Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dead Space 3 - recenzja

76 postów w tym temacie

Dobra i fachowa recenzja. Co do samego DS3, to właśnie tego można było się spodziewać - gry znacznie mniej ciekawej od poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli twórcy chcieli odciąć kupon od sukcesu poprzednich części... Szkoda bo mam obie gry na półce i jedynka naprawdę mi się podobała. Jeśli to zwykła strzelanina a nie horror to gra już nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie za to najbardziej lubie ten serwis - zagraniczne sie chowaja... najlepsze w tym, iz serwis gram.pl prowadzi sklep!!! Teoretycznie musialby zawyzac recenzje...ale tak nie jest. I co? Ano to ze zawsze przy kupowaniu gier od was bylem zadowolony + super wsparcie ze strony obslugi sklepu odnosnie konta itp.. Pamietam wiele waszych recenzji ktorym niedowierzalem ale pozniej zalowalem ;) Jezeli chodzi o DEAD SPACE 3 to spodziewalem sie dokladnie takiej oceny. Moze kiedys po promocji pogram ale wiem ze w dwojce juz mnie te spotkania z przeciwnikami wrecz meczyly....jedynka najlepsza. Trojka z tego co wyczytalem bedzie bardziej meczaca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? EA zaszlachtowało następną markę? Szkoda. Pierwsza część była moim zdaniem genialna, w dwójkę grało się dobrze - ale już wtedy czuć było odejście od klimatu. A część trzecia... No nic, dzięki Myszasty za solidną recenzję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Ja to już wcześniej pisałem przed premierą. Wystarczyło tylko spojrzeć na informacje od ea na temat DS 3. Wszystko to co napisałem sprawdziło się w tej recenzji. A te plusy to tak naprawdę nic nie wnoszą do samej gry (sam klimat s-f nie wystarczy), bo to co najważniejsze zostało zepsute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 07:33, Phoenixpl napisał:

Czyli jest tak jak przewidywalem.. Gra slaba a recenzenci z tych "lepszych" zagranicznych
czasopism zostali oplaceni..;/

Rozumiem, że jak inny recenzent wystawia DS3 dobrą ocenę, to znaczy, że jest opłacony?

Ludzie, czy wy zdajecie sobie sprawę z tego, że recenzja to SUBIEKTYWNA opinia grającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, czy w świetle powyższych konkluzji ktokolwiek z tej oferty skorzystał? Bo za sam pomysł należy się wydawcy karny Marker. - tutaj się uśmiechnąłem nieco :)

Ale nie trudno jest się z Tobą nie zgodzić - Dead Space 3 poszedł w złym kierunku i też bym mu dał coś w granicach siódemki nie więcej. Nadal podoba mi się ten cały klimat kosmosu, który był na początku gry. Nawet początkowe etapy zimowe mi się spodobały całkiem. Ale jakoś po pierwszym Dead Space (w dwójkę nie grałem, sporo się naczytałem) nie spodziewałem się, że tutaj zaraz Visceral wróci do tego co właśnie w jedynce było. Bardziej jak to w grach od EA niekiedy bywa po prostu z części na część spłycania bardzo dobrych pomysłów do tego, co często widzimy w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest dokładnie tak, jak się spodziewałem. Szkoda. Gdzieś tam tliła się jeszcze nadzieja, że mimo wszystkich niepokojących znaków Viscareal uda się w tej serii utrzymać duszę.

Mnie do podarowania sobie DS3 wystarczył... launch trailer. Maszerujący przez śnieg Issac, który wspomina swoją utraconą miłość i z determinacją rusza eksterminować złe nekromorfy. Do nuty Phila Collinsa. Kicz i tani melodramatyzm aż wylewały się z ekranu, a w kontekście mrocznych korzeni serii, całość przypominała wręcz jakiś smutny żart. Tak zresztą przyjął to mój znajomy, który na filmik zareagował pytaniem "To jest oficjalny trailer? Nie jakiś fanowski?".

Kudos za uczciwą recenzję. Dlatego właśnie tak lubię Was czytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 09:18, Henrar napisał:

Ludzie, czy wy zdajecie sobie sprawę z tego, że recenzja to SUBIEKTYWNA opinia grającego?


"ludziu", czy Ty sobie zdajesz sobie sprawe, ze to co napisales to pierwsza linia obrony oplaconych pismakow ?

nie udowodnisz ze nie sa kupieni tak jak nikt tutaj nie udowodni ze sa. jedyne co mamy to skrajnie rozna recenzje od masy zachwytow - co daje do myslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Miejmy nadzieję, że jednorazowo." Jeśli DS3 się nie sprzeda jak zakładano (5 milionów sztuk) to możemy pomachać serii Dead Space na pożegnanie. Jak dla mnie ta liczba byłaby do osiągnięcia, gdyby nie "ogłupienie" tej gry. EA ma chyba jakiś fetysz do tych trzecich części gier, aż zacząłem się bać o Dragon Age 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się z opinią Myszy nie do końca zgadzam. Gra podobała mi się bardziej niż dwójka. Nie neguję wad wymienionych przez niego w recenzji (chociaż ujednolicona amunicja akurat mi pasuje), ale nie przykładam do nich aż tak dużej wagi.
Horror - jest go mniej, ale nie wiem czy to źle. Ciężko straszyć trzeci raz tym samym. Poza tym czy np. "Aliens" jest gorsze od "ósmego pasażera"? Moim zdaniem nie, oba filmy są po prostu różne, choć dzieją się w tym samym uniwersum i kręcą się dookoła tej samej postaci.
Co do jakości fabuły - po różnych komentarzach spodziewałem się czegoś gorszego niż dostałem, więc może dlatego mnie to tak nie bolało. Ogólnie nie sądzę, żeby była o wiele gorsza od pierwszej i drugiej części (Oskarowe scenariusze to to nie były).
To co mi przeszkadzało w tej grze, to wymuszony co-op (nie da się zrobić wszystkiego w pojedynkę, jest kilka misji wymagających towarzysza) i beznadziejny system checkpointów, bo nie ma save''owania jak w poprzednich częściach. Kiedy grałem grę "ciągiem" to nie zwróciłem na to uwagi, ale jak zacząłem drugi raz, to przeszkadzało mi, że wyjście gry cofa mnie o spory kawałek do tyłu (czasem nawet do poprzedniego rodziału). A wystarczyłoby dać checkpoint przy każdym korzystaniu z workbencha.
I rzeczywiście "normal" jest za łatwy, lepiej zacząć od "harda".
Jak dla mnie gra na 8/10 - najważniejsze, że dobrze się bawiłem mimo jej wad. I nie, nie zostałem opłacony, po prostu lubię tę serię i ta część też mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 09:34, EmperorKaligula napisał:

nie udowodnisz ze nie sa kupieni tak jak nikt tutaj nie udowodni ze sa. jedyne co mamy
to skrajnie rozna recenzje od masy zachwytow - co daje do myslenia.

Bo oczywiście, jedna krytyczna recenzja dobitnie pokazuje, że tamci pozostali są kupieni.

A jak mamy mnóstwo negatywnych ocen i jedną dobrą, to oznacza, że ten, który wystawił pozytywną jest ekspertem a reszta jest opłacona przez konkurencję/nie zna się?

HAHAHHAHAHAHA, wszędzie spiski. Wina Żydów, masonów i cyklistów. No i EA.

EDIT: Masa zachwytów:
http://www.metacritic.com/game/playstation-3/dead-space-3
http://www.metacritic.com/game/xbox-360/dead-space-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 09:51, Henrar napisał:

A jak mamy mnóstwo negatywnych ocen i jedną dobrą, to oznacza, że ten, który wystawił
pozytywną jest ekspertem a reszta jest opłacona przez konkurencję/nie zna się?


porownaj nawet na gownianym metacricic ''nazwy recenzentow''. duze portale ponizej 80 nie schodza. i to daje do myslenia.

Dnia 11.02.2013 o 09:51, Henrar napisał:

HAHAHHAHAHAHA, wszędzie spiski. Wina Żydów, masonów i cyklistów. No i EA.


ziew... wierz sobie dalej w ''czysty'' swiat recenzji produktow AAA. tak w sumie latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2013 o 09:57, EmperorKaligula napisał:

porownaj nawet na gownianym metacricic ''nazwy recenzentow''. duze portale ponizej 80
nie schodza. i to daje do myslenia.

Official Xbox Magazine UK - 70
Eurogamer - 70
Giant Bomb - 60
Edge Magazine - 70
IGN - 78
GT - 77
GameFront - 75
Playstation Official Magazine UK - 70

Zaiste, masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować