Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Na jakie gry pójdziemy do kina? (część 1)

46 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Możliwość pójścia do kina na adaptację bestsellerowej gry wideo właściwie od kilkunastu już lat nie jest niczym nowym, szkoda tylko, że w większości przypadków mieliśmy do czynienia z gniotami, które powinny zostać utrwalone wyłącznie w pamięci scenarzystów, a nie na celuloidowej taśmie. Mimo, iż takowe produkcje nie osiągają sukcesów artystycznych, to bossowie Hollywood wciąż chętnie inwestują w kolejne "growe" projekty. Sporządziliśmy listę najważniejszych pozycji tego typu, które powstają obecnie w Fabryce w Snów.

Przeczytaj cały tekst "Na jakie gry pójdziemy do kina? (część 1)" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Heavy Rain (zapowiedziany, potwierdzony i chyba najpewniejszy film na podstawie gry)
2.Co z Warcraftem, pamiętam zapowiedź filmu w CDA wile lat temu (ok. 8-10), a klimat dwójki albo trójki byłby świetną podstawą dla filmu.

a tak poza tym to najbardziej liczę że CoD będzie na podstawie MF, scenariusz do tej gry jest niesamowity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał filmy na podstawie dwóch serii: Gothic i Najdłuższa podróż. A z powyżej wymienionych zainteresowałyby mnie chyba tylko BioShock, Deus Ex: Bunt Ludzkości i American McGee''s Alice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie myślałem, że mogliby zrobić film na podstawie Assassina, a tu proszę ! Szkoda tylko, że filmy na podstawie gier nie są jakoś szczególnie zapamiętywane. Ale w przypadku Assassina to się może zmienić, o ile to zostanie dobrze nakręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tych wymienionych propozycji tylko fallouta oglądnął, pod warunkiem że wiernie by go oddali grze, np. mastera :>

O ile za ekranizacje nie wziąłby się Uwe Boll...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze artykułu stwierdzam, że chyba łatwiej byłoby wymienić wysokobudżetowe gry, które NIE doczekają się ekranizacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie pójdę na żadną "grę" do kina. Biorąc pod uwagę że 98% adaptacji filmowych gier to gnioty to nie będę liczył że akurat trafię na te 2%.

@KSW
Na Heavy Rain to akurat wcale iść do kina nie trzeba. Sama ta "gra" to jest jak film. Pytanie raczej kiedy powstanie gra na bazie Heavy Rain :D to by mogło być ciekawe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > wiedźmina nowego by nakręcić mogli :/
> W roli głównej Nicolas Coppola-Cage i mamy murowany hit.
>
> Zresztą, masz swego Wiedźmina - http://www.filmweb.pl/news/Hollywood+zekranizuje+%22Wied%C5%BAmina%22-83843
> ;P

Jezu, nie... Ja na serio chciałem, żeby zrobili jakąś dobrą ekranizację, ale KSIĄŻKI, to raz, a dwa... To musi być polski film. Musi zawierać polską kulturę. Musi być po polsku. I nie może być, do cholery, złagodzony, musi być brutalny, inaczej to nie wiesiek. Najlepiej by było, jakby film był zrobiony podobnie do wstępnego filmiku do dwójki, a nie aktorski. Już raz zepsuli Wiedźmina, niech tego nie powtarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 01:22, Mozgotrzep napisał:

To musi być polski film.


Ogólnie to się zgadzam z tym poglądem, ale to rodzi standardowy problem polskich filmów - nawet jak będzie to supermegahiperwypasionaprodukcja to i tak będzie na nią wydane tyle kasy ile w Ameryce wydaje się na promocję średniobudżetowego filmu, zamiast Wiedźminowych rozważań będzie mazgajenie się "łoj jak źle łoj jak nie dobrze", a efekty specjalne będą gorsze niż w udostępnianym za darmo niskobudżetowym fanowskim filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie chciałbym nikogo brutalnie sprowadzać na ziemie, ale firma Activision ŻADNEGO filmu NIE PRZEWIDUJE. Ogłosieła to niedawno w komunikacie prasowym. Wg nich to mogłoby zaszkodzić marce wiec nie będą teraz nic w tym kierunku robić.

A co do moich typów? Hmm.. Na pewno Mass Effect, Assassin''s Creed (<= fabularne perfekcje), Heavy Rain, Fahrenheit, również StarCraft mógłby nieźle namieszać w Star Wars''owych klimatach. Ale w sumie takie gry jak Crysis, Prototype, Syndicate, DisHonored, Deus Ex czy Gear of War też byłyby świetne. Oczywiście pod warunkiem że nie byłyby robione na odwal sie, tylko z ambicją i pasją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować