Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2013 o 00:38, wachmen666 napisał:

gdzie to pisze ? zamówiłem pre-order w MM, wcześniej zadzwoniłem na biuro obsługi i dowiedziałem
się tam, że zamówienie pre-ordera (100zł) jest równoznaczne z tym, że otrzymam konsolę
w tym samym dniu, co premiera
poza tym myślę, że wiedzą ile sprzedać pre-orderów. Media Expert zamknął tę możliwość
może dlatego, że takich sklepów jest na terenie Polski o wiele więcej, od Media Makrt.
Ludzie wolą zamówić w miejscu zamieszkania, a nie jechać kilkadziesiąt km po preorder..
w samej wlkp Media Markt jest bodajże 3


Radzę podchodzić z rezerwą do tego co mówi obsługa klienta, już nie raz zdarzało się, że sklepy zbierały preordery i po premierze okazywało się, że jednak zamiast 100 sztuk dostaną tylko 10, ale zamówienia zbierali jak długo się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 01:23, maniekk napisał:

Radzę podchodzić z rezerwą do tego co mówi obsługa klienta, już nie raz zdarzało się,
że sklepy zbierały preordery i po premierze okazywało się, że jednak zamiast 100 sztuk
dostaną tylko 10, ale zamówienia zbierali jak długo się dało.


z rezerwą należy również podchodzić do tego, że konsol ma zabraknąć. Mimo wszystko uważam, że z tymi brakami to trochę chwyt marketingowy.. ale nie dowiemy się raczej niczego konkretnego wcześniej aniżeli w dniu premiery. Uważam, że konsol nie zabraknie, my nie niemcy, gdzie konsola równa jest 1/4 pensji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 00:38, wachmen666 napisał:

> Ale nikt nie gwarantuje że dostaniesz konsole na premierę.

gdzie to pisze ?

No właśnie nigdzie. Jak Ci pracownik MM daje gwarancję to poproś go żeby to poświadczył na piśmie z własnym podpisem.
Uważasz że nie zabraknie ? Jak była premiera PS3 to zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 10:23, Darkstar181 napisał:

> > Ale nikt nie gwarantuje że dostaniesz konsole na premierę.
>
> gdzie to pisze ?
No właśnie nigdzie. Jak Ci pracownik MM daje gwarancję to poproś go żeby to poświadczył
na piśmie z własnym podpisem.
Uważasz że nie zabraknie ? Jak była premiera PS3 to zabrakło.


jak nigdzie nie pisze ? pisze na stronie rtv euro agd oraz na stronie media expert. Takich informacji nie ma na stronie Media Markt, więc co piszesz, że nigdzie nie pisze że nie gwarantują dostępności konsoli w dniu premiery? a czy ja jestem psychiczny, żeby kazać pracownikowi wydawać oświadczenie, litości, świat się nie zawali, jeśli dostanę później. Uważasz że wszędzie zabrakło? byłeś w każdym mieście Polski ? niesądzę. A że zabrakło w kilku większych sklepach i to nagłośnili, to bywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 00:38, wachmen666 napisał:

zamówiłem pre-order w MM, wcześniej zadzwoniłem na biuro obsługi i dowiedziałem
się tam, że zamówienie pre-ordera (100zł) jest równoznaczne z tym, że otrzymam konsolę
w tym samym dniu, co premiera


Skoro Sony jest w stanie nagle wymusić inną kolejność realizowania pre-orderów na RTVEuroAGD, to równie dobrze może zrobić to samo z Media Marktem. Radzę podchodzić z dystansem do tego, co mówi konsultant.

Dnia 11.10.2013 o 00:38, wachmen666 napisał:

Media Expert zamknął tę możliwość może dlatego, że takich sklepów
jest na terenie Polski o wiele więcej, od Media Makrt.


A może dlatego, że mieli mniejszy nakład?

Dnia 11.10.2013 o 00:38, wachmen666 napisał:

Ludzie wolą zamówić w miejscu zamieszkania, a nie jechać kilkadziesiąt km
po preorder.. w samej wlkp Media Markt jest bodajże 3


Jest coś takiego jak zakupy z wysyłką do domu ;)

Dnia 11.10.2013 o 00:38, wachmen666 napisał:

Uważam, że konsol nie zabraknie,


GTA V też zabrakło w moim Media Markt - a mieli 800 (!) sztuk. To chyba dobry wynik, jak na jeden sklep w Poznaniu, nie?
Ja jestem zdania, że rano może i będą konsole, ale bardzo szybko (jeśli nie w ciągu kilku godzin) znikną z półek.

Dnia 11.10.2013 o 00:38, wachmen666 napisał:

my nie niemcy, gdzie konsola równa jest 1/4 pensji


No przecież. Quady na Komunię same się kupują ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha dobre:) składali 3 lata na Quada... że ktoś dostał quada na komunię, to nie oznacza, że każdego na to stać w Polsce.. chyba coś Ci się pomyliło. Sprawdź jakie są u nich minimalne zarobki a jakie u nas. Logiczne jest to, że skoro więcej osób stać na ps4, to i więcej osób kupi. Media Expert może miało mniejszy nakład, może nie - gdybanie. Wiesz, nie tylko Media Markt ma wysyłkę do domu. Konsultanci MM powiedzieli, że jeśli nie sprostaliby pre-orderom, to również wydaliby takowe oświadczenia, jakie są w RTV Euro czy Media Expert. Co do GTA - w moim mieście nie zabrakło. Rownie dobrze podobnie może być z ps4. Większy nakład -> mniejszy popyt w danym sklepie -> ps4 na półkach (choćby w małych ilościach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 16:06, wachmen666 napisał:

że ktoś dostał quada na komunię, to nie oznacza, że każdego na to stać w Polsce.. chyba
coś Ci się pomyliło.


Nic mi się nie pomyliło. Niby nie każdego stać na wydanie kwoty równej najniższej krajowej na konsolę, a jednak Xboxy z Kinectami ciągle się sprzedają. Dziwne, przecież nikogo na to nie stać.

Dnia 11.10.2013 o 16:06, wachmen666 napisał:

Logiczne jest to, że skoro więcej osób stać na ps4, to i więcej osób kupi.


Wziąłeś pod uwagę to, że nas jest w połowie tyle, co Niemców, a poza tym oni bardziej się liczą na rynku?

Dnia 11.10.2013 o 16:06, wachmen666 napisał:

Wiesz, nie tylko Media Markt ma wysyłkę do domu.


Wiem. Zwyczajnie stwierdzam fakt, że skoro ktoś ma daleko do Media Markt, a nie może nigdzie indziej kupić pre-ordera, to niech wyciągnie 10zł i zamówi z dostawą do domu.

Dnia 11.10.2013 o 16:06, wachmen666 napisał:

Konsultanci MM powiedzieli, że jeśli nie sprostaliby pre-orderom, to również wydaliby
takowe oświadczenia, jakie są w RTV Euro czy Media Expert.


Tłumaczę raz jeszcze: ludzie w RTVEuroAGD też bronili się, że konsolę dostanę na premierę, a kilka dni temu zostałem miło powiadomiony, że Sony wymusiło na nich zmianę polityki realizowania zamówień. I co? "Przepraszamy, to nie zależy od nas".
Tak samo może być z Media Marktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że nikogo nie stać, stać jeśli powodzi się lepiej niż przeciętniakowi który otrzymuje 2tys zł, musi opłacić rachunki, kupić żywność. W przeciwnym razie musi zbierać co nie jest takie łatwie jak w Niemczech. Wiesz że mogą się liczyć bardziej, bo są bogatszym państwem? kółko się zamyka. Tak, wiem, że może zamówić dostawę, ale myślę nadal, że gdyby wiedzieli, że nie mają już pokrycia na pre-ordery, to wystawiliby również taki komunikat, jaki jest na stronie Media Expert czy RTV EURO. Skoro poinformowali Cię mailowo czy w jakikolwiek inny sposób, to pewnie w związku z tym komunikatem "Uwaga!!!
Dostępność konsoli w dniu premiery będzie ograniczona, zamówienia będą realizowane według kolejności zgłoszeń." takiego komunikatu na razie nie ma w MM, więc jestem myśli, że na razie każdy zakupiony do tej pory pre-order zostanie pokryty. Jeśli popyt w MM przerośnie podaż, to również to zakomunikują ale na pewno nie tak, że cofną się w czasie - pre ordery zakupione od np października nie gwarantują otrzymania w dniu premiery.(skoro już jest 11) Rozumiesz o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 16:43, wachmen666 napisał:

Tu nie chodzi o to, że nikogo nie stać, stać jeśli powodzi się lepiej niż przeciętniakowi
który otrzymuje 2tys zł, musi opłacić rachunki, kupić żywność.


Konsola to nie towar dla każdego. Jednak najwyraźniej nad-przeciętnych finansowo osób, które mają możliwość wyłożenia na konsolę 2000zł jest w Polsce wystarczająco dużo, by sklepy wydawały takie oświadczenia.

Dnia 11.10.2013 o 16:43, wachmen666 napisał:

Rozumiesz o co mi chodzi?


Rozumiem. I powtarzam po raz ostatni: Media Markt na tę chwilę mówi, że starczy konsol. Ale jutro Sony powie "nie starczy" i sklep będzie musiał się dostosować. Przecież taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy.
Trzeba to brać pod uwagę i właśnie dlatego upieram się, że skoro wszędzie wycofują premierowe pre-ordery, to w Media Markcie też prędzej czy później do tego dojdzie. Ewentualnie nic nie powiedzą, ale 29 listopada okaże się, że mają za mało towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakładasz, że Sony jeszcze nie powiedziało MM, a gdyby przyjąć, że już są poinformowani?
w tym temacie można gdybać i gdybać, jak to mówią, wyjdzie w praniu.
Co do tych nad-przeciętnych osób - zgadzam się, może być tak, że jest wystarczająca ilość osób, bo przeznaczenie na nasz kraj jest mniejsze, co jest naturalne. Mimo wszystko myślę, że jest to pewnego rodzaju niezdrowy chwyt marketingowy i obym się nie mylił - dla dobra każdego potencjalnego nabywcy w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz nadal jednej rzeczy. Wycofywali się podając datę tego samego dnia, w którym dodali ogłoszenie.
Więc raczej na bieżąco znają swoje możliwości.
przykład media expert:
Z powodu wysokiej ilości zamówień na PS4, zamówienia przedpremierowe złożone od 04.09.2013 nie gwarantują dostępności produktu w dniu premiery.

o ile dobrze pamiętam, dodali to mniej więcej na początku września. Wiem, bo na bieżąco sprawdzałem sytuację.
Więc nie było tak, że napisali w październiku, że od 4.09 nie gwarantują dostępności

więc uważam że jeśli media markt poinformowałoby o takim incydencie, to nie wprowadzą daty np od 15 września.
Zatajenie byłoby nielogiczne, dlatego, że na tym ucierpiałaby ich wiarygodność. (że nie poinformowali nabywców tak jak np media expert) i klienci mieliby im to za złe że nie poinformowali i przyjmowali zamówienia itd..
Również uważam, że poinformują o tym prędzej czy później, ale prawdopodobnie na chwilę obecną mogą sobie pozwolić na przyjmowanie zgłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 01:09, wachmen666 napisał:

Wycofywali się podając datę tego samego dnia, w którym dodali ogłoszenie.


Ok, tak zrobił Media Expert.
Euro podało do wiadomości informację, na której najbardziej cierpią osoby zamawiające konsolę w pierwszej kolejności. Stracili na tym w moich oczach, ale co mogę zrobić? To tylko pokazuje, że każdy sklep (RTVEuroAGD zaczęło bodajże jako pierwsze oferować pre-ordery) może nagle zmienić politykę sprzedaży o 180 stopni.

Dnia 12.10.2013 o 01:09, wachmen666 napisał:

Mimo wszystko myślę, że jest to pewnego rodzaju niezdrowy chwyt marketingowy
i obym się nie mylił - dla dobra każdego potencjalnego nabywcy w dniu premiery.


Jak dla mnie nie kłamią w kwestii niewystarczającej ilości konsol, ale również mam nadzieję, że starczy po egzemplarzu dla każdego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 01:18, Ventil napisał:

Ok, tak zrobił Media Expert.
Euro podało do wiadomości informację, na której najbardziej cierpią osoby zamawiające
konsolę w pierwszej kolejności. Stracili na tym w moich oczach, ale co mogę zrobić? To
tylko pokazuje, że każdy sklep (RTVEuroAGD zaczęło bodajże jako pierwsze oferować pre-ordery)
może nagle zmienić politykę sprzedaży o 180 stopni.


dlaczego cierpią osoby zamawiające konsolę w pierwszej kolejności ? na stronie pisze, że będzie realizowane wg kolejności zgłoszeń. Jakie masz na ten temat informacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 11:07, wachmen666 napisał:

dlaczego cierpią osoby zamawiające konsolę w pierwszej kolejności ? na stronie pisze,
że będzie realizowane wg kolejności zgłoszeń. Jakie masz na ten temat informacje ?


Odezwałem się mailowo do osoby obsługującej zamówienia na PS4 w Euro. Dowiedziałem się, że Sony wymusiło na nich zmianę polityki realizowania zamówień - w pierwszej kolejności mają być realizowane te opłacone z góry (w tym pre-ordery za 100zł), a później "płatność przy odbiorze" (czyli zamówienia najstarsze). Prościej mówiąc - osoby, które zamówiły najwcześniej, dostaną konsolę jako ostatnie (zakładając, że w ogóle dla nich starczy...). Fajnie, nie? :)

Właśnie to próbuję Ci ciągle wytłumaczyć - sklep może w tej chwili gwarantować dostępność konsol, ale Sony jako producent ma prawo odwrócić wszystko do góry nogami. Dlatego Media Markt może zaraz ogłosić "Wszystkie pre-ordery zamówione przez ostatni miesiąc mogą nie zostać zrealizowane. Przepraszamy, to nie zależy od nas.".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, czyli wybrałeś opcję płatność przy odbiorze. Ja wybrałem z wpłatą 100 zł i przed chwilą mój kolega który chciał również zamówić preorder zadzwonił tym razem do Saturna. Zastanawiał się czy jeśli zamówi, to czy dostanie w dniu premiery. Powiedzieli mu, że poprzez właśnie tę wpłatę zobowiązani są dostarczyć konsolę w dniu premiery, by klient był zadowolony i by nie ucierpiała ich wiarygodność. Mają pewną pulę konsol (czyli prawdopodobnie już wiedzą ile) i póki są pre-ordery o wartości 100zł, to są w stanie zrealizować. Właśnie wplata pięniędzy chociażby symbolicznych (100zł) gwarantuje realizację.
Więc nadal zostaję przy tym, że jeśli ktoś zakupi preorder 100zł to otrzymuje gwarancję dostępności w pierwszej kolejności. Gdy tych konsol zabraknie, wtedy usuną i Saturn i MM opcję wpłaty stu złotych i wprowadzą opcję przy odbiorze.
3mam kciuki, że jednak dostaniemy bez większych problemów i bez długiego czekania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam, że RTV Euro Agd jak i Media Expert oraz gram.pl gdy poinformowali, że nie gwarantują dostępności konsoli w dniu premiery wyłączyli opcję zakupu pre-ordera w wysokości 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 13:01, Ventil napisał:

Odezwałem się mailowo do osoby obsługującej zamówienia na PS4 w Euro. Dowiedziałem się,
że Sony wymusiło na nich zmianę polityki realizowania zamówień - w pierwszej kolejności
mają być realizowane te opłacone z góry (w tym pre-ordery za 100zł), a później "płatność
przy odbiorze" (czyli zamówienia najstarsze). Prościej mówiąc - osoby, które zamówiły
najwcześniej, dostaną konsolę jako ostatnie (zakładając, że w ogóle dla nich starczy...).
Fajnie, nie? :)


No ale jeżeli by brakowało konsol to jest to całkowicie normalne. Ci co zapłacili (jeszcze im kasy nie pobrało ale teoretycznie zapłacili) i Ci co dali 100zł to tak jak by za produkt JUŻ zapłacili i MUSZĄ go otrzymać.

Ci co tylko zamówili ogólnie NIE MUSZĄ. Po prostu zamówiłeś i tyle więc powiedzmy "prawnie" nie są zobowiązani do dostarczenia Ci produktu.Ty im nic nie możesz zrobić, osoby które zapłaciły i nie dostały już mogą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 15:59, Kafar napisał:

No ale jeżeli by brakowało konsol to jest to całkowicie normalne. Ci co zapłacili (jeszcze
im kasy nie pobrało ale teoretycznie zapłacili) i Ci co dali 100zł to tak jak by za produkt
JUŻ zapłacili i MUSZĄ go otrzymać.


Otrzymać muszą. Ale kto powiedział, że akurat na premierę? Przecież kupowali produkt w przedsprzedaży, a jego dostępność może zostać przesunięta na późniejsze miesiące.
Zresztą, zawsze zostaje kwestia zwrotu pieniędzy klientowi. Wtedy sklep nikt nie musi towaru otrzymać.

Dnia 12.10.2013 o 15:59, Kafar napisał:

Ci co tylko zamówili ogólnie NIE MUSZĄ. Po prostu zamówiłeś i tyle więc powiedzmy "prawnie"
nie są zobowiązani do dostarczenia Ci produktu.Ty im nic nie możesz zrobić, osoby które
zapłaciły i nie dostały już mogą ;)


Prawnie nie są zobowiązani. Wizerunkowo już tak.
Właśnie ze względu na ich (Euro) głupią zmianę realizowania zamówień odpuściłem sobie dalsze zakupy w tym sklepie. Poszedłem dzisiaj do Media Marktu, wypytałem sprzedawcę szczegółowo o to "co by było gdyby PS4 nie dotarło" i kupiłem pre-order za 100zł. Podobno, gdyby PS4 nie starczyło (a nic na to nie wskazuje) są zobowiązani oddać pieniądze. Nie ma czegoś na zasadzie "Pieniędzy nie zwracamy. Prosimy czekać cierpliwie do stycznia na swoją konsolę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2013 o 18:19, Ventil napisał:

gdyby PS4 nie starczyło (a nic na to nie wskazuje) są zobowiązani oddać pieniądze. Nie
ma czegoś na zasadzie "Pieniędzy nie zwracamy. Prosimy czekać cierpliwie do stycznia
na swoją konsolę".


Zgadza się. Myślę, że póki mają pre-ordery, to dobrze wiedzą, że mogą sobie pozwolić na kontynuowanie przedsprzedaży. Mam nadzieję, że jako klienci MM otrzymamy konsolę 29-go listopada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować