Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioShock: Infinite mówi "nie" dla fotorealizmu

27 postów w tym temacie

ma rację facet, gry dla mnie są oderwaniem od rzeczywistości ;) poza tym te gdzie grafice jest dość daleko do "fotorealizmu" wolniej się starzeją, a sama grafika jest czytelniejsza (vide TF2, Borderlands, WarcraftRTS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotorealizm w Bioshocku byłby całkowicie zbędny a wręcz szkodliwy. Jak dla mnie klimat tej serii w dużej mierze opiera się na jej wyjątkowym stylu i żadne wodotryski graficzne nie są tu konieczne. Poza tym, realizm to ja mam na co dzień. Nie po to gram żeby dostawać go jeszcze większą dawkę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja do dzisiaj siekam w takiego Warcrafta III i sadze ze grafika dalej jest swietna. To samo w WoW-ie, nie ma fotorealizmu, ale jest klimat a to jest najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie lubię gier opartych tylko i wyłącznie na SUPER-MEGA-UBER itd. grafice nie mającej
> w sobie nic poza tym (np. Crysis 3 - tak nazwijcie mnie hejterem i spalcie na stosie).
> Czasem to właśnie taka lekko bajkowa/komiksowa/groteskowa grafika nadaje dodatkowego
> klimatu i uroku grze, a akurat styl w nowym Bioshocku mi się podoba.

Dokładnie się z tobą zgadzam Kolego. Niestety gry idą w kierunku graficznym. Malownicze, wyimaginowane sceneria są znacznie przyjemniejsze dla oka jak i dla duszy. Ludzie od Bioshocka mają u mnie naprawdę ogromny plus za taki ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2013 o 12:14, TigerXP napisał:

A ja do dzisiaj siekam w takiego Warcrafta III i sadze ze grafika dalej jest swietna.
To samo w WoW-ie, nie ma fotorealizmu, ale jest klimat a to jest najwazniejsze.


Dokładnie się z tobą zgadzam. Klimat ponad wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika ma być "ładna" i przyjazna dla oka, można taki efekt osiągnąć zarówno w 2D jak i w 3D. Dla mnie robienie super dopakowanej grafiki i tym samym wypruwanie flaków biednym kartom graficznym jest... nieopłacalne. Trzeba włożyć kupę kasy i pracy w taką produkcję, gracze muszą się martwić czy im dana gra pójdzie czy nie, a sam gameplay jest wykastrowany i nudny. Wiem, że wszystko jest dla ludzi, i że niektórzy się wręcz ślinią na widok super-duper-uber grafiki, ale czy twórcom się coś takiego naprawdę opłaca? Tylko (chyba) Crysis 3 został zrobiony, żeby zademonstrować możliwości silnika, za który sobie zresztą nieźle liczą i tak naprawdę zarabiają na sprzedaży silnika, a nie na grach, ale co z resztą developerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że gier z nie fotorealistyczną grafiką jest jak dla mnie teraz zbyt dużo i już mi się przejadły. I nie chodzi mi tu o techniczne wygibasy ale o styl, wizualność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować