Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2006 o 14:03, cmurder napisał:

czy wie ktoś może o tym gdzie można dostać sagę baldurs gate w wersji dvd

Właściwie to nigdzie. Ci co mają to raczej za żadne skarby nie oddadzą, a nakład sie skończył dawno temu i nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 23:24, VBone napisał:

Może nie włączyłeś w opcjach możliwości używania zaklęć leczenia podczas odpoczynku, albo nie
posiadasz takowych (lub masz ich mało).



Z tego, co pamiętam, to postaci mające czary leczące używają ich automatycznie i nie można tego zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 6 rozdziale, gdy ide walczyć z Bodhi, wampirzyca mi zabiera Viconie (bo mam z nią romans). Gdy robie rozpiździel w kryptach musze też zabić Viconię... no dobra, biore jej zwłoki, ide do ruin świątyń, kłade secre bodhi i jej ciało na ołtarzu i ją wskrzeszam ale... bez ekwipunku... a miała tarcze baldura (czy co w tym stylu). Czy jest jakiś spopsób żeby te itemki odzyskać? (Niemam już save''a przed wejsciem do dzielnicy cmentarnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 10:22, denciu napisał:

W 6 rozdziale, gdy ide walczyć z Bodhi, wampirzyca mi zabiera Viconie (bo mam z nią romans).
Gdy robie rozpiździel w kryptach musze też zabić Viconię... no dobra, biore jej zwłoki, ide
do ruin świątyń, kłade secre bodhi i jej ciało na ołtarzu i ją wskrzeszam ale... bez ekwipunku...
a miała tarcze baldura (czy co w tym stylu). Czy jest jakiś spopsób żeby te itemki odzyskać?
(Niemam już save''a przed wejsciem do dzielnicy cmentarnej)

No to masz problem, bo tych itemów nie da sie odzyskać, ja przed wejściem na cmentarz zabieram postaci, z która prowadze romans wszystkie przedmioty. To jest chyba jedynysposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Itemy powinny leżeć na ziemi w pobliżu wejścia na cmentarz (w miejscu porwania Viconii przez Bodhi). Nie wiem, czy po dłuższym czasie nadal tam będą, bo ja zabrałem je zaraz po porwaniu Viconii i załatwieniu wampirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram już trochę tym W/M/Z mam tylko jeden problem. Miejsce! Jest mnóstwo przedmiotów do noszenia ze sobą a ja nie mam gdzie ich trzymać. A torba przechowywania dopiero za jakiś dłuższy kawałek czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 23:45, Gand44 napisał:

Gram już trochę tym W/M/Z mam tylko jeden problem. Miejsce! Jest mnóstwo przedmiotów do noszenia
ze sobą a ja nie mam gdzie ich trzymać. A torba przechowywania dopiero za jakiś dłuższy kawałek
czasu :(

Kup sakiewki na klejnoty i tuby na zwoje - to Ci zaoszczędzi trochę miejsca. Inaczej tego problemu raczej nie da się rozwiązać. Ewentualnie (jeśli jesteś bardzo zdesperowany) możesz "zdobyć" torbę przechowywania za pomocą konsoli, ale nie polecam tego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2006 o 23:50, Mumin napisał:

Kup sakiewki na klejnoty i tuby na zwoje - to Ci zaoszczędzi trochę miejsca. Inaczej tego problemu
raczej nie da się rozwiązać. Ewentualnie (jeśli jesteś bardzo zdesperowany) możesz "zdobyć"
torbę przechowywania za pomocą konsoli, ale nie polecam tego rozwiązania.



To pewnie, że mam ;) A miejsca i tak brakuje, nigdzie nie moge się wybrać, bo gdzie nie pójdę pełno przedmiotów do zabrania, a ja musiałbym wszystko zostawiać. Co innego grając 6cioma typami, przy jednym nie ma miejsca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2006 o 23:54, Gand44 napisał:

To pewnie, że mam ;) A miejsca i tak brakuje, nigdzie nie moge się wybrać, bo gdzie nie pójdę
pełno przedmiotów do zabrania, a ja musiałbym wszystko zostawiać. Co innego grając 6cioma typami,
przy jednym nie ma miejsca :(


No, założe się, że połowy z tych itemów nie potrzebujesz. Zostaw tylko to co się przyda (jeśli grałeś wcześniej, to wiesz, co ci będzie potrzebne), drugą opcją, jest jeśli masz już twierdzę, to użyj tamtejszych pojemników, albo wyznacz jakieś miejsce, gdzie będziesz wkładać przedmioty (do pojemników), ważne żeby było łatwo dostępne, i żebyś mógł wrócić tam przed ważniejszymi walkami, questami, i żebyś nie zapomniał o nich przed wejściem do Tronu Bhaala. Tak naprawdę, zostaw w pojemnikach przedmioty niepotrzebne na razie, wróć tam po Podmroku i masz wszystko, co potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 10:22, denciu napisał:

W 6 rozdziale, gdy ide walczyć z Bodhi, wampirzyca mi zabiera Viconie (bo mam z nią romans).
Gdy robie rozpiździel w kryptach musze też zabić Viconię... no dobra, biore jej zwłoki, ide
do ruin świątyń, kłade secre bodhi i jej ciało na ołtarzu i ją wskrzeszam ale... bez ekwipunku...
a miała tarcze baldura (czy co w tym stylu). Czy jest jakiś spopsób żeby te itemki odzyskać?
(Niemam już save''a przed wejsciem do dzielnicy cmentarnej)


Czasami można je znaleźć na Ołtarzu (otwórz go), wydaje mi się, że tak sięstało u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, szczególnie do tych co się lubią bawić w postacie wieloklasowe w BG2. Jakie poziomy będzie miała postać w/z/m przy 8 mln expa?? I czy umiejętności specjalne z ToB zdobywa się dla każdej z klas oddzielnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 16:32, frer napisał:

Mam małe pytanie, szczególnie do tych co się lubią bawić w postacie wieloklasowe w BG2. Jakie
poziomy będzie miała postać w/z/m przy 8 mln expa??


2666666 expa dla każdej klasy. Nie wiem jakie to poziomy :p

Dnia 11.09.2006 o 16:32, frer napisał:

I czy umiejętności specjalne z ToB zdobywa
się dla każdej z klas oddzielnie??


Ja mam tak że podczas poziomu postaci mogę wybrać dowolną cechę. CZyli jeżeli leveluje poziom maga, moge wybrać atut wojownika. Kiedyś gdzieś czytałem że atuty maga (czary) są zablokowane dla wieloklasowców. U mnie nie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 16:46, Latniak napisał:

Kiedyś gdzieś czytałem że atuty maga (czary) są zablokowane
dla wieloklasowców. U mnie nie były.


Być może miałeś zainstalowany jeden z komponentów EoU (poprawione tabelki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 16:46, Latniak napisał:

> Mam małe pytanie, szczególnie do tych co się lubią bawić w postacie wieloklasowe w BG2.
Jakie
> poziomy będzie miała postać w/z/m przy 8 mln expa??

2666666 expa dla każdej klasy. Nie wiem jakie to poziomy :p


Znalazłem już, wychodzi na to, że w/m/z się poprostu nie opłaca, bo kończy z poziomami 18/17/22, czyli jako mag nawet nie ma czarów 9 poziomowych, a jako złodziej nawet nie zdobędzie umiejętności użycia dowolnego przedmiotu. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 17:33, frer napisał:

Znalazłem już, wychodzi na to, że w/m/z się poprostu nie opłaca, bo kończy z poziomami 18/17/22,
czyli jako mag nawet nie ma czarów 9 poziomowych, a jako złodziej nawet nie zdobędzie umiejętności
użycia dowolnego przedmiotu. :/


To ty chciałeś grać jedną postacią bez zniesienia limitów. To przeciez nie do pomyślenia. W połowie gry (a nawet wcześniej) osiągasz max poziom. Obecnie gram W/M/Z i jestem na etapie wchodzenia do Suldanesselar (prawie koniec podstawki) i mam 13mln expa i levele 25/21/30 Użycie dowolnego przedmiotu to był pierwszy atut jaki wybrałem, poziomy były jeszcze bardzo niskie...bodajże koło 14-15 levelu (wykorzystałem 33 punkty cech, czyli od momentu pierwszego atutu levelowałem 33 razy)...Czyli i tak można by było wybrać ten atut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 18:24, Latniak napisał:


To ty chciałeś grać jedną postacią bez zniesienia limitów. To przeciez nie do pomyślenia. W
połowie gry (a nawet wcześniej) osiągasz max poziom. Obecnie gram W/M/Z i jestem na etapie
wchodzenia do Suldanesselar (prawie koniec podstawki) i mam 13mln expa i levele 25/21/30 Użycie
dowolnego przedmiotu to był pierwszy atut jaki wybrałem, poziomy były jeszcze bardzo niskie...bodajże
koło 14-15 levelu (wykorzystałem 33 punkty cech, czyli od momentu pierwszego atutu levelowałem
33 razy)...Czyli i tak można by było wybrać ten atut.



Złodziejem jakoś sobie radziłem, chociaż na normalnym poziomie i najczęściej pułapkami. Problem w tym, że chce się trochę pomęczyć bez modów, a nie grać super herosem który ma 200 hp i powala jednym ciosem olbrzymów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 19:34, frer napisał:

Złodziejem jakoś sobie radziłem, chociaż na normalnym poziomie i najczęściej pułapkami. Problem
w tym, że chce się trochę pomęczyć bez modów, a nie grać super herosem który ma 200 hp i powala
jednym ciosem olbrzymów.


Tak to nie ma :) No chyba że masz Croma :p
Gdy masz zainstalowanego tactiocsa to musisz zdjąc limit bo inaczej sobie nie poradzisz. A jeżeli ci się uda to znaczy że jesteś wielkim super hiper wymiataczem BG, albo masz od zarąbania szczęścia. Wroga jednym ciosem można powalić i bez ulepszania jak się da postaci - cios w plecy kataną. A ogromnych obrażeń w normalnej walce nie pozwala osiągnąć silnik gry. Zawsze jest jakiś limit. Na szczęście jest większy młyniec :]
Mozna isę co prawda pobawić modem spell50 (ja się jednak tym nie bawiłem), który rozwija obrazenia wszystkich czarów. Dzieje się to na tej zasadzie, że jeżeli obrażenia od kulki ognia wynoszą (na przykład) 1k6 na każdy poziom do 10k6 max. To ten mod zdejmuje limit i mogą one wynosić np. 30k6. To są dopiero ogromne obrażenia. Pamiętajmy jednak że u wrogów to również działa i nie zdziwmy się gdy wróg jednym plugawym uwiądem skosi nam całą drużynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 20:52, Latniak napisał:


Tak to nie ma :) No chyba że masz Croma :p
Gdy masz zainstalowanego tactiocsa to musisz zdjąc limit bo inaczej sobie nie poradzisz. A
jeżeli ci się uda to znaczy że jesteś wielkim super hiper wymiataczem BG, albo masz od zarąbania
szczęścia. Wroga jednym ciosem można powalić i bez ulepszania jak się da postaci - cios w plecy
kataną. A ogromnych obrażeń w normalnej walce nie pozwala osiągnąć silnik gry. Zawsze jest
jakiś limit. Na szczęście jest większy młyniec :]
Mozna isę co prawda pobawić modem spell50 (ja się jednak tym nie bawiłem), który rozwija obrazenia
wszystkich czarów. Dzieje się to na tej zasadzie, że jeżeli obrażenia od kulki ognia wynoszą
(na przykład) 1k6 na każdy poziom do 10k6 max. To ten mod zdejmuje limit i mogą one wynosić
np. 30k6. To są dopiero ogromne obrażenia. Pamiętajmy jednak że u wrogów to również działa
i nie zdziwmy się gdy wróg jednym plugawym uwiądem skosi nam całą drużynę.



I bez takich bajerków niektóre czary są przegięte. Praktycznie rzecz biorąc mag rządzi w BG2, chociaż w innych grach jak BG1 czy IWD to wojowie wymiatali, a magowie raczej robili zamieszanie i masowe mordy małych potworków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować