Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2008 o 23:17, seraphe napisał:

Bylibyście za tym, aby bg2.gram.pl zorganizowało dla balduromaniaków mały konkurs z nagrodami?
:>

Jasne, że tak! Ale nagrody jakieś sensowne musiałby być.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pytajcie się ile czekam na coś nowego związanego z sagą BG na tym serwisie...bo się zdenerwuję :]
Konkurs :
-pojedynki postaci
|ban na Zatrzymanie Czasu
|równe poziomy walczących

-test wiedzy
|trudne pytania
|nagrody związane z sagą i warte brania udziału w quzie(album z soundtrackiem,edycja kolekcjonerska BG2 itp)

Na 99,9 % brałbym udział.Chociaż narazie przygotowany jestem tylko z BG1 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..Muszę się pochwalić:) Już niedługo będę na strone BGII w Kolektywie gram.pl!:) Mam nadzieję, że współpraca z Wieżą Ramazitha będzie owocna.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaki parametr zmodyfikować w Shadowkeeperze, żeby Edwin nie opuszczał drużyny w wypadku wysokiej reputacji ? Proszę o pilną pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 18:59, Karharot napisał:

Zmień mu charakter na neutralny, to powinno załatwić sprawę.


Nie jestem pewien, ale zmiana charakteru może poskutkować też niemożliwością noszenia przez niego amuletu, więc z tym też trzeba by coś zrobić. W każdym razie miałem tak np. z Jansenem, że po zmianie jego charakteru nie mógł używać swoich specjalnych rzeczy, tyle że nie wiem, co trzeba jeszcze zmienić, by to obejść (oprócz czaru zmiana charakteru z jakiegoś moda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze używać Shadow Keepera aby ciągle redukować swoją reputację do 18 (lub mniej) punktów. Ale to byłoby trochę męczące.
Sam nigdy takich sztuczek nie próbowałem - Edwina miałem w drużynie tylko wtedy gdy sam byłem zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no to już prościej zainstalować jakiegoś moda, choćby BG2_Tweaks-v6, tam powinna być opcja umożliwiająca trzymanie w drużynie wszystkich bez względu na charakter i reputację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 23:32, GanD napisał:

Nie no to już prościej zainstalować jakiegoś moda, choćby BG2_Tweaks-v6, tam powinna
być opcja umożliwiająca trzymanie w drużynie wszystkich bez względu na charakter i reputację.


Wszystko jest też w Ease of Use od Weimara, jak i wiele innych pomocnych usprawnień :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale EoU jest stare i od dawna nieaktualizowane. Istnieje cała masa mniejszych i większych, przede wszystkim lepszych modów tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 01:31, Latniak napisał:

Wszystko jest też w Ease of Use od Weimara, jak i wiele innych pomocnych usprawnień :p

Posiadam EoU i wierz mi, że w sprawie reputacji i odchodzenia z drużyny niewiele ono zmienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 14:19, Firaxo napisał:

> Wszystko jest też w Ease of Use od Weimara, jak i wiele innych pomocnych usprawnień
:p
Posiadam EoU i wierz mi, że w sprawie reputacji i odchodzenia z drużyny niewiele ono
zmienia :P


Dwa ostatnie składniki EoU:
Składnik 26: Szczęście: Postaci nie będą walczyć ze sobą i nie opuszczą grupy
Składnik 27: Brak wpływu niskiej reputacji na cenę

Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to możliwe, gdy rozchodzi się o standardowe odzywki np. w czasie walki. To tylko kwestia znalezienia właściwych plików, zmiany ich nazwy i podmienienia. Natomiast na podmianę kwestii dialogowych raczej bym nie liczył. W końcu te zostały nagrane dla konkretnej sytuacji i nic nie da się z tym zrobić. Nie wiem, nie korzystałem zbyt długo z BGT, ale może ten mod sam podmienia głosy z BG1 na BG2 razem z poprawą grafiki. W tej kwestii musi wypowiedzieć się ktoś z doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 19:14, Abi Dalzim napisał:

Czy da się jakoś przenieść głosy postaci z dwójki do części pierwszej?

A które konkretnie dźwięki chciałbyś przenieść? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić BGII, ale czy nie wymaga ona znajomości świata z BG? I co lepsze, bo jak wiadomo to BGII jest w sprzedaży, a o nową jedynkę trudno. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba grać w BG1 aby zrozumieć o co chodzi w BG2 (w kilku miejscach kiedy spotykasz postacie z jedynki masz w czasie rozmowy do dyspozycji wybory w stylu "oczywiście że pamiętam kim jesteś"/"czy my się już kiedyś spotkaliśmy?" co pozwala zorientować się przynajmniej pobieżnie o co chodzi), choć oczywiście lepiej by było gdybyś jednak zaczął przygodę od początku.
Jeśli chodzi o to która gra jest lepsza - jeśli ktoś kto nigdy nie miał z żadną z nich do czynienia wziąłby je teraz do ręki i miał zadecydować którą woli to pewnie wybrałby BG2, w końcu udoskonalono w niej w porównaniu z jedynką wiele rzeczy. Jedynym punktem w którym BG1 bezdyskusyjnie góruje nad kontynuacją jest swoboda w eksplorowaniu świata.
Najlepiej byłoby pewnie kupić Sagę BG która była wydana w zeszłym roku i która obejmowała obie gry i oba dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować