Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pójdzie na tym Crysis? Znamy wymagania sprzętowe trzeciej części serii

21 postów w tym temacie

A patch z teksturami odpowiednimi dla PC bedzie zintegrowany w instalce gry, czy do sciagniecia pare tygodni po premierze?

I czy trzeba bedzie instalowac male zewnetrzne programiki zeby zmienic w opcjach cos wiecej niz rozdzielczosc i jasnosc ekranu?

Aha, no i opcja do zmiany fov, tez polecam dla tego kompa z 8GB RAM - wiecie, widziec sama bron na fov 55 zamiast otoczenia przed soba - srednia przyjemnosc.

Sory Crytek, raz mnie wydymaliscie na 120zl w dniu premiery Crysis 2, teraz sobie poczekam na wasze "dzielo wprowadzajce nowa jakosc grafiki w tandemie z Xboxem 360" w cenie 40zl w EA Classic.

Co do tego DX11 - nieco starsze, ale mocne karty pod DX10 odpadaja w przedbiegach przy tanich szrotach ale z obsluga DX11? Tzn. gra sie na nich uruchomi, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie można wybrać DX9 oraz DX10 w opcjach.

Mój laptop to: Dell Studio 1749 i7 620M (2x2.66-3.33 4MB) 8GB 17.3 RGBLED 1920x1080 1000 GB HDD kartą graf. ATI Mobility Radeon 5650 1 GB BLUERAY JBL 9-CELL WIN7PROF.

Jak myślicie, pójdzie mi na minmum - lekko średnich? Czy grafa za słaba będzie? Niestry w kwestiach sprzętowych za mocny nie jestem...

Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@siwulec83

Crysis 2 byl lepiej zoptymalizowany od jedynki i w praktyce mial nizsze wymagania. Po czesci dzieki zamknietym, nieduzym lokacjom (w porownaniu do "jedynki" czy nawet Far Cry). W "dwojce" strona "artystyczna" grafiki byla zreszta znacznie lepsza niz w "jedynce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Janek_Izdebski

Wlasnie tej opcji chyba nie bedzie, skoro w minimalnych jest karta na DX11. Zwykle producent podaje np. w minimalnych karta 512MB DX9 a w zalecanych np. karta 1GB DX11. Tutaj minimum to zalecenie dla innych gier.

Co do lapka - przez karte ATI moga wychodzic rozne "dzikie weze" na ekranie, problem z tymi kartami Crytek mial od czasu Far Cry, az po Crysis 2 (jak dobrze pamietam ludzie zglaszali jakies problemy w multi na forum). Chociaz reguly na to nie ma, o dziwo. No ale to standardowe dla PC - komus dziala idealne na jednej karcie ATI, komus na innym modelu - mocniejszym na papierze - "szarpie" fps-y :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wygląda super, działa u mnie na full i nie tnie. Tylko cienie wyłączyłem, wygładzanie krawędzi i filtrowanie tekstur".
Uwielbiam te teksty. Dawać więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis 1 i CW - optymalizacyjnie nie za dobrze
Crysis 2 - kiepska grafika w porównaniu z poprzednikiem zwłaszcza tekstury dopiero po patchu 1.9 i i texture upie gra przyzwoicie wygląda, a co za tym idzie te same wymagania a grafa zdecydowanie gorsza i gorzej działa ja nie mam złudzeń w dniu premiery C2 to technologiczny koszmar i co wyszedł DX11 upgrade oraz texture pack tylko przy tym pierwszym Crytek nadal pokazał że nie wie co to optymalizacja bo wymyślili sobie renderowanie tego czego nie widać i zbędne obciążanie kompa. Na serio co za tłuki tam pracują, że złamali jedno z podstawowych zasad w tworzeniu współczesnych gier - nie widać tego to nie karz komputerowi tego renderować idioto !#@!# !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 11:00, Numenpl napisał:

Crysis 1 i CW - optymalizacyjnie nie za dobrze
Crysis 2 - kiepska grafika w porównaniu z poprzednikiem zwłaszcza tekstury dopiero po
patchu 1.9 i i texture upie gra przyzwoicie wygląda, a co za tym idzie te same wymagania
a grafa zdecydowanie gorsza i gorzej działa ja nie mam złudzeń w dniu premiery C2 to
technologiczny koszmar i co wyszedł DX11 upgrade oraz texture pack tylko przy tym pierwszym
Crytek nadal pokazał że nie wie co to optymalizacja bo wymyślili sobie renderowanie tego
czego nie widać i zbędne obciążanie kompa. Na serio co za tłuki tam pracują, że złamali
jedno z podstawowych zasad w tworzeniu współczesnych gier - nie widać tego to nie
karz komputerowi tego renderować idioto !#@!# !!



Masz ode mnie kilka kropek i dodatkową literkę. Nie dziękuj:
......... ż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj crysis 2 śmigał dobrze na moim sprzęcie po wgraniu tego patcha z teksturami i to nawet w FHD ze wszystkimi opcjami na fulla prócz teselacji i jakoś nie miałem problemów z płynnością. Koszmarem to póki co jest AC3 no i trochę mnie denerwuje FC3, a mianowicie tym, iż fpsy czasami nie spadają poniżej 40 klatek to i tak odczuwam taki skok obrazu coś jak było na początku w Deus Ex: HR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zestawić Buldożera z i7 2600K w wysoce rekomendowanych wymaganiach :D Nie pamiętam jakiejkolwiek gry, w której te procesory uzyskiwałyby podobne wyniki :D gdzieś ostatnio widziałem testy 2500K i AMD FX-8350 w Far Cry 3 - różnica 10 kl/s i wygląda na to, że buldożer potrafi nawet GTX660 ograniczać, co jest niezłym wyczynem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wruczcili i7 2600k, podczas gdy obecnie do wszystkich gier najpopularniejszym zestawem jest i2500K z Gtx570/670.

Z tą GTX 680 też ciut przesadzili. Nie chodzi nawet o zawyżoną cenę tej karty. Ją po prostu cholernie trudno dostać :P Za wiele sztuk nie wyprodukowano. (EDIT, ok, jednak teraz mają, ostatnio jak sprawdzałem były ponoć na wyczerpaniu, pewnie dowieźli specjalnie na świeta do sklepów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FC3 masz otwarty świat w C2 masz podzielony na levele więc to z urzędu oznacza że FC3 ma prawo działać ci tak a nie inaczej. Zawsze tak jest open world= większe wymagania. AC3 natomiast no cóż skoro na starcie było wiadomo że zrypany port to będzie jak C2 to wiadomo od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro w wymaganiach minimalnych jest HD5770, to gra odpali, zważywszy na rozdzielczość tj. mniejsza jest możliwe płynne granie przy minimalnych detalach, ale nie będzie gwarantowane, wszystko zależy od optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:41, kindziukxxx napisał:

skoro w wymaganiach minimalnych jest HD5770, to gra odpali, zważywszy
na rozdzielczość tj. mniejsza jest możliwe płynne granie przy minimalnych detalach, ale
nie będzie gwarantowane, wszystko zależy od optymalizacji.

Dzięki. serdeczne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam, że wymagania w FC3 są wysoki tylko chodzi mi, że mój komputer potrafi uzyskać odpowiedni fps w tej grze, a mimo to zauważam pewne przycinki, do tego jak zmienia sobie w ustawieniach aby gra korzystała z dx9 a nie 11 to chodzi nieco gorzej. Widzisz Just Cause 2 też ma otwarty duży świat bardzo dobrą grafikę, a chodzi mi ze wszystkim czym się da na maxa i nigdy nie zauważyłem tam spadku płynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka, Crysis 2, wszystko na maxa, prócz teselacji, tekstury w wysokiej rozdzielczości, DX11 i rozdzielczość 1920x1080 i mam ok. 40 fps na moim sprzęcie, a w trójkę nie zagram nawet na średnich - przynajmniej tak wynika z tych wymagań ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować