Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2009 o 22:37, Infes napisał:

Spoiler

A ja nie rozumiem,czemu Soi tak "wielbi" Kisuke? On Jej coś zrobił?


Spoiler

No jak to ?? Nie wiesz ?? Przecież przez niego z Soul Society musiała uciekać ukochana(dla miłośników Yuri)/uwielbiana przez Soi Fon Yoruichi-sama i nie zabrała jej ze sobą. Soi Fon praktycznie czciła i kochała Yoruichi więc jej zniknięcie było dla niej strasznym ciosem, a że odpowiedzialnym za to był Urahara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Aaa tam...Też mi powód. Powinna się cieszyć że dzięki temu mogła zastąpić Tą którą tak uwielbia no ale też smutno Jej było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 23:29, Infes napisał:

Spoiler

Aaa tam...Też mi powód. Powinna się cieszyć że dzięki temu mogła zastąpić Tą którą
tak uwielbia no ale też smutno Jej było :P


Spoiler

Soi Fon, gdyby Yoruichi jej pozwoliła, to poszła by za nią wszędzie, stanowisko jej nie interesowało, tylko służenie i bycie blisko Yoruichi, pamiętasz jak się rozpłakała podczas swojej walki z Yoruichi w SS, ona się czuła naprawdę skrzywdzona tym że Yoruichi ją porzuciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 00:29, Kraju napisał:

Niezły rysownik. SoiFon wygląda jakby była prawdziwą kobietą a nie "rysunkową". Więcej
czegoś takiego.

Poszperam w swoich źródłach i jak znajdę coś ciekawego to podrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry rysownik, jednak niektóre postacie mu zupełnie nie wychodzą. Soifon, Hitsugaya, Byakuya czy

Spoiler

Uluqiora res2

wyglądają świetnie, jednak Zaraki, Ichigo, Grimmjow, Uluqiora i Yoruichi wyszli naprawdę słabo. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni chapter mimo, że był niezbyt ciekawy, to jednak zaskakujący.

Spoiler

Hacchi miał lekko poradzić sobie z Barrem, podobno kidou to słaba strona #2, podczas gdy okazuje się, że nie. Wkurzyła mnie troszkę ta dziwna panika Hacchiego - to nie przystaje Vizardowi :) Co do poprzedniego chapa - popieram postawę Hisagiego, chce walczyć. Ale z drugiej strony Tousen ma całkowitą rację - co on mu może zrobić? Wszyscy tak się upierają, że muszą naprowadzić ślepego na dobrą stronę. Wg mnie nie ma dla niego ratunku, za długo siedzi w kłamstwach.



@Tymonius
Tylko tak powrócę do rozmowy sprzed kilkunastu dni: Masz rację, Ichigo może być silny, tylko musi zapanować nad hollowem i potrenować. Jest tylko jeden problem - Ichigo się nie chce trenować. Oceniam go takiego jaki jest, a nie takiego jaki mógłby być ;) To tak jak z bardzo szybkim samochodem, który ma założoną blokadę. Jeżeli się o to nie postarasz i nie zdejmiesz blokady, to będzie tylko paliwożerna zabawka dla szpanu. Swoich możliwości nie osiągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, ibisz, wróciłeś? ;) O widzisz, to będzie wymiana bo ja mam dziś,no 2:00 w nocy to już jutro :P wyjazd więc teraz ja mam znów opuszczenie 1 chapter,1 odcinka :s Wracając do Bleach''a i Twojej wypowiedzi.

Spoiler

Może i Hisagi postępuje słusznie tyle że co on chce zwojować przeciw więcej niż Taicho? Komuś tak potężnemu jak Tousen? No chyba że ma jakiegoś asa typu BK no i to akurat chętnie bym zobaczył w jego wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja tu czekam na spoilery i czytam, że w tym tygodniu nie ma chaptera. Tak to jest jak mnie nie ma :D

Infes życzę udanego wyjazdu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ucieszyłem się kiedy wszedłem na stronke podaną w linku na 1 stronie i już rozmyślałem o wieczorze jak to zrobie sobie seans z Bleach'' em kiedy uderzyła mnie straszna myśl... Z głowy mi wyleciało, że to nie jest Polska stronka i odcinki będą po angielsku. Nie ma jakiejś innej stronki z odcinkami po Polsku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 15:03, rozkosz napisał:

Ucieszyłem się kiedy wszedłem na stronke podaną w linku na 1 stronie i już rozmyślałem
o wieczorze jak to zrobie sobie seans z Bleach'' em kiedy uderzyła mnie straszna myśl...
Z głowy mi wyleciało, że to nie jest Polska stronka i odcinki będą po angielsku. Nie
ma jakiejś innej stronki z odcinkami po Polsku???


Ech, nie znać języków obcych w dzisiejszych czasach to naprawdę żal...
Ale istnieją strony, z których można ściągać napisy np. animesub.info. Tylko jedno ale - w stosunku do wersji japońskich to jakiś dzień opóźnienia, w stosunku do wersji angielskich mniej więcej pół dnia. Tym niemniej masz tam napisy do wszystkich odcinków Bleacha, jakie pojawiły do tej pory.

PS Przymiotników od słowa Polska NIE piszemy wielką literą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za strone. A jeśli o te języki obce chodzi to troche pojechałeś, nie uważasz chyba, że każdy człowiek zna kilka języków obcych? Ja sam chłone to co mi w szkole dają ale to niestety za mało, żeby obejżeć z radością wszystkie odcinki Bleach. Rozumiem dajmy na to 60%, kolejnych 10% się domyślam a to dla mnie ZA MAŁO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 15:43, rozkosz napisał:

Dzięki za strone. A jeśli o te języki obce chodzi to troche pojechałeś, nie uważasz chyba,
że każdy człowiek zna kilka języków obcych? Ja sam chłone to co mi w szkole dają ale
to niestety za mało, żeby obejżeć z radością wszystkie odcinki Bleach. Rozumiem dajmy
na to 60%, kolejnych 10% się domyślam a to dla mnie za mało...

Język Angielski to w obecnym świecie (a szczególnie gdy jesteś fanem M&A) absolutna podstawa. Poza tym, to czego uczą w szkole ?? Bez żartów, to czego uczą w szkole to co najwyżej psu na budę by się zdało. Podstawą nauki języka jest Obcowanie z nim, czyli np. właśnie oglądania anime z angielskimi napisami. Jeśli chcesz umieć angielski to musisz się go uczyć W Własnym zakresie, szkoła da ci co najwyżej jakieś mizerne podstawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 15:43, rozkosz napisał:

Dzięki za strone. A jeśli o te języki obce chodzi to troche pojechałeś, nie uważasz chyba, że każdy człowiek
zna kilka języków obcych?

Powiedziałbym, że każdy powinien znać kilka języków obcych, z czego 1 dobrze - o ile kojarzę, to w szkołach średnich już są 2 normalnie w programie, a klasy językowe mają po 3...

Dnia 11.08.2009 o 15:43, rozkosz napisał:

Ja sam chłone to co mi w szkole dają ale to niestety za mało, żeby obejżeć z radością wszystkie odcinki
Bleach. Rozumiem dajmy na to 60%, kolejnych 10% się domyślam a to dla mnie ZA MAŁO...


Nie no, w Bleachu dialogi nie zaliczają się do szczególnie trudnych w odbiorze (to tak okolice pre-intermediate z angielskiego). Ja bym ich poziom określił skrótowo tak:
http://www.youtube.com/watch?v=-XrfOipWHns

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wysunąć kontrwersje do tego. Ale z tym, że oglądanie Anime z angielskimi napisami służy za nauke to sie nie zgodze bo to nie ma sensu chyba, że ktoś zna język oryginalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Je jesze do szkoły średniej sie nie dostałem i mam troche czasu na naukę bo nie powiesz mi, że już noworodek musi mieć podstawy a przeczkolak 2 lata stażu jako tłumacz... Jeśli jesteś taki dobry to gratuluje ale więcej tolerancji człowieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 15:58, rozkosz napisał:

Ciężko mi wysunąć kontrwersje do tego. Ale z tym, że oglądanie Anime z angielskimi napisami
służy za nauke to sie nie zgodze bo to nie ma sensu chyba, że ktoś zna język oryginalny...


Służy. Ja grając w Kotora 2 i Mass Effect w czystej wersji angielskiej nauczyłem się pełna nowych słów. Podobnie oglądanie anime przynosi rezultaty - wyłapiesz znaczenie jakiegoś słowa z kontekstu, zobaczysz je jeszcze z raz, czy dwa i zapamiętasz. Albo zerkniesz kilka razy do słownika. Większość osób jest wzrokowcami, więc takie napisy po angielsku wchodzą w pamięć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować