Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2012 o 18:35, AngelonMarcus napisał:

Postać walczy normalnie, czy boryka się z problemami żeby trafić?


No właśnie problem w tym, że postać w ogóle nie atakuje. Jak każe zaatakować, to tylko stoi, lub podchodzi do celu, gdy ma założoną broń wręcz, ale nic więcej. I jak napisałem w statystykach ma "Liczba ataków: 0", więc samo w sobie nie może atakować, lecz dlaczego to się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2012 o 18:40, Piotrbov napisał:

No właśnie problem w tym, że postać w ogóle nie atakuje. Jak każe zaatakować, to tylko
stoi, lub podchodzi do celu, gdy ma założoną broń wręcz, ale nic więcej. I jak napisałem
w statystykach ma "Liczba ataków: 0", więc samo w sobie nie może atakować, lecz dlaczego
to się dzieje?

Więc nie mam zielonego pojęcia co mogłoby naprawić ten problem.
Próbowałeś wyleczyć się w świątyni, ew. wypić jakąś miksturę?
Dziwne, skoro nie masz żadnych negatywnych czynników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 18:42, AngelonMarcus napisał:

Więc nie mam zielonego pojęcia co mogłoby naprawić ten problem.
Próbowałeś wyleczyć się w świątyni, ew. wypić jakąś miksturę?


No właśnie, o tym ostatnio pomyślałem. Jak wejdę do świątyni, to sprawdzę.

No i zapomniałem o jednej sprawie. Tak ogólnie to teraz gram w Baldur''s Gate 1, lecz korzystając z moda przeniosłem BG1 do BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 18:44, Piotrbov napisał:

> Więc nie mam zielonego pojęcia co mogłoby naprawić ten problem.
> Próbowałeś wyleczyć się w świątyni, ew. wypić jakąś miksturę?

No właśnie, o tym ostatnio pomyślałem. Jak wejdę do świątyni, to sprawdzę.

No i zapomniałem o jednej sprawie. Tak ogólnie to teraz gram w Baldur''s Gate 1, lecz
korzystając z moda przeniosłem BG1 do BG2.

Jeśli mowa o BGTrilogy to pierwsze słyszę by wywoływało taki efekt, raczej jakiś błąd wynikajacy z innych modków :> Zauważyłeś od kiedy masz taką ilość ataków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 03:27, Tuldor1 napisał:

Jeśli mowa o BGTrilogy to pierwsze słyszę by wywoływało taki efekt, raczej jakiś błąd
wynikajacy z innych modków :> Zauważyłeś od kiedy masz taką ilość ataków?


Z innych modów nie korzystam. Pamiętam, że zauważyłem brak ataków w jakimś czasie, jak chodziłem po Wybrzeżu Miecza, już po zaliczeniu Obozu Bandytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 10:06, Piotrbov napisał:

Z innych modów nie korzystam. Pamiętam, że zauważyłem brak ataków w jakimś czasie, jak
chodziłem po Wybrzeżu Miecza, już po zaliczeniu Obozu Bandytów.

Nie używasz gatekeepera ani nic innego co zmienia pliki postaci? Jeśli nie to nie mam bladego pojęcia o co chodzi - żadna klątwa/trucizna/choroba/pułapka nie powinna ci redukować ilości ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 18:27, Tuldor1 napisał:

Nie używasz gatekeepera ani nic innego co zmienia pliki postaci? Jeśli nie to nie mam
bladego pojęcia o co chodzi - żadna klątwa/trucizna/choroba/pułapka nie powinna ci redukować
ilości ataków.


Nic takiego nie korzystam. Użyłem tylko tego moda, by wrzucić BG1 do BG2 i tyle. A da się jakoś w statystykach to poprawić? Od zewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 18:28, Piotrbov napisał:

Nic takiego nie korzystam. Użyłem tylko tego moda, by wrzucić BG1 do BG2 i tyle. A da się jakoś w statystykach to poprawić? Od zewnątrz?

Spróbuj Shadowkeeperem pogrzebać w zapisie gry, nie pamiętam już czy była tam opcja ingerowania w ilość ataków ale nic nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 18:38, Karharot napisał:

Spróbuj Shadowkeeperem pogrzebać w zapisie gry, nie pamiętam już czy była tam opcja ingerowania
w ilość ataków ale nic nie zaszkodzi spróbować.


Da się zmieniać liczbę ataków, tylko taki mały problem. Shadowkeeper pokazuje, że moja główna postać ma ataków 1, lecz w grze ma 0. Zwiększyłem do 5 i w grze nadal ma zero. Sprawdzałem na innych postaciach i normalnie zmiana liczby ataków działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 19:19, Piotrbov napisał:

Da się zmieniać liczbę ataków, tylko taki mały problem. Shadowkeeper pokazuje, że moja główna postać ma ataków 1, lecz w grze ma 0. Zwiększyłem do 5 i w grze nadal ma zero. Sprawdzałem na innych postaciach i normalnie zmiana liczby ataków działa.

Jaką grasz postacią i jakiej/jakich broni używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 20:59, Karharot napisał:

Jaką grasz postacią i jakiej/jakich broni używa?


Dziki Mag, proca, strzałki i pięści, każda z tych kombinacji daje 0 w liczbie ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 21:58, Piotrbov napisał:

Dziki Mag, proca, strzałki i pięści, każda z tych kombinacji daje 0 w liczbie ataków.

Dziki Mag... Nie stała mu się przypadkiem jakaś krzywda podczas rzucania tego jego nieprzewidywalnego zaklęcia? Np. zmienił się w wiewiórkę i nawet po powrocie do swojej formy coś pozostało zabugowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 22:59, Karharot napisał:

Dziki Mag... Nie stała mu się przypadkiem jakaś krzywda podczas rzucania tego jego nieprzewidywalnego
zaklęcia? Np. zmienił się w wiewiórkę i nawet po powrocie do swojej formy coś pozostało
zabugowane?


Na pewno nie zmieniał się w nic, bo bym pamiętał. Niestety innych nieprzewidywalnych zaklęć to ja nie pamiętam, by miały miejsce. No cóż... mówi się trudno, o tylko proca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam sobie ostatnio Baldurka. Względnie czysta instalacja, zainstalowane słownie kilka modów. Utrudniacze, item upgrady, grimuary i tweaki.

Mój kensaj/mag, przed solowaniem Demogorgona. W warunkowaniu OpMB. Walka trwała może ze 30 sekund, bo jednak zdążyła mi zejść ochrona. Nie taki Książę Demonów straszny jak go malują;)

Btw, to nadal 3 rozdział.

20120923000144

20120923000224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 21:51, Malevyn napisał:

i co jest z tym enhanced edition ? premiera miala byc jakos kolo 25 wrzesnia jak dodatek
do wowa.


Premiera została przesunięta na listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://bitpatch.com/ie_ddrawfix.html

Pojawiła się nowa wersja moda likwidującego problemy z grafiką w grach na IE. Zastępuje znany nvidia_fix.
Testowałem na razie P:T, który po zmodowaniu znanym poradnikiem miał koszmarną wydajność. Teraz gra jest trochę lepsza. Mam nadzieję, że rozwiąże też moje problemy z Icewind Dale 1 i 2.
Warto przetestować bo stara opcja Start->Uruchom->dxdiag nie działa.

[M - K]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2012 o 13:56, Karharot napisał:

> a dokladnie ktory wiadomo ?
O ile nie będzie żadnych nowych poślizgów to 30. Myślę jednak że do rozmowy o remake''u
pierwszej części lepszy będzie ten temat ->


Już ten 30 by sobie darowali i przenieśli na grudzień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować