Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2006 o 13:17, pienio1 napisał:

Ale jak te drzwi trzeba ustawic?


Całość musi być ustawiona tak, by "gazy" pokoju z wężem wpadały przy pomocy wiatru z pokoju powietrza prosto do pokoju lodowego. To proste;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 13:17, pienio1 napisał:

Ale jak te drzwi trzeba ustawic?

wszystkie dzwi od komnaty z ogniem, poprzez tą z gazami do lodowej muszą być otwarte. aha wenytlator oczywiscie ustawiasz na dużą moc, a jak ci sie to uda to będzie komunikat ze tam chmura została wywiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2005 o 20:52, sig. napisał:

tak są, po prostu kopiuj wszystkie pliki które sie nie powtarzają na wszytkich płytach (będzie
jeden taki). ta gra orginalnie była na 5 płytach + dodatek, ale teraz lepsza kompresja upchnęte
na 4 (i stąd te katalogi oraz jedyny słuszny, maksymalny rozmiar instalacji(

hm, ja miałem od kumpla wersję na 4 płytach + na piątej TB i z nią miałem identyczne problemy ostatnio, a wcześniej działała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 14:32, sig. napisał:

> Ale jak te drzwi trzeba ustawic?
wszystkie dzwi od komnaty z ogniem, poprzez tą z gazami do lodowej muszą być otwarte. aha wenytlator
oczywiscie ustawiasz na dużą moc, a jak ci sie to uda to będzie komunikat ze tam chmura została
wywiana


dokładnie tak. ale ten etap to i tak łatwy jest w porównaniu do 3 stopnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 15:59, Adham napisał:

dokładnie tak. ale ten etap to i tak łatwy jest w porównaniu do 3 stopnia...


W pewnym sensie tak, ale na trzecim poziomie można znaleźć pewien dziennik, który baaaardzo ułatwia jego przejście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 16:01, Sarafan_Knight napisał:

W pewnym sensie tak, ale na trzecim poziomie można znaleźć pewien dziennik, który baaaardzo
ułatwia jego przejście. :)


a właśnie. tam gdzieś można było chyba znaleźć jakiś przedmiot do ulepszenia mieczy czy czegoś, a ja nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 16:07, Adham napisał:

a właśnie. tam gdzieś można było chyba znaleźć jakiś przedmiot do ulepszenia mieczy czy czegoś,
a ja nie znalazłem


Z tego co mi wiadomo, to na tym poziomie nie ma niczego do ulepszania mieczy. Są za to miecze +4: Oczyszczacz i Spectral Brand (nie pamiętam polskiej nazwy). Pierwszy to miecz półtoraręczny, drugi to sejmitar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem podczas romansu z Aerie. Wszystko szło dobrze ale od ponad 10dni nic do mnie nie mówi. Zaczęło się to od wyjścia z podmroku albo od wyleczenia jej z wampiryzmu, nie jestem pewnien. Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 16:18, Mikelos123 napisał:

Mam problem podczas romansu z Aerie. Wszystko szło dobrze ale od ponad 10dni nic do mnie nie
mówi. Zaczęło się to od wyjścia z podmroku albo od wyleczenia jej z wampiryzmu, nie jestem
pewnien. Czy ktoś miał podobny problem?


Przydałoby się coś więcej. O czym była wasza ostatnia rozmowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 16:23, Mikelos123 napisał:

chyba w podmroku, mówiła że dzięki mnie poznała coś lepszego od latania. Jednaa rozmowa po
tym gdy odmówiłem jej przespania się.


A czy Ty czasami nie przespałeś się z elfką Faere w Podmroku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 16:32, Mikelos123 napisał:

nie. Nawet pamiętam jak Aerie coś tam mówiła że jak to dobrze że byłem tam tak krótko


W takim razie widocznie coś się zawiesiło. Sugeruję spróbować odblokować romans kodami:

Otwórz plik Baldurs.ini i dodaj do niego linie kodu w kolumnie [Program Options]:
Debug Mode=1
W czasie gry wciśnij CTRL+ Spacja i wpisz:
CLUAConsole:SetGlobal("AerieRomance","Global",1)

Komenda ta powinna wywołać następną rozmowę w romansie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi się podsuwa na myśl to czy jak ona umrze i się ją wskrzesi to romans się nie kończy. Też mnie zastanawia to że czasami jak Aeire umiera to się włącza filmik na koniec gry i musze wczytywać a czasami się nic nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 16:38, Mikelos123 napisał:

jedyne co mi się podsuwa na myśl to czy jak ona umrze i się ją wskrzesi to romans się nie kończy.
Też mnie zastanawia to że czasami jak Aeire umiera to się włącza filmik na koniec gry i musze
wczytywać a czasami się nic nie dzieje


Tak, śmierć i wskrzeszenie może spowodować przerwanie romansu. Jest to niestety błąd w grze, którego nie poprawiono, jednak nie występuje on zawsze. Co do tego filmika, to może ginie też Twój główny bohater?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, jak już wyskakuje okienko gdzie wybierasz czy wczytać czy zakończyć to główna postać żyje a tylko Aerie jest martwa, ale tak szczerze mówiąc mi to nie przeszkadza, robi mi się to tylko w większych bitwach. Aha jak wpisuje ten kod to nic się nie robi to ma być "CLUA" czy "CLUE"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 16:44, Mikelos123 napisał:

Aha jak wpisuje ten kod to nic się nie robi to ma być "CLUA" czy "CLUE"??


"CLUA" Sprawdź czy na pewno wszystko dobrze wpisujesz. :) Łatwo się pomylić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 16:49, Mikelos123 napisał:

zrobiłem ctrl+c i ctrl+v więc albo mi nie chce wyskoczyć okienko albo źle mi podałeś kod


Kod jest podany na bank dobrze. Jeszcze jedna rzecz jaką możesz spróbować, to przespać się jedną noc po wpisaniu kodu. Jeśli nic nie pojawi się po tym, to niestety wygląda na to, że romans skończył się (a właściwie urwał), być może właśnie z powodu śmierci i wskrzeszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh... już nawet próbowałem ten kod przerobic na jaheire żeby zobaczyć czy cos się stanie i też nic, a nawet próbowałem prznieść save to trąbali i nadal to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować