Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kinect Fusion pozwala stworzyć trójwymiarowy model obiektu skanując go sensorem

9 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Pamiętacie jak na pierwszym pokazie Kinecta podczas E3 2010 przykładano przedmioty do czujnika i po chwili znajdowały się one w grze? Ten bajer nie trafił ostatecznie do kontrolera, ale Microsoft stara się to zmienić. Są już pierwsze efekty.

Przeczytaj cały tekst "Kinect Fusion pozwala stworzyć trójwymiarowy model obiektu skanując go sensorem" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przypuszczam, że problemem nie był sam Kinect, a moc obliczeniowa X360 ;-)

Albo tak, albo chcą miec już jeden pretekst by ludzie chcieli kupic tego kinecta 2.0.
Aktualny kinect przypadł mi do gustu i sprawia mi radośc. Jednak po nowej wersji kinecta oczekuję znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze ciekawił fakt czy move i kinect były efektem kryzysu i zastoju na rynku konsolowym (co zaowocowało niespieszną nową generacją, która nie nadeszła ale alternatywnymi rozwiązaniami) czy też pogonią za pomysłami nintendo, czy też faktycznym rozwojem technologii służącej w komunikacji człowiek - maszyna. A może to wypadkowa tych trzech czynników?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to u nas na uczelni jedna grupa na projekcie grupowym zrobiła coś takiego z Kinectem. Trzeba było przenieść go naokoło obiektu i na podstawie chmury pikseli tworzony był model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam xboxa bez kinecta kupionego, miałem raz pożyczonego od kumpla kinecta i kinectimals i jakoś nie czuję się dobrze machając do ekranu rękoma jak małpa chcąca banana. Więc jak dla mnie to zbędna rzecz, ale może innych zainteresuję ten gadżet :). Dobre urządzenie jak ktoś nie chce wydawać kasy na kluby fitness, to sobie włącza grę i kinecta i może poćwiczyć ;p, albo na imprezie pograć w coś (chociaż na imprezie to się robi zwykle coś innego) ze znajomymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować