Zaloguj się, aby obserwować  
Nivrax

XFire/Evolve - z czym to się je?

3596 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2008 o 15:20, Erykknesz napisał:

Dziwne, ja takiego czegoś nie mam.Co mam zrobić ,zeby mieć te opcję?

Nie masz?

Tools - Options - i tam zakładka VIDEO (BETA) ???

Jeśli nie to nie wiem czemu :p Może jeszcze Ci się xfrajer nie aktualizował :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 15:13, M1chał napisał:

Ktoś już coś nagrywał?

Nagrywałem przed chwilą...

Dnia 19.01.2008 o 15:13, M1chał napisał:

I w jakim formacie to nagrywa?

Nagrywa się w formacie *.avi - ale z jakimiś dziwnymi parametrami bo mi Windows Movie Maker nie chce tego pliku otworzyć. A na dodatek, strasznie dużo miejsca zajmuje taki plik - np. 1 minutowy filmik, 500 MB ;D
A i jeszcze nie nagrywa dźwięku z gier..
Na domiar złego, zwalnia komputer - za dużo żre RAMu.

Cesarro ===> Ale chodzi Ci o głos z mikrofonu? Bo mi normalnego z gry nie nagrało - a zaznaczyłem opcję nagrywania dźwięku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 15:49, balduran2 napisał:

Nagrywa się w formacie *.avi - ale z jakimiś dziwnymi parametrami bo mi Windows Movie Maker
nie chce tego pliku otworzyć. A na dodatek, strasznie dużo miejsca zajmuje taki plik - np.
1 minutowy filmik, 500 MB ;D
A i jeszcze nie nagrywa dźwięku z gier..
Na domiar złego, zwalnia komputer - za dużo żre RAMu.


:o :o Fajnie że .avi ale czemu nie odtwarza? x| I jedno minutowy filmik 5OO mb? Może taka gra :p Dobra grafika gry itd :p :p Kiepskawo że tak zwalnia kompa x/ Ale może kolejne wersje będą lepsze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mianowicie XFire po wyłączeniu nie zapamiętuje niektórych opcji. Np. ustawiłem by przy starcie uruchamiał się zminimalizowany. Przy następnym starcie systemu uruchomił się normalnie, bez minimalizacji. Nie zapamiętuje również ostatnio odwiedzanych serwerów. O co może chodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 15:49, balduran2 napisał:

Nagrywałem przed chwilą...

:o) jakim klawiszem się włącza/ wyłącza nagrywanie? są ograniczenia długości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 16:30, seles napisał:


> Nagrywałem przed chwilą...
:o) jakim klawiszem się włącza/ wyłącza nagrywanie? są ograniczenia długości?

Domyślnie Scroll + V. Ograniczenia? Wielkość dysku? :p A poza tym nie wiem jakie inne :p :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 16:09, M1chał napisał:

:o :o Fajnie że .avi ale czemu nie odtwarza?

Odtwarza, na moich kodekach - ale nie dam rady go edytować w Windows Movie Maker.

Dnia 19.01.2008 o 16:09, M1chał napisał:

I jedno minutowy filmik 5OO mb? Może taka gra
:p Dobra grafika gry itd :p :p

Nagrywałem z Matrix: Path of Neo

Dnia 19.01.2008 o 16:09, M1chał napisał:

Kiepskawo że tak zwalnia kompa x/ Ale może kolejne wersje będą lepsze :p

Wątpię, żeby były lepsze - w końcu do jest tylko dodatek - a nie oddzielny "profesjonalny" program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 17:05, balduran2 napisał:

> Kiepskawo że tak zwalnia kompa x/ Ale może kolejne wersje będą lepsze :p
Wątpię, żeby były lepsze - w końcu do jest tylko dodatek - a nie oddzielny "profesjonalny"
program

Będzie lepsze, bo twórcy są zainteresowani rozszerzeniem tego bajeru. Wyraźnie proszą na swojej stronie o zgłaszanie wszelkich błędów w stosownym wątku na forum, bo zdają sobie sprawę, że ta opcja na pewno nie będzie na 100% u wszystkich działać i ze wszystkimi grami.

Mi również nie udało się zmusić xFire przy pomocy tej opcji do nagrania filmu, który można odtworzyć. Utworzył się mega wielki plik, w którym przebrzmiewały od czasu do czasu fragmenty audio z gry, a potem... xFire zaliczał zawiechę :). Fakt, że sami twórcy piszą, że są np. wielkie problemy z filmem nagrywanym w CoD 2. Ja nagrywałem CoD4, a że niedaleko padło jabłko od jabłoni...

Świetna opcja, ale jeszcze dużo wody musi upłynąć. W każdym razie podoba mi się pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 18:36, Melchah napisał:

Świetna opcja, ale jeszcze dużo wody musi upłynąć. W każdym razie podoba mi się pomysł.

FRAPS zdecydowanie lepszy. Właściwie to w tej chwili nie ma nawet porównania. Co do ograniczeń to sądzę, ze są większe niż przy wspomnianym programie, a on przy jednordzeniowych procesorach nagrywa tylko do rozdzielczości 1152x864. Rozmiar pliku prosto po nagraniu zawsze jest ogromny - dopiero po obróbce i renderingu zaczyna się schodzenie z rozmiarem do w miarę przyzwoitych wartości. Aczkolwiek porządny ok 20 minutowy filmik poniżej 400MB to chyba rzadkość.
Przed XF długa droga i szczerze wolałbym, by poprawili szereg błędów i niedopracowań w już pełnych funkcjach programu. No i ta wspaniała stabilność serwerów popołudniami -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frapsa nie używałem, zresztą tak po prawdzie nagrywanie filmów w grach nie było mi nigdy potrzebne. Obecność nowej opcji w xFire traktuję jako interesującą ciekawostkę, którą być może fajnie byłoby wykorzystać gdyby zaczęła działać wystarczająco bezawaryjnie. No i liczę, że skoro już jest to z czasem stanie się przydatna. Fraps jest płatny jednak, a wielu wolałoby bezpłatną alternatywę.

Co do priorytetów twórców xFire nie mamy na nie wpływu, zrobią co zechcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jeśli chcę by gra w którą gram była dodana do statystyk to muszą ją otwierać przez Xfire czy mogę po prostu normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 08:56, Vookash napisał:

Mam pytanko. Jeśli chcę by gra w którą gram była dodana do statystyk to muszą ją otwierać przez
Xfire czy mogę po prostu normalnie?


Możesz normalnie, pod warunkiem, że masz włączony XFire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzięki.

A teraz nowe pytanie. Ja gram w SAMPa czyli mod do GTA San Andreas umożliwiający grę przez sieć. Lecz nie mogę na liście gier z Xfire znaleźć go. Czy jak będę grał w SAMPa to będzie wyświetlało że gram w GTA SA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem NwN2 (na płycie jest Xfire). Nie zainstalowałem go.
Zeby go zainstalować musze reinstalować gre?
Szukałem ręcznie na płycie, ale go nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 20:42, Kerberos napisał:

Bardzo proszę, nie śmiać się...
Co to w ogóle XFire i po co on jest?

Ściągnij i sprawdź :)
Krótko mówiąc, to taki komunikator, specjalnie dla graczy :) Podczas gry możesz z kimś rozmawiać, patrzeć w co aktualnie grają Twoi znajomi, robić screeny, filmy z gier itd. XF ma naprawdę dużo możliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować