Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Hi.
Mam pytanko. Ktore z rozwiazan bardziej sie oplaca w podwodnym miescie: pomoc rebeliantom, czy wydac kaplanke krolowi.
Bo sam krol ofiarowuje jakies magiczne przedmioty. Czy jesli pomoge rebeliantom to i tak bede je mogl jakos zdobyc czy juz nie? I jesli ktos wie to co to dokladnie za przedmioty.
Dzieki za odpowiedz z gory i pozrdawiam.
Cygu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 17:54, Cygu napisał:

Bo sam krol ofiarowuje jakies magiczne przedmioty. Czy jesli pomoge rebeliantom to i tak bede
je mogl jakos zdobyc czy juz nie? I jesli ktos wie to co to dokladnie za przedmioty.

bez względu na to po której stronie staniesz dostaniesz te same przedmioty bo dostajesz klucz do skarbca który jest obok Króla. Poza tym okradnij Księcia/Króla bo któryś z nich ma przy sobie Drzewce Fali <- Jedna z dwóch cześci potężnej halabardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 17:58, Hubi Koshi napisał:

bez względu na to po której stronie staniesz dostaniesz te same przedmioty bo dostajesz klucz
do skarbca który jest obok Króla. Poza tym okradnij Księcia/Króla bo któryś z nich ma przy
sobie Drzewce Fali <- Jedna z dwóch cześci potężnej halabardy.


Ale o ile się nie mylę, minimalnie więcej doświadczenia jest za zabicie przywódcy rebeliantów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 17:59, Sarafan_Knight napisał:

Ale o ile się nie mylę, minimalnie więcej doświadczenia jest za zabicie przywódcy rebeliantów.
;)

Tjaaa + Obłożenie Klątwą Gratis :-] Chociaż ta klątwa to akurat niezbyt duży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 18:00, Hubi Koshi napisał:

Tjaaa + Obłożenie Klątwą Gratis :-] Chociaż ta klątwa to akurat niezbyt duży problem.


Mnie nigdy nie obłożył. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tego co pamiętam, najlepsze wyjście to pomoc rebeliantom, przy jednoczesnym okradnięciu Villynatego. Potem i tak można go zabić, a Król ma przy sobie jakąś dobrą broń (Przebijacza bodajże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 16:26, hans olo napisał:

O rany już gdzieś to chyba piaslem
1. W BG1 Zbierasz wszystkie woluminy i grimuary. Na końcu gry eksportujesz postać i przenosisz
save''a do folderu "MPSave". Uruchamiasz grę multi i we wszystkiesloty importujesz postać z
grimuarami. Używasz prawie wszystkich tak by zostawić przynajmniej po jednym z każdego typu
i eksportujesz postać ponownie. I znowu zakładasz grę z nową postacia aż osiagniesz statsy
na 25.
2. Musisz mieć dowolnego save''a ze wszystkimi łzami Bhaala i importujesz postać z BG1 do tego
save''a także w trybie multi i także wielokrotnie. Cykl taki sam jak poprzednio . Co ciekawe
mozesz też mieć drugą postać z łzami z drugiej ścieżki i tak samo je wykorzystać.
Jeśli masz postać czarujacą (mag, bard, czarownik lub mieszane) mozesz skorzystać z chowańca.
Przywołujesz go, eksportujesz postać i zaczynasz nią ponownie grę w BG2. I tak wkólko aż liczba
HP Cię zadowoli. (uwaga!! Bardzo czasochłonne, bo HP przybywa zaledwie 12 punktów).
Tak oto powstaje mega wypas zamiatacz.



Eeee myślałem, że jest jakiś inny normalniejszy sposób, bo o tym sposobie czytałem, ale mi się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem w kanałach pod Dzielnicą Świątyń i wykonuje misje dla Kultu Niewidzącego Oka
w misji tej chodzi o znalezienie różdżki
do czego zmierzam a mianowicie odnajduję jakąś prastarą opuszczoną świątynie a w niej demona, którego nie można pokonać
w świątyni odnajduję ołtarz a w nim kilka dupereli, a po różdżce ani śladu
nie wiem co mam dalej zrobić
czy mogę zgładzić tego demona, jak to zrobić, czy da się to zrobić czy może chodzi tu o co innego ?
gdzie jest różdżka ?
help help help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten demon sam Ci mówi jak go pokonać. Rzuć na niego jakieś poteżne zaklęcie uzdrawiajace. A różdżka jest w gnieździe obserwattorów. Będziesz musial nia oslabić bardzo wrednego, prastarego obserwatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 23:44, schizer83 napisał:

świątynie a w niej demona, którego nie można pokonać


*****SPOILER******
Da się go pokonać. Sposób na niego można podpatrzyć. Karmi się bólem i gniewem, więc pokonasz go nie zadając mu obrażenia tylko... lecząc :)
Rzucaj na niego zaklęcia lecznicze.
*****KONIEC SPOILERA******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie posiadasz magicznego leczenia to wejdź i zaraz wyjdź ze świątyni, prześpij się i jak znowu potem wejdziesz to demon automatycznie umrze, mnie się tak udało ale sam nawet nie wiem czy tak jest czy znowu bug.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie TDD opóźni się. Główny tłumacz jest ciężko chory i przekazał materiały swemu koledze, który owszem także jest tłumaczem, ale nie w tych klimatach i musi przyswoić słownictwo fantasy. Ale Ci co czekają niech sie nie martwią, zastępca obiecuje, że to dokończy. Podobno prace są już bardzo zaawansowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem odkurzyc BG2+ TOB po paru latach. Do tego sciagam przerozne mody i mam pytanko. Czy kombinacja Darkest Day + Item Uprade + Chloe (to dodaje tylko npca) + Tactics w jakikolwiek sposob bedzie ze soba kolidowala? Jesli tak to z czego zrezygnowac? :P Przeczytalem gdzies ze zainstalowanie moda Darkest day zmienia jezyk gry na angielski, czy to prawda? (w sumie nie bede mial z tym problemow, ale warto sie przygotowac psychicznie :]) No i ostatnie pytanie, czy jak wybiore opcje multiplayer, czyli ze stworze np 2 swoje postacie (z czego ofkooz tylko jedna bedzie Glownym Bohaterem), to czy npc''e beda sie zachowywali tak samo jak w single playerze? Beda mieli swoje dialogi, questy itd? To tyle :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze jedno pytanie... czy jest jakakolwiek mozliwosc zmiany charakteru npca? Chodzi mi o jakis magiczny zwoj, czy tam powiedzmy przeklety pas, lub cos w ta mańke. Nie pamieta moze ktos? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować