Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Kilka spraw:

1. Juz na poczatku wedrowki (chyba jeszcze u Irenicusa) znalazlem jakies rozdzki-klucze, wszystkiego 6 sztuk. Przydadza sie jeszcze do jakiegos questa, czy mozna je wywalic? Sporo miejsca zajmuja w plecaku. Z drugiej strony - nie chcialbym przegapic zadania.

2. Moj wojownik specjalizuje sie w dlugich mieczach i walce z tarcza. Dobry wybor?

3. Czy te wszystkie krysztaly, pierscionki i wisiorki przydaja sie do czegos, czy mozna je sprzedac?

4. Mam problem z kradzieza kieszonkowa. Yoshimo ma ja rozwinieta na 50 i nosi rekawice zwiekszajace kradziez o 20. I niczego nie moge nim ukrasc - ani na ekranie gry, ani u sklepikarza. Jak krasc, zeby mnie nie zlapali?

Z gory dzieki za odpowiedz. Kiedys juz nawet przeszedlem BG1, ale to bylo ze 4-5 lat temu i niewiele pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 09:07, Hegemon napisał:

Kilka spraw:

1. Juz na poczatku wedrowki (chyba jeszcze u Irenicusa) znalazlem jakies rozdzki-klucze, wszystkiego 6 sztuk.
Przydadza sie jeszcze do jakiegos questa, czy mozna je wywalic? Sporo miejsca zajmuja w plecaku. Z drugiej strony - nie chcialbym przegapic zadania.


Ulatwia Ci przejscie przez jedno pomieszczenie z pulapkami na podlodze. Te rozdzki rozbrajaja je. uzyj ich na takich kolumnach przy lewej scianie tego pomieszcznia.

Dnia 22.11.2005 o 09:07, Hegemon napisał:


2. Moj wojownik specjalizuje sie w dlugich mieczach i walce z tarcza. Dobry wybor?


Kazdy wybor jest dobry :)

Dnia 22.11.2005 o 09:07, Hegemon napisał:


3. Czy
te wszystkie krysztaly, pierscionki i wisiorki przydaja sie do czegos, czy mozna je sprzedac?


Czasami potrzebujesz krysztaly do pewnych zadan. Najlepiej kupic sobie woreczek na kamienie. A jeszcze lepiej 2-3 :)

Dnia 22.11.2005 o 09:07, Hegemon napisał:


4. Mam problem z kradzieza
kieszonkowa. Yoshimo ma ja rozwinieta na 50 i nosi rekawice zwiekszajace kradziez o 20. I niczego nie moge nim ukrasc -
ani na ekranie gry, ani u sklepikarza. Jak krasc, zeby mnie nie zlapali?


Miec jeszcze wieksza kradziez. Uzyj mikstury zlodziejstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 13:21, Egan Wolf napisał:

> 1. Juz na poczatku wedrowki (chyba jeszcze u Irenicusa) znalazlem jakies rozdzki-klucze, wszystkiego
6 sztuk.
> Przydadza sie jeszcze do jakiegos questa, czy mozna je wywalic? Sporo miejsca zajmuja w plecaku. Z drugiej
strony - nie chcialbym przegapic zadania.

Ulatwia Ci przejscie przez jedno pomieszczenie z pulapkami na podlodze. Te rozdzki
rozbrajaja je. uzyj ich na takich kolumnach przy lewej scianie tego pomieszcznia.


Tzn. ktorego pomieszczenia? Tam w lochach, gdzie zaczynalem gre? Bo ja jestem juz od dawna w drugim rozdziale, w Amn.

Dnia 22.11.2005 o 13:21, Egan Wolf napisał:

Czasami potrzebujesz krysztaly do pewnych zadan.
Najlepiej kupic sobie woreczek na kamienie. A jeszcze lepiej 2-3 :)


Mam 3 i szukam czwartego :) Podbny problem mam ze zwojami - wyuczyli sie juz moi magowie ile mogli, a reszte nosze przy sobie.

Dnia 22.11.2005 o 13:21, Egan Wolf napisał:

> Jak krasc, zeby mnie nie zlapali?

Miec jeszcze wieksza kradziez. Uzyj mikstury zlodziejstwa.


Tylko, ze droga jest. Bede musial to przetestowac.

Dzieki za podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 14:06, Hegemon napisał:

Tzn. ktorego pomieszczenia?
Tam w lochach, gdzie zaczynalem gre? Bo ja jestem juz od dawna w drugim rozdziale, w Amn.


Hehe. Tak, w lochach. Było takie długie pomieszczenie z posągiem na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 17:17, Egan Wolf napisał:

Hehe. Tak, w lochach. Było takie długie pomieszczenie z posągiem na końcu.


OK, to te rozdzki gdzies wywalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 09:07, Hegemon napisał:

Kilka spraw:

Dnia 22.11.2005 o 09:07, Hegemon napisał:

2. Moj wojownik specjalizuje sie w dlugich mieczach i walce z tarcza. Dobry wybor?


W moim przekonaniu nie najlepszy bo nie możesz jednocześnie używać długiego miecza oraz korzystać z atrybutu walka z tarczą- miecz długi jest dwuręczny, dlatego też nie można jednocześnie korzystać z takiego miecza oraz tarczy. Na twoim miejscu zamiast specjalizacji w walce z tarczą wybrałbym specjalizację w jakiejś broni miotanej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 17:29, shinian napisał:

miecz długi jest dwuręczny,

Miecz długi jest bronią jednoręczną.

Dnia 22.11.2005 o 17:29, shinian napisał:

w walce z tarczą wybrałbym specjalizację w jakiejś broni miotanej;)

Niekoniecznie. Ja tarczy używam prawie zawsze. Dwoma brońmi walczę tylko ze słabymi przeciwnikami. Nie można zapominać, że tarcza poważnie poprawia KP.
A tarczę da się pogodzić tylko z procą i strzałkami. Łuk i kusza odpadają :(
Ale i tak nie ma to jak topór :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 17:33, walgierz napisał:

> miecz długi jest dwuręczny,
Miecz długi jest bronią jednoręczną.


ups. Przepraszam, mój bład. Właśnie sprawdziłem w instrukcji i okazuje się, że masz rację;) Już jakieś 3 lata nie grałem w BG2 i czas robi swoje. Zeby rozwiać wszelkie wątpliwośći: zamiast tworzyć wojownika, Hegemon pograj magiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 09:07, Hegemon napisał:

2. Moj wojownik specjalizuje sie w dlugich mieczach i walce z tarcza. Dobry wybor?


Jak już pisali koledzy żaden wybór nie jest zły. :) Ja ze swojej strony polecałbym spróbować postacią specjalizującą się w walce dwoma brońmi naraz. Dwie bronie +5 i można szaleć. :D Polecam również grę magiem tak jak pisał Shinian, z tym że ja zasugerowałbym czarownika. :) Miła odmiana od standardowego maga i w dodatku sporo (według mnie oczywiście) potężniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2005 o 17:33, walgierz napisał:

Niekoniecznie. Ja tarczy używam prawie zawsze. Dwoma brońmi walczę tylko ze słabymi przeciwnikami. Nie
można zapominać, że tarcza poważnie poprawia KP.


Tak, ale walcząc dwiema potężnymi brońmi naraz (polecam Furię Niebios i Angurvadal :D) szybciej zabijemy przeciwnika. Walka dwiema brońmi rządzi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 19:25, Arxel napisał:

Tak, ale walcząc dwiema potężnymi brońmi naraz (polecam Furię Niebios i Angurvadal
:D) szybciej zabijemy przeciwnika. Walka dwiema brońmi rządzi! :)


Do walki dwiema brońmi dobry jest też Crom Feyr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 19:27, Sarafan_Knight napisał:

> Tak, ale walcząc dwiema potężnymi brońmi naraz (polecam Furię Niebios i Angurvadal
> :D) szybciej zabijemy przeciwnika.
Walka dwiema brońmi rządzi! :)

Do walki dwiema brońmi dobry jest też Crom Feyr. :)


Ja dawałem Crom Faer Korganowi. Dodać do tego Keldorna z Karsomirem i... można sobie wyobrazić co się dzieje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 19:33, Arxel napisał:

Ja dawałem
Crom Faer Korganowi. Dodać do tego Keldorna z Karsomirem i... można sobie wyobrazić co się dzieje. :)


Panowie koszą aż miło. :) A jakby jeszcze dodał Sarevoka z Pożeraczem Dusz to ohoho... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 19:40, Sarafan_Knight napisał:

> Ja dawałem
> Crom Faer Korganowi. Dodać do tego Keldorna z Karsomirem i... można sobie wyobrazić co się dzieje.
:)

Panowie koszą aż miło. :) A jakby jeszcze dodał Sarevoka z Pożeraczem Dusz to ohoho... :D


Smoki chowają się po kątach. :) Ale ja jakoś nie miałem w drużynie 4 zbrojnych, zawsze zostawiałem miejsce dla przynajmniej jednej postaci leczącej i dwóch magów. Z "tyłu" prawie zawsze miałem Jaheire/Viconię, Imoen i Aerie, w ten sposób za plecami wojów posiadałem dwie postacie leczące, dwie czarujące i złodzieja, choć na upartego złodziej nie jest wcale w "dwójce" potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 20:05, Arxel napisał:

Ale ja jakoś nie miałem w drużynie 4 zbrojnych, zawsze zostawiałem miejsce dla przynajmniej jednej
postaci leczącej i dwóch magów. Z "tyłu" prawie zawsze miałem Jaheire/Viconię, Imoen i Aerie, w ten sposób za plecami wojów
posiadałem dwie postacie leczące, dwie czarujące i złodzieja, choć na upartego złodziej nie jest wcale w "dwójce" potrzebny.


Też nigdy nie grałem na czterech zbrojnych. Co do złodzieja, to rzeczywiście nie jest niezbędny, ale na pewno mocno się przydaje. Swoją drogą to w BG2 nie ma żadnego dobrego złodzieja (oprócz Yoshimo oczywiście, ale wiadomo jaki jest z nim później problem, choć i na to jest sposób... :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 20:05, Arxel napisał:

choć na upartego złodziej nie jest wcale w "dwójce" potrzebny.


Złodziej w tej grze to jest niezbędny, czy ktoś wyobraża sobię grę bez Jana Jansena i jego okrzyków bojowych?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 21:01, Abi Dalzim napisał:

A jaki jest sposób żeby Yoshimo nie zdradził?


Oto ten sposób:

SPOILER!

Wystarczy go zabić mając go w drużynie przed wizytą w Czarowięzach, a po tych wszystkich wydarzeniach (kiedy zostajemy uwięzieni w labiryncie), wskrzesić go. :)

KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 21:07, Sarafan_Knight napisał:

Wystarczy go zabić mając go w drużynie
przed wizytą w Czarowięzach, a po tych wszystkich wydarzeniach (kiedy zostajemy uwięzieni w labiryncie), >wskrzesić go. :)


Ooo, spoko sposób, dzięki! Pozostaje pytanie czy jest to moralnie słuszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 19:19, Sarafan_Knight napisał:

Jak już pisali koledzy żaden wybór
nie jest zły. :) Ja ze swojej strony polecałbym spróbować postacią specjalizującą się w walce dwoma brońmi naraz. Dwie bronie
+5 i można szaleć. :D


Rzeczywiscie. Jesli mam juz rozwiniete dlugie na 5 gwiazdek, to teraz powiniennem znalezc drugi dobry dlugi miecz i wykanczac przeciwnikow 2 razy szybciej. Chyba bede w to teraz inwestowal, zwlaszcza, ze i tak nie wiedzialbym jakie inne umiejetnosci rozwijac.

Dnia 22.11.2005 o 19:19, Sarafan_Knight napisał:

Polecam również grę magiem tak jak pisał Shinian, z tym że ja zasugerowałbym czarownika. :) Miła odmiana
od standardowego maga i w dodatku sporo (według mnie oczywiście) potężniejsza.


A magowie wydaja mi sie jacys ciency w tej grze :) Tzn. mam te np. Aerie, czy jakos tak i ona walczy glownie proca, czasem rzuci jakis czar leczacy i tyle. No i identyfikuje przedmioty. Ale wynika to pewnie z faktu, ze nie wiem, ktory czar co robi, bo opisy sa malo precyzyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować