Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ile gier aktualnie powstaje w Polsce? Najmarniej ze sto!

51 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2012 o 18:33, Kadaj napisał:

Ciekawe ile z tego będzie się nadawało do grania. ;p

A ile to AfterGold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że u nas w kraju powstaje tyle gier. Mam nadzieję, że przynajmniej kilka z nich się jakoś przebije na rynku. Oczywiście największe nadzieję wiążę z CDPR i ich dwoma projektami, jednak może jakieś inne studio wszystkich zaskoczy i stworzy bardzo dobry tytuł, na miarę Dead Island od Techlandu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust to Nocilas robi za malo gier z "Afterfall" w tytule:P
Mam nadzieje ze faktycznie "tajny projekt CDP Red" to Wiedzmin 3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wyszczególnianie firmy(Nicolas G.) której grożą procesy karne jest dość kontrowersyjne. Poza tym ich projekty, w tym "głośny" Afterfall Hunter, to po prostu kpina z graczy i czytelników tego portalu. Ps. Swoją drogą co Autor rozumie przez głośny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 21:26, Rocket02 napisał:

Poza tym ich projekty, w tym głośny Afterfall Hunter, to po prostu
kpina z graczy i czytelników tego portalu...

To, że Nicolas będzie się sporo procesować, to jedno. Jednak IMO nie zmienia faktu, że prezes robił chyba dosłownie wszystko, aby Afterfall Instanity jednak ujrzało światło dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Meh. Zobaczymy po premierze. Kupuje się gry, nie firmy i miejsce produkcji.

So true. Nie sztuka po prostu "robić gry". Gry płyną do nas strumieniem z przeglądarki i smartfona :)
Teraz pora na news: "Arcydzieła z Polski. Ze stu gier to one zapadły nam w pamięć!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> So true. Nie sztuka po prostu "robić gry". Gry płyną do nas strumieniem z przeglądarki
> i smartfona :)
> Teraz pora na news: "Arcydzieła z Polski. Ze stu gier to one zapadły nam w pamięć!"

Dobrze, że takie newsy w ogóle się pojawiają. Nareszcie jest dobry czas, żeby pisać takie rzeczy, ludzie chcą to czytać, robi się normalnie w naszym kraju i super. Krzysiek napisał, że najmarniej powstaje sto projektów. Nie napisał, że dokładnie sto. Jeśli kogoś pominął, to spoko, zawsze można dopisać. Szacun za research, trochę czasu to zajęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście redakcja ma gdzieś kilkanaście niezależnych projektów tworzonych przez niezależne
> polskie grupy...
Daj mi kontakty do nich, serio. Ja jestem bardzo otwarty na takie małe studia (bo zwykle wiążą się z nimi ciekawe historie), ale ciężko mi o czymś pisać, skoro nie mam o istnieniu tego czegoś pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z tego to drobnica i tytuły niskobudżetowe, więc raczej nie ma w tym nic dziwnego. Porównać to choćby z naszymi zachodnimi, a nawet wschodnimi, sąsiadami i wypadnie to blado. W produkcji niskobudżetówek na pewno prześciga nas Rosja, być może także Ukraina.

Na marginesie, ciekawią mnie te dwa tajne projekty od Flying Wild Hog. Może tym razem stworzą jakiegoś nieco większego i lepszego FPSa niż Hard Reset.

Nie mogę się też nadziwić, że Nicolas Games jeszcze istnieje. Toż to prawie jak Amber Gold naszej branży gier. Swego czasu było sporo informacji na temat problemów finansowych tej firmy i zalegania z pensjami pracowników (w wyniku czego odeszło sporo osób pracujących min. nad Afterfall).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ps. Swoją drogą co Autor rozumie przez głośny?
Może to, że udało się je usłyszeć przez słuchawkę? ;) Te nie usłyszane musiały być zwyczajnie za ciche. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze studio na liście i pierwszy problem. Ptaszki ćwierkają, że 11bit zapowiedział więcej projektów:
http://www.joystiq.com/2012/08/17/three-new-games-three-different-genres-11-bit-studios/

Brakuje też naszego (www.incuvo.com) projektu, wspomnianego m. in. tutaj:
http://gry.onet.pl/wiadomosci/5310870,wiadomosc-drukuj.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować