Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2005 o 13:40, Carmon napisał:

sciagnij program everest i zamiesc loga na rapidshare :) wtedy bedziemy duuuzo wiecej wiedziec
:)


ok, tylko powiedzcie jak się z niego korzysta, bo Neta to ja mam od miesiąca z kawałkiem i nic nie potrafię :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 13:46, Adham napisał:

a i jeszcze jedno - everest jest free czy nie? i dajcie do niego link

http://www.lavalys.com/downloads/everestultimate250.exe to jest wersja trail na 30 dni, poradzisz sobie z obsluga bo jest intuicyjna ;)

a co do zamieszczania plikow wejdz na www.rapidshare.de tam bedzie przycisk wybierz(przynajmniej w operze) i upload, wybierasz plik z logiem, klikasz na upload, kiedy pasek postepu dojdzie do konca strona sie odswiezy a na dole strony zobaczysz dwonload link (na zielono), skopiuj go nam i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 13:57, Adham napisał:

plik z logiem? o jakie logo Ci chodzi?

log- to jest takze zapis np rozmowy, a w tym przypadku jest to raport :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 14:06, Adham napisał:

aha :)
jaki raport mam zapisać?z programów czy inny?

raport z everesta ! kaz mu stworzyc raport, jako zwykly text

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 14:06, Adham napisał:

aha :)
jaki raport mam zapisać?z programów czy inny?

teraz zrozumialem, raport ze sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 14:21, Adham napisał:

tak, tam
ale te 4% to 1,10 GB

Hmm ok pomysly mam takie, gry nie obchodzi ile to jest to 4 % musi byc wiecej (malo prawdopodobne)
Wyjmij cd inne niz Bg 2 z napedow (Vice city etc)
Zainstaluj ten direct x ktory jest dolaczony do gry :)
nie mam pojecia co moze byc wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2005 o 14:32, Carmon napisał:

Hmm ok pomysly mam takie, gry nie obchodzi ile to jest to 4 % musi byc wiecej (malo prawdopodobne)
Wyjmij cd inne niz Bg 2 z napedow (Vice city etc)
Zainstaluj ten direct x ktory jest dolaczony do gry :)
nie mam pojecia co moze byc wiecej...


pomysł z directX i wyjęciem płyt już odpadł :(

a ile % wolnego na dysku powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2005 o 14:42, Adham napisał:


pomysł z directX i wyjęciem płyt już odpadł :(

a ile % wolnego na dysku powinno być?

Mysle ze okolo 10% co przy 30 Gb moze byc sporym problemem...jeszcze naszla mnie mysl zebys sprobowal uruchomic Bg w trybie zgodnosci z win 95/98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 12:51, Adham napisał:

mój problem:
odpalam BG II z NXK
biorę nową grę
tworzę postać
wczytuje się mapa... wczytaywanie dochodzi do końca, już widzę nawet kursor z gry.... I NIC!
nieważne ile czekam mam obraz wczytywania...


Jesli dobrze pamietam to chyba mialem podobny problem, uruchamialem wtedy BG z modem Tutu(BG1 z silnikiem BG2) i chyba tez byl problem z wczytywaniem mapy.Wtedy brakowolo mi pliku z dodatku do BG1 "opowiesci z wybrzezy z mieczy", ktorego nie mialem, bo nie posiadalem tego dodatku, ale na forum tego moda, byl link do sciagniecia tego pliku.Nie napisales czy zainstalowales jakie mody do gry.
Jesli nie instalowales modow to moze podczas instalacji jakis plik zostal zle przekopiowany, moze sprobuj
recznie przekopiowac zawartosc folderow override i pliki od mapy gry, ktore nazywaja sie AreaXXX.bif
(XXX to liczba), nie pamietam w jakim folderze sa te pliki, z plyt na dysk twardy.
Jesli masz malo miejsca na dysku to sprobuj przekopiowac tylko pliki z pierwszej plyty, bo na niej sa startowa plansza.A moze czytnik masz zabrudzony lub plyta porysowana, ze plikow z plyty nie czyta.
Czy od poprzedniej instalacji, gdzie gra sie uruchamiala, miales jakies mocne zmiany na dysku lub zmiane sprzetu?
Czy zaczecie gry poprzez Nauke(turioal- czy jak to jest po angielsku, bo chyba napisalem z bledem)?
A moze masz wirusa/spyware, ktore oslabia kompa, ze gra nieche sie isc dalej?
A moze klikasz na spacje przy ladowaniu mapy i wywolujesz pauze w grze, bo pamietam, ze mozna spauzowac wtedy gre i troche pooszukiwac z sprzetem.
A moze masz w ustawieniach gry ustawiles cos na maksa i to ci przeszkadza?Lub stery jakiegos sprzetu nie pasuja z gra, bo moze sa za stare/nowe.
(Nie czytalem loga, wiec moglem napisac zdania, ktore moga nie pasowac do sprzetu)

Mi kiedys BG nie chcial mi sie uruchomic, bo mialem ok 500 MB na dysku.Wiec wydaje mi sie, ze jakby mialbys za malo miejsca to by w ogole nie ruszyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zaczecie gry poprzez Nauke(turioal- czy jak to jest po angielsku, bo chyba napisalem z bledem)?

Nie dokonczylem zdania.
Czy zaczynajac gre poprzez Nauke masz ten sam problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio duzo osob sie wypowiedzialo w sprawie bledow, wiec i ja przypomne stary temat.

W BG2 nie mam glosow irenikusa... i golema... dalej nie gralem bo mnie to zirytowalo.

Jak sie zaczyna gre to Irenikus

1 - 1 zdania nie wypowiada
2 - 2 zdania tez prawie nie wypowiada, jedyne jaki dzwiek sie pojawia to koncowe "ty"
3 - z 3 zdania mowi tylko "ten proces"
4 - z 4 zdania mowi "wiele niewyzwolonej mocy"
Kolejnych zdan znowu nic nie mowi, a jak podchodzi golem to ow golem tez nic nie mowi. Potem Imoen mowi donas i to slychac na nowo... nie wiem jak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 18:24, Night Elf napisał:

W BG2 nie mam glosow irenikusa... i golema... dalej nie gralem bo mnie to zirytowalo.


W sumie to nie przeszkadza w grze. :) Ja miałem podobny problem, z tym, że dotyczył praktycznie wszystkich głosów i z tą różnicą, że urywany był tylko fragment pierwszego zdanie. A to, że golem nic nie mówi, to nie jest nic dziwnego. :) W grze głosem wypowiadają się tylko niektóre postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz jak kiedys slyszalem odglosy Irenikusa chcialbym jeszcze raz ;f... pozatym w tej poczatkowej scenie chyba Golem cos mowi ;p... to troche mi przeszkadza... na poprzednim kompie BG i nic na jego silniku mi nie dzialalo... mam od paru tygodni nowego kompa... i chcialem powrocic do czasow jak to gralem w BG na p2 400hz... a tu takie okolicznosci wystapily... ;P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować