Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2009 o 19:33, Sand_Wraith napisał:

Po kija spoiler? Przecież napisałem, że chodzi o 350 chapter, a jeżeli ktoś nie posiadł
umiejętności czytania ze zrozumieniem, to lepiej niech teraz trochę pocierpi, niż np.
na maturze ;]

Np. Ci, którzy nie czytają mangi i nie mają zielonego pojęcia ile chapterów w ogóle wyszło. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź, już mnie denerwuje te Anime . Z Ichigo robią ciotę , którą każdy bije . Inni się dziwią , że ich katany w ludzkiej formie robią specjalne ataki itp. Co w tym takiego cholernie dziwnego ? Przecież wytłumaczone zostało , że to ich katany co nie ?
Oraz ciągle debile próbują używać mocy z mieczy , no i po cholerę skoro przed nimi stoją ich katany w postaci .
OMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gdybyś przez tak długi czas jak życie Shinigami, spędził ze swoją kataną, uaktywniając jej moc i nagle okazałoby się, że twoje Zanpakutou to zwykły miecz, ciężko by ci było się przestawić, w szczególności, że ten gość, Masu-cośtmam mógł blefować. Skrótem: Z przyzwyczajenia.

Co do robienia z Truskawy cioty - Chyba się nie spodziewałeś, że Ichigo wejdzie do SS i rozniesie wszystkich po kątach, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 01:56, Smocza napisał:

Co do robienia z Truskawy cioty - Chyba się nie spodziewałeś, że Ichigo wejdzie do SS
i rozniesie wszystkich po kątach, co?


Spoiler

Ale też tego, że jego walka z Sode no Shiraiuki będzie polegać na 2 unikach i już będzie dyszał ze zmęczenia, też raczej nikt się nie spodziewał. Na razie fillery się za dobrze nie zapowiadają, zwłaszcza w porównaniu do tego, co serwują w mandze...Ech, jak już robią zapychacze, to niech chociaż trzymają wysoki poziom. Jak w One Piece, gdzie nawet nie wiem, w którym momencie fillery były, bo dobrze wpasowano je w fabułę. A tutaj tak nagle zamiast walki Ichigo vs Ulquiorra pokazują taki szmelc :) Nie dziwota więc, że fani są nieco oburzeni.

A poza tym - Kurosaki ma wszelkie predyspozycje, by roznosić wszystkich po kątach. Maskę ma, bankai ma, to i jakiś Zanpaktou mu nie straszny. Zwłaszcza, że Zanpaktou to część duszy Shinigami, część ich siły, a nie jakieś 200%...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> Ale też tego, że jego walka z Sode no Shiraiuki będzie polegać na 2 unikach i już

Dnia 15.08.2009 o 02:12, ziptofaf napisał:

będzie dyszał ze zmęczenia, też raczej nikt się nie spodziewał.

No, czy ja wiem... :P W

Dnia 15.08.2009 o 02:12, ziptofaf napisał:

Na razie fillery się
za dobrze nie zapowiadają,

Samo słowo "filler" po wątku z Lurichiyo mnie przeraża do szpiku kości...

Dnia 15.08.2009 o 02:12, ziptofaf napisał:

A tutaj
tak nagle zamiast walki Ichigo vs Ulquiorra pokazują taki szmelc :) Nie dziwota więc,
że fani są nieco oburzeni.

Nie powiem, sama walnęłam czołem w klawiaturę kiedy zamiast zobaczyć jak Soifon roznosi Barragana albo cosik, muszę oglądać atak Hollow-Arbuzów na plażę czy Bóg jeden wie co. Mogliby chociaż puścić coś więcej dla damskiej części widowni! *wychodzi na ulicę i zaczyna skandować: "Chcemy więcej Starka i Kyouraku!" :P

Dnia 15.08.2009 o 02:12, ziptofaf napisał:

A poza tym - Kurosaki ma wszelkie predyspozycje, by roznosić wszystkich po kątach. Maskę
ma, bankai ma, to i jakiś Zanpaktou mu nie straszny. Zwłaszcza, że Zanpaktou to część
duszy Shinigami, część ich siły, a nie jakieś 200%...

E, tam, co to by była za historia? Przyszedłem, rozwaliłem, poszłem se. Choć w sumie masz rację ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby jest ten festiwal i mają wolne. Bleach-owi można wybaczć. Co do Naruto nie wiem, bo dawno nie patrzyłem, jednak co do One Piece, to się zaczyna robić trochę chore. Przerwa, 4 chapterki, przerwa, chapterek, przerwa. Grrrr... A mówią że Japończycy to pracowity naród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 07:53, Tymonius napisał:

No niby jest ten festiwal i mają wolne. Bleach-owi można wybaczć. Co do Naruto nie wiem,
bo dawno nie patrzyłem, jednak co do One Piece, to się zaczyna robić trochę chore. Przerwa,
4 chapterki, przerwa, chapterek, przerwa. Grrrr... A mówią że Japończycy to pracowity
naród.

Powinieneś się raczej cieszyć że wydawca dba o swoich mangaków. Bo teraz masz tydzień przerwy i mogą oni odpocząć, a przeciążenie ręki(zwłaszcza nadgarstka) u tych co rysują tasiemce zdarza się często. I wtedy zamiast tygodnia mial byś np. kilka miesięcy wstrzymania(tak jest teraz z D.Gray-manem ktory z powodu choroby autorki jest na wstrzymaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 08:22, Tomoya-kun napisał:

Powinieneś się raczej cieszyć że wydawca dba o swoich mangaków. Bo teraz masz tydzień
przerwy i mogą oni odpocząć, a przeciążenie ręki(zwłaszcza nadgarstka) u tych co rysują
tasiemce zdarza się często. I wtedy zamiast tygodnia mial byś np. kilka miesięcy wstrzymania(tak
jest teraz z D.Gray-manem ktory z powodu choroby autorki jest na wstrzymaniu)


Wiem. Widziałem dużo mang, które zostały zupełnie zawieszone bo już żaden chapterek się więcej nie ukazał. Choć z drugiej strony powinno być ściśle ustalone ile chapterków pojawi się na rynku, a nie jak One Piece, w którym autor sztucznie już naciąga fabułę, oraz wydarzenia w niej zawarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 23:52, Tymonius napisał:

Wiem. Widziałem dużo mang, które zostały zupełnie zawieszone bo już żaden chapterek się
więcej nie ukazał. Choć z drugiej strony powinno być ściśle ustalone ile chapterków pojawi
się na rynku, a nie jak One Piece, w którym autor sztucznie już naciąga fabułę, oraz
wydarzenia w niej zawarte.

Weź pod uwagę że mangacy sami często nie wiedzą, ile taka manga potrwa. Te historie pisze się LATAMI (One Piece zaczął się jeszcze w latach 90tych) więc autorzy często mogą wpadać na nowe pomysły które chcą wstawić do historii, albo historia tak im się spodoba że ją przeciągną (tak jest z Odą-sensei). Nawet w przypadku książek jest czasami tak że autor sam nie wiem ile mu spisanie tego wszystkiego zajmie, a co dopiero mangi które powstają chapter po chapterze każdego tygodnia. Autor na początku może sobie najwyżej nakreślić jak przebiegnie fabuła, ale po paru tygodniach/miesiącach/latach okaże się że to a to mu dłużej zajmie, a to krócej, a to będzie musiał uciąć bo coś innego więcej czasu zajęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do polskiego wydania - Pan Dybała tłumaczący mangę zrobił ankietę, jak przetłumaczone ma być słowo shinigami. W ankiecie wygrało dosłowne "bóg śmierci", miało dwa razy więcej głosów niż drudzy "strażnicy śmierci". Sam tłumacz jednak powiedział, że mimo to zastanowi się, bo strażnicy śmierci to o wiele wygodniejszy zwrot. Np. w wołaczu, mamy "strażniku", a tak musiałoby być trochę szydercze "bożku". Tak samo u płci żeńskiej - "strażniczka" wygląda chyba lepiej niż "bogini" bo ta druga kojarzy mi się bardziej z jakąś piękną kobietą. Jak będzie nie wie nikt. No ale znowu w Death Note było "bóg śmierci".
Co do imion zanpaktou - wg mnie mogłoby być zrobione to grą skojarzeń. Np. Zabimaru można by nazwać jakimś "Wężogon", czy coś takiego. Nazwa kojarząca się z charakterystyką miecza, ale nie składająca się z miliona słów. Bo Tysiąc Kwiatów Wiśni się może nie zmieścić w dymku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 22:36, ibisz napisał:

Co do polskiego wydania - Pan Dybała tłumaczący mangę zrobił ankietę, jak przetłumaczone
ma być słowo shinigami. W ankiecie wygrało dosłowne "bóg śmierci", miało dwa razy więcej
głosów niż drudzy "strażnicy śmierci".

W sumie... strażnik śmierci ma w sobie dużo logiki. Ostatecznie Shinigami pilnują żeby cykl życia przebiegał bez zakłóceń, by dusze wędrowały do SS, a potem powracały na ziemię w zreinkarnowanej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 08:22, Tomoya-kun napisał:

(tak jest teraz z D.Gray-manem ktory z powodu choroby autorki jest na wstrzymaniu)


Właśnie pojawił się nowy chapterek D.Gray-a. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Wracając do tematu, gdybym ja miał takie przerwy w pracy, to skakałbym pod sufit, bez użycia odskoczni.
Każda przerwa jaką miałem (święto, długi weekend) kosztowała następną sobotę. Nie było zmiłuj się, czy ręka odpadnie, czy długopis zwiędnie. Pracodawcy to nie obchodziło. Chcesz pensję, musisz przepracować tą wymaganą ilość godzin tygodniowo. Przepisy i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że się wtrące. Kiedy jest premiera wydania 1 tomu Bleach''a przez JPF? Zrobiłem już zakup na prenumerate a nawet nie wiem kiedy się spodziewać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 23:04, Tymonius napisał:

Właśnie pojawił się nowy chapterek D.Gray-a. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

On nie wprowadzał. Minęły prawie 4 miesiące od poprzedniego chaptera(i wcześniej też 4 miesięce;d). W dodatku znowu trzeba będzie czekać na następny chapter aż 3 miesiące...
Infes
We wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 22:42, Hubi_Koshi napisał:

W sumie... strażnik śmierci ma w sobie dużo logiki. Ostatecznie Shinigami pilnują żeby
cykl życia przebiegał bez zakłóceń, by dusze wędrowały do SS, a potem powracały na ziemię
w zreinkarnowanej formie.

W sumie tak. Były tam tak dziwne propozycje jak np. "szafarze śmierci", ale "strażnicy śmierci" mi osobiście jak najbardziej odpowiadają i nie wywołają oczopląsu. Zobaczymy którą propozycję wybrał tłumacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER #370
Na razie nic ciekawego:

Spoiler

Jest coś o rakiecie, którą wystrzeliła Soifon.
Wszyscy myślą, że Barr nie żyje.
On jednak pojawia się żywy (chociaż to dusza :D).
Później jest coś o starzeniu się i o prawej ręce.
Mój dopisek: Możliwe, że Respira, którą użył Barr zadziałała na jego rękę i musiał sobie uciąć. Zobaczymy niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER #370
Coś ciekawszego:

Spoiler

Na pierwszej stronie jest Barragan (znowu on...)
Hacchi chwali Soifon.
Ona mówi, że na początku mogła używać bana raz na 3 dni, po treningu może 2 razy dziennie (wow, jest uberpr0)
Barr dostał strzała na klatę, ale jeszcze żyje.
Idzie w stronę Hacchiego.
Dmucha Respirą.
Brakuje jego prawej ręki (nici z machania toporkiem). Oddech został zatrzymany przez barierę, odbił się w Barra i spowodował zgnicie jego brzucha (omg.. <facepalm>).



Spoiler

Bez komentarza. Barr jest takim n00bem, że oberwał własną techniką. Początek końca starucha. Niech Hacchi zrobi shikai, bankai, założy maskę, cokolwiek, tylko niech rozsmaruje Barragana na ścianie mrugnięciem powieki.



Swoją drogą... Czy wszystkie bankaie muszą być duże? Tylko Ichigo jest wyjątkiem, a reszta to same bazooki, czołgi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować