Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2007 o 15:26, Budep napisał:

czesc.
Ja mam 1 lvl w Tibi i niech ktoś mi powie albo zrobic jakis poradnik jak jest tarcza po angielsku
buty?? I jak sie kupuje sprzedaje?


Żal mi takich ludzi, którzy grają w tą grę nie znając języka rządzącego (nie, nie mam namyśli polskiego) w tej grze.

Dnia 25.04.2007 o 15:26, Budep napisał:

noob to taki koleś który nic nie umie.

Tak dokładniej to termin "noob" oznacza osobę, która nic nie umie, nie chce się nauczyć i myśli, że jest super mega hiper graczem.

Dnia 25.04.2007 o 15:26, Budep napisał:

Mam pytanie. Kto gra w tibie i chce oddać konto?? Niech napisze który ma lvl.

Tu macie przykład nooba ^

Tak czy inaczej to tez w to grałem, ale i tak nie mam zamiaru oddawać go jakiemuś noobowi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 17:45, Sashion napisał:

> czesc.
> Ja mam 1 lvl w Tibi i niech ktoś mi powie albo zrobic jakis poradnik jak jest tarcza po
angielsku
> buty?? I jak sie kupuje sprzedaje?

Żal mi takich ludzi, którzy grają w tą grę nie znając języka rządzącego (nie, nie mam namyśli
polskiego) w tej grze.

> noob to taki koleś który nic nie umie.
Tak dokładniej to termin "noob" oznacza osobę, która nic nie umie, nie chce się nauczyć i myśli,
że jest super mega hiper graczem.

> Mam pytanie. Kto gra w tibie i chce oddać konto?? Niech napisze który ma lvl.
Tu macie przykład nooba ^

Tak czy inaczej to tez w to grałem, ale i tak nie mam zamiaru oddawać go jakiemuś noobowi.
:)

jak nie wiecie co to znaczy noob to sprawdźcie w wikipedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Noob - słowo pochodzące od angielskiego słowa "nob" (łeb), oznaczające osobę natrętną i bezmyślną. Często jest mylone ze słowem newbie, oznaczającym po prostu osobę początkującą i niedoświadczoną. W grach komputerowych noob to gracz natrętny, słaby, doprowadzający drużynę celowo do przegranej lub w jakikolwiek inny sposób przeszkadzający normalnym graczom.
Wiesz co to język potoczny? A zresztą, to prawie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 17:59, Nyron napisał:


Noob - słowo pochodzące od angielskiego słowa "nob" (łeb), oznaczające osobę natrętną i bezmyślną.
Często jest mylone ze słowem newbie, oznaczającym po prostu osobę początkującą i niedoświadczoną.
W grach komputerowych noob to gracz natrętny, słaby, doprowadzający drużynę celowo do przegranej
lub w jakikolwiek inny sposób przeszkadzający normalnym graczom.
Wiesz co to język potoczny? A zresztą, to prawie to samo.

no tak
każdy ma swoje pojęcia słowa noob
ale ci co nie wiedzą to niech trzymają sie wikipedii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czym niby według ciebie jest noob?? Bo masz racje, każdy ma inną opinie na temat nooba. Jeden twierdzi (trafnie), że noob to osoba która celowo innym przeszkadza w grze, myśli że jest sama jedna i ogólnie najważniejsza, żeby sama miała dobrą zabawę psuje ją innym (np. większość graczy na Galanie. Nie dadzą człowiekowi wbić lvl wyższego niż ósmy, bo tylko z depo wyjdziesz to już cię tłuką.) Inni twierdzą, że noob to jest ktoś taki, co dopiero zaczął grać i nic nie umie i kiedy się o coś pyta. Rozumiem, kiedy osoba jest natrętna albo żebra (plx fri itens i am new), ale kiedy się pyta np. gdzie można expic to często się spotyka za słowami "noob". Jeszcze inna wersja to taka, że noob to taki który ci nie chce w czymś pomóc na zasadzie:
-plx daj jakieś itemki jestem nowy
-nie, idź sobie spróbuj zdobyć a nie cały czas w depo siedzisz i żebrasz.
-noob
Sytuacja autentyczna, dialog nie dokładny. Najlepsze to to, że dla tych drugich i trzecich, czyli chamów i żebraków (chodzi mi o tych którzy w tych sytuacjach używają słowa noob, jeśli ktoś się poczuł urażony to sorry) każdy z tych których nazywają noobami pasują im do pierwszej definicji, czyli nic nie umieją ("No jak to można nie domyślić się gdzie można expić) i przeszkadzają innym ("No jakie nooby, cały czas mi w grze przeszkadzają, nie chcą mi nic dać). OD razu mówię że nie miałem zamiaru ikogo tym txtem urazić, jeśli ktoś się poczuł obrażony to sorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 18:00, Matizk12 napisał:

A czym niby według ciebie jest noob?? Bo masz racje, każdy ma inną opinie na temat nooba. Jeden
twierdzi (trafnie), że noob to osoba która celowo innym przeszkadza w grze, myśli że jest sama
jedna i ogólnie najważniejsza, żeby sama miała dobrą zabawę psuje ją innym (np. większość graczy
na Galanie. Nie dadzą człowiekowi wbić lvl wyższego niż ósmy, bo tylko z depo wyjdziesz to
już cię tłuką.) Inni twierdzą, że noob to jest ktoś taki, co dopiero zaczął grać i nic nie
umie i kiedy się o coś pyta. Rozumiem, kiedy osoba jest natrętna albo żebra (plx fri itens
i am new), ale kiedy się pyta np. gdzie można expic to często się spotyka za słowami "noob".
Jeszcze inna wersja to taka, że noob to taki który ci nie chce w czymś pomóc na zasadzie:
-plx daj jakieś itemki jestem nowy
-nie, idź sobie spróbuj zdobyć a nie cały czas w depo siedzisz i żebrasz.
-noob
Sytuacja autentyczna, dialog nie dokładny. Najlepsze to to, że dla tych drugich i trzecich,
czyli chamów i żebraków (chodzi mi o tych którzy w tych sytuacjach używają słowa noob, jeśli
ktoś się poczuł urażony to sorry) każdy z tych których nazywają noobami pasują im do pierwszej
definicji, czyli nic nie umieją ("No jak to można nie domyślić się gdzie można expić) i przeszkadzają
innym ("No jakie nooby, cały czas mi w grze przeszkadzają, nie chcą mi nic dać). OD razu mówię
że nie miałem zamiaru ikogo tym txtem urazić, jeśli ktoś się poczuł obrażony to sorka

ja mam taką samą definicje ale te żebranie o itemy zwłaszcza na rooku to można sie zabić to jest tak wkurzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest w tibi. Coraz więcej polskich graczy grać normalnie nie umie- muszą przeszkadzać innym przy okazji ubniżając graczom. I słowo noob jest przez nich baaardzo, ale to baaardzo źle używane- używają go nazywając innych, a czasami powinni się sami zastanowić, czy oni aby sami nie powinni otrzymać takiego niezbyt miłego tytułu.
I nie mówię tu tylko o polskich graczach.

Poruszając sprawę również mistrzów gry- GM'' ów mianowicie. Niby jest ich coraz więcej, ale rzadko kiedy widziałem, by ktoś za nie byle jakie pomaganie sobie różnymi programami w grze lub po prostu swoją własną kulturą osobistą dostał za to nauczkę.
I właśnie jednym z powodów, dla których skończyłęmgrać w tą grę, byli po prostu gracze. Niezbyt było mi sympatycznie grać, gdy co drugim słowem graczy był wulgaryzm lecący albo baaardzo często w naszą stronę, albo w stronę bliskiego gracza. Albo chociażby pomoc innym graczom. W wielu grach internetowych gracze nawzajem sobie pomagają- wiem, bo w wiele takich gier grałem. A w Tibi?- tylko trzeba kogoś oszukać, aby zdobyć jego pieniądze...Cipsoft po prostu sam sobie na taką sytuację w grze pozwolił, a za miła ona nie jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2007 o 20:46, mroczny mrok napisał:

I właśnie jednym z powodów, dla których skończyłęmgrać w tą grę, byli po prostu gracze. Niezbyt
było mi sympatycznie grać, gdy co drugim słowem graczy był wulgaryzm lecący albo baaardzo często
w naszą stronę, albo w stronę bliskiego gracza. Albo chociażby pomoc innym graczom. W wielu
grach internetowych gracze nawzajem sobie pomagają- wiem, bo w wiele takich gier grałem. A
w Tibi?

Na wyższych lvlach takie problemy ma się z głowy - graczy, którzy tylko proszą o itemy nic sobą nie reprezentując się olewa/zabija. Wstępuje się do porządnej gildii gdzie średnia lvlu to 60+ i wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa gra. Członkowie gildii sobie nawzajem pomagają, wybierają się na wspólne hunty, razem wykonują te trudniejsze questy etc. Na margines społeczeństwa nie zwraca się uwagi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, ale jest taki jeden malutki, acz wielki problem.
Zdobądź 60lv. To chyba nie aż takie łatwe. Chociaż gdybym się wziął do roboty. Najgorsze jest to, że w Tibi trzeba skillować.
PS: Jeśli jeszcze grasz, to jaki jest twój największy lv w Tibi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2007 o 21:57, mroczny mrok napisał:

Najgorsze jest to, że w Tibi trzeba skillować.

Jak już się przyzwyczaisz to nie jest tak źle. No i oczywiście jak się ma z kim skillować. A jak się nie chce to można stać AFK. ;) Na przykład ja miałem skille 91/91.

Dnia 26.04.2007 o 21:57, mroczny mrok napisał:

PS: Jeśli jeszcze grasz, to jaki jest twój największy lv w Tibi?

Nie gram już. Kiedyś miałem 75lvl najta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że miałeś naprawdę niezłą postać. Zerknij na statystyki postaci Neo Valdo. Jest to mój kolega, który ma 28lv knighta i próbuje zdobyć skille 100/100. Podobnież najmniejszy levelowy knight, który posiadał takie skille, posiadał 35lv. Na razie ma 88 skill axe fighting i 89 skill Shielding. Oprócz tego 7 magic level. Ja mu życzę powodzenia, chociaż mówię mu, aby na jakiś czas dał sobie spokój..:) Dam linki, abyś zerknąl:)

http://www.tibia.com/community/?subtopic=highscores&world=Guardia&list=axe&page=1 - tu 33 na liście
http://www.tibia.com/community/?subtopic=highscores&world=Guardia&list=shielding&page=2 - tu 51 na liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą, ja właśnie z podobnego powodu przestałem grać. Potem znowu zacząłem, ale zdążyłem nabić 18 lvl i byłem hunted od 5 osób (za to, że gościu zostawił steel helmet w depo, i na chwilę się wylogował przez co ja stałem się jego nowym właścicielem. Doszedłem potem do utargu, kupiłem taniej plate legsy a hełm mu oddałem. A potem łaził za mną i hunted - żebym mu oddał jego legsy... ale wiadomo-br. To są bodajże Portugalczycy i Brazylijczycy- największe nooby jakie widziałem. Może i PL są złodziejami, ale nie takimi noobami jak oni. Jeden raz do mnie podszedł i myślał że jestem NPC- chciał mi opylić jakiś topór. I tak- jedna pora dnia, exp czyszczą PL. Następnie wchodzą nooby BR i gdzie tu expić? Więc moja przygoda z tibią się skończyła, teraz czasem wchodzę na OTSy by zasmakować życia 250 lvl (pvp enfo :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 22:08, mroczny mrok napisał:

Podobnież najmniejszy levelowy
knight, który posiadał takie skille, posiadał 35lv.

Swoją drogą znałem tego knighta osobiście. Był liderem gildii w której byłem - Ancient Kingdom. :) _/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować