Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2006 o 16:00, krasnoludchaosu napisał:

wczoraj na forum sie pytalem o to jak zabic tanove jest to wampirzyca z dzielnicy cmentarnej
nieumiem jej pokonac choc mam sprzenty super


Skoro to Wampirzyca przydadza Ci sie czary w stylu Ochrona przed Negatywna Energią, może Ochrona Przed Nieumarłymi pomoże. Pamiętam że jest to dość upierdliwy przeciwnik rzucający duzo wkurzających zaklęc. Zaklęcia ochronne spróbuj rozproszyć Wyłomem, Przebiciem Magii, czy Biczem Ochronnym jak masz. Walcz z nią tak, żeby pod nogami nie pałętały sie juz inne wampiry. Możesz spróbowac sprowokować ją do rzucenia na siebie wszystkich zaklęć bez wchodzenia w jej pole widzenia (np rzucając kulę ognistą z daleka), a potem poczekać aż jej ochronne czary przestaną działać. Możliwe że taki manewr będzie trzeba zastosować kilka razy, jeśli ma kopie swoich czarów. Jednym słowem cierpliwości, przejrzyj swój arsenał przedmiotów i zaklęć na pewno znajdziesz coś co pomoże Ci ją rozwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 16:07, krasnoludchaosu napisał:

a czy moze byc taka taktyka ze maga naucze czarów przywołania i wysle na niom potwory bo tak
zrobiłem z zywiołakami umysłu w kanałach tak gdzie sie zdobywa młot gromów


A spróbuj. Jak nie próbowałes, to nic nie zaszkodzi, ja osobiście nie lubię walczyć przy pomocy przywołanych stworów, wole załatwiac sprawy samemu. Ale nie wiem czy one coś poradzą w sytuacji, kiedy ty nie dajesz rady. Mozesz spróbowac przyzwać jakies umarlaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 16:00, krasnoludchaosu napisał:

wczoraj na forum sie pytalem o to jak zabic tanove jest to wampirzyca z dzielnicy cmentarnej
nieumiem jej pokonac choc mam sprzenty super


Procedura walki z wampirami zakłada przede wszystkim zabezpieczenie przed wyssaniem poziomów (np. Amulet Mocy, który dostajesz od Arana Linvaila - przywódcy Złodziei Cienia) oraz broń przeciwko nieumarłym (jak choćby Wekierę Zniszczeń). Dodatkowo przydatny jest kapłan z zaklęciem w stylu Święte Uderzenie albo Fałszywy Świt. Można tu też zastosować np. Dzienną Gwiazdę (długi miecz, który można zdobyć pokonując licza przy bramach Athkatli).

Procedura walki z magami z kolei zawiera zastosowanie czarów takich jak Wyłom (do zdjęcia Kamiennej Skóry i innych zabawek), a potem szybkie unieszkodliwienie delikwenta czarami ofensywnymi (na tyle szybkie, by nie zdążył się zabezpieczyć nowymi zaklęciami). Jeśli masz maga na wysokim poziomie to polecam Płomienną Strzałę - mimo, że jest to czar niskopoziomowy, to potrafi zadać niezłe obrażenia. A jeśli masz dwóch magów (albo więcej - mnie się zdarzało mieć nawet czwórkę!) to sprawę załatwi nawet salwa Magicznych Pocisków :-D

Łącząc powyższe: jeśli chcesz walczyć z wampirem-magiem, to uzbrój swojego wojownika (a nawet wszystkich wojowników ;-) ) w broń przeciwko nieumarłym i zabezpiecz przed wyssaniem energii. Kapłanowi każ zapamiętać zaklęcia zadające obrażenia nieumarłym, a magom - Wyłom (i podobne zaklęcia) oraz czary zadające bezpośrednie obrażenia.

Powinieneś sobie już poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie probowales jeszcze tej taktyki? Chyba tak sam robie tylko trzeba wysylac przywolane potwory po kolei, bo
wrzucenie 7(chyba taka byla maksymalna ilosc bestii) potworow bylo raczej malo oplacalne i pamietaj, zeby przedtem rozbroic ja z czarow ochronnych, tak zeby ciebie nie widziala czyli to co napisal Budo.(
Mozesz tez sprobowac pojsc spac( w grze), po 2 snach 8h, czary powinny przestac dzialac, tyle, ze czarow ma troche duzo.
Sprobuj zakladac pulapki przu wejsciu korytarza, a potem postacia lub bestia skieruj ja na te pulapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 17:08, krasnoludchaosu napisał:

wielkie dzienki za pomoc zastosowałem mojom taktyke z waszom i jom zmiotłem jedyne jakie cxzary
jej zostały to haha magiczny pocisk :-)) ale bez poyworów sie nieobeszło


Słuchaj przeproś się ze słownikiem, albo znajdź jakis inny sposób na to żebyś mnie błędów robił, bo to co piszesz po prostu wali po gałach. Jak długo jestem na forum tym i stary nie spotkałem nikogo kto robiłby tyle błędów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie pograć w Baldurs Gate. Tu w sklepie nie można kupić jedynki. Mam kupić dwójke? Czy ona kontynułuje fabułe z jedynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kontynuuje fabułę i naprawdę cały smak to przeprowadzić postać przez obie gry od 5 pktów życia do 100 :)

ale da sie zagrać w samo BG2 - w filmiku dostniesz ochłap "co było w BG1" i stworzysz nową postać (zamiast importować) na 7* lvlu...

* - chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 20:29, TYHE napisał:

ale da sie zagrać w samo BG2 - w filmiku dostniesz ochłap "co było w BG1" i stworzysz nową
postać (zamiast importować) na 7* lvlu...
* - chyba

Konkretnie to chyba z 65k czy 85k punktów doświadczenia, a to na którym jest się levelu zależy od klasy postaci.
Owszem wspaniale jest przejść jedną postacią obie gry razem z dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 20:27, Yamamoto napisał:

Chce sobie pograć w Baldurs Gate. Tu w sklepie nie można kupić jedynki. Mam kupić dwójke? Czy
ona kontynułuje fabułe z jedynki?


Tak, ale w obie gry można grać osobno. Jeśli jednak masz zamiar grać w obie lepiej przejść je w kolejności. Jesli mieszkasz w jakimś większym mieście, przejdź sie po empikach albo MM na pewno znajdziesz pierwszą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2006 o 20:29, TYHE napisał:

ale da sie zagrać w samo BG2 - w filmiku dostniesz ochłap "co było w BG1" i stworzysz nową
postać (zamiast importować) na 7* lvlu...


Wolał bym zagrać sobie w jedynke. Wiesz gdzie można zamówić??


Budo --> Niestety nie mieszkam w większym meście :( A i jeszcze jedno : zadarłeś z forumową mafią Don Budo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 21:18, TYHE napisał:

to jest dwójka :P


Aj... Wpadka :-D Przepraszam, nie popatrzyłem, pospieszyłem się, zagapiłem i w ogóle...

No dobra - gapa jestem i tyle :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować