Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Zainstalowałem BGT, ale przy próbie wejścia do budynku pojawia mi się po prostu czarny obraz... gry były niemodowane, z najnowszymi patchami, wszystko krok po kroku z instrukcją, jedyną modyfikacją był widescreen, czy to przez niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 18:00, Shelazar napisał:

Zainstalowałem BGT, ale przy próbie wejścia do budynku pojawia mi się po prostu czarny
obraz... gry były niemodowane, z najnowszymi patchami, wszystko krok po kroku z instrukcją,
jedyną modyfikacją był widescreen, czy to przez niego?


Nie wiem, czy o to chodzi, ale wyjąłeś płytę z napędu podczas instalacji BGT? Podobno płyta może sprawiać jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 18:06, Shelazar napisał:

Wyjąłem, mi wszystko działa, gra się włącza ale przy próbie opuszczenia tego pierwsze
obszaru po prostu ekran robi się czarny.


A próbowałeś odinstalować Widescreena? Sam z nim nigdy nie grałem, więc nie wiem, czy sprawia takie kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem całą grę, i dopiero po BGT wgrałem Widescreen''a, wszystko działa jak należy... sorry za zaśmiecanie forum! ;)

Acha i znacie jakieś dobre darmowe solucje? Chcę przejść grę w 100%, każdy najmniejszy quest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 14:49, SpecShadow napisał:

Jak znieść ograniczenie noszenia magicznych przedmiotów? Któryś mod może? Tylko nie piszcie nic o graniu po bożemu, nie takich odpowiedzi szukam.

Myślę że dało by radę obejść limit magicznych przedmiotów ShadowKeeperem ale trochę by to było nieklimatyczne. Mod do tego też na pewno jakiś jest ale na wszelki wypadek napisałem alternatywę żebyś mógł skorzystać od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 14:57, Karharot napisał:

Myślę że dało by radę obejść limit magicznych przedmiotów ShadowKeeperem ale trochę by
to było nieklimatyczne. Mod do tego też na pewno jakiś jest ale na wszelki wypadek napisałem
alternatywę żebyś mógł skorzystać od razu ;)

Witaj
Właśnie mnie to zawsze jakoś intrygowało.. Te całe ograniczenie ;/ po gdzyba one jest i kiedy występuje... Przy używaniu znacznie dużej ilości przedmiotów co dają +1 do obrony itp itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 14:57, Karharot napisał:

> Jak znieść ograniczenie noszenia magicznych przedmiotów? Któryś mod może? Tylko
nie piszcie nic o graniu po bożemu, nie takich odpowiedzi szukam.
Myślę że dało by radę obejść limit magicznych przedmiotów ShadowKeeperem ale trochę by
to było nieklimatyczne. Mod do tego też na pewno jakiś jest ale na wszelki wypadek napisałem
alternatywę żebyś mógł skorzystać od razu ;)


Dobra, znalazłem moda o nazwie EasytoUse. Przy okazji znalazłem kółko na klucze + to, że książki można wsadzać do tub na zwoje. No tak, w życiu bym na to nie wpadł.
Zrobiłem sobie ok. roku przerwy od gry, trochę zajęło mi ogarniecie gry. Co ciekawe, nie mogę robić już własnych notatek w dzienniku. Fajny bajer teraz powoduje wyrzucenie na pulpit z błędem bgmain.exe i c++. Nowoczesna technologia, psia jego mać. Mam Win7 64bit.

Przy okazji udało mi się naprawić błąd z brakiem głosów postaci, musiałem wyłączyć zintegrowaną kartę dźwiękową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://weidu.org/ease.html - na 99% odpowiedź znajduje się tutaj ;) Zresztą nigdy nie rozumiałem jak magiczny pierścień przeszkadza w noszeniu magicznej zbroi :P Niemniej jest to ułatwiacz i polecam przy jego braniu dodać coś dla równowagi (np tacticsa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 15:02, Braveheart napisał:

Właśnie mnie to zawsze jakoś intrygowało.. Te całe ograniczenie ;/ po gdzyba one jest i kiedy występuje... Przy używaniu znacznie dużej ilości przedmiotów co dają +1 do obrony itp itd ?

Występuje to wtedy gdy chce się założyć przedmiot dający magiczny bonus do pancerza gdy nosi się już inny przedmiot dający takowy bonus (z tego co pamiętam tarcze i hełmy nie były tu liczone, niektóre inne przedmioty również omijały to ograniczenie). Nie wiem po co to dali bo w oryginalnym systemie AD&D z którego korzystali tego nie było, mnie jednak szybko przestało to denerwo3wać i podobnie jak ujemną klasę pancerza zacząłem to traktować jako jeden z uroków BG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 15:11, Karharot napisał:

/.../po co to dali bo w oryginalnym systemie AD&D z którego korzystali tego nie było, mnie
jednak szybko przestało to denerwo3wać i podobnie jak ujemną klasę pancerza zacząłem
to traktować jako jeden z uroków BG ;)

Taa, ja też nie wiem. Chyba to była wina edycji AD&D. Takie na przekór ;-). Im więcej +1 do obrony pancerza, Tym więcej na minusie się miało :D. Im więcej na minusie tym lepsza obrona .. nie logiczne z pierwszego punktu widzenia i totalnych laików zaczynających swoje przygody po świecie Baldur''s Gate może wprowadzać w błąd. W takim Ice Wind Dale II już było inaczej... Tak samo w NWN bo to inna edycja :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również dziwiła mnie liczba KP.
O ile w przeciętnych cRPGach/h''n''s większa klasa pancerza czy obrona = redukcja obrażeń, tak w grach D&D oznacza ona szansę trafienia wroga w naszą postać.
Teraz te minusowe wartości mają sens, w IW2 te plusowe mniej.
Pewnie chcieli się dostosować co nowszych graczy, żeby nie czuli się zdezorientowani czy coś. Nie no poważnie, nie wiem czemu to zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 16:13, SpecShadow napisał:

Teraz te minusowe wartości mają sens, w IW2 te plusowe mniej.
Pewnie chcieli się dostosować co nowszych graczy, żeby nie czuli się zdezorientowani
czy coś. Nie no poważnie, nie wiem czemu to zmienili.

Bo w Icewind Dale II już jest trzecia edycja AD&D tak samo jak w Neverwinter Nights, a w Baldur''s Gate II jest jeszcze druga :-). Mi było ciężko się przestawić z ''2giej'' na ''3cią'' bo jak się spędziło dłuuuuuuugą ilość czasu gnijąc w drugiej. :D przede wszystkim w BG2 przejście na 3cią edycję trochę mnie wk****. Pozachodziło w niej trochę zmian m.in wartości KP
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 16:13, SpecShadow napisał:

Teraz te minusowe wartości mają sens, w IW2 te plusowe mniej.
Pewnie chcieli się dostosować co nowszych graczy, żeby nie czuli się zdezorientowani
czy coś. Nie no poważnie, nie wiem czemu to zmienili.

Jak braveheart wyjaśnił wynika to ze zmiany edycji D&D z 2 na 3.

W 2.0 KP było traktowane na zasadzie "jaką premię dostaje wróg do trafienia ciebie" dlatego im niższa wartość tym lepiej (bo wróg dostaje kary do rzutu :P)
W 3.0 KP to coś "tyle musisz wyrzucić by mnie trafić" dlatego im wyższe KP tym lepiej bo wrogowi trudniej tyle wyrzucić.

Nic w tym trudnego czy nielogicznego, starczy przeczytać instrukcje do gry gdzie wszystko to wyjaśniono ;) Mimo wszystko ciekawie by było zobaczyć Baldura na zasadach 3.0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Zainstalowałem ostatnio BGT i mam pytanie, czy jest możliwe by grać z tym modem online? Pytam, bo próbowaliśmy z kolegą podpiąć się przez hamachi, wszystko spoko, cacy tylko, że gra koledze się krzaczy i nie da się ani stworzyć gry, ani do niej wejść (u niego tylko występuje ten problem). Dodam, że ma zainstalowanego widescreena i szczerze mówiąc nie wiem czy to nie jest tego wina. Da się coś na to poradzić czy zostaje grać w BG2 online bez BGT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 18:30, Jakli napisał:

Hej wszystkim. Zainstalowałem ostatnio BGT i mam pytanie, czy jest możliwe by grać z
tym modem online? Pytam, bo próbowaliśmy z kolegą podpiąć się przez hamachi, wszystko
spoko, cacy tylko, że gra koledze się krzaczy i nie da się ani stworzyć gry, ani do niej
wejść (u niego tylko występuje ten problem). Dodam, że ma zainstalowanego widescreena
i szczerze mówiąc nie wiem czy to nie jest tego wina. Da się coś na to poradzić czy zostaje
grać w BG2 online bez BGT?

Wydaje mi się, że obaj gracze muszą miec dokładnie te same rzeczy zainstalowane. jest tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 14:23, Tuldor1 napisał:

Nic w tym trudnego czy nielogicznego, starczy przeczytać instrukcje do gry gdzie wszystko
to wyjaśniono ;) Mimo wszystko ciekawie by było zobaczyć Baldura na zasadach 3.0 :)


Szanse na to zerowe ale jakoś to mnie nie martwi. Za to nie wiem co z projektem przenoszenia BG2 na silnik Dragon Age. Obecnie cisza a ostatnie materiały to nawet na alfę się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 18:50, SpecShadow napisał:

Szanse na to zerowe ale jakoś to mnie nie martwi.


Mod Icewind Gate II przenosi Baldura na silnik Icewinda 2 wiec juz mozna sprobowac jezeli ktos bardzo chce.

Jakli - postarajcie sie o to zeby instalacje byly jak najbardziej zgodne, nawet jezeli chodzi o kolejnosc instalacji. Sam watpie aby przyczyna byl widescreen mod, predzej jakis inny problem. Kiedys mialem tak, ze na viscie za nic nie chcial sie przylaczyc do gry kolegi, a na xp bez problemu (instalacja byla ta sama, byly dwa systemy na kompie). Sprobojcie obaj zainstalowac gre jeszcze raz, tak samo upatchowac itp. Jak nie zadziala to trzeba bedzie kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować