Zaloguj się, aby obserwować  
GeoT

Jak to kiedyś było - czyli wspomnienia ze starego forum CDP :)

105 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2006 o 23:55, Wiadroman napisał:

(...) Nie bylo mowy o zadnych ankietach, grach (z wyjatkiem FM), opowiesciach.


Co do ankiet się zgadzam, resztę trzeba doprecyzować. Najogólniej rzecz ujmując na tamtym forum spam (od razu dodam, że chodzi tu o umieszczanie wielu postów tylko dla umieszczenia wielu postów) nie był tolerowany a moderatorzy bardzo surowo się ze spamerami obchodzili. Ankiet nie było, bo wiadomo - to spam w najczystszej postaci (chociaż jedną ankietę pamiętam - ktoś pisał chyba pracę magisterską i zbierał dane - moderatorzy nie zamknęli tematu). Gry forumowe, poza FM, to wszelkie konkursy jak ten na najlepszą wizytówkę czy forumowa liga NFSU - nie zamykano ich, bo wymagały czegoś więcej niż tylko napisania kilku słów (vide: Historyjka na tym forum) i cieszenia się, że licznik postów rośnie. Podobnie było z opowieściami - od opowieści przecież zaczęły swoje istnienie takie tematy jak "Komnata BSS..." czy "Twierdza BMMIM", żeby wspomnieć tylko o tych największych (grubo ponad 10 tys. postów). Ten drugi temat był znacznie bardziej kontrowersyjny niż pierwszy, ale to historia na inną bajkę. O innym stosunku moderatorów do spamu na tamtym forum świadczy taki temat jak "Tapety" - w momencie, gdy niektórzy użytkownicy zaczęli sobie w nim beztrosko nabijać posty, został zamknięty. Dziś na przykład nie ma problemu by umieścić tam 5 postów pod rząd wypełnionych tapetami (pół biedy jeśli dobrymi) - dawniej to było nie do pomyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o fajny temat :)

Dnia 31.05.2006 o 10:00, GeoT napisał:

Na tym forum jestem od początku, natomiast bardzo słabo pamiętam to stare. Z dobrze poinformowanych
źródeł wiem, że na naszym aktualnym jest wielu "starych wyjadaczy", którzy na "starym CDP" zęby pozjadali.


ja może starym wyjadaczem nie jestem, ale na starym forum byłem przez jakieś 7 ostatnich miesięcy jego istnienia i poznałem je dosyć dobrze, bardzo lubiłem czytać stare tematy w których nikt się od wielu miesięcy nie wypowiadał, więc trochę historii forum się poznało :)

Dnia 31.05.2006 o 10:00, GeoT napisał:

Czy moglibyście nam poopowiadać jak to tam było? Chodzi mi o jakieś ciekawe
lub śmieszne wydarzenia, które tam miały miejsce a nie o debatowanie na temat różnic między
tym a tamtym (bo taki temat już wałkowaliśmy).


było ciekawie, jak chcesz to zajrzyj na tą stronkę http://www.cinus.neostrada.pl/stronyforumcdp/index.html wrzuciłem tam trochę stron ze starego forum (choć to pewnie tylko jedna milionowa tego co tam było) które udało mi się zachować (ku pamięci). mam też jeszcze trochę innych stron i na życzenie mógłbym też je wrzucić na serwer. ciekaw jestem też czy ktoś przechowuje na swoim dysku jakieś stronki, chętnie bym się wymienił ;)

Dnia 31.05.2006 o 10:00, GeoT napisał:

Może ktoś chciałby się podzielić wspomnieniami jak przebiegała jego kariera w tamtym wcieleniu??


ja karierę na starym forum zakończyłem z księciem którego nawiasem mówiąc dochrapałem się już po 5 miesiącach, co przy dzisiejszych statusach wydaje się być niezłym wyczynem zwłaszcza, że na odpowiednika księcia na nowym forum pewnie najbardziej postogenni forumowicze będa musieli z rok czekać albo i dłużej, obyło sie przy tym bez degradów choć parę maili z ostrzeżeniem i groźbami od kNOTa dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie stare forum duzo bardziej podobalo graficznie. To mi sie podoba srednio :-) Na CDP konto mialem bodajze od 2003 roku i zakonczylem ze statusem Ksiecia zdaje sie. A moze to byl Hrabia? W kazdym badz razie byl to jeden stopien nizej od Wlasnotytulowca :-) Dumny z tego bylem bo nie bralem udzialu w topicach typu BMMiM itp, gdzie posty pisalo sie bardzo czesto :-) Ja pisalem w zasadzie tylko jak mialem jakis problem, lub gdy znalem odpowiedz na czyjes pytania. Najwiecej moich postow bylo chyba w watku z pytaniemi do Morrowinda :-] Tytuly na starym forum tez byly dla mnie duzo lepsze niz aktualne :-) Nie mialem zadnych degradow, ani zadnych ostrzezen. Zalozylem tam chyba 2 czy 3 tematy ale zaden sie nie przyjal :-) Jeden z tematow byl nt. gry Evil Genius a drugi to Kacik Championship Managera :] Tylko, ze wtedy CM [Ten prawdziwy, robiony przez SI a nie aktualne badziewie tworzone przez BGS ;]] byl wydawany przez CDP i nie bylo tylu fanow co teraz :-) No i rzecz najwazniejsza: na starym forum nie bylo calej masy watkow - nabijaczy czyli roznego rodzaju gier, ankiet, zabaw i innego tego tyou badziewia. Dla mnie to zawsze bedzie sluzylo nabijaniu postow bo taki np temat "Znajdz Mi Bryke" to nic innego tylko wpisanie w googlach nazwy auta i zaznaczenie wyszukiwania w grafice - gdzie tu sens?
Jakos tak przytulniej bylo na forum.cdprojekt.info :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 16:47, Vaxinar napisał:

Pozwól, że spytam - utrzymujesz jeszcze kontakt ?
W sumie szkoda trochę, że niektórzy nie piszą, niektórzy są już w ogóle zapomnieni, np Xarahan,
pamięta Go ktoś jeszcze ? ;) W FM grał, dobry gracz.


Taaa... pamiętam Xarahana.. raz nawet byliśmy razem w mafii... robił tez pewnego rodzaju statystyki danej edycji (przynajmniej pare razy zrobił)

W statystykach jestem 121 z 705 postami i tytułem hrabia co oznacza że opuściłem forum dawno przed opublikowaniem tamtych statystyk. Wróciłem dopiero na trochę przed jego zamknięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno, jeżeli cierpicie na niedobór starego forum i jego tresci to zapraszam tutaj. Wszystkiego nie ma, ale i tak jest baaaardzo duzo.


http://web.archive.org/web/*/http://cdprojekt.info/forum.asp


Ooo, jak byłem tam niedawno to nie było archiwów z roku 2005, a teraz już są. Pozstaje tylko się cieszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he nostalgia na starym forum nie byłem od początku chyba od pażdziernika 02 do samego końca tegoż forum. Skończłem jako rycerz:) a zacząłem jako paź jak wszyscy- tak więc nie licząc Jasió byłem jedynym rycerzem z ilością postów przekraczającą grubo ponad 1000- przez moje liczne (i lawinowe:P) degrady nie doczłapałem się do własnego tytułu ale za to błem 3 krotnie księciem -i dwukrotnie (albo i więcej nie pamiętam)wszystkim w dół oprócz pazia:) Jestem żywym przykładem że tytuł można odzyskać (nie jedynym zresztą vide Vilmar:P) Najlepsze wątki to oczywiście FM i pamiętne "statystyki forum" (zamknięte chyba w którymś momencie:P)Większość tematów baaaardzo luźno nawiązywało w treści postów do tytułu wątku. Najśmieszniejsze i najlepsze bło to że więcej rozmawiałem z ludźmi poza forum niż na nim:) (Co zresztą zostało mi do teraz) Szkoda mi kilku osób które z róznych przyczyn sie nie reaktywoawały na "nowym" A i jedno co jest dla mnie pwodem do dumy:P ZAWSZE miałem średnią postów poniżej lub w okolicach jednego postu na dzień:))))
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pamiętacie jakieś śmieszne sytuacje z tamtego forum?

Btw. o Jasió słyszałem, że zaliczał degrady z najwyższych statusów (wiadomo dzięki komu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 02:50, Latniak napisał:

Taaa... pamiętam Xarahana.. raz nawet byliśmy razem w mafii... robił tez pewnego rodzaju statystyki
danej edycji (przynajmniej pare razy zrobił)


Więc ode mnie ukłony dla Ciebie. :)
Bo ja Xarahanowi wiele zawdzięczam, moje początki w FM, pomógł dużo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 08:51, GeoT napisał:

Czy pamiętacie jakieś śmieszne sytuacje z tamtego forum?

Oj mase. :P
Takie jazdy były nieraz z FM, że szok był, nieraz z mojej winy, ale cóż zrobić.
Jaj nigdy nie brakowało - wierz mi. ;-)

Dnia 03.06.2006 o 08:51, GeoT napisał:

Btw. o Jasió słyszałem, że zaliczał degrady z najwyższych statusów (wiadomo dzięki komu :)

Oj nie wiem czy to kNOT go degradował. :/ Możliwe, że nie, na old forum były inne zasady i nie wiem czy nie kto inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że jak byłem pierwszy raz na forum (13 stycznia 2005) to spytałem się o stopnie, nikt mi nie odpowiedział, a potem nagle, wiadomość na gg od pracownika CDP. Nieźle się wtedy wystraszyłem. Albo dostałem maila od KnoT''a za jakieś przewinienie, ale mnie nawet przez te dni na forum nie było, bo wyjechałrem. I to było śmieszne, później KnOT musiał odwoływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na starym forum, byłem gdzieś od 2004 roku czyli prawie dwa lata. Dorobiłem się księcia i byłem z tego zadowolony :D Zrobiłem sobie nawet screeny z wizytówek, które posiadałem, przed zamknięciem forum. Przede wszystkim pamiętam cinusa, z którym można było pogadać w topicu o Gothicu i dość sporą gromadkę z FM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki za wklejenie tego obrazka. :)
Właśnie nigdy nie mogłem sobie przypomieć z czym ja Ciebie kojarze z forum, bo zero rozmów, a tu jednak z wizytówką. :) Hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę ponad pół roku od startu gram.pl forum i pojawia się temat wspominkowy. Przyłącze się do wspominek. Na starym forum znalazłem się 20 grudnia 2002 roku, (choć później w skutek cięć postów, jakie miały miejsce bodajże dwa razy, data ta zmieniła się na 26 grudnia 2002). Powodem mojego pojawienia się na forum był błąd w grze Heroes of Might & Magic IV The Gatheling Storm i nie możność przejścia finałowej szóstej kampanii. Fakt, że patch szybko się nie pojawił, sprawił, że musiałem zjawiać się na forum i trzymać rękę na pulsie i tak mi w sumie zostało.
Musze napisać małe sprostowanie do tego, co napisał Vilmar o moderatorach, gdyż zapomniał o jednych i trochę przetasował kolejność.
1. C_Z (2002)
2.-5. kNOT, Hern, Kosiar, Szenk (Styczeń 2003)
6.-8.Volvox, Olamagato, Teziel (październik? 2003)
9. Ziarenko;) (luty 2004)
10.-11. Tyhe, RobeN (start gram.pl)

Stare forum było inne. Zwłaszcza do pewnego okresu a mianowicie maja, 2003 gdy CDP wydał Gothic 2 i zorganizował konkurs, wtedy namnożyło się userów i lawino wzrosła liczba nowych tematów. Do tego momentu było zdecydowanie mniej userów i każdy kojarzył każdego (może odrobinę przesadzam).
Na starym forum byłem drugą osobą, jeśli chodzi o szybkość zdobycia własnego tytułu (grudzień 2002 - wrzesień 2003), pobił mnie potem Borys (a rekord był dość wyśrubowany i oboje byliśmy zdziwieni). Być może mnie i Borysa wyprzedził ktoś z późniejszych własnotytułowców, aczkolwiek nie sądzę. Na starym forum napisałem naprawdę ogrom postów (powyżej 7k dokładnie ile, ciężko jest mi stwierdzić, gdyż w styczniu 2004 i potem styczniu 2005 miało miejsce odchudzanie forum)

Vilmar wspominał o Twierdzy BMMiM, czyli temacie "Gospoda pod Piwnym Smokiem - Twierdza Bractwa Mistrzów Miecza i Magii" Może ja coś powiem, nie jako z urzędu, bo o tym wątku wiem naprawdę wiele z racji tego, że jestem z BMMiM. Był to wątek, które długie miesiące był największym na forum, jednak w 2005 "Komnata Bractwa Smoczego Serca w Karczmie ''Smoczy Kufel''" przegonił Twierdze, a później również Loża. Jeśli chodzi kontrowersje związane z Twierdzą to można tu mówić o słynnych kuflach "c(""), " które przez pewien czas, nad wyraz często pojawiały się w postach (formą pewnej tradycji było oblewanie nowych "zwojów" - czyli kolejnych stron tematu, przez pewien czas miałem z rozgryzieniem tego, gdyż miałem ustawione po 100 postów na stronie a oblewanie zwojów miało miejsce czasem po 3 razy na stronie). Na pod koniec lutego 2003 miała miejsce i interwencja Fallen Zen-a i zamknięcie wątku za kufelki. Walczyliśmy o wątek, ja w sumie mało aktywnie - byłem początkującym userem + używałem modemu. Nasz wątek został warunkowo otworzony. I sami sobie narzuciliśmy pewien rygor - zrezygnowaliśmy zupełnie z kufli, nie pisaliśmy postów krótszych niż jedno zdanie, jeśli odpowiedź na post była znacznie krótsza niż sam post wtedy trzeba było się zastanowić czy dodać tego posta i parę innych. Wątek ten był również polem bratobójczych pojedynków słownych nie jednokrotnie bardzo ostrych, czasem do tego wątku zawitał jakiś spragniony wrażeń użytkownik i pojedynkował się z jednym z braci rezultaty tych pojedynków słownych bywały różne.
Wspomniałem o pojedynkach słownych tak do końca 2003 roku często miały miejsce na forum, to były prawdziwy wojny - kto nie pamięta tego nie zrozumie. Było naprawdę ostro.
Po części przez forum rozpocząłem grę w dwie gry -online: Red Dragon, (w którego gram do dziś - dzięki, Vilmar, że pokazałeś mi jak grać) oraz Ogame (z kilkunastu indywidualistów nie da się zrobić zespołu - dzieci nie próbujcie tego w domu)
Moje ulubione tematy to Twierdza (był to dom, choć jak Vallar prosił o zamknięcie tematu, to przenieśliśmy się do tematu trzeciego Bractwa Śnieżnego Wilka, czy jakoś tak. Te bractwo było śmieszne, bo przez 1500 postów ustalali, czym będą się zajmować), wątek o moderatorach, o Statystyce, Loża (do pewnego momentu, wątek ten na początku był ciekawym miejscem do pisania postów - gdzie poruszaną różnego rodzaju tematy, później w mojej opinii został zalany ściekiem spamu, bo na stronie zaczęły dominować posty jedno zdaniowe - jedno wyrazowe nawet, gdzie treść posta była w zdecydowanej większości przypadków krótsza niż cytowany tekst, potem przestałem się wypowiadać), wątek o BG2 i HIV.
Ciekawy był też wątek "Kącik modemowców" - mój autorski, w którym to współbracia niedoli wypowiadali się o życiu na impulsy;-)
Spotkałem się z kilkoma osobami z forum (niestety obecnie żadna z nich nie udziela się na tym).
Z jednym spotkaniem wiąże się ciekawa moim zdaniem anegdota.
Otóż z racji tego, że korzystałem z modemu to czasem najzwyczajniej w świecie opłacało mi się korzystać z cafe gdyż tak wychodziło taniej. W owych czasach na forum było zdecydowanie mniej osób, więc robiłem coś czego teraz bym nie zrobił, a mianowicie nie wylogowywałem się z forum, bowiem szansa na to, że uczestnik forum z Warszawy zjawi się właśnie w tej kafecje i siądzie właśnie przy takim a nie innym kompie była prawie równa zeru. Lato 2003 spędziłem w Stanach zjednoczonych i pewnego dnia wchodzę na forum widzę odpowiedź sprawdzam i bach zgłupiałem, bo to był post ode mnie samego. Okazało się, że jednak stało się to, co wydawało mi się nieprawdopodobne.
Było tak, Meghan poszła do cafe siada przed kompem włącza CDP i jest zalogowana a raczej ja byłem tam zalogowany. Grzecznie się wylogowała nie korzystając z możliwości napsocenia. Następnego dnia Meghan znowu poszła do cafe siada przed innym kompem i co sytuacja się powtarza. Meghan więc odpowiada na posta mojego. Jak wróciłem do Polski to spotkaliśmy się z Meghan bo okazało się, że mieszkaliśmy jakieś 100 metrów od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze starego forum najbardziej mi żal wizytówek a jeszcze bardziej profili. A z profili najbardziej mi żal tych kilku słów o sobie - przynajmniej było wiadomo who is who. Teraz zostały tylko statystyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nakłamałem. Sprawdziłem w starych statystykach. Doczłapałem się do hrabiego, nie zaś do księcia. W każdym razie moim głównym wątkiem był:" Gdzie jest Frank Horrigran", potem zmienione na "Fallout2 -temat ogólny". Co tu kryć, na tym forum jakoś mało falloutowo jest. Na starym to był wątek. Nie to co teraz. Wtedy słońce mocniej grzało, nie to co teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 18:44, marudaXL napisał:

Ze starego forum najbardziej mi żal wizytówek a jeszcze bardziej profili. A z profili najbardziej
mi żal tych kilku słów o sobie - przynajmniej było wiadomo who is who. Teraz zostały tylko
statystyki...


Dokladnie. na starym forum wiekszosc ludzi zapamietalem dzieki wizytowkom. teraz jest to utrudnione, bo jedyne, co mamy do dyspozycji to ksywka forumowicza, a jest nas wielu i trudno zapamietac tych, ktorzy nie udzielaja sie zbyt czesto w tych tematach co my. Potem takie sytuacje sa typu "przewodniczacy? pierwszy raz go widze!", choc po prostu nie zapamietalismy jego ksywki, bo nie jest charakterystyczna, lub po prostu trudna do zapamietania... A tak bylo chociaz "o! juz widzialem ta wizytowke, kiedy czytalem temat xxx". ;) Domagamy sie wizytowek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakaś możliwość aby w jakiś sensowny sposób się odnaleść na starym forum?? Zam nawet dokładnie jedną datę swojej wypowiedzi .W statystykach niestety nigdzie się nie widzę ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować