w tym co piszesz. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 11:24, Pajonk78 napisał:

Free 2 play IMO oznacza grę, którą można przejść w pełni, zdobyć wszystkie nagrody z
questów


to zle rozumiesz ;)

Dnia 20.11.2012 o 11:24, Pajonk78 napisał:

wykupić każdy skill, a płatne jest np. to co i w GW2: dodatkowe sloty na postaci
(normalnie ma się 4 od razu), pierdółki w postaci karma/exp/craft itp boosterów, dodatkowe
stroje, mini pety itp. itd., bo te rzeczy do DARMOWEJ gry oraz jej przejścia NIE SĄ wymagane.


duzo darmowego contentu (cale story) - zle. platne podstawowe fukcje (sloty) w grze ktora musisz kupic w sklepie - dobrze. tutaj przestaje czytac bo bez obrazy ale nie da sie dyskutowac z takimi glupotami ;) moze Ci sie model f2p tora nie podobac (to rozumiem), ale wyzej cenic gre ktora trzeba kupic i gdzie trzeba dokupic pare rzeczy aby jakos wygladala niz cos za darmo co wystarczy na dziesiatki godzin ?

osobiscie: gw2 nie chce nawet za darmo, a w tora za 30 plnow pyka sie przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 14:35, EmperorKaligula napisał:

ale wyzej cenic gre ktora trzeba kupic i gdzie trzeba dokupic pare rzeczy aby jakos wygladala
niz cos za darmo co wystarczy na dziesiatki godzin ?

Ty raczyłeś przeczytać co napisałem? GW2 jest produktem kompletnym i do korzystania z niego w pełni NIC nie musisz kupować dodatkowo. Sloty na kolejne postaci nie są Ci do niczego potrzebne i bez nich 4 wystarczają w zupełności. Reszta rzeczy jakie możesz kupić mają jedynie walory estetyczne - ergo: NIE SĄ potrzebne. Teraz zastanów się czy płacąc raz za GW2 i mając dostępne wszystko co potrzebne do ukończenia jej komfortowo bez inwestowania dodatkowej kasy nie wyniesie Cię to mniej niż opłacanie comiesięcznego abonamentu w SWToR?

Napiszę Ci raz jeszcze, bo widzę, że czytanie ze zrozumieniem nadal kuleje w narodzie: GW2 po zakupie i założeniu konta oferuje Ci wszystko co potrzebne do grania oraz ukończenia gry. Nic nie musisz kupować, aby "jakoś wyglądała". Druga strona medalu, że wszystko co możesz kupić w GW2 możesz zrobić za walutę z gry nie płacąc nawet jednego grosza - ale skoro "wiesz lepiej" to masz do tego prawo: nawet jeśli to brednie jakich mało... W przypadku SWToR i opinii ludzi w tym temacie wnioskuję, że aby ukończyć grę oraz aby ona "jakoś wyglądała" MUSISZ wykupić abonament - więc jakie tu free2play? Mnie ANeta w żaden sposób nie przycina interface`u gry, nie muszę płacić dodatkowo, aby odblokować kolejne skille dla postaci (tu w ogóle nie robi się tego za walutę z gry), nie muszę płacić za możliwość otrzymania nagrody za questa (sic!) czy aby otrzymać end game`owy ekwipunek, więc GW2 jest free2play po jednokrotnym wyłożeniu gotówki - SWToR to w aktualnej sytuacji raczej pay2win and if you wanna see end game...
BTW: założysz sie, że SWToR z tym swoim pseudo free2play padnie szybciej niż GW2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 15:03, Pajonk78 napisał:

Ty raczyłeś przeczytać co napisałem? GW2 jest produktem kompletnym i do korzystania z
niego w pełni NIC nie musisz kupować dodatkowo. Sloty na kolejne postaci nie są Ci do
niczego potrzebne i bez nich 4 wystarczają w zupełności. Reszta rzeczy jakie możesz kupić
mają jedynie walory estetyczne - ergo: NIE SĄ potrzebne.


ile jest klas/combinacji fabularnych ? ile jest slotow ? z matmy nigdy nie bylem orlem, ale tutaj raczej dobrze licze.

Dnia 20.11.2012 o 15:03, Pajonk78 napisał:

Teraz zastanów się czy płacąc
raz za GW2 i mając dostępne wszystko co potrzebne do ukończenia jej komfortowo bez inwestowania
dodatkowej kasy nie wyniesie Cię to mniej niż opłacanie comiesięcznego abonamentu w SWToR?


gw2 wyniesie wiecej. gora 60 plnow za swtora i sobie zrobie kilka calych scenariuszy (klasy ktore mnie interesuja). do tego combat gw2 jest dla mnie nie do zaakceptowania i ta gra kompletnie mnie nie interesuje, wiec takie rozwazania nie maja sensu.

Dnia 20.11.2012 o 15:03, Pajonk78 napisał:

W przypadku SWToR i opinii ludzi w tym temacie wnioskuję


linki. nawet jak masz racje (w co watpie, nikt wczesniej linkow na potwierdzenie tych slow nie dal) to dojscie do "prawie endgame''u" to kilkadziesiat godziny zabawy za darmo czyli dla fanboja gw2 (za takiego Cie uwazam) cos nie wartego uwagi. fuck logic! :D daja za darmo to trzeba zbluzgac i namawiac wszytkich do kupowania gw2...

Dnia 20.11.2012 o 15:03, Pajonk78 napisał:

że aby ukończyć grę
oraz aby ona "jakoś wyglądała" MUSISZ wykupić abonament - więc jakie tu free2play?


f2p to f2p - na czyms trzeba zarabiac. brat gra na darmowym koncie i poki co nie narzeka (15 lvl jakos teraz). godzinki oline leca. ZA DARMO. zawsze moze dograc do momentu gdzie gra (czekam na linki) jest niegrywalna za friko i popatrzec na fabule na youtubie...

Dnia 20.11.2012 o 15:03, Pajonk78 napisał:

jest free2play po jednokrotnym wyłożeniu gotówki


to zdanie nie ma zadnego sensu... i wiem dobrze o co Ci chodzi.

Dnia 20.11.2012 o 15:03, Pajonk78 napisał:

SWToR to w aktualnej
sytuacji raczej pay2win and if you wanna see end game...


pay2win w grze nastawionej na pve... juz takimi glupotami walisz ze szkoda gadac... w gw tez masz boostery czyli gw2 to pay2win idac Twoim tokiem rozumowania...

Dnia 20.11.2012 o 15:03, Pajonk78 napisał:

BTW: założysz sie, że SWToR z tym swoim pseudo free2play padnie szybciej niż GW2?


inny target. jedno oldschoolowe mmo i questy ("1,2,3" na ktore nie ma za bardzo miejsca) drugie spamerski combat dla ludzi z adhd, narzucone questowanie w grupach i wiecej pvp.

z tego co widze to ze starej gildii z 10 osob wrocilo teraz do swtora, pograja pewnie ze 2 miesiace i starczy. ta gra wiecej nie ma do zaoferowania i nigdy nie miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 15:52, EmperorKaligula napisał:

> SWToR to w aktualnej sytuacji raczej pay2win and if you wanna see
> end game...

pay2win w grze nastawionej na pve... juz takimi glupotami walisz ze szkoda gadac... w
gw tez masz boostery czyli gw2 to pay2win idac Twoim tokiem rozumowania...

> BTW: założysz sie, że SWToR z tym swoim pseudo free2play padnie szybciej niż GW2?


inny target. jedno oldschoolowe mmo i questy ("1,2,3" na ktore nie ma za bardzo miejsca)
drugie spamerski combat dla ludzi z adhd, narzucone questowanie w grupach i wiecej pvp.

z tego co widze to ze starej gildii z 10 osob wrocilo teraz do swtora, pograja pewnie
ze 2 miesiace i starczy. ta gra wiecej nie ma do zaoferowania i nigdy nie miala.

Może będzie tak, że "fachowcy" z EA za pół roku (jak ludziom znudzi się to f2p) znowu dokonają zmiany zamieniając grę na jednorazowe buy2play - tak za 30-50 zł. Wtedy będzie to KOtOR 3. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 20:30, Janek_Izdebski napisał:

Może będzie tak, że "fachowcy" z EA za pół roku (jak ludziom znudzi się to f2p)
znowu dokonają zmiany zamieniając grę na jednorazowe buy2play - tak za 30-50 zł.
Wtedy będzie to KOtOR 3. :D


watpie. Tworcy lepszych mmo nie zdecydowali sie na taki krok to i tu bedzie podobnie - lepiej zamknac. dlatego gram juz teraz operativem i bawie sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 05:37, EmperorKaligula napisał:

watpie. Tworcy lepszych mmo nie zdecydowali sie na taki krok to i tu bedzie
podobnie - lepiej zamknac. dlatego gram juz teraz operativem i bawie sie dobrze.

Więc wybierasz opcję: dwa miesiączki za kasę i schluss? Tak? :)

IMHO zamiana tej gry na singlowego "KotOR'a 3" za 3-50 z multi w formule TDM byłaby najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 11:50, Janek_Izdebski napisał:

IMHO zamiana tej gry na singlowego "KotOR''a 3" za 3-50 z multi w formule TDM byłaby
najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko. :)


Ale to by wymagało ogromnych zmian w mechanice gry. Wszystkie questy grupowe musiałyby być albo usunięte, albo kompletnie przebudowane, by umożliwić ich ukończenie solo.

Moim zdaniem, jeśli ktoś "poważnie" myśli o TORze, powinien zdecydować się na wykupienie miesięcznego (lub dwumiesięcznego) abonamentu, wykorzystanie go do odblokowania wszystkiego, co się da, a następnie przejście do trybu F2P. Na tej samej zasadzie funkcjonuje LotRO, ludzie kupują abonament raz albo dwa, by odblokować kolejne obszary, po czym skupiają się na zbieraniu Turbine Points do gry za darmo.

Poza tym sądzę, że EA popełnia bardzo poważny błąd, nie tworząc dużych dodatków (jak np. Mines of Moria czy Riders of Rohan w LotRO). Dodanie raz na jakiś czas jednego czy dwóch flashpointów, jakiejś operacji itp. pozostaje w znacznym stopniu niezauważone, natomiast pełnoprawny "dodatek", zwiększający level cap, zawierający nowe obszary i questy, to coś, co przyciąga nowych graczy. Doskonale widać to właśnie na przykładzie wspomnianego LotRO (odwołuję się do tego MMO, bo najlepiej je znam), gdzie przy premierze każdego dodatku widać znaczny wzrost liczby graczy na serwerach.

I wreszcie ostatnia rzecz - EA powinno wykorzystać wzór, jaki daje LotRO i Turbine Points - umożliwienie graczom zdobywania CC i wykupienia za nie dowolnych zablokowanych elementów. Ale na to raczej nie ma co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 11:50, Janek_Izdebski napisał:

Więc wybierasz opcję: dwa miesiączki za kasę i schluss? Tak? :)


raczej tak. ta gra nie ma endgame''u. moze troche dluzej bo ja lubie oldschoolowe gry mmo (1,2,3,1,2,3 mnie odpreza), a fabula i questy poki co takie jak trzeba :) szlachtuje niewinnych dla kilku kredytów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 12:29, Ring5 napisał:

I wreszcie ostatnia rzecz - EA powinno wykorzystać wzór, jaki daje LotRO i Turbine
Points - umożliwienie graczom zdobywania CC i wykupienia za nie dowolnych zablokowanych
elementów. Ale na to raczej nie ma co liczyć.

Dzięki za opinię. Skoro jak mówi EmperorKaligula, gra nie ma endgame''u, to może w takim razie EA ten element po prostu zbuduje na nowo?

Co do LotRO, to nie grałem, ale słyszałem same superlatywy - ponoć jedna z najlepszych gier f2p na rynku. :)

BTW, mam do sprzedania kolekcjonerkę premierowego wydania LotRO. Może ktoś byłby zainteresowany? :)

@EmperorKaligula
Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 12:37, Janek_Izdebski napisał:

Co do LotRO, to nie grałem, ale słyszałem same superlatywy - ponoć jedna z najlepszych
gier f2p na rynku. :)


Zdecydowanie tak. Moim zdaniem - najlepsze MMO F2P na rynku. M.in. dlatego, że (jak napisałem) praktycznie wszystko możemy w grze kupić nie wydając ani grosza, wymaga to jedynie grindu. Jeśli jeszcze nie grałeś, spróbuj koniecznie. Mnie znajdziesz na serwerze Laurelin (anglojęzyczny, role-playing)

[/offtopic]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie te kilkanaście godzin i w sumie wyszła im całkiem przyzwoita produkcja, ale gdyby zdecydowali się zrobić typowego singla byłoby znacznie lepiej. Wszystko, co mnie w tej grze najbardziej irytuje (dużo biegania, fast travel z limitami i ograniczeniami, niespodziewany respawn mobów, trudności z dostępnością celów misji, questy, których nie można przejść solo) to elementy typowe dla MMO. Ale bycie Sithem jest bardzo fajne. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17,5lvla. Jedyne na co narzekam, to niski rate exp z questów. Mam nadzieję, że na grind nie zejdzie.
Bo to tragedia (w tej grze szczególnie) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować