Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Według readme nic takiego nie powinno się zdarzyć. Niestety nie mogę tego potwierdzić, gdyż zwykle gram drużynami jednolitymi pod względem charakteru i utrzymuję reputację pasującą do usposobienia drużyny, więc nie miałem potrzeby instalować tego akurat komponentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 08:56, Mudra napisał:

Szybkie Pyt.;) Mam zainstal. moda Ease of Use, który powoduje że drużyna nie popada w konflikty.
Czy pomimo tego powinienem się martwić tym, że po osiągnięciu reputacji heroiczny (19 czy jakoś
tak) Edek i Viconia będą chcieli odejść z drużyny?


czytaj pliki readme, bo mogą pomóc Ci w różnych kłopotach. Cytat z readme: "W dodatku NPC-e nie odejdą jeśli reputacja będzie zbyt niska lub zbyt wysoka."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 09:39, siwymaster napisał:

czytaj pliki readme, bo mogą pomóc Ci w różnych kłopotach. Cytat z readme: "W dodatku NPC-e
nie odejdą jeśli reputacja będzie zbyt niska lub zbyt wysoka."


Wiedziałem że ten kurs szybkiego czytania wyjdzie mi na złe ;) ciągle coś pomijam.
Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 08:56, Mudra napisał:

Szybkie Pyt.;) Mam zainstal. moda Ease of Use, który powoduje że drużyna nie popada w konflikty.
Czy pomimo tego powinienem się martwić tym, że po osiągnięciu reputacji heroiczny (19 czy jakoś
tak) Edek i Viconia będą chcieli odejść z drużyny?

Ps. wiem że można obniżyć reputację :) ale nie chciałbym tak bez powodu eksterminować jakiegoś
biednego wieśniaka...


Po co zabijać więsniaka. Zamieniasz się w zabójce i już. Lepiej nie ryzykować z wieśniakami. Raz tak zrobiłem, że okradłem sobie jakiegoś beznadziejnego sklepikarza w targowie. Oczywiście mnie złapali, reputacja spadła, ci źli zadowoleni, nikt w mieście się nie przyczepił. Ale potem się okazało, że koleś jest potrzebny, by znaleźć odtrutkę dla siostry Mazzy. Oczywiście z kolesiem się nie dało pogadać i po paru dniach Mazzy odeszła.

Tak wogóle baldur jest zrobiony dla drużyny herosów, tu się nie da tak naprawdę być złym. Za pokojowe rozwiązywanie questów masz 10 razy więcej PD-ków niż siłowe. Dużo questów jest na zasadzie daj mi twój płaszcz/nóż/hełm jako dowód że cię zabiłem i uciekaj. A szkoda. Fajnie by było np. olać Imoen i razem z Bodhi zabić Irca i rządzić światem Faurunu czy jak się to tam w tym D&D nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Po co zabijać więsniaka. Zamieniasz się w zabójce i już.

Tak, tylko zdolność tą trzeba najpierw posiąść (Mam moda Ease, co oznacza więcej questów, a co za tym idzie więcej możliwości na zwiększenie reputacji przed otrzymaniem prezentu od Bhaala ;)

Dnia 16.06.2006 o 11:28, Padishah napisał:

Tak wogóle baldur jest zrobiony dla drużyny herosów, tu się nie da tak naprawdę być złym. Za
pokojowe rozwiązywanie questów masz 10 razy więcej PD-ków niż siłowe.


I tu się z kolegą zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !

Od kilku dni poszukuje informacji dotyczących ukrytych misji/komnat w bg2. Słyszałem, ze ponoć jest kilka pomieszczeń, do których mozna sie dostac maja przy sobie wszelakie przedmioty. Miejsca te nie są nigdzie opisane i zostały stworzone na potrzeby zaawansowanych graczy. Ja osoboiscie przechodziłe tą gra 3 razy ale nigdy na nic takiego nie trafiłem. Nie chodzi mi o budynki takie jak np. ta w dzielnicy swiątyń, gdzie mozna zdobym furie niebios. Mam nadzieje ze jestescie mi w stanie pomóc.

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 00:38, Telrond napisał:

kurde tylko ze ja nawet nie moge sie podlaczyc do neta . mam modem a w menu wyboru moge tylko
zaznaczyc port szeregowy. czemu? moge grac tylko z graczami kturych znam? i z kturymi sie umowie?
hans jakim cudem miales maga 1000hp??????? sobie go ulepszyles za pomoca programikow? ^^


1. Za mało rałem po sieci w BG, zeby sie o tym wpowiadać.
2. 1000 HP to sprawa prosta, lecz czasochłonna. Programiki są dla lamusów, wszelkie możliwości przypakowania postaci jakie i używam, są pchodną pewnych cech silnika infinity, którego małe błędy umożliwiają małe oszustwa. Gdyby mi sie chciało to ten mag miałby nawet 2000HP, ale 1000 absolutnie wystarczał nawet na najgorsze smoki. Receptę na ten i kilka innych tryków mogę podać. Narazie 100HP maga. Skladniki: mod skracający animację początkową w BG2, postać z możliwościa rzucania czaru "przywołanie chowańca". Wykonanie: rozpoczynając grę rzucacie czar "przywołanie chowańca", następnie eksportujecie postać. Zaczynacie grę od nowa, importujecie postać, czekacie znowu aż sie animka skończy i powtarzacie od początku aż ilośćHP Was zadowoli.
Mogę też rzec pare słów jak zachować ekwipunek na początku BG2, jak zachować przedmioty z adamantyny po wyjściu z Podmroku (nie dziala na piwaffi Solaufeina), jak zdobyć bez strat w drużynie łzę Bhaala po przejściu przez przejście dla złych postaci, jak wielokrotnie wykorzystać łzy bhaala a także jak pomnażać przedmioty (tosie tyczy obu części gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 13:00, hans olo napisał:

2. 1000 HP to sprawa prosta, lecz czasochłonna. Programiki są dla lamusów, [...]
Mogę też rzec pare słów jak zachować ekwipunek na początku BG2, jak zachować przedmioty z adamantyny
po wyjściu z Podmroku (nie dziala na piwaffi Solaufeina), jak zdobyć bez strat w drużynie łzę
Bhaala po przejściu przez przejście dla złych postaci, jak wielokrotnie wykorzystać łzy bhaala
a także jak pomnażać przedmioty (tosie tyczy obu części gry).

A co to za różnica czy uzywamy programików, czy postępujemy wg. twojego sposobu. I tak i tak czitujemy, a to jest dopiero lamerstwo. Kodami można sie pobawic, ale zeby korzystać z nich podczas gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że ja do tego doszedłem sam, dlatego nie jest to lamerstwo. Programiki sie przydają np. gdy gra sie w TDD, gdzie znikają kluczowe przedmioty z inwentarza. To o czym pisze to wynik doglębneo przestudiowania tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 13:16, hans olo napisał:

Sęk w tym, że ja do tego doszedłem sam, dlatego nie jest to lamerstwo. Programiki sie przydają
np. gdy gra sie w TDD, gdzie znikają kluczowe przedmioty z inwentarza. To o czym pisze to wynik
doglębneo przestudiowania tych gier.

Jednak świadomie łamiesz zasady gry, wykorzystujesz błędy, niepotrzebnie. Po co komu mag z 1000 HP?! Pobawić się w takie eksperymenty można, ale żeby tak grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 13:22, boogie85 napisał:

Jednak świadomie łamiesz zasady gry, wykorzystujesz błędy, niepotrzebnie. Po co komu mag z
1000 HP?! Pobawić się w takie eksperymenty można, ale żeby tak grać?

Toteż ja tylko się pobawiłem. Mam tylko jedną taką postać. Gdybym miał tak grać za każdym razem, gdy tworzę postać czarującą to by mi życia nie starczyło. Z resztą mając za sobą kilkadziesiąt ukończeń gry moja rządza sprawdzenia odkrytych błędów była usprawiedliwiona. Zamierzyłem sobie, że ta gra nie będzie miała przede mną tajemnic ani fabularnych ani technicznych i dziś tak jest. Jak tak sobie piszę, to zaczynam się zastanawiać nad pracą testera gier:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 15:33, Niclas napisał:

Slyszalem ze na brynlaw jest mozna miec nieskonczone exp. Zabilem ta Galvene , co dalej mam
robic???

Nie bardzo rozumiem o czym mówisz. Możesz wyjaśnić?
Jeśli masz na myśli to, że można wyłączyć ograniczenie co do maksymalnej ilości punktów doświadczenia, to oferuje to cała masa modów (m.in. Ease-of-use). Nie bardzo tylko rozumiem jaki to ma związek z Galveną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 15:33, Niclas napisał:

Slyszalem ze na brynlaw jest mozna miec nieskonczone exp. Zabilem ta Galvene , co dalej mam
robic???


Było coś, że można ze służka w domu uciech galveny mówić i się za każdym razem expa dostawało, ale nie pamiętam dokładnie warunków. Za to jest inny sposób, kiedy desharik ma cię wysłać do czarowięzów dostajesz expa i robi się auto save. Robisz potem load i znowu zagadujesz zeby cię wysłał i znowu dostajesz expa i auto save, tak możesz się bawić w nieskończoność. Ale odradzam, bo po co sobie psuć zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś desharika próbowałem, ale jakoś nie pamiętam żebym dostał dodatkowe exp. ale czasami się zdarza, ze jednym działa inaczej niż innym bo gra zrobiła jakiś błąd itp.
Ale dodam coś od siebie:
1. Jeśli wychodząc z Podmroku chcecie zachować jakąś zboję adamantytową to wystarczy dać ja jakiemus NPC i kazać mu odejść do miedzianego Diademu, gdy tam pójdziecie i znowu przyłączycie go, okaże sie, że zbroja już sie nie rozpada.
2. Jeśli importujecie postać z BG1 do SoA i macie sprzęt, którego nie chcecie tracić to wystarczy wcisnąć pauzę zanim główny bohater zajęknie, gdy ekran jest jeszcze czerwony. Wchodzicie wtedy do inwentarza i wyrzucacie wszystko na ziemię. Po animacji wszystko zbieracie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować