Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Zauważyłem parę nieścisłości w Bleachu.
1. Kira dotknął pióra Aviramy, aby go obciążyć. Wcześniej jednak stwierdził, że pióra mu odrastają. W takim razie czemu Avirama nie wystrzelił tych ciężkich piór zastępując je nowymi, lekkimi? W mandze tak nie zrobił (dlaczego?), ale w anime już tak i nic to nie dało. o.O
2. Czemu Szayel Aporro przegrał? W końcu pod gruzami swojej "komnaty", miał przygniecionych kilku Fraccion. Czemu nie oplótł wokół nich tej macki? W końcu byli przygnieceni i nawet przed wolną macką by nie uciekli. Mógłby użyć drugi raz Gabriel.
3. Czemu Szayel nie użył zdolności do robienia kopii przeciwinika na Mayurim?

Ale mi Findora w anime obrzydzili... Regularne ciemne barwy wokół oka (IMO w kolorze powinny być niebieskie bądź czerwone) zastąpione naciapkanymi fioletowymi, jasnymi plamami, ble. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 16:24, Twoortza napisał:

Zauważyłem parę nieścisłości w Bleachu.
1. Kira dotknął pióra Aviramy, aby go obciążyć. Wcześniej jednak stwierdził, że pióra
mu odrastają. W takim razie czemu Avirama nie wystrzelił tych ciężkich piór zastępując
je nowymi, lekkimi? W mandze tak nie zrobił (dlaczego?), ale w anime już tak i nic to
nie dało. o.O
2. Czemu Szayel Aporro przegrał? W końcu pod gruzami swojej "komnaty", miał przygniecionych
kilku Fraccion. Czemu nie oplótł wokół nich tej macki? W końcu byli przygnieceni i nawet
przed wolną macką by nie uciekli. Mógłby użyć drugi raz Gabriel.
3. Czemu Szayel nie użył zdolności do robienia kopii przeciwinika na Mayurim?

Skąd mamy to wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 16:24, Twoortza napisał:

Zauważyłem parę nieścisłości w Bleachu.
1. Kira dotknął pióra Aviramy, aby go obciążyć. Wcześniej jednak stwierdził, że pióra
mu odrastają. W takim razie czemu Avirama nie wystrzelił tych ciężkich piór zastępując
je nowymi, lekkimi? W mandze tak nie zrobił (dlaczego?), ale w anime już tak i nic to
nie dało. o.O
2. Czemu Szayel Aporro przegrał? W końcu pod gruzami swojej "komnaty", miał przygniecionych
kilku Fraccion. Czemu nie oplótł wokół nich tej macki? W końcu byli przygnieceni i nawet
przed wolną macką by nie uciekli. Mógłby użyć drugi raz Gabriel.
3. Czemu Szayel nie użył zdolności do robienia kopii przeciwinika na Mayurim?


Nie ma na to jednoznacznego wytłumaczenia, zawsze gdzieś sie zdarzą jakieś nieścisłości, człowiek to nie idealne stworzenie ;]

@Infes no może gdybyś miał swój własny bankai może byś mógł być jej partnerem :D... kobiety są wymagające ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 18:12, Stein napisał:

> Zauważyłem parę nieścisłości w Bleachu.
> 1. Kira dotknął pióra Aviramy, aby go obciążyć. Wcześniej jednak stwierdził, że
pióra
> mu odrastają. W takim razie czemu Avirama nie wystrzelił tych ciężkich piór zastępując

> je nowymi, lekkimi? W mandze tak nie zrobił (dlaczego?), ale w anime już tak i nic
to
> nie dało. o.O
> 2. Czemu Szayel Aporro przegrał? W końcu pod gruzami swojej "komnaty", miał przygniecionych

> kilku Fraccion. Czemu nie oplótł wokół nich tej macki? W końcu byli przygnieceni
i nawet
> przed wolną macką by nie uciekli. Mógłby użyć drugi raz Gabriel.
> 3. Czemu Szayel nie użył zdolności do robienia kopii przeciwinika na Mayurim?

Nie ma na to jednoznacznego wytłumaczenia, zawsze gdzieś sie zdarzą jakieś nieścisłości,
człowiek to nie idealne stworzenie ;]

Ja mam zawsze wytłumaczenie idealne na każdą okazję: kosmici! ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 16:24, Twoortza napisał:

1. Kira dotknął pióra Aviramy, aby go obciążyć. Wcześniej jednak stwierdził, że pióra
mu odrastają. W takim razie czemu Avirama nie wystrzelił tych ciężkich piór zastępując
je nowymi, lekkimi? W mandze tak nie zrobił (dlaczego?), ale w anime już tak i nic to
nie dało. o.O

Wydaje mi się, że do wystrzelenia takiego pióra potrzeba było trochę energii, on ich nie "gubił". Wyobraź sobie, że rzucasz 2kg kamień, po czym musisz rzucić takim samym kamieniem o wadze 2 ton. Jest różnica? A na anime nie patrz...

Dnia 10.05.2009 o 16:24, Twoortza napisał:

2. Czemu Szayel Aporro przegrał? W końcu pod gruzami swojej "komnaty", miał przygniecionych
kilku Fraccion. Czemu nie oplótł wokół nich tej macki? W końcu byli przygnieceni i nawet
przed wolną macką by nie uciekli. Mógłby użyć drugi raz Gabriel.

Patrząc na to, w jaki sposób przegrał, nie wiem czy w ogóle był w stanie coś zrobić oprócz wyciągnięcia ręki. A później Mayuri przebił mu serce, więc on już nie żył. Żeby zrobić Gabriela musiał w czyimś ciele zginąć.

Dnia 10.05.2009 o 16:24, Twoortza napisał:

3. Czemu Szayel nie użył zdolności do robienia kopii przeciwinika na Mayurim?

Po co miałby używać tej samej zdolności drugi raz? Był na tyle inteligentny, że się domyślił, że Mayuri i na to ma sposób, skoro przeciwstawił się zdolności robienia laleczek. Lepiej było użyć czegoś, czego Kurotsuchi jeszcze nie znał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że nie mam ? :D Ja to mam wyjątkowy dopiero BanKai,zresztą ja w ShiKai bym rozwalił całe SS i Hueco Mundo i Espada i w ogóle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 19:04, Infes napisał:

A kto powiedział że nie mam ? :D Ja to mam wyjątkowy dopiero BanKai,zresztą ja w ShiKai
bym rozwalił całe SS i Hueco Mundo i Espada i w ogóle ;)


Jak mi pokażesz swój bankai to Ci dam nr gg do jakiegokolwiek kapitana byś chciał :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER - CHAPTER #357

Spoiler

Chapter zwie się Colossus of Fear. Barragan uwalnia "oddech śmierci", budynki gniją pod jego wpływem. Krzyczy do Oomaedy żeby uciekał i sama tak robi. Jej ręka zaczyna gnić i mówi, żeby Oomaeda jej ją odciął. W końcu porucznik ją odcina. (WTF? która to już postać tracąca rękę?!) Hitsu mówi, że woda Halibel~chan nie może konkurować z Hyourinmaru, bo może zostać użyta jako broń przeciwko niej. Halibel~chan kpi z białasa, on uwalnia smoka (? pewnie atak jakiś), ale woda go przytłacza. Na końcu dostaje swoim własnym kawałem lodu (<hahaha> chce zobaczyć białasa xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 15:34, ibisz napisał:

SPOILER - CHAPTER #357

Spoiler

Chapter zwie się Colossus of Fear. Barragan uwalnia "oddech śmierci", budynki gniją
pod jego wpływem. Krzyczy do Oomaedy żeby uciekał i sama tak robi. Jej ręka zaczyna gnić
i mówi, żeby Oomaeda jej ją odciął. W końcu porucznik ją odcina. (WTF? która to już postać
tracąca rękę?!) Hitsu mówi, że woda Halibel~chan nie może konkurować z Hyourinmaru, bo
może zostać użyta jako broń przeciwko niej. Halibel~chan kpi z białasa, on uwalnia smoka
(? pewnie atak jakiś), ale woda go przytłacza. Na końcu dostaje swoim własnym kawałem
lodu (<hahaha> chce zobaczyć białasa xD).


Spoiler

Ha! Hitsu ma za swoje. A z tymi rękami to rzeczywiście zboczenie. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pogrom Gotei13 się szykował? Na dole obrazek z Soifon z najnowszego chaptera,tak chociaż pisali. Aaaa...i znalazłem dość ciekawy obrazek który pokazuje walke Stark vs Shunsui ;)

20090513173943

20090513173954

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 15:34, ibisz napisał:

SPOILER - CHAPTER #357

Spoiler

Chapter zwie się Colossus of Fear. Barragan uwalnia "oddech śmierci", budynki gniją
pod jego wpływem. Krzyczy do Oomaedy żeby uciekał i sama tak robi. Jej ręka zaczyna gnić
i mówi, żeby Oomaeda jej ją odciął. W końcu porucznik ją odcina. (WTF? która to już postać
tracąca rękę?!) Hitsu mówi, że woda Halibel~chan nie może konkurować z Hyourinmaru, bo
może zostać użyta jako broń przeciwko niej. Halibel~chan kpi z białasa, on uwalnia smoka
(? pewnie atak jakiś), ale woda go przytłacza. Na końcu dostaje swoim własnym kawałem
lodu (<hahaha> chce zobaczyć białasa xD).




Coś białasek ma problemy z trójeczką espady.. byłem pewny, że gdy białasek

Spoiler

odzyskał łapke to zmiażdży Halibeli

ale troche zaczynam w to wątpić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam działa, ale podawanie takich linków na forum to proszenie się o degrad w najlepszym wypadku. A poza tym jakość tego jest tragiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 18:22, Xanax napisał:

Mnie tam działa, ale podawanie takich linków na forum to proszenie się o degrad w najlepszym
wypadku. A poza tym jakość tego jest tragiczna.


sorry teraz tez zadziałało a o linkach zapamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 19:04, Infes napisał:

A kto powiedział że nie mam ? :D Ja to mam wyjątkowy dopiero BanKai,zresztą ja w ShiKai
bym rozwalił całe SS i Hueco Mundo i Espada i w ogóle ;)

Chodzi o wymyślone zanpaktou? Bo jeśli tak to też mam... :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY - CHAPTER #357

Spoiler

Puszczono do sieci RAWa, jak będziecie mieli trochę szczęścia to znajdziecie. Jakość skanów nie jest tragiczna (słabiutka, ale da się pooglądać), raw oczywiście w krzaczkach, więc nie pytajcie co tam jest :P Zajebiaszcza okładka z Barraganem po ressie. "Oddech śmierci" to fala zaciemniająca wszystko dookoła, Soifon ucieka, ale fala dopada część jej dłoni, która po zetknięciu z czarnym polem zamienia się w szkielet (gdzieś od połowy dłoni 4 palce to same kości, dalej jest normalna ręka). Soi krzyczy, ręka coraz bardziej traci ciało, Oomaeda odcina rękę praktycznie w ostatnim momencie. Później walka białasa, Halibel~chan <3 leje na niego wodą, on wodę zamraża... Śmigus-dyngus. Po krótkiej rozmowie hobbit robi tego smoka z lodu, który roztapia się przed Halibel~chan <3, a ta uderza w niego wodą jak z armaty. I znów fatality w wykonaniu Helki i znów białas pewnie przeżyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można już przeczytać #357 w wersji angielskiej, ale jakość jest dość słaba. Tak w ramach informacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jeśli Soi nie wyciągnie bankaia to imo powinna zginąć.. chociaż pewnie i tak przeżyje bez używania bankai a Inoue jej odnowi te ręke.. natomiast walka białasek vs Halibeli to już nie wiem co o tym myśleć... najpier gadka o tym że "nie doceniasz nas" na co Halibeli "to ty mnie nie doceniasz" i atak hitka, oczywiście bez problemu otparty ;p teraz naprawde jestem ciekaw jak to sie zakończy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 16:25, Kedziorus napisał:

jej miecz jest w Soul Society (uciekając z Uraharą i Vizardami raczej nie było czasu
na spakowanie bagaży :P), chyba, że wzięła go podczas ostatniej wizyty. ;)


Widzę że zapomniałeś o tym, iż miecz jest odzwierciedleniem duszy użytkownika. A dokładniej jest jej częścią. Tak więc nie można go sobie, ot tak zostawić. Traktuje o tym trening Ichigo podczas próby uzyskania ban-kai.

A co do Yoruichi, być może relacje między nią, a jej mieczem są dosyć skomplikowane, a może woli tylko polegać na swojej wypasionej technice walki ?
Bo widzisz, to jest dosyć dziwne. Miała miecz przy sobie, gdy demonstrowała swoje "walory" przed Ichigo podczas pobytu w sekretnej jaskini w SS. On był oparty, o stół, ścianę, czy coś tam. Wiadomo. Dobywanie miecza w kociej formie jest raczej kłopotliwe.
Bez miecza walczyła również z Soi-fon. Tak samo z espadą w świecie materialnym, co później określiła jako głupotę ze swojej strony, czy zbytnią pewność siebie. Dokładnie Ci nie powiem, bo już troszkę mi z pamięci to wyleciało, a przypomnieć sobie nie mam jak, bo onemanga w remoncie.

A tak na marginesie, to że w Blach 2 The Movie jakiś kretyn poda,ł że z mieczem podpisujemy kontrakt to po prostu czysta głupota i robienie koktajlu z mózgów wiernych widzów Bleach-a.

Spoiler

Co do Baragana, to jego resem wcale nie jestem zaskoczony. W końcu mieczyk Hitsu także zmienia formę swojego użytkownika zapewniając mu dodatkowe cześć ciała zrobione z lodu.


A teraz z innej beczki. Kiedyś uczestniczyłem w papierowym-RPG w realiach Bleach-a. Zrobiłem postaci kierowanej przez siebie podobną zdolność do tej co ma dziadzio Baragan. dostałem za to degrada i wszyscy się na mnie wypięl,i że czegoś takiego mieć nie można, że coś takiego w Bleach nie występuje. Chciałbym ich teraz zobaczyć, w tym momencie, jak spada im szczęka;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nowy chapter cudo. To co robi Barragan jest nie z tej Ziemi,ta jego moc i w ogóle. Jestem ciekaw jak Stark czy Aizen taką moc przebiją a stoją przecież wyżej w hierarchii. Lecąc dalej widzimy Białasa,jakim cudem on jest cały?Może mi się przewidziało ale ciągle się trzyma i śmiga z pełną mocą choć znów dostaje klapsa od Halibel. Pownien być rozcięty na pół i się rozkrwawić a tutaj nic :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować