Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Nie no tak źle to ze mną nie jest. Nie lubię tak szafować postaciami. za bardzo się wczuwam w grę i chodzę z drużyną która mi odpowiada osobowościami, nie musi być naj (ale bez przesady) . Grę przeszedłem przy premierze podstawki i dodatku na trudnym i wiem że czasami bywa ciężko. Jakiś czas temu dorwałem w Tesco "Legendy RPG" w Platynie za 2 dychy i się skusiłem bo stare płytki już się dawno temu skaszaniły. Teraz gram ze sporą ilością modyfikacji, o dziwo całość działa bez problemu :)

Sagę przechodzę teraz 2 raz ,a gra koleją wariacją złodzieja mnie z lekka znudziła. Ostatecznie użyłem Shadow keppera i zmodyfikowałem otwieranie zamków Nadii na 100 i trochę poobniżałem resztę dla równowagi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie instalacji modów. Otóż chcę zainstalować głównie poprawki z dodatków z "Sagi BG" (tej z XK Gold): BG2 Fixpack v4, FPack v1.1, iiKeyNames(02) oraz dodatek z kolekcjonerki (ten wprowadzający nowych sprzedawców). I stąd moje pytanie: czy mogę je instalować w podanej kolejności? Czy jest konieczność instalowania tego ostatniego dodatku po instalacji BG2 + TB z tej "Sagi"? I ostatnie: mam stare sejwy, grałem wcześniej na wersji BG2 + TB ze starej (tej pierwszej) Platynowej Kolekcji. Chciałbym ich użyć. Nie będą się gryzły z tymi poprawkami? Lepiej najpierw zaimportować zapisane gry, a później instalować poprawki, czy na odwrót? Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 11:47, Virganius napisał:

...

Pierw instalujsze SoA, nastepnie ToB i dodatek z kolekcjonerskiej, nastepnie najnowszy patch. Potem mody, te ktore podales mozna w dowolnej kolejnosci instalowac, ale lepiej sciagnij najnowsze wersje. Bedziesz mogl uzyc stare savy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące Kuli Sfer. Czy muszę do niej wejść z Valygarem, czy mogę wziąć tylko od niego klucz i wejść tam bez niego? Inne pytanie: czy istnieje gdzieś w Internecie lista przedmiotów, które nie są potrzebne po zużyciu? Dawno nie grałem w BG2, nie pamiętam już, czego użyłem a czego nie. Co prawda zainstalowałem dodatek KeyNames, ale najwyraźniej nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 16:59, Virganius napisał:

Mam jeszcze pytanie dotyczące Kuli Sfer. Czy muszę do niej wejść z Valygarem, czy mogę
wziąć tylko od niego klucz i wejść tam bez niego? Inne pytanie: czy istnieje gdzieś w
Internecie lista przedmiotów, które nie są potrzebne po zużyciu? Dawno nie grałem w BG2,
nie pamiętam już, czego użyłem a czego nie. Co prawda zainstalowałem dodatek KeyNames,
ale najwyraźniej nie działa...

Kluczem do Kul jest

Spoiler

ciało Valygara. Żywe lub martwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate II na silniku Dragon Age

Witam.
Nie wiem czy ktoś o tym już tutaj napominał. A może nie ?. Może jednak będę pierwszy. Gra jest klasą samą w sobie, ale czy nie podejmują się 'profanacji' wobec tej gry ?
Modderzy z Redux podejmują się trudnego zadania, jednak na moje oko chyba za wysoko sobie postawili poprzeczkę. Mimo iż mają dobre chęci i się starają zapewne najmocniej jak potrafią to co do tego mam mieszane uczucia. LINK:
http://www.youtube.com/watch?v=pLmSuTMcdCo&feature=player_embedded
Odwzorowanie do tego co najbardziej zapamiętaliśmy w BGII może i nie jest najgorsze. Zawsze grając w BGII w głowie sobie wyobrażałem właśnie podobną sytuację, jako główny bohater stojąc tam i patrząc jego oczami. Marzenie lekko się urzeczywistniło, tylko że ja wyobrażałem sobie to w tamtych kolorach i w tamtych klimatach. No wiadomo pewnie są to jakieś wersje alfa, ale jak dla (jeśli to wyjdzie kiedyś tam...), to kompletnie to nie będzie miało uroku i klimatu. Jago fan całej sagi [z resztą mojej ulubionej :)] z pewnością bym zagrał w ostateczną wersję Baldur''s Gate''a w nowym ''Ciele'', ale nie zapadło by mi to w pamięci tak jak oryginał. Nad którym poświęciłem tony godzin jak i tygodni. Tutaj jeszcze mam inny link:
http://www.youtube.com/watch?v=2PaTB9PTaLA&feature=related
Jakie są wasze odczucia ?, domysły, oczekiwania wobec tego ? Chcą ożywić klasykę samą w sobie. Czy z mizernym skutkiem ?

@Virganius
Z deka może nie aktualne, ale na przyszłość Ci radzę. Nie musisz zabijać Valygara, ani na siłę go mieć w całym zadaniu dotyczącym Kuli Sfer. Wystarczy jak odłączysz kogoś z drużyny na chwilę obok kuli i karzesz mu pozostać w tym właśnie miejscu. Bierzesz Valygara do drużyny, dzięki czemu otwierasz drzwi. Potem go usuwasz i karzesz pozostać na miejscu. Dołączasz z powrotem członka załogi którego nim zastąpiłeś i wykonujesz zadanie :).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie słyszałem o tym projekcie, z tego co widzę po trailerach całość obecnie wygląda całkiem "baldrowo" :)
Jednak mi się wydaje że w tym wypadku powinni zacząć od 1 która była mniej złożona fabularnie i można było na niej zdobywać doświadczenia do bardziej skomplikowanej 2. Mam nadzieje że ktoś rzuci się z motyką na słońce i przerobią też co ważniejsze mody na ten silnik :P

Na koniec:
http://www.youtube.com/watch?v=22L0luPh7q4&feature=related xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 15:17, Braveheart napisał:

Baldur''s Gate II na silniku Dragon Age

O projekcie słyszałem jak się zaczynał, ale nie wróżyłem mu sukcesów. Pamiętam, że jak wyszło NWN to też od razu zaczęły się konwersje P:T i BG.

Jednak tak oglądam filmiki na yt, to ten zespół faktycznie się przyłożył. Gdy patrzę na ten mod, to wszystko wygląda właśnie tak jak powinno. Gdzie nie było odpowiednich modeli/tekstur/itp w DAO, dodali własne i to dość wysokiej jakości (jak Irenicus).

Cóż, mam nadzieję, że nie przestaną prac. Zwłaszcza, że wychodzi im to jak na razie świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2011 o 16:51, Vel_Grozny napisał:

Cóż, mam nadzieję, że nie przestaną prac. Zwłaszcza, że wychodzi im to jak na razie świetnie.

Ja wolałbym nową część Baldura zamiast robienie nowej szaty graficznej pod BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 17:31, Eff3ctiv3 napisał:

Ja wolałbym nową część Baldura zamiast robienie nowej szaty graficznej pod BG2.

Nowa część niech lepiej nigdy nie wychodzi. Bo jakby to miało być robione po łebkach jak Dragon Age ][ z równie średnio-słabym zakończeniem, to tak, czuje że fani tej sagi i chyba między innymi ja. Zjechali by się ze wszystkich stron świata pod główną siedzibę Bioware''u i skandowali by i rzucali by wszystkim czym się da za to co zrobili z grą :) Baldur''s Gate II zostawił zapewne w większości graczy miłe wspomnienia i przygody oraz dobrego nieśmiertelnego ducha tej gry. Chodzi o to że to co pozostało by piękne w naszych oczach mógłby przyćmić obraz tego nowego chłamu. ;/

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, jak wskrzesić umarłą postać ? Chodzi, jeżeli dobrze pamiętam o kobietę, która zleciła mi uwolnić jej zamek od trolli . Zabiłem skurczybyki, znalazłem ciało ojca, tylko ta kobieta umarła ;( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 17:43, feenek napisał:

Zabiłem skurczybyki, znalazłem ciało ojca, tylko ta kobieta umarła ;( .

Do tego celu służą czary kapłańskie: wskrzeszenie i zmartwychwstanie. Zawsze też można wczytać save sprzed walki i nie dać nikomu umrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 17:43, feenek napisał:

Kto wie, jak wskrzesić umarłą postać ? Chodzi, jeżeli dobrze pamiętam o kobietę, która
zleciła mi uwolnić jej zamek od trolli . Zabiłem skurczybyki, znalazłem ciało ojca, tylko
ta kobieta umarła ;( .

Twój kapłan Może mieć takie zaklęcie, bodaj na 4/5 poziomie czarów kapłańskich. Możesz też odwiedzić świątynię, tam ktoś oferujący usługi może ci wskrzesić postać. Zaklęcia to Wskrzeszenie i Zmartwychwstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy BG 2 jak i BG 1 będą sprawiały problemy pod systemem 64 bitowym? Przesiadam się niebawem na Win 7 64 bity i nie chciałbym niemiłej niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 1 i 2 działają wzorowo na Win 7 64 z dodatkiem 4-rdzeniowego procesora :)
Sprawdzane na stacjonarnym i laptopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 17:43, feenek napisał:

Kto wie, jak wskrzesić umarłą postać ? Chodzi, jeżeli dobrze pamiętam o kobietę, która
zleciła mi uwolnić jej zamek od trolli . Zabiłem skurczybyki, znalazłem ciało ojca, tylko
ta kobieta umarła ;( .

Wskrzeszenie/zmartwychwstanie/berło zmartwychwstania/wizyta w światyni.
Zaklęcie rzucasz/przedmiotu używasz na portrecie martwej postaci. W świątyni też musisz ją zaznaczyć.

Nie masz portretu? Albo ją odłączyłeś, albo postać otrzymała tak poważne rany, że rozleciała się na kawałeczki. W tym wypadku nie można zrobić już nic, prócz wczytania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 17:51, Isildur napisał:

Czy BG 2 jak i BG 1 będą sprawiały problemy pod systemem 64 bitowym? Przesiadam się niebawem
na Win 7 64 bity i nie chciałbym niemiłej niespodzianki.


Witam.
Potwierdzam to co napisał Angar0
Na laptopie gdzie mam również Win 7: 64bit. Obie części działają bez zarzutu. (jak do tej pory)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 18:34, Vel_Grozny napisał:

>

Nie masz portretu? Albo ją odłączyłeś, albo postać otrzymała tak poważne rany, że rozleciała
się na kawałeczki. W tym wypadku nie można zrobić już nic, prócz wczytania gry.


Portret mam. Zaraz udam się z ciałem do świątyni ;p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 18:59, feenek napisał:

Portret mam. Zaraz udam się z ciałem do świątyni ;p .

Nie zapomnij tylko zabrać ekwipunku martwej postaci. Zostawia go na ziemi, tam gdzie zmarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 18:59, feenek napisał:

Portret mam. Zaraz udam się z ciałem do świątyni ;p .


Jak maż odpowiednią ilość pieniędzy to możesz zakupić w Targu Przygód Berło Zmartwychwstania. Choć o ile mnie pamięć nie myli w Warowni d''Arnise <-- czyli tym zamku, o którym wcześniej wspomniałeś chyba jest Berło, które można znaleźć. Swoją drogą niedługo tak czy siak je znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować